Skocz do zawartości

KopytTV - temat oficjalny


Kuracyja

Recommended Posts

ioo37wu.png

 

Już oficjalnie.

Ponieważ 11.09.15 Radio Yay kończy swoją działalność, zostawiając po sobie lukę w kategorii mediów fandomowych,

dnia następnego, 12.09.15 wystartuje - już oficjalnie - pierwsza polska "telewizja" internetowa dla Bronies - KopytTV.

Strona WWW

Facebook

 

W ramówce planowane są m.in. wiadomości fandomowe z kraju i świata (jakkolwiek dziwnie to brzmi), PMV, przeróbki filmowe z kategorii kucyków (wyłącznie te dobre), wywiady etc.

 

W związku z tym poszukiwane są odpowiedzialne osoby na następujące stanowiska:

a) Reporterzy stacjonarni (co najmniej 1 na województwo)

b) Grafik (grafika na stronę www etc.)

c) Administrator strony www

d) Dziennikarz (nadawanie na żywo via DailyMotion)

Wymagania:

  • 16 lat
  • po mutacji (well, wiem że 16 = mutacja, ale zawsze)
  • posiadanie i ogarnianie OpenBroadcaster Software bądź jakiegokolwiek programu na nadawania na żywo obrazu z komputera Adobe Flash Media Live Encoder oraz OBSa/XSplita/etc. OpenBroadcaster Software. Wystarczy.
  • brak strachu przed kamerą (no, ewentualnie twarzy nie trzeba będzie pokazywać)
  • Aha, jeszcze coś - w przypadku reporterów - nagrywanie wyraźnych filmów z wydarzeń fandomu krajowego za pomocą kamery (telefon/tablet z dobrym aparatem wchodzi w grę)

Praca będzie 100% - jakby to określić... - wolontariacka (jakkolwiek by to nie zabrzmiało). Z tej pracy nie będzie zysków. Jakichkolwiek. Na większość rzeczy będę brał swoje pieniądze (utrzymanie strony WWW etc.).

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Spoiler

 

To nie jest żart. 

Edytowano przez Kuracyja
Wymagania, data orientacyjna, no limit miejsc und zmiany drobne | 01.09 kolejne zmiany w wyamagniach | 06.09.15 zmiany dot. reporterów | 13.07.17 - reupload loga dla potomnych
  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwał bym tego "następcą", ponieważ nijak nie będzie się to miało do radia. No chyba, że o czymś nie wiem, a nawet jeśli, to jeszcze nawet nie ruszyło.

Deklarujesz start, a nie masz nawet ekipy. Nie jest to zbyt mądre. Znajdź ekipę, zdobądź serwer, stwórz stronę/serwis, spraw, aby wszystko działało i dopiero informuj o starcie serwisu.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwał bym tego "następcą", ponieważ nijak nie będzie się to miało do radia. No chyba, że o czymś nie wiem, a nawet jeśli, to jeszcze nawet nie ruszyło.

W kontekście "następcy" rozumiałem "następcę w przedziale mediów fandomu".

Deklarujesz start, a nie masz nawet ekipy. Nie jest to zbyt mądre. Znajdź ekipę, zdobądź serwer, stwórz stronę/serwis, spraw, aby wszystko działało i dopiero informuj o starcie serwisu.

Temat jest do rekrutacji ekipy. Strona powstanie na przełomie 1 września (a oddana do użytku kilka dni przed startem, wszystko podam później).

Edytowano przez Prynces Kura :3
Drobna zmiana
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się troche styl działania asiekierki. Już, TERAZ, szybko, Już ma być gotowe, nie ważne, że nie jest skończone, wydajemy, tak!

A za tydzień wszystko zostanie zapomniane :v

A chcesz się założyć? :rd8:  Pierwotnie miało być radio...

 

Zresztą, EOT, bo to nie temat na takie rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Mógłbym się zgłosić na administratora, mam pewne doświadczenie... oskar.edu.pl <- Strona[ jedyna działająca do tej pory, ale miałem kilka witryn, którymi zarządzałem. Uwaga, obecnie adres przekierowuje na stronę szkoły "Libertia", nie zarządzam tą witryną. To nowa witryna szkoły z innym adminem. Jesli trzebabędzie, mogę pokazać screeny ze starej] co prawda zakodowana przez przyjaciela z którym mieliśmy robotę okazyjną dla uczelni w moim mieście. Ale ja obsługiwałem system i wstawiałem informacje/zarządzałem użytkownikami i bazą.

