Skocz do zawartości

Tymczasowe /sb/


Siper

Recommended Posts

Przy okazji insert @Cygim Łabędziowitz

Ogarnij mój plan na EU4, którego jeszcze OFC nie mam, ale pomusz, bo chcę wiedzieć, czy śmieszny plan miałby sens zarówno w historii jak i opinii Łabundzia

1. Rozpocząć jako Saksonia lub Brandenburgia

2. Jak najszybciej utworzyć Prusy

3. Unia/dużoskalowy traktat handlowy ze Śląskiem

4. dobić się [i najlepiej w sumie zdobyć] do Gdańska

5. rozciągnąć w jakiś sposób do Holstein

6. Stopniowo dobierać się do Ameryki Południowej

7. Unikać wojen do końca podstawowego przedziału czasowego

Legitne? Konflikty religijne lub ustrojowe byłyby częste? Podobno HRE lubi męczyć Prusy

2. Więc Saksonia odpada, chyba. Zakon Krzyżacki albo Brandenburgia. :T

3. Anektuj pokojowo chuja. :^)

4. Nie lepiej najpierw Holsztyn a później Gdańsk? Nie żeby coś, ale Gdańsk jest dalej od Ameryki Południowej niż Holsztyn.

6. Natenczas onegdaj Hiszpanie lub inna Portugalia będzie miała pół Ameryki Południowej :Y

7. Nie da się, zwłaszcza że czasem to ciebie bagietują.

 

Legitne może nawet. Ogólnie jak zostaniesz cesarzem Rzeszy i przeprowadzisz wszystkie reformy, jesteś wielkim środkowoeuropejskim blobem. Polecam.

Link do komentarza

Jeśli Brandenburgia to powodzenia na początku, bo wtedy to benis mocno z kasą jest xd Trza w razie możliwości pieprznąć Meklemburgii, a potem pójść na Wałbrzych Hanzę xd

Brandenburgia historycznie miała kurz w skarbcu zamiast złota xD

No uderzałbym na Pomorze, Meklemburgię, Śląsk, Gdańsk, Prusy Wschodnie. Tak historycznie. Będzie się rozciapirzonym w co najmniej trzy strony, ale za to bydzie piniondz. Zaś kajzerowi będzie to zwisać, bo nie podbijasz wewnątrz HRE.

Link do komentarza

4. Nie lepiej najpierw Holsztyn a później Gdańsk? Nie żeby coś, ale Gdańsk jest dalej od Ameryki Południowej niż Holsztyn.

Handel, handel i jeszcze raz handel. Sabatony ogólnie mają prawie wyjebongo na to, co się tu dzieje, dopóki hehe Karel nie chce wybudować kurortu w Sopocie

6. Natenczas onegdaj Hiszpanie lub inna Portugalia będzie miała pół Ameryki Południowej :Y

#removesombrero lub wezmę Karaiby, lel

Wizja germańskiej Kuby brzmi śmiesznie

A wracając do tego:

2. Więc Saksonia odpada, chyba. Zakon Krzyżacki albo Brandenburgia. :T

Saxony begins the game in 1444 as an elector of the Holy Roman Empire, leading a personal union with Thuringia Saxony is a challenging nation to play, with the potential to form Prussia, Germany or become leader of a united Holy Roman Empire.

-------

Prussia (German: Preußen) is one of the formable cultures in Europe and can be formed by Brandenburg, the Teutonic Order or any country with Prussian, Saxon, or Pomeranian culture (besides Germany and a unified, centralised Holy Roman Empire).

Chyba jednak się da. Dobrze umiejscowieni [co do planu OFC], choć mają chujową sytuację na starcie. Zawsze troszkę czelendża

 

Link do komentarza

Brandenburgia historycznie miała kurz w skarbcu zamiast złota xD

To się zgodzę xDDD Europka ładnie to pokazuje xD

No uderzałbym na Pomorze, Meklemburgię, Śląsk, Gdańsk, Prusy Wschodnie. Tak historycznie. Będzie się rozciapirzonym w co najmniej trzy strony, ale za to bydzie piniondz. Zaś kajzerowi będzie to zwisać, bo nie podbijasz wewnątrz HRE.

Meklemburgia i tak ma Brandenburgię na rywalu zawsze, więc można i bić i patrzeć czy równo puchnie :wow: A i związać się z Pyrlandią i pocisnąć Zakon :P

Link do komentarza

kurde pograłem chwilę w nfs undercover... dawno nie widziałem tak nudnej i prostej gry z tak bardzo plastikowymi modelami aut... rozegrałem jakieś 5 wyścigów.... wszystkie wygrałem naciskając w sumie 3 klawisze mając jakieś 10 sekund przewagi nad przeciwnikami.

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...