Skocz do zawartości

Tymczasowe /sb/


Siper

Recommended Posts

Nie wiem czy kogoś to interesuje ale dziś mamy zjawisko znane jako Krwawy Superksiężyc, aka Luna ma okres. Zapraszam do wspólnej obserwacji (Księżyca, nie Luny) mniej więcej od drugiej do szóstej rano (u mnie wcześniej o godzinę huehue, wyprzedzę was :rainderp:) Z tego co się orientuję - lepiej celować w świt. Niestety nie mam żadnego kozackiego aparatu więc fotek pewnie nie zrobię. Jest o tym temat na forum:

http://mlppolska.pl/topic/13665-niezwykła-pełnia-czyli-nadchodzący-krwawy-superksiężyc/

Dla zainteresowanych czym jest sam Krwawy Superksiężyc, cytuję:

Całkowite zaćmienie Księżyca to piękne i rzadkie zjawisko, które będziemy mogli podziwiać z terenu Polski nad ranem 28 września. Jego zasadnicza faza nastąpi pomiędzy godz. 4.11 a 5.23, z kulminacją o godz. 4.47. Właśnie w tym czasie tarcza naszego satelity przybierze czerwonawą barwę – stąd określenie „krwawy Księżyc” lub „czerwony Księżyc”. Dawniej wierzono, że taki kolor zwiastuje nieszczęścia czy nawet koniec świata. W Biblii m.in. w „Dziejach Apostolskich” jest mowa o krwawym Księżycu: „słońce zamieni się w ciemności, a księżyc w krew, zanim nadejdzie dzień Pański”* (w artykułach o katastroficznym wydźwięku cytat ten jest niekiedy przypisywany „Księdze Joela”, innym razem „Apokalipsie św. Jana”).

Edytowano przez Arjen
  • +1 1
Link do komentarza

Nie wiem czy kogoś to interesuje ale dziś mamy zjawisko znane jako Krwawy Superksiężyc, aka Luna ma okres. Zapraszam do wspólnej obserwacji (Księżyca, nie Luny) mniej więcej od drugiej do szóstej rano (u mnie wcześniej o godzinę huehue, wyprzedzę was :rainderp:) Z tego co się orientuję - lepiej celować w świt. Niestety nie mam żadnego kozackiego aparatu więc fotek pewnie nie zrobię.

Niestety, ale już będę spał... 

Link do komentarza

Nie wiem czy kogoś to interesuje ale dziś mamy zjawisko znane jako Krwawy Superksiężyc, aka Luna ma okres. Zapraszam do wspólnej obserwacji (Księżyca, nie Luny) mniej więcej od drugiej do szóstej rano

Kto wie, może rzucę okiem. Zależy, jak bardzo będę śpiący.

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...