Skocz do zawartości

FrozenTear and his frozen talent...


Recommended Posts

Ach, nie ma to jak spać do 15 i nie zauważyć posta...

Pierwsze co zauważyłam, to magia. Jakaś taka postrzępiona. Ładniej wyglądałaby pokolorowana delikatniej. I to światło. Uch. Od biedy można uznać, ale powinno być bardziej rozproszone, rozmazane i wtapiające się w tło, o ile nie oświetla zamkniętej przestrzeni. Popracuj nad tym  :aj3:

Kolejne, co rzuca się w oczy - oczy. Te potoki łez naprawdę wyglądają jak potoki, i czy mi się wydaje, czy Trixie krzywo płacze? Na szkicu nie było to tak widoczne. 

Poza tym praca prezentuje się dobrze. Pozostałe kolorowanie i odblask w oku zrobione są świetnie. 

Rzekłam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spać do 15  :crazytwi3:

Właśnie z tą magią dałem tak specjalnie bo myślałem że będzie jakoś fajnie wyglądało ale rozumiem niekoniecznie dobry zabieg ^^

A Trixie właśnie znajduje się w mrocznym pokoju i widać zbliżające się nieznane monstrum w prawym górnym rogu.

Z tymi łzami to widziałem już gdzieś właśnie takie ukazanie płaczu i spodobał mi się. 2 strumyczki spływające obok siebie łączące się w połowie drogi. Ale wiadomo czasem to co dla autora jest normalne i oczywiste to niektórzy odbierają za nielogiczne :D
No i dobra to światło oświetlające pokój wygląda jak nowy przedmiot w Ikei Lampa Trixie z wielką kulką na rogu  :NjdaT:

Dzięki za opinię ^^ Przy następnej spooky pracy uwzględnię to wszystko. Póki co zmagam się z Cloudchaser i Thunderlanem na jednym obrazku. Cięzko jest ;-;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadchodzące Cloudlane <3

cloudlane___by_frozentear7-d967g1i.jpg

 

Wciąż jestem zbyt leniwy żeby podejść do skanera. Tylko średnio by to poszło bo wyrywać kartek bym ze szkicownika nie chciał.
Albo wkrótce zainwestuję w coś lepszego do rysowania.

 

Thunderlane wyszedł tak jakoś dziwnie ciągle mi się wydaje ale przy obróbce myślę jakoś to się wyrówna wszystko ładnie. *sorki za ucięte włoski*
Cutie Marki pewnie wezmę z jakichś free vectorów bo nie jestem do tego tak stworzony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu ja  :rarityderp: Coś za mało ludzi tu zagląda.

Hmm... Cloudlane? *sprawdza tego shipa w googlach* Ja nigdy nie wiem o co chodzi z tymi nazwami shippingów...

Grzywy i ogony wyszły świetnie, ale Thunderlane ma coś za małe uszko i skrzydełko. Do Cloudchaser nie mam uwag. Jak na razie pierwsza praca, do której wogóle nie mam zbytnich uwag. 

Co by tu napisać? Zobaczy się wersję finalną, bo jest pole do popisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety :D Ale czego się spodziewać skoro i tak mamy sporo osób co się artystycznym sprawom oddają na forum  :squee:

Ten ship tak po prostu mi przypadł do gustu jak szukałem Cloudchaser po internetach. Thunderlane'a to takie coś na luzie potem poprawię :) Cieszę się że w końcu fajnie wyszło!  :yay: 
Ta praca raczej więcej czasu mi weźmie bo 2 razy więcej ustawiania krzywych ;-; Ale jakoś wolę się skupić na tego typu pracach niż statycznych kucach.
Postaram się pospieszyć i tak jak się da. Spróbuję nie zawieść  :v6Jdq:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Incoming:
 

beyond_her_tomb___rise_by_frozentear7-d9

filly_of_frozen_tears_by_frozentear7-d96

So Carrot Top; Spread your wings and take to the sky
You're gonna rise in time; They hurtcha but you'll never die
Like a phoenix; Rise again when they strike you down

 

Carrot Top -> scena odnośnie piosenki Beyond Her Tomb która wciąż jest jest moją ulubioną fandomową piosenkę i w sumie jedną z moich najbardziej ulubionych w ogóle.


Snowdrop - SillyFillyStudios rysunek odnoszący się do ich pięknej produkcji.

Edytowano przez FrozenTear7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nigdy nie widziałam arta do BHT, choć widziałam dużo :5N9ul: Brawa za oryginalność! 