Obecnie jednak bezrobotny :D Tak wiem to wolontariat, ale lubię się udzielać. A ciekawostek, albo i nie, zależy jak kto uzna... Działam w fandomie jako lektor, oraz dokumentuje każdy ponymeet na którym sam jestem. Ostatnio MLK4 w Żywcu.

Z danych to tak: 28 lat skończę w tym miechu, technik informatyki. Specjalizacja to systemy i sieci, czyli raczej stawianie serwera, ale z obsługą strony sobie poradzę, tak sądzę, jeden minus taki, że nie jestem koderem. Jestem dość komunikatywną osobą i idzie się ze mną spokojnie dogadać :) Czuję się, jakbym CV pisał :)

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Wymagane było sprostowanie informacji, co do bieżącego stanu strony WWW
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojć, szkoda Radia Yay. Swego czasu wiele się go nasłuchałem. Kiedyś prowadzili audycję, w której opowiedzieli min. jak wyglądały ich początki. Otóż, na starcie zgłaszało się do nich mnóstwo ludzi (z pamięci: kilkadziesiąt), chętni, ociekający energią, a skończyło się na tym, że zostało ich kilkoro na krzyż. Sam nie wezmę udziału (mówię bardzo szybko i przez to ciężko mnie zrozumieć, ech, natura dała mózg szybszy niż usta, a nie przechwalając się, nie nadaję się do pracy przed kamerą, a rysować też nie umim, co innego gdybyś potrzebował fanfika). Mogę ci jednak udzielić pewnej rady: na chwilę obecną nie rób limitów osób. Np. bierzesz teraz 5 osób na reporterów i jak myślisz, ile ci zostanie po miesiącu? po trzech? Nie rób limitu miejsc tylko przyjmuj każdego kto umie pisać. Większość z pierwotnej listy pójdzie szukać szczęścia gdzie indziej, a im mocniej są napaleni na tę posadę teraz, tym szybciej się wypalą. Odsiew zrób po pierwszym miesiącu, a nie na starcie, bo zostaniesz w tej telewizji z jednym kolegą i będziecie nadawać po 12 h dziennie, na zmianę, jeden śpi, drugi tańczy.

Spróbuj się skontaktować z Radiem Yay i wziąć ekipę od nich. Doświadczeni i pewni. Jeżeli nie zechcą, wypytaj ich chociaż o szczegóły tego, jak żyło to radio. Jakie popełniali błędy, co było fajne, czym się kierowali.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciek way projekt, ale podejrzewam, że nic z tego nie wyjdzie. Za dużo roboty, i za dużo wkładu, za mało korzyści. Nie wiem jak będzie u mnie w przyszłości z czasem, ale do tv tak średnio się nadaję (nie posiadam odpowiedniej aparycji), w radiu bym się lepiej sprawdził, gdyż głos mam ponoć ładny, i doniosły, a w radiu nie trzeba wyglądać. Niemniej jednak kibicuję Ci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tracicie czasu i nie zamierzacie długo po nas płakać :P 

Anyway, jeśli będziecie potrzebowali głosu do reportażu czy czegoś podobnego, to śmiało piszcie. Aktualnie nie mam żadnych planów na to, by gdzieś indziej działać, więc póki co mógłbym wam pomóc w razie czego.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja w wymaganiach, tak jak @Sakitta zaproponował, oraz co do programów do nadawania.

Widzę, że nie tracicie czasu i nie zamierzacie długo po nas płakać :P 

Anyway, jeśli będziecie potrzebowali głosu do reportażu czy czegoś podobnego, to śmiało piszcie. Aktualnie nie mam żadnych planów na to, by gdzieś indziej działać, więc póki co mógłbym wam pomóc w razie czego.

