Skocz do zawartości

Youtube według nas


The Silver Cheese

Recommended Posts

Jakoś w off topie tematu podobnego nie znalazłem, więc może wypadałoby coś napisać w tej sprawie. Jak wy widzicie Youtube'a? Czy jest czegoś za dużo? Coś się wam nie podoba na Youtubie? Oraz jakich youtuberów lubicie oglądać? Na te pytania możecie tutaj odpowiadać.

 

Mała uwaga - każdy ma swoje zdanie i należy je uszanować. Temat jest trochę śliski, nie ukrywam. Jak ktoś pisze, że lubi Roja, a ty nie, to lepiej żebyś nie pisał, że ten youtuber to *****. Ktoś lubi tego, a ktoś inny lubi tego. Proszę nie wywoływać niepotrzebnego shitstormu.

 

Ja powiem krótko - jest coraz mniej kreatywnych youtuberów. Ci którzy faktycznie mają interesujące kanały to mają coś koło 10 tys - 50 tys subskrypcji, a takie osoby ciężko znależć na naszej youtubowej scenie. Przykłady kanałów: Astrofaza, Fuzionek. A z takich już bardziej znanych chociaż nie aż tak bardzo rozpowszechnionych jest kanał Topowa Dycha czy kanał  "Krzysztof Gonciarz" (nie Zapytaj Beczke).

 

W skrócie czego jest za dużo na Youtube: Minecraft, CS oraz Garry's mod - widzę to prawie na każdym kroku. FnaF może być, gdyż to jest jakiś miesięczny hype, a potem robi się cicho. 

 

Moi Youtuberzy:

 

Rock i Rojo - mają styl inny od typowych minecraftowych, polskich youtuberów. Fajnie opowiadają, mają zróżnicowane filmy, nie tylko o grach  -zwłaszcza Rojo.

 

CTSG, Madzia, JJayJoker - chyba ci, których nie zeżarł Minecraft doszczętnie. Publikują ciekawe gry, nieznane przede wszystkim. No i dobrze się ich słucha.  

 

Adbuster, Scifun, 5 sposobów na, Cybermarian - co tu dużo mówić. Chłopaki znają się na rzeczy, wiedzą jak zaciekawić widza, prezentują niebanalne pomysły, prezentacje oraz ciekawostki. 

 

Z zagranicznych poleciłbym ScrewAttack, GameTheory oraz That One Video Gamer. Znów, ekipy robią super odcinki, odkrywają sekrety starych i nowych gier, analizują postacie, fabuły.....  

 

Jeszcze bym jakiś wymienił, ale to są osoby, które według mnie wypaliły się albo raz na ruski rok wrzucają film, który, albo jest dobry, albo jest denny.       

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jutubach zwykle słucham muzyki i oglądam Roja. Szczególnie Horrojki. Z Panem Patrykiem jestem już od dobrych paru lat, w sumie prawie od samych początków jego kanału i ciągle mi się go fajnie ogląda, zupełnie tak jakbym go znał :D
Oprócz tego dunkeyvideogames, keyori, makemebad, parę kanałów z tribute z seriali (szczególnie House, BB, TWD) Tak to sama muzyka i parę przypadkowych kanałów o zwierzątkach
Aha no i oczywiście kółko MLG, poczynając od h3h3 do Vagabonds. Klasycznie Abstrachujki, Gonciarz i KSI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy ze wszystkich jest amerykański Nostalgia Critic, na którym wzorował się Niekryty.

Kanał z tłumaczeniami:https://www.youtube.com/user/TGWTGpl

Mój ulubiony odcinek NC:https://www.youtube.com/watch?v=3nlXu5EgCG4 https://www.youtube.com/watch?v=p953KHE3uCI.

On jest po prostu przezabawny i jego żarty idealnie pokazują idiotyzmy filmowe. Polecam :)

Edytowano przez Branthos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski Jutub da się opisać dwoma słowami: siedlisko raka.

