Skocz do zawartości

Laptop na studia


The Silver Cheese

Recommended Posts

Ostatnio moi rodzice oznajmili, że kupią mi laptop na moje studia informatyczne na Polibudzie. Nie próżnowałem i sam musiałem zrobić mały research. Po gruntowych testach, opiniach, rankingach kart graficznych i procesorów doszedłem do jednej interesującej oferty.

Zanim zaczniecie pisać, żebym lepiej zainwestował w stacjonarkę, kilka uwag. Po pierwsze jest duże prawdopodobieństwo że będę na stancji lub w akademiku, a ciężkiego sprzętu na uczelnie czy do rodzinnego domu nie będę taszczył. Dlatego laptop ze względu na mobilność. Nie chce też netbooka czy ultrabooka - potrzebna mi stacja dysków oraz dobry, wymagający sprzęt, zatem nie zależy mi na lekkości czy małej wielkości sprzętu. 

Do czego laptop? Do wszystkiego. Do gier, obróbki grafiki, robienia animacji (może, ale mam cholernie dużo konceptow i musze jakoś się nauczyć to robic), no i typowych rzeczy np. Word, Excel, C++ (programowanie mnie nie ominie raczej :MJTQO:). Pierwsze wymienione rzeczy wskazuja, ze jednak potrzebuje dosc dobrych i mocnych komponentow. Zatem laptopy do 2000 juz moge sobie odpuscić. Limit wyznaczony to 3400 zł - juz 400 stówy dołożyłem, zatem bez tekstów typu zostaw kasę i weź coś lepszego. 

No ale co udalo mi sie znalezc? Pierwsza i chyba jedyna oferta, ktora powinna mi odpowiadac: http://m.ceneo.pl/31646427 . Wiem, że ten model ma 4 GB ramu, ale mogę go w przyszłości rozszerzyć o drugie tyle. Myślałem jeszcze o Lenovo y50-70 ale na testach, a nawet w Rtv euro agd mi powiedzieli, ze bardzo sie nagrzewa, więc zrezygnowalem.

Co o tym sądzicie? Szczerze myslalem, źe uda mi sie jakiegos MSI zgarnac, ale do 3400 dobrego sprzetu nie mają. No chyba ze nie naszukalem sie dobrze. Macie jakies inne propozycje, zblizone do tego Asusa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo motzno przepłacony. 

Ja ostatnio kupiłem takiego: http://allegro.pl/laptop-msi-gp70-17-3-i5-8gb-750gb-gt840m-w8-1-i5589871854.html - tańszy o 700 złotych od twojego, a karta graficzna jest minimalnie słabsza, ma więcej ramu, większą i do tego matową matrycę... Jedyna przewaga twojego to 4-rdzeniowy procesor (chociaż i tak wolniejszy od tego i5), ale czy naprawdę tego potrzebujesz? Do obróbki grafiki i animacji pewnie tak - zakładając, że jesteś zawodowcem i naprawdę zależy ci na szybkości. Amatorom to jest zupełnie zbędne. IMO twoja propozycja to lipa. 

Edytowano przez Airlick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku mam lapka bardzo podobnego do tego MSI GP70, a mianowicie MSI CX70 kupiłem go za 3000zł

Tylko procek ma i7, 1TB dysk i grafikę gt740m.

I do gier, obróbki grafiki, robienia animacji itd. spokojnie się nadaje i jeszcze nie udało mi się go wykorzystać w 100% a lubię mieć na włączane sporo programów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem posiadaczem Lenovo IdeaPad Z580 czerwonego z napędem. Laptop naprawdę dobrze się sprawuje, jest w stanie pociągnąć większość gier z ostatnich paru lat, jednak nie polecałbym go stricte do grania, bardziej jako sprzęt nastawiony do neta, na którym pójdzie większość gier mmo w porządniej jakości, oraz kilka większych hitów takich jak far cry albo dragon age, mass effect itd. 

Mam go już 4 lata i nic się do tej pory nie zepsuło, żadnego problemu z matrycą itd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci polecić Lenovo y50-70 w tańszej wersji i dokupić sobie zewnętrzną stacje dysków. Sam mam ten laptop i jestem z niego bardzo zadowolony (oczywiście w najmocniejszej dostępnej wersji :crazytwi3: ). U siebie mam procesor i7, gtx860m i 8GB RAMu i to w zupełności wystarcza. Tobie wystarczy model z i5 i słabszą kartą graficzną. Z tego co się orientuję to z systemem kosztuje około 3500zł (+100zł na napęd). Według mnie to sprzęt wart swojej ceny, ale zrobisz jak uważasz, bo ma też woje wady.

Edytowano przez tom98dober
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na tego Lenovo się skuszę. Dodać dobrą podstawkę chłodzącą i stopnie podzespołów powinny spaść. I wolę brać wersję i7, gdyż zamierzam coś twórczego robić - nie tylko w SAIu, a np. SFM czy jakimś silniku gry, to lepiej brać 4 rdzenie. I5 4210h i i7 4710hq mają niemal takie same osiągi, ale i7 lekko wysuwa się na prowadzenie. Mówię, laptop nie będzie tylko do gier. Bo gdybym chciał sprzęt tylko do gier, to bym brał PS4 :yay: i nie musiałbym się martwić o jakość. A tak od czasu do czasu może w nowego Wieśka zagram, ale jeśli studia będą wymagające to niestety z gier zrezygnuję. Zresztą ostatnio mam kryzys w graniu, a studia mi tym bardziej przeszkodzą. Zdziwię się jak przestawię się na tworzenie animacji i artów - powoli do tego dążę, ale czasem nie mam weny.      

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...