Skocz do zawartości

Aktorzy dubbingowi z "MLP: PtM" na żywo


SebastianRichCountryOwner

Recommended Posts

W sumie nie mam pomysłu, gdzie mam dać taki temat. Jeśli to złe miejsce, to moderatorzy mogą go przenieść w jakiś odpowiedniejszy dział:aj5:

No więc, kogo z osób podkładających głosy pod postaci serialowe mogliście podziwiać na żywo lub po prostu się na nich natknąć?

U mnie to tak:

Na Ponymeecie w Warszawie miałem okazję spotkać:

Klaudiusz Kaufmann - Soarin

Grzegorz Pawlak - Discord

Mikołaj Klimek - Król Sombra i kilka innych pobocznych postaci w IV serii, w tym bas Fluttershy :)

W przypadku tych Panów mam autografy i to jak na razie jedyne.

 

Na żywo w teatrze miałem jeszcze okazję widzieć:

Monika Pikuła - Applejack

Monika Kwiatkowska - Rarity

Kinga Tabor-Szymaniak - Pani Harshwhinny (tylko pierwszy odcinek z jej udziałem)

 

To chyba tyle. Liczę na to, że lista gwałtownie się powiększy :D

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I mogę dodać Agnieszka Mrozińska-Jaszczuk - Rainbow Dash :soawesome:

Chwilę z nią porozmawiałem, dała mi swój autograf. Stanowczo warto było brać udział w imprezie "Bieg po nowe życie" :D Z aktorek dubbingowych, to w sumie chyba była tylko ona, przynajmniej jeśli chodzi o dubbing kucykowy. A w sumie to nie było takie łatwe, bo sławni ludzie przebywali głównie w swojej części oddzielonej barierkami.

I przy okazji, miałem swój drobny udział w biciu rekordu Guinessa.

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wczoraj byłem w Teatrze Muzycznym Roma na koncercie charytatywnym dla inżyniera dźwięku Włodzimierza Kowalczyka. Przedsięwzięcie się nazywało "Koncert dla Włodka".

I wystąpiła tam cała masa dubbingowców, których sobie cenię i uwielbiam :) W tym oczywiście doszła spora grupa osób, które widziałem na żywo, ale które wcielały się w postaci z "My Little Pony: Przyjaźń to magia". Lista wygląda tak:

Katarzyna Łaska - Księżniczka Cadence, Dzielna Do, klacz sprzedająca książkę o Dzielnej Do, Silver Spoon

Anna Sztejner - Spitfire (jedyna słuszna w polskiej wersji), Apple Rose, Coco Pommel, Torch Song i inne epizodyczne postaci

Tomasz Steciuk - Flim

Wojciech Paszkowski - Flam, Pan Greenhooves, Gustave

Anna Sroka-Hryń - Gilda

Jakub Szydłowski - Dr Hooves i inne epizodyczne postaci

I oczywiście była Agnieszka Mrozińska-Jaszczuk. Fajnie tańczyła, zwinne ruchy :) Nie bez przyczyny to ona jest Rainbow Dash :P

W korytarzu teatru widziałem osobę łudząco podobną do Justyny Bojczuk, która jest Sweetie Belle, ale to chyba nie była ona. Dziwne by było, gdyby ona przyszła w roli widza. Poza tym było tłoczno i miała towarzystwo ta osoba.

 

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dzięki "Rapsodii z demonem" dołączyły kolejne osoby:

Agnieszka Fajlhauer - Wielka i Wszechmocna Trixie, Lightning Dust i Sugarcoat (z "Igrzysk Przyjaźni")

Brygida Turowska - Księżniczka Luna/Nightmare Moon, jedna z krów, Daisy, Stara pegazica, Sapphire Shores, Wielkie Serce (ten mały bizon z odcinka "Impas"). Jakież to ekscytujące usłyszeć na żywo głos w stylu Nightmare Moon:soawesome:

Ze znanych głosów był jeszcze Robert Tondera, ale akurat w kucykach nie brał udziału.