Nasza piękna, polska scena jest dosłownie zasrana rakiem z IQ poniżej poziomu pierwotniaka. Największa ilość jutjuberów oczywiście nagrywa let's playe, bo zwęszyli, że jest na to największy hype i "może wpadno hajsy xDD". I tak - mamy zarazy typu Gimpera i jego armii gimbusów, mamy wyżelowanych zjebów drących mordę do kamery jak Nitrozyniak, mamy lecące na hajs youtubowe kurtyzany jak stuu i wreszcie osoby, które nagrywają całkiem fajny, przyjemny do oglądania content, ale jako osoby są co najmniej żałosne. ( #wardegacwel)

Powiem szczerze - poziom obecnego polskiego jutuba jest sto razy gorszy, niż poziom, który prezentował w ~2005 roku (wtedy królowały przeróbki Władcy Pierścieni i innych filmów za pomocą nieśmiertelnej iwony, tak dla przypomnienia).
Czy jest obecnie coś, co da się oglądać? Na pewno, ale jest przywalone tak wielką stertą gówna, że dokopać się do tego graniczy z cudem. Osobiście oglądam pytę (jak łaskawie nakręcą jakiś odcinek), choć ich poziom i tak spadł odkąd żydek sobie odszedł. Do tego nowy projekt Dakanna - Ponki, ale to też raczej z czystego sentymentu do tego grubasa. Z zagrajgejmerów chyba tylko Strumienie z Ruczaju nie powodują u mnie padaczki. Zapytaj Beczkę, GF Darwin, Adbuster - to też jest jeszcze całkiem znośne.

Ogólnie jednak staram się unikać polskiego jutuba jak wody święconej, no, chyba, że chodzi o muzykę, bo tutaj jednak mamy te parę mocnych stron. :3

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz wymienie po prostu kanaly youtuberow, ktore subuje, lub nie subuje i ogladam xd (pomijajac lektorow creepypast, opowiadan, itd):

- Abstrachuje

- Topowa Dycha

- Topowe Teorie Spiskowe

-Emce kwadrat

- Z Dupy

- Adbuster

- Scifun

- FilthyFrank

- Ravgor.TV

- S.A. Wardega

- 20m2 Lukasza

- Ichabod

- Marcin Malczynski

Nie lubie gamerow, bo zwyczajnie nudzi mnie patrzenie jak ktos gra w gre xddd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polskim youtubie widać ten lot na kasę, większośc tych popularniejszych prosi o lajki, subskrypcję, dotacje sms, klikanie w reflinki i co najgorsze: tworzenie kont widm na jakiś gierkach przeglądarkowych.Dodatkowo często takie filmiki mają prawie zerowy pozim treści, niczym w reklamach Mango powtarzają cały czas to samo, albo mowią niewiele wartościowych rzeczy.

 

Subuję dużo osób, ale najczęsciej tylko dka jednej/dwóch serii które prowadzi na swoim kanale. Wymienię tych najważniejszych i opiszę dlaczego ich oglądam:

 

CichyWuj – dla cichych żartów i chistoryjek(oraz animacji)

Disowsky – teraz oglądam go tylko dla Subnauticy, umię czasami dobrze gadać podczas filmu

Egoraptor – animacje do utworów Starbomb, inne animację i SEQUELIST

ERB – lubię ich "walki raperskie"

ExplosmEntertainment – cyanide&happines

Galdor – świetna(i jedyna) seria "negatywnym okiem"

Harry101UK – robi świetne animację 3D w tematyce Portala

Hity amerykańskiego YT – jak w nazwię, słabo znam angielski więc oglądam z napisami

Kuba Z Jutuba – fajnie rymuję i prowadzi naprawdę interesujące filmy

Mafiesto4 – "Celelej Engine"

Mike Inel – raz na ruski rok wstawi filmik, ale wciąż czekam na zanimizowanie kolejnej kreskówki

MrStronger91 – tak samo jak hitami youtuba, słaby angielski

NRGeek –  seria "zagrajmy w krapa"

quaz9 – recenzje gier i glitchmistrz

wiliextreme – tajemnice i ciekawostki z różnych części gta

Jerry Peet – odcinki mlp w 5 minut lub mniej

 

Reszta subskrybcji to tylko wygodne odnośniki do różnych ulubionych filmów, albo takie : "może kiedyś wstawi w końcu coś ciekawego".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski youtube niestety zaczyna odstraszać. Dawniej jeszcze bardzo podobały mi się filmik Abstra ale niestety coś poziom spadł moim zdaniem i zaprzestałem oglądania. Kiedyś nawet Minecrafta dało się oglądać na kanałach takich jak Husiek czy wcześniej zhejtowany Stuu :D Stuu był świetnym let's playerem ale chyba jak ujrzał kasę to całkowicie się zmienił. Aż przykro na to patrzeć.

