Skocz do zawartości

Tymczasowe /sb/


Siper

Recommended Posts

Gość ChrisEggII

tak się uczę i wydaje mi się że wydymałe łatwiej ogarnąć niż jakąś skurwiałą elektrotechnikę ;c

Nigdy niczego związanego z elektroniką nie lubiłem. Jest to główny powód, przez który nigdy piątki z fizyki nie dostałem. 

Natomiast wydymałka... Jest to zwykła fizyka statyczna/dynamiczna. Wystarczy ogarnięty wykładowca i sporo własnych chęci i można zaszaleć.

Link do komentarza
Gość ChrisEggII

Ja będę tylko tęsknić za awatarem Rarci Airlickiem... dobrze prowadził dział i był ogólnie ogarnięty :(

Zabawne. Jesteś bodaj jedyną osobą na tym forum, która w tak bezpośredni sposób go chwali.

Link do komentarza

Pamiętaj. Paczasz na litowce i masz wszystkie wodorotlenki solidnie zasadowe. Paczasz na berylowce i wszytko (umownie od wapnia) i dół jest zasadowe, powyżej średnio. Reszta metali, oprócz talu jest ma słabo zasadowe/rozpuszczalne wodorotlenki. 

Aniony:

Fluorki są jonami średniego kwasu HF. 

Reszta halogenków ma aniony typu X- które są anionami silnych(kwasów)  fluorowodorowców. 

Ogólnie jak coś ma stałe kwasowości mniejsze niż rzędu 10^-1 to się zaczyna robić słaby/słaba kwas/zasada. 

Ale nie wiem jak was uczyli pojęcia hydrolizy, więc zostawiłem to do samodzielnego zinterpretowania. 

(teoretycznie hydroliza jest reakcją nawet odwracalną, w której powstają nowe związki/jony, więc teoretycznie nawet NaCl hydrolizuje) 

 

Edytowano przez KochamChemie
Link do komentarza
Gość ChrisEggII

Wiem wiem... myślałem nawet czy by z tego powodu nie włączyć siebie do układu na ćwiczeniach z elektrotechniki... ale uznałem że jednak warto żyć dalej... mimo tego.... i trzeba to niestety zaakceptować :(

Jeżeli jest to prawdą, to jednak przesadzasz z przeżywaniem jego zachowań.

Link do komentarza

SIę dzieje. Co tydzień będziemy mieli sprawdziany z Regulaminów Musztry. Jak je zdamy, to z góry mamy mieć przepustki stałe na cały tydzień zapewnione. Znaczy to, że miałbym pewność... Że mogę iść na miasto : DDDD.

 

Kurdesz, Amol. Może się uda :spike:. (choć pewnie jeszcze nie w tym tygodniu, bo mam zajęcia do 21:00 dwa dni ;-;)

Link do komentarza

To w sumie nie była moja wina ;p. Tak po prostu siadło. W tym tygodniu mamy ponoć 100% pewną przepustkę, bo są wybory. A głosowanie to nasze święte prawo i żaden porucznik nie może nam go odebrać...

Więc mamy mieć wypad na chatę :DDD

 

Edit: idę spać, bo już późno w c**j. Dobranoc.

Edytowano przez Avanidius
bo tak
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...