Ależ oczywiście, odezwę się :3

@Accurate Accu Memory, witam na pokładzie :3

Edytowano przez Prynces Kura :3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł wydaje mi sie ciekawy i czekam aby zobaczyć jak to wyjdzie. :D

Niestety mam małe wrażenie że jeżeli będziecie(czy będziesz?) nadawać 24/7 to całkiem szybko skończą sie żeczy które można by nadawać. :v

Mam pare pytań: - Będą jakieś reklamy? Bo coto za telewizja bez reklam.:rainderp:

- Będzie jakiś czat? Radioyay ma teraz kanał na irc, czy będzie coś podobnego? (jeżeli tak zgłaszam sie na admina czatu :D)

- Co będzie w tej "telewizji" leciało? Jakieś wiadomości, odc. serialu czy coś?

Tak czy inaczej, powodzenia w projekcie mam nadzieje że to ruszy chociaż na tydzień 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł wydaje mi sie ciekawy i czekam aby zobaczyć jak to wyjdzie. :D

Niestety mam małe wrażenie że jeżeli będziecie(czy będziesz?) nadawać 24/7 to całkiem szybko skończą sie żeczy które można by nadawać. :v

Mam pare pytań: - Będą jakieś reklamy? Bo coto za telewizja bez reklam.:rainderp:

- Będzie jakiś czat? Radioyay ma teraz kanał na irc, czy będzie coś podobnego? (jeżeli tak zgłaszam sie na admina czatu :D)

- Co będzie w tej "telewizji" leciało? Jakieś wiadomości, odc. serialu czy coś?

Tak czy inaczej, powodzenia w projekcie mam nadzieje że to ruszy chociaż na tydzień 

1. Nie, nie będziemy nadawać 24/7. Co kilka dni będą audycje. Na razie niczego nie zdradzam :kappa: 

2. IRC już jest i link do niego będzie na stronie WWW.

3. Wiadomości na pewno będą, a co do reszty to myślę (część propozycji jest podana w pierwszym poście). Na razie niczego nie zdradzam :kappa:

4. Reklamy? No nie wiem :lunathink:  

Edytowano przez Prynces Kura :3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie ten temat czytam i śmiać mi się chce xD. Siedzę w fandomie od 4 lat ale telewizji to jeszcze nie widziałem jako takiej. Było Everfree w którym siedziałem trochę i pomagałem (Słynny Las pegasus czy Brony con on fire meh meh...) ale oni jak nie było nic w Live to puszczali muzykę na swoim kanale LiveStream.com. Czy to wam wyjdzie? Sam jestem ciekawy. Jak potrzebujecie archiwizatora lub admina chatu (nie polecę Blacka z powodu skryptów przez które ostatnio sam wykarnoł 24h :P za to mogę polecić @Eivel bo spisuje się bardzo dobrze czy też @anar kee który również jest dziadkiem fandomu i wiele umie) IRC zawsze spoko pod chat (czemu mlpp nie ma? A no tak zapomniałem że to gówno strona...). Jeżeli chcecie prowadzić jeszcze radio to może mogę udostępnić trochę piosenek. Po więcej zapraszam na czar radayay bo nie mam zamiaru pieprzyć się z tym syfiastym nowym stylem tego forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prynces Kura :3

I co z tymi uprawnieniami szefie? Dalej nie mam dostępu. Nie jestem tez pewny czy ramówka ma być ogólnodostępna, czy po zalogowaniu. Jeśli ogólnodostępna, to stronę można robić przez panel admina[potrzebuje uprawnień]. Jeśli z logowaniem[ to potrzebuje uprawnień i dostęp do FTPa, bo będę musiał stworzyć sam pliki].

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prynces Kura :3

I co z tymi uprawnieniami szefie? Dalej nie mam dostępu. Nie jestem tez pewny czy ramówka ma być ogólnodostępna, czy po zalogowaniu. Jeśli ogólnodostępna, to stronę można robić przez panel admina[potrzebuje uprawnień]. Jeśli z logowaniem[ to potrzebuje uprawnień i dostęp do FTPa, bo będę musiał stworzyć sam pliki].

Przepraszam bardzo :blush: Już gotowe.

Edytowano przez Prynces Kura :3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...