Skocz do zawartości

Talent wygrany w chipsach, czyli rysunki Mandarynki


Tangerine

Recommended Posts

Historia za tym obrazkiem jest następująca :

Tata wchodzi do mojego pokoju, pyta się co robię. Ja na to, że rysuję. Więc on, prosi, żebym narysowała Epuldzik. I jabłko. Bo Epuldzik to taki pomarańczowy kucyk co lubi jabłka. 

Tak.

 

ml5y4n.jpg
Edytowano przez Mandarynka
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła mocno, nauka dużo. Na rysowanie mam teraz strasznie mało czasu :aj:Mimo to podjęłam się wyzwania narysowania grzywy Rarity.

 

Ukryta zawartość

Supper! Najbardziej ogon mi się podoba, ale się nie znam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Majorowe sb tak mi wszystkie powiadomienia przygłusza że nie widziałem tutaj już masy postów ale przyznam że od ostatniego czasu jak tu zaglądałem to wiele się zmieniło ^^ Wind Drop wygląda świetnie i bardzo mi się podoba ten ogólny zarys twarzy i wykonanie. Brak dokładnych szczegółów a jednak wszystko wygląda ładnie i schludnie jak na twój styl.
Jestem zachwycony tym jak to wszystko się rozwinęło :yay:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu FrozenTear7 napisał:

Wind Drop wygląda świetnie i bardzo mi się podoba ten ogólny zarys twarzy i wykonanie. Brak dokładnych szczegółów a jednak wszystko wygląda ładnie i schludnie jak na twój styl.
Jestem zachwycony tym jak to wszystko się rozwinęło :yay:

Taka sytuacja była, że przez 2 miesiące nie rysowałam kuców przez zepsuty laptop, ale w międzyczasie nie zapomniałam kompletnie jak się rysuje :crazytwi: Jakimś magicznym sposobem jeszcze umiem, a że komuś się podoba to już sukces :yay:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Majorowe sb tak mi wszystkie powiadomienia przygłusza że nie widziałem tutaj już masy postów ale przyznam że od ostatniego czasu jak tu zaglądałem to wiele się zmieniło 

O czym ty mówisz? Przecież to tylko mit. Zwykła bajka. Coś takiego