 

Odnoszę smutne wrażenie, że ten temat stworzyłem głównie dla siebie:rd10:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minuty temu SebastianRichCountryOwner napisał:

Jakież to ekscytujące usłyszeć na żywo głos w stylu Nightmare Moon

Szczerze pisząc to trochę zazdroszczę :angelbloom:

 

44 minuty temu SebastianRichCountryOwner napisał:

Odnoszę smutne wrażenie, że ten temat stworzyłem głównie dla siebie

Mogą być dwa powody.

Pierwszy to fakt, że część (nie wiem jak duża) osób ogląda MLP:FiM w oryginalnej wersji językowej. Ja w polskim dubbingu obejrzałem pierwszy sezon i sporadyczne odcinki, reszta w oryginale.

Drugim powodem może być po prostu zwykły brak zwrócenia uwagi przez np. powszechność. Większość aktorów dubbingowych ma spory dorobek, więc możemy usłyszeć znajomy głos praktycznie wszędzie - od gier (zwłaszcza przygodowych co wymusza dużą ilość osób), filmów, do seriali.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Może mało kogo to obchodzi, a może nie, ale ten tydzień był dla mnie całkiem obfity w spotkania z aktorkami i aktorami dubbingowymi :) Dzięki dwóm wydarzeniom. Do "zaliczonej" obsady "My Little Pony: Przyjaźń to magia" dołączyli:

 

Beata Jankowska-Tzimas - Scootaloo, Rumble z odcinka "Huraganowa Fluttershy"

Justyna Bojczuk - Sweetie Belle

Magdalena Wasylik - Adagio Dazzle

Karol Jankiewicz - znienawidzony przez wielu Flash Sentry :D

Karol Osentowski - Party Favor i kilka innych postaci

I znów miałem okazję się natknąć na Agnieszkę Mrozińską-Jaszczuk, tym razem spędziliśmy ze sobą trochę więcej czasu :D

Ze znanych aktorek dubbingowych jeszcze spotkałem Teresę Lipowską, znaną m.in. z roli właścicielki z "Toma i Jerry'ego", której twarzy nigdy nie pokazują :D

Nieźle się obłowiłem autografami i udało się cyknąć kilka wspólnych fotek :) Pod tym względem był to zdecydowanie najbardziej urodzajny tydzień :D

 

Oczywiście ten temat został stworzony z myślą nie tylko o polskich aktorach dubbingowych. Z tego, co mi wiadomo, na konwencie w Elblągu ma być jakiś zagraniczny gość z dubbingu. Jeśli tak, to liczę na chociaż mały ruch w tym temacie :)

 

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Jako, że Brygidę Turowską i Mikołaja Klimka miałem okazję spotkać wcześniej, to napiszę:

 

Julia Kołakowska-Bytner - Pinkie Pie :pinkie:

 

Co prawda to nie aktorka dubbingowa, ale twórczyni wielu postaci - Kora Kosicka :derp6:

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 7 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Się trochę tego nazbierało:

Lidia Sadowa - Misty Fly, Coco Pommel, Matka Vapol Trail

Izabella Bukowska-Chądzyńska - Prim Hemline, Sassy Saddles, Stellar Flare

Klaudia Kuchtyk - Starlight Glimmer

Marta Dobecka - Minuette

Maksymiliam Bogumił - Quibble Pants

Bartosz Wesołowski - Braeburn, Hoops, Fashion Plate, Dumb-Bell, Pan Breezy, Listonosz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Bożena Furczyk - Cheerilee, Żywy stos zielonych jabłek, Twinkleshine, Cloudchaser, Octavia, Delegatka z Konina, Cinnamon Chai, Raspberry Beret, Spoiled Rich, Pani Trotsworth, Profesor Fossil, „Minty Mocha”, „Cranberry Muffin”

Beata  Łuczak - Lyrica Lilac

Dominika Sell-Kukułka - Juniper Montage, Pinkie Pie (w Milusińskich albumach Flurry Heart i pilotażowej wersji odcinka 3. w I serii).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Joanna Węgrzynowska-Cybińska - Cookie Crumbles, Królowa Chrysalis, Aura, Helia, Aloe, Derpy (Muffins), Sunshower, Pani Shy, Angel Wings, Strawberry Sunrise, Fleur De Verre, Pearly Stitch, Twilight Velvet, Old Money, Misty Fly, Meadowbrook, Berryshine, Siostra Redheart, Papuga, Sunny Flare,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...