1. Karotka

Wow.:rarityexcited: Darling, this is simply divine! Naprawdę dobry kawał arta! Widać ogromny postęp między tym rysunkiem a pierwszym zamieszczonym w tym temacie. Nie dodam żadnych uwag. Świetnie oddana pozycja w której stoi Carrot, grzywa, skrzydła, i oczywiście sam zamysł. Piknie.  

2. Snowdrop      

             Tu znowu podoba mi się grzywa. Chociaż bardziej podoba mi się poprzedni rysunek, ten również jest świetny. Tylko coś mi tu nie pasuje, no nie wiem. Może ten zaokrąglony pyszczek? Sama nie wiem.                                                                                                                                                                                           Pozdrawiam, życzę inspiracji i czekam na pełne wersje dzisiejszych rysunków!                                                                                                                                                                                                                                                               

Edytowano przez Mandarynka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:fshug:
W sumie teraz tak z ciekawości na necie poszukałem i też się zdziwiłem że nie ma.

Wszystko fajnie oprócz pochodni która wygląda jak marchewka :D Ale przy kolorowaniu myślę dopiero się to jakoś wyjdzie.
Ale bardzo się cieszę że mój pomysł przypadł do gustu :3 Myślę tylko że powiększę te feniksowe skrzydła jakoś i będą przeźroczyste.

Snowdropka to taka próba raczej była bo jeszcze nie próbowałem robić postaci mniejszej postury. Carrot Top z chęcią ogarnę a Snowdrop myślę postaram się jeszcze w jakąś "fajniejszą" scenę wrzucić. Tam się postaram lepiej ogarnąć wszystkie szczegóły ;) Bo teraz kończę Cloudlane i powinno być na dzisiaj/jutro potem się zobaczy co zrobię. A niedługo szkoła sprawdzian z fizy już zapowiedziany i powoli czasu będzie coraz mniej :crazytwi:
Ale cieszę się bardzo że prace się spodobały i dziękuję bardzo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okay obiecałem na dzisiaj i się udało ale lekko nie było :fleur::

cloudchaser_and_thunderlane_by_frozentea

Praca ta dała mi dużo radości ale wkurzała dosyć przy wykonaniu :D Kark boli cierpliwość na krawędzi ale gotowe. Mam nadzieję że wam się spodoba :) 

Btw - cutie marki vectory z:

http://www.mediafire.com/download/8r9khxkvfqd967z/thunderlane+cm.svg

http://hankofficer.deviantart.com/art/Cloudchaser-Cutie-Mark-SVG-325028817

 

Jedyne rzeczy w które się nie bawię :D

Edytowano przez FrozenTear7
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co taki mały ruch w digitalowym dziale? :despair: 

Na temat szkicu już zostało powiedziane, więc wyrażę się krótko o samym kolorowaniu : Pierwsze, co rzuca się w oczy, to... Sama nie wiem. To brązowe tajemne cuś wystające z ziemi. Kolorowanie postaci jest dobre, ale coś mi nie pasuje ta trawa - zbyt oczobijnie zielona, wygląda jak podlewana barwnikiem do żywności. I... słońce? Jesteś pewien, że to nie zad Celestyny? Coś za bardzo zbliżył się do ziemi, no i jest coś za ciemny, jak na słońce. 

PS. Niedługo mi stuknie 100 w liczniku postów, i chyba założę temat stworzony specjalnie do wypalania ludziom oczu moimi rysunkami.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim motywacja do tworzenia już dawno uszła możliwe :D
Wiem że całe otoczenie wyszło jak wyszło ^^ Niestety nigdy się nie zagłębiałem w tworzenie trawska nieba itp. Tło tak tylko dodaję żeby nie były 2 kuce latające na białej kartce :crazytwi:

Ale w Equestrii wiele rzeczy jest przerysowanych to czemu nie elementy otoczenia :D Następnym razem się postaram o trochę bardziej realistyczne warunki.

A słońce to taki ziemniak właśnie spadający z nieba.

Jak patrzysz na trawę to pomyśl sobie że te brązowe i zielone dongi wystające z trawy to węże gdyby im tylko oczka i język dodać :twilight2:

Ale z pewnością zachęcam do stworzenia tego!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem tworzyć coś co ma dla mnie jakąś dziwnie ogromną wartość.

Od paru dni czytam Past Sins - fan-fic o rezurekcji Nightmare Moon. Jeszcze nie skończyłem ale historia tak chwyciła moje serce że po prostu muszę coś stworzyć z tym związane.
Po wielu gumowaniach kreśleniach itp. doszedłem do czegoś takiego:

past_sins_art1_by_frozentear7-d96p1vf.jp

Chcę stworzyć odnośnie Past Sins jakiś art najwyższej jakości jak na moje chwilowe możliwości i do jest dopiero taka przymiarka. Co sądzicie że powinienem przerobić dorobić polepszyć?
Motyw ogólny to płacząca Nightmare Moon (bez całego pancerza) patrząca na siebie z przeszłości -> Nyx (radosną jak to było za czasów sprzed odrodzenia całkowitego)
Nightmare Moon wyciąga kopyto w stronę odbicia w kałuży jej łez powstałej na jej magicznej grzywie. Widzi odbicie siebie, radosnej z przeszłych czasów.
Po obróbce byłoby to z pewnością lepiej widać ale wolałem na szkicu nie bazgrać tu i tego i tamtego na szaro-czarno.
Co powinienem ogarnąć lepiej? Bo chciałbym kiedyś się przymierzyć do większego formatu i może zrobić coś do powieszenia sobie w pokoju.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyszło :rdblink: Nyx wyszła świetnie, ale moim zdaniem pyszczek Nightmare moon powinien być nieco cieńszy, oczy bardziej wydłurzone i źrenice też trochę cieńsze i ostrzej zakończone ( podobnie jak tu http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20131125194620/mlp/images/9/95/Nightmare_Moon_opens_her_eyes_S4E01.png ) 

Bardzo mi się podoba kontekst rysunku... Może gdybyś obok Nyx wcisnął Twilight... Ale to tylko propozycja :rd7:

Edytowano przez Siwy
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak za gruba jak myślałem :D Bazowałem bardziej na Lunie a chyba Nightmare Moon jest twarzowo szczuplejsza.

Twój obrazek nie działa btw :(
Przy obrabianiu tego z pewnością bym wyszczuplił te źrenice tylko przy rysowaniu ich 10 raz w tym samym miejscu już wyszło jak wyszło :P
W sumie ten pomysł z Twillight jest świetny. Lepiej by to wyglądało jakby w odbiciu było widać i dawną szczęśliwą więź (nie przeczytałem jeszcze zakończenia pls no spoilers ;-;)
Zresztą jak mówiłem chciałbym to kiedyś ogarnąć na taki porządny wielkości A4 a szkicownik mam mniejszy. I nie potrafię tam czasem wielu rzeczy zmieścić :D
Myślę że jak już skończę requesty i ogarnę tamtą Carrot Top to zakupię może jakieś kredki porządne czy flamastry jakości top kek i się wezmę na poważnie. Na A4 zrobię szkic podobny do tego tylko z Nightmare Moon o normalnym pyszczku i z Twillight w odbiciu. Potem z kalką odbiję na właściwy rysunek w rameczkę i super!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nyx_and_twillight_sparkle_by_frozentear7

Coś takiego mi dzisiaj wyszło.
Po miliardzie zgumowań i poprawek udało mi się dojść do tego. Chcę koniecznie zrobić jaki tribute do Past Sinsów ^^
Co sądzicie o tym rysunku? Jeśli byłby w miarę zjadliwy to myślę że stałby się połową dzieła które planuję. Bo to by była wtedy część którą Nightmare Moon widzi w kałuży swych łez.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała Nyx wyszła trochę za duża jak na dziecko? Przesadziłem chyba ciut z wysokością. Jest chyba na 2,5 głowy gdzieś.

Grzywa Twillight czy młodej?

Bo może grzywka Twillight część dolna wygląda jak wielka szczota do włosów wyrwana i przyklejona do głowy w sumie :/

Powiem tylko że się starałem :D

Próbuję robić jakieś bardziej skomplikowane mi pozy czy choćby dwie nachodzące na siebie postacie.

Pewnie wykonam podobną scenę parę razy i mam nadzieję że co kolejna próba to będzie lepsza.

Ale dzięki za opinię ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też coś dorzucę - kolory są jak najbardziej w porządku, nie wypalają oczu, mogę się trochę uczepić skarpetek Fleur. Jedyną rzeczą, która mi nie gra jest anatomia. Rozstaw oczu jest za mały, pyszczki trochę niekształtne i uszka powinny być troszeczkę większe. Jeśli już chcesz rysować w stylu serialowym to go przeanalizuj i ćwicz z vectorami zrobionymi ze screenshotów.W sumie to nawet przy oryginalnym stylu warto podejrzeć kilka obrazków z pierwotnymi kucami. 

Nie musisz sobie brać mojej opinii do serca, ale ćwicz i zobaczysz, że rysunki będą ci wychodziły coraz lepiej :fluttershy5:

 

Załączam tutorial, który jest według mnie bardzo przydatny i sama z niego korzystałam jak zaczynałam ^^'

tutorial__how_to_draw_fim_style_ponies_b

 

Edytowano przez Trashgod
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę do serca każdą opinię i za każdą dziękuję :)
Przejrzałem już sporo tutoriali ale są takie rzeczy których na początku po prostu nie idzie dokładnie wyćwiczyć. Niestety... Akurat z uszami zawsze się bałem że za duże robię :D Oprócz Fleur ale ona ma bardziej księżniczkowe ciało co za tym idzie mniejsze uszy z tego co czytałem.
I mój błąd to chyba zbyt małe rozrysowanie początkowe. Bardziej na żywca lecę rysuję zarys ciała od razy a nie rozpisując się na wersję 3 kul i potem 3-członowych kończyn.
I przy okazji ostatnio to co mi do głowy wpada to akurat takie ułożenia kuców co nie mam zbyt skąd odgapić jak się za to zabrać :D Czasem korzystam do tego z 3d creatora kucowego ale niestety nie jest to idealna pomoc.
Dzięki za porady i ogarnę sobie twój polecany tutorial. Może akurat mnie popchnie w lepszą stronę :spike:

Wczoraj przeczytałem "The things we leave behind" świetny fan fic i znowu coś mnie obudziło do roboty. Ale wolę się nie rozdrabniać bo nie wiem kto czytał kto nie a nie chcę zbyt spojlerować.
Tylko scena którą bym chciał wykonać wymagałaby ułożenia kuców w półkole i jedną unoszącą się na skrzydłach pionowo postać. 2hard4me

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę do serca każdą opinię i za każdą dziękuję :)
Przejrzałem już sporo tutoriali ale są takie rzeczy których na początku po prostu nie idzie dokładnie wyćwiczyć. Niestety... Akurat z uszami zawsze się bałem że za duże robię :D Oprócz Fleur ale ona ma bardziej księżniczkowe ciało co za tym idzie mniejsze uszy z tego co czytałem.
I mój błąd to chyba zbyt małe rozrysowanie początkowe. Bardziej na żywca lecę rysuję zarys ciała od razy a nie rozpisując się na wersję 3 kul i potem 3-członowych kończyn.
I przy okazji ostatnio to co mi do głowy wpada to akurat takie ułożenia kuców co nie mam zbyt skąd odgapić jak się za to zabrać :D Czasem korzystam do tego z 3d creatora kucowego ale niestety nie jest to idealna pomoc.
Dzięki za porady i ogarnę sobie twój polecany tutorial. Może akurat mnie popchnie w lepszą stronę :spike:

Wczoraj przeczytałem "The things we leave behind" świetny fan fic i znowu coś mnie obudziło do roboty. Ale wolę się nie rozdrabniać bo nie wiem kto czytał kto nie a nie chcę zbyt spojlerować.
Tylko scena którą bym chciał wykonać wymagałaby ułożenia kuców w półkole i jedną unoszącą się na skrzydłach pionowo postać. 2hard4me

 Pamiętaj, koła to przyjaciele :D

Jeśli chcesz zrobić to próbuj to skutku :spin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rysowaniu kuców?! :kappa::kappa:

Próbuję próbuję tylko zaraz rok szkolny i nie będzie tyle czasu do rysowania... No chyba że na lekcjach anglika... I HiSu... I matmie? No dobra będzie jeszcze więcej czasu na rysowanie! *Klasa maturalna :spike: *

Btw wrzucam wykonany request od Siwego na jego OC i Dashie ;)
 

siwy_oc_and_dashie_request_by_frozentear

Klient zadowolony to proszę bez masy hejtów :D
Dashie ma trochę przesadzone oczy ale to taka radość z poznania nowej osoby a po prawej zawstydzony pan Siwy :flutterblush:
Błędy już sobie wyjaśniłem z Siwym a co wy o tym sądzicie?

Btw: mój DeviantArt show it some lovv <3 http://frozentear7.deviantart.com/
Bo zawsze wklejam gotowe rysuneczki tutaj :D

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...