Jedyną osobą którą chętnie jeszcze oglądam w dzisiejszych czasach jest zagraniczny youtuber Markiplier. Grywa w różne horrorki, głupie gierki itp. ale można zobaczyć że jest to osoba z pasją która wszystko robiła od zawsze dla widzów nie dla kasy. Pomaga ludziom zbierając kasę wraz z fanami na zbiórkach które organizuje i wg mnie to jest najbardziej szlachetne wykorzystanie swojej popularności.

Kiedyś byłem wielkim wielkim fanem Pewdiepie'a ale tak jak ze wszystkimi... popsuł się. Ciężko było mi w to uwierzyć ale jednak zwykle za dużo popularności i kasy wyniszcza ludzi.

 

Najlepszą alternatywą do tego wszystkiego jest wg mnie Twitch gdzie oglądam ludzi na żywo każdego wieczora i jest to naprawdę świetna zabawa. Komunikacja z innymi wysłuchiwanie innych ludzi oddanych temu co robią. Wiem że trochę odjeżdżam z tematu bo Youtube jest tu głównym wątkiem ale myślę że Twitch jest ciekawą alternatywą od dawna i ciągle rośnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny polski jutub z jakim mam kontakt to Ichabod, UncleMroowa, BądźmyPoważni i mietczyński, czyli kanały, których tematyka (filmy, gry, komiksy, ciekawostki popkultularne) bardzo mnie interesują. Gdzie indziej nawet nie wściubiam nosa no bo po co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski YT? Arhn.eu, Ichabod, UncleMroowa, Quaz, DlaGr4czy, TGWTGpl i kanał LP znajomego. Tak to trzymam się zagranicznych kanałów - HyperBitHero, TheGamingBritShow, Jim Sterling, Zero Punctuation, Mike Kob, DasBoSchitt, parę innych. Sporo mam "martwych"/nieoglądanych subskrybcji, które musiałabym wyczyścić.

Edytowano przez Ylthin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany kanałów żadnych polecać nie będę, bo w subach mam głównie kanały o grach i śmieszków z LoLa, za to odniosę się do pytania z pierwszego posta - jak Ja widzę YouTube'a?

 

Otóż kanały na YouTube, zarówno polskim, jak i zagranicznym, dzielą się na dwie grupy - śmieszne, niewymagające filmiki dla masowego odbiorcy oraz kanały dla pasjonatów tworzone przez pasjonatów. Kanały z grupy pierwszej często opierają się na jednej formule. Posługując się nazwami kanałów polecanych wcześniej:

 

Rock, Rojo, CTSG, Madzia, JJayJoker, dunkey, keyori, Disowsky, NRGej, Markiplier, PewDiePie - tu formuła jest banalna, wystarczy grać w gry i komentować/żartować i czasem drzeć mordę. Z kamerką albo bez. Jeśli gra jest wyjątkowo kiepska, to najlepiej powtarzać co chwila "co to kurwa jest" i ogólnie narzekać na jakość gry. I dobrze jest własne powiedzonka/memy tworzyć. Tarcza szmato.

Mietczyński to to samo, tyle że o filmach zamiast gier.

 

Abstrachuje i ich podróbki - "śmieszne" filmiki inspirowane sytuacjami z życia. Takie filmiki robi się bardzo łatwo, bo wystarczy się odnieść do prostej, nieinteresującej czynności z życia i oprzeć na tym cały filmik - na przykład CO ROBIMY W SKLEPIE i wolnokasująca kasjerka, wstyd po odmowie przy płaceniu kartą, "mogę być winna grosik?" i myk, trzy miliony wyświetleń pod filmikiem.

 

Zapytaj Beczkę - "śmieszne" odpowiedzi na pytania gimbowidzów.

 

5 sposobów na... - to akurat jest ciekawy przypadek. Widać, że filmiki są kręcone pod gimbów za pieniądze od firmy, która akurat w danym tygodniu zapłaciła za umieszczenie jej produktu w odcinku, zwłaszcza po świetnych radach, jak to zrobić w domu batony i że smażone obierki ziemniaka to tania przekąska.

Jakbym sklepu pod domem nie miał.

 

I tak dalej. O każdym kanale nie będę się wypowiadał, bo nie ma po co. Czas na grupę drugą - kanały dla pasjonatów:

 

Arhn.eu - to jest bardzo ciekawy kanał. Kiedyś mi się nawet podobał. Nie było to nic nowego, kanałów ze starymi grami lub retrospekcjami było i jest na YT dużo, aczkolwiek ten był po polsku. I dzięki temu, że jest po polsku, mogę się wsłuchać w słowa recenzenta i dość do wniosku, że Archon, pomimo bycia sympatycznym człowiekiem, pisze recenzje jak gimnazjalista.

Nie, serio, włącznie sobie na przykład recenzję Pokemonów Alpha Sapphire/Omega Ruby i sami posłuchajcie, jak w ciągu paru pierwszych zdań używa określeń takich jak "kieszonkowe stworki" czy "nowa odsłona serii" tylko dlatego, żeby uniknąć powtarzania słowa Pokemony. Brzmi to cholernie sztucznie, jest to cholernie sztuczne i o ile w gimnazjum każą tak pisać, to po gimnazjum powinno się z tego wyrosnąć, bo jest to... no, debilne po prostu.

 

Game Theory jest po prostu głupie. To jest kanał tworzony przez nerdów dla nerdów, który jakimś cudem zdobył tak dużą popularność. Ich teorię można obalić jednym zdaniem. Żeby nie być gołosłownym, właśnie to zrobię, odwołując się do tytułów ich paru filmików:

 

- Czy Epona jest z Irlandii? - nie jest, nazwa Epona pochodzi z celtyckich wierzeń, a seria The Legend of Zelda to różnych bóstw czasem nawiązuje.

- Zombie to kłamstwo! - ...tak, to kłamstwo, bo one nie istnieją... jutro dowiemy się, że tęczy nie można dotknąć.

- Czy Mario jest komunistą? - ...dobra, poddaję się. Ten kanał prowadzi banda debili skrzywionych społecznie, połowa ich teorii to "Czy X jest martwy w grze Z?", a ich filmy specjalnie mają takie tytuły, żeby przyciągnąć kliknięcia.

 

 

Yahtzee to snob, Ichabod to snob i nudziarz, Super Bunnyhop czasem coś ciekawego wrzuci, czasem przynudza. A jeżeli autor tematu w swoim poście pisze

 

 

Ja powiem krótko - jest coraz mniej kreatywnych youtuberów.

 

 

po czym niżej dodaje

 

 

Moi Youtuberzy:
 
Rock i Rojo - mają styl inny od typowych minecraftowych, polskich youtuberów. Fajnie opowiadają, mają zróżnicowane filmy, nie tylko o grach  -zwłaszcza Rojo.
 
CTSG, Madzia, JJayJoker - chyba ci, których nie zeżarł Minecraft doszczętnie. Publikują ciekawe gry, nieznane przede wszystkim. No i dobrze się ich słucha.

 

 

to niech się nie dziwi, że nie ma kreatywnych kanałów, jak sam ogląda materiały pod masówkę.

 

 

No. Na koniec trzy rzeczy:

1. Polski YT jest śmieszny, jak są dramy z dupy o byle co i się kłócą o pieniądze czy tam wyświetlenia.

2. Streamy są często zabawniejsze od filmików, bo są na żywo, a dzięki obecności czatu jest lepszy kontakt na linii widzowie - twórca.

3. 

 

 

Z zagrajgejmerów chyba tylko Strumienie z Ruczaju nie powodują u mnie padaczki.

 

 

Cahir to frajer z tuby :kappa:

 

Dobranoc.

Edytowano przez Ślimak Żarówa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwaląc się - sam jestem na Tubie, sam nagrywam.

 

Co do oceny... pozwolę sobie przekleić mój post z innego tematu.

 

 

 

Największe moje "hejty" budzi polski YT. Chodzi mi o część let's playerowską, tą jest w czołówce. Popatrzcie na ich filmy. Ilu tam jest ludzi, którzy piszą tytuły filmów normalnie, dajmy na to - dla przykładu - "Anno 6587 #1" (wiem, że takiej gry nie ma, to przykład)? Ewentualnie po numerze odcinka jakiś tytuł. Wk :yay: ją mnie tytuły "NAZWIJMY KLOCEK DREWNA! - MINECRAFT ABCPACK #7893" bądź - tu już oryginalnie z kanału PolskiegoPingwina - "CLEVERBOT JEST KOBIETĄ?!".

Podobnie sytuacja ma się w wypadku pseudowidzów - zalajkują ci każdy odcinek, czy to jakiś fejk (eskakaefowski "KOŃCZĘ Z YOUTUBE!" w tytule, a tymczasem ten mówi, że wyjeżdża do USA), czy inne barachło. Są na poziomie gimbazy, co widać po ich wypowiedziach.


Najmłodsza część społeczeństwa będzie wychowywana przez to środowisko, jeżeli ich realne otoczenie nie weźmie dupy w troki - to jest moje osobiste zdanie. Inaczej skończy się to tak, że z tych dzieci wyrosną idioci, którzy będą zainteresowani tylko "jak skraftować ten ajtem????????????????????? jakiesom czity???????????".

 

Zarabianie na filmach to jest największy błąd, jaki popełnił YT. Kiedykolwiek. Doszło do takiego zidiocenia, że łeb urywa.

 

 

Ja za to oglądam/subuję sobie - z Polski - Pulchnego Niedźwiedzia, Kurta, Wujka Bohuna, KomornikGra i Vdr'a. Z zagranicy - to głównie Littleshy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Najmłodsza część społeczeństwa będzie wychowywana przez to środowisko, jeżeli ich realne otoczenie nie weźmie dupy w troki - to jest moje osobiste zdanie. Inaczej skończy się to tak, że z tych dzieci wyrosną idioci, którzy będą zainteresowani tylko "jak skraftować ten ajtem????????????????????? jakiesom czity???????????".

Moja siostra i brat zaczynają idiocieć przez oglądanie tylko let's player'ów, jednak na szczęscie brat nie ma jeszcze telefonu i nie ma jak ich zbyt często oglądać więc jeszcze jest nadzieja, ale siostra... szkoda gadać, załamie się jak będzie gimbusem:(

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra i brat zaczynają idiocieć przez oglądanie tylko let's player'ów, jednak na szczęscie brat nie ma jeszcze telefonu i nie ma jak ich zbyt często oglądać więc jeszcze jest nadzieja, ale siostra... szkoda gadać, załamie się jak będzie gimbusem:(

 

Nie załamuj się, tylko porozmawiaj z nimi "w cztery oczy".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

You Tube z mojego punktu 'paczenia' to temat rzeka. Względem większości widzów, stacjonuję na nim dość długo, bo nawet od 2008 roku. Tak, wiem, są osoby oglądające go niemalże od samego początku serwisu. Swoją przygodę z YT zacząłem od parodii z syntezatorem mowy Ivona. Mogły one bardzo zryć moją makówkę, ale jednak zbytnio nie zaszkodziły one 9-cio latkowi, którym wtedy byłem. Nie oglądałem wtedy konkretnego youtubera; wszystkie parodie wydawały się identyczne, więc różnicy nie było.

Nieco później zacząłem interesować się Polish YouTube Poopami (rodzaj przeróbek filmów wyraz przeróbka chyba tutaj nie pasuje). Wtedy dopiero polubiłem konkretnego twórcę. Zwał się on wtedy CMCZeo. Przez wielu był zwany najlepszym pooperem. Niestety, ktoś dał reporta na jeden z jego filmów, więc musiał założyć nowe konto - CDDZeo. Tym razem wziął się za let's playe z oryginalnych gier i ogląda się to bardzo przyjemnie, a niska ilość wyświetleń jest zasługą monopolu w serwisie.

Gniłem tak przez rok/dwa lata na starym dobrym You Tube unikając komercjalizacji strony. Miałem urazę do Google za nietrafne zmiany w layoucie. Musiałem w pewnym momencie się złamać i przekonałem się do bardziej profesjonalnej treści.

 

W ten sposób odnalazłem kanały o tematyce growej, m.in. ARHN.EU, NRGeek, Quaz, GRASZ 24 itd. Wraz z nimi pojawiły się na mojej drodze inni youtuberzy: Turpat, Fuzionek, Krzysztof Gonciarz, Niekryty Krytyk (chyba właśnie go oglądałem w międzyczasie). Nawinęło się jeszcze parę ciekawych zagranicznych person.

 

A jak ma się sprawa na dzień dzisiejszy? Najczęściej zaglądam do materiałow Dark Archona (ARHN.EU), Quaza, Tivolta, CDDZeo. Nawet Gimpera czasem oglądam, bo uważam, że jednak z niego mądry gość, a ogląda się go przyjemnie. Na stówę kogoś zapomniałem. Dużo oglądało się na "Tubach" i łatwo się w tym wszystkim się pogubić. Staram się oglądać porządną treść, ale czasem muszę dla odmiany obejrzeć coś nieco głupszego, ale prawie nigdy nie oglądam osób z mafii youtuberskich (z wyjątkiem już wspomnianego Gimpera). Tyle w temacie, jak na ten moment. :)

EDIT: Zapomniałem jeszcze dodać GCPPL. Dwóch gości zajmujących się creepypastami oraz growymi horrorami. Bardziej interesuję się Psychologeek'iem krytykującym gówniane creepypasty gimbusów.

Edytowano przez SpoXeT
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje suby:

1) KinaCzewa- najchętniej odwiedzany przeze mnie kanał, uwielbiam jej filmy bo mogę się pośmiać lub zobaczyć jakąś ciekawą grę. Subuję od 3 lub 4 lat, nie pamiętam dokładnie.

2) HatiTheManagarmr- no cóż, subuję od czasu kanału RagnarokPL, zainteresował mnie filmikami z gry Total War: Shogun 2. Aktualnie nie oglądam filmików, bo nie ma nic interesującego, niemniej polecam.

3)KolegaIgnacy- jak dla mnie fenomen aktualnej sceny Youtube. Mimo że zaczął nagrywać od filmików z Gimperem to aktualnie jest naprawdę fajnym gamerem. Oglądam wszystkie serie poza EU4 z Isamu ( -_- )

4)Pulchny Niedźwiedź- dawniej KolektywPopuli. Zasubowałem ich kanał po serii z wyżej wymienionym Ignacym. Fajne materiały, aczkolwiek wpiórwało mnie narzekanie prowadzącego na serii z customowej kampanii do Warcraft III.

5)Shantee- oglądałem od czasów starego kanału, grałem kiedyś w Allods Online razem z prowadzącą. Polecam zwłaszcza serię z Dying Light.

6)Młoteczka- przyjaciółka Kiny, bardzo pozytywna osoba. Matka Simsów na polskim YouTube, polecam najbardziej ekskluzywną serię na całym YouTube: Thief w jej wykonaniu powoduje płacz ze śmiechu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4)Pulchny Niedźwiedź- dawniej KolektywPopuli. Zasubowałem ich kanał po serii z wyżej wymienionym Ignacym. Fajne materiały, aczkolwiek wpiórwało mnie narzekanie prowadzącego na serii z customowej kampanii do Warcraft III.

 

Niedźwiedź w którymś Infodźwiedziu mówił o serii z Warcrafta chyba. Ja tam trzymam suba od czasu jak jeszcze byli StrongholdNetem :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce się to raczej nie przyjmie bo użytkownicy internetu to jednak młodsze osoby, nie każdy ma kasę żeby płacić sobie za odtworzenie filmiku. Poza tym większość Youtuberów których ja oglądam posiada tzw: "Żebrak button" :v więc nie ma problemu dla mnie.

Jednak jeżeli ktoś uzna że jego materiały są na tyle dobre żeby ustawić opłatę to nie będę się o to czepiał. Po prostu nie będę mógł oglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Nic nie poradzisz, takie czasy. Na szczęście są kanały 'specjalistyczne' oraz zagraniczne, które mają całkiem dobry content - bez gimby i czerstwych dowcipasów. "Kiedyś było lepiej" to fraza, która często powraca, zwłaszcza jeśli ktoś siedzi w sieci od -nastu lat i po prostu ma dobry materiał do porównań. Ilość wyparła jakość, dostęp jest powszechny, a chęć zaistnienia - ogromna. Nawet sadol nieźle obniżył poziom, a szkoda. Chyba tylko TOR się ostał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nastał ten czas kiedy wchodzę na youtube i szczerze nic się ciekawego nie dzieje. Rok temu jeszcze umiałem Roja oglądać, a teraz tylko sporadycznie klikam w jego filmy. Jedyną serię, którą z chęcią obejrzałem było Neverending Nighmares. Teraz już wiem czemu tak chętnie, bo po prostu gra była zupełnie inna od reszty (CS, Happy Wheels - kiedyś lubiłem, teraz jakoś mi się to przejadło). Jednak totalne dno osiągnął, gdy wstawił filmik gdzie postanowił oceniać japońskie reklamy z Urharą .... wiedziałem, że to już koniec i idzie to powoli w stronę Reziego i Blowka.    

 

Ogólnie cały kontent youtuberów spadł. To co mniej najbardziej zniechęca to ciągłe wklejanie swojej gęby (w dziwny, czasem głupi sposób) w początkowy obrazek do filmiku. Teraz niemal każdy to robi i wiem, że nie ma już w tym krzty oryginalności. PewDiePie to wymyślił, a potem poszło z Rezim, Blowkiem a skończyło na Roju, Isamu, a nawet ostatnio Rock zaczął robić podobne rzeczy. Niby obrazek, a potrafi skutecznie mnie zniechęcić. Macie podobnie?

 

Krótko mówiąc, u mnie wygląda to tak, że jedyne gameplay'e jakie oglądam to te od Rocka, bo czasem fajne gry nagrywa (np. Inside). Najbardziej to czekam na filmiki od SciFuna, Adbustera, Szwagrów, kanału Warframe, JHallera (animacje miesiąca) BlackGryphona i chyba tyle. Resztę zwykle olewam, bo nie potrafią mnie zachęcić czymś nowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi mordkami to różnie jest, ale fakt - nie polecam. Ja przesiadłem się na różne polityczne/naukowe/'specjalistyczne' kanały i tam jest całkiem miło. Mogę kilka polecić, o ile ktoś będzie chętny. Polskich yt, jak już zostało powiedziane, daje raka jąder - jeśli chodzi o gry to wolę tego nie tykać nawet włócznią greckiego hoplity. PewDiePie nawet mnie tak nie odrzuca, dobrze mi się oglądało jego filmiki z Lucas-a i jeszcze kilku innych produkcji. Najbardziej bawi mnie ta wojenka Atora z Gimperem (chyba dobrze napisałem?) oraz inne, mniejsze konflikty, a także skuteczny trolling, np. bardzo głośny swego czasu Testoviron, który wielu 'prawilnym' i nie tylko podniósł ciśnienie. Nadal pamiętam kilka jego haseł i używam ich od czasu do czasu. Stary jestem, cóż poradzić. Przeróbki z Adolfem nadal mnie bawią (w poszukiwaniu electro, klasyk!), tak samo jak ks. DobroDobro i tv Plwam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama subuje parę kanałów, które tylko lubię. Nie widzę potrzeby po co mam mówić o kanałach, które mnie nie interesują czy mi się nie podobają. Parę jest bardziej naukowych, parę bardziej na śmieszno, inne też o np docie. Ne oglądam żadnych lec plejów oprócz jednego przyjaciela. Też oglądam różne przeróbki.

Sama też nagrywam, ale to bardziej tak dla jednej osoby (parę znajomych też ogląda), nie przyjdą mi widzowie bo nie mam kamerki, której nie zamierzam mieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka refleksja mnię naszła - za żebranie o sub/like przejazd w wagonie kolejowym (później promem) do ośrodka wypoczynkowego na Wyspach Sołowieckich. Ja już tego nie zniesie, niech mnie kule biją i zabiją. Niektórym to od hajsu przestał działać hamulec bezpieczeństwa i tak jadą w stronę przepaści.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...