Skocz do zawartości

[Dyskusja]Czy Rainbow Dash zmieniła się na lepszą?


Emily

Recommended Posts

latest?cb=20120703083158&path-prefix=pl

Czy Rainbow Dash zmieniła się na lepszą?

Jak prawie wszystkie postacie, Rainbow Dash przez 4 i pół sezonu zmieniła się. Pamiętajcie, jak w pierwszym odcinku wpadła na Twilight i razem że Spike'iem śmiała się z jej fryzury? Lub jej zachowanie w lesie Everfree? Czy teraz zachowywała by się tak samo? I przede wszystkim - Czy zmieniła się na lepszą? Jej charakter jest bardziej rozwinięty, ale czy woleliście gdy był taki jak w pierwszym odcinku?

Ja uważam, że dobrze, że Rainbow ma rozwinięty charakter, ale ta, która była w pierwszych odcinkach była trochę lepszą. Nie była ona kreowana "pod fandom", więc była to " prawdziwa"  Rainbow Dash.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Zmieniła się to pewne ale nie była to niesamowicię znaczącą zmiana.

Brakuje mi w niej teraz tej ,,ostrości" i zadziorności.

Za to ją lubiłem (nie znaczy że nie lubię jej tera ale to już trochę nie ta sama postać w której się zakochałem )

co prawda jednak jest to zmiana charakteru na lepszy.

Uczymy się przez całe życie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy bohater w swojej działalności przechodzi w jakiś sposób "metamorfozę". Rainbow nie jest wyjątkiem. Ona również się zmieniła. Jest trochę bardziej wrażliwa na czyjąś krzywdę i nie zachowuje się jak burak bez uczuć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniła się, zmieniła. Lata spędzone z przyjaciółkami, wspólne przygody mające dowodzić magii przyjaźni i nauczać życia wedle jej zasad, oraz mnóstwo chwil, w których jedynie przyjaźń mogła je uratować, a także pojawienie się Tanka - najprawdopodobniej pierwszej istoty w życiu RD, którą musiała się opiekować. Moim zdaniem Tank bardzo przyczynił się do zmiany Rainbow na nieco mniej zapatrzonego w siebie i "twardego" kucyka na takiego, który potrafi okazać uczucia, współczuć, smucić się i wzruszać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W czwartym sezonie zauważyłem małą różnice (na plus) a w piątym potrafi okazać uczucie np:gdy Tank miał hibernować zaczęła mocno ryczeć :rd11:

z biegiem czasu jej charakter zaczyna się łagodzić :P ciekawe co będzie za dwa sezony,za cztery to będzie Flutter 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Rainbow z pierwszego odcinka była najlepsza. Żeby znowu zaczęły wychodzić odcinki jak w 1. i 2. sezonie, takie odcinki "nie dla fandomu". Z dawnymi charakterami mane6 i innych. Zaczynam tęsknić.

To nie uważasz, że rozwój emocjonalny postaci jest kolokwialnie mówiąc fajny? Według mnie jeśli dany serial trwa aż tak długo, że mijają w nim lata to naturalnym jest, że postacie się zmieniają. Zwłaszcza po takich przeżyciach jak walka ze złem, ciągła nauka o przyjaźni i tak dalej. Bez tego serial byłby sztuczny. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie uważasz, że rozwój emocjonalny postaci jest kolokwialnie mówiąc fajny? Według mnie jeśli dany serial trwa aż tak długo, że mijają w nim lata to naturalnym jest, że postacie się zmieniają. Zwłaszcza po takich przeżyciach jak walka ze złem, ciągła nauka o przyjaźni i tak dalej. Bez tego serial byłby sztuczny. 

Jak narazie minął rok (z 1szego sezonu do 4tego) z tego co kojarzę (wiem, jest tu zamieszanie z czasem). No ale dobra. Sądzę,  że mimo wszystko mogła jednak zachować swój początkowy charakter w większym stopniu. Rozwój jest potrzebny, ale mimo wszystko sezon 1szy jest dla mnie najlepszy. Jej podejście w pierwszym sezonie było dla mnie... jak to nazwać? Piękne? Super? Dobre? Nie wiem. Teraz też w sumie nie jest zły, ale wydaje mi się, że jednak jest to jakaś zmiana. Tak mniej intensywnie. Po prostu była dla mnie taka... bardziej "specjalna" niż teraz? Nie umiem tego nazwać. I głównie dlatego chcę "powrotu" starej Rainbow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się stało,że się zmieniła już nie jest taką głupią zimną ****.I nie wiem dlaczego kogoś może to jakoś odepchnąć.Jeśli lubi ktoś RD to nie przestanie tylko dlatego,że się trochę zmieniła.Jakby Wasz kumpel się zmienił na lepsze też przestalibyście się z Nim zadawać?

Edytowano przez pepeh
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się stało,że się zmieniła już nie jest taką głupią zimną ****.I nie wiem dlaczego kogoś może to jakoś odepchnąć.Jeśli lubi ktoś RD to nie przestanie tylko dlatego,że się trochę zmieniła.Jakby Wasz kumpel się zmienił na lepsze też przestalibyście się z Nim zadawać?

Do mnie to? Czy kiedykolwiek powiedziałem, że nie lubię za to, czy cokolwiek Rainbow? Otóż nie.

Druga sprawa dotyczy "zimnej i głupiej ****" - widzisz, ta "głupia klacz" była dla niektórych/nielicznych/dla mnie tą najlepszą. "Odepchnąć"? To słowo do mnie tutaj nie pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem "ewolucja" postaci idzie w dobrym kierunku, zmiana u RD też mi się podoba. Na początku raczej troszczyła się tylko o siebie, a teraz...? Myśli o przyjaciółkach i o swoim zwierzaku i już RD nie jest najważniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...