Skocz do zawartości

Tymczasowe /sb/


Siper

Recommended Posts

Skóra jest ogólnie droga, jeśli prawdziwą się bierze (jedyna słuszna). Używane są dobre, bo można trafić ładne okazje.

Patrz głównie na to, jaka Ci pasuje. Przymierzaj itp. Poczytać też można, ale teraz na rynku dużo masówki z gorszej jakości skóry jest.

A konserwacja też jest bardziej skomplikowana, zależnie od stopnia zniszczenia. Lepiej to dać komuś, kto się zna. Ja pamiętam ile zabawy mieliśmy z tą moją.

I trzeba uważać na zbytnie zamoczenie takiej kurtki w deszczu/śniegu. Ja swoją zawsze wycierałem wtedy częściowo lub całkowicie.

Edytowano przez Amolek
Link do komentarza

@Amolek, moja też nie nówka, ma nieco ponad 30 lat :)

W ogóle to ktoś coś wie o kupowaniu kurtek skórzanych? Ile kosztują, gdzie szukać, na co patrzeć, jak to wygląda z konserwacją etc...?

O kupowaniu niewiele wiem, wszystkie moje dostałem w prezencie ^^ Ale używane skóry (w dobrym stanie) można dostać od 150-200zł. Nówki to wydatek już różny, ale jak orientowałem się rok temu, od 500 do paru kafli. Pewnie będą i tańsze, ale to będzie pewnie nie skóra, a materiał skóropodobny.
I za Amolem, jak nie wiesz, jak konserwować skórę, oddaj komuś kto się zna. Inaczej możesz tylko ją zniszczyć, a to jest ból.

 

Link do komentarza

ja mam jedną kurtkę którą kupiłem w sieciówe i jest ze skaju, ale chyba czas zacząć ją nosić o ile jestem w stanie się w nią zmieścić

 

edit, mieszczę się. Jeszcze, ale jak bluzę założę to już nie bardzo :spike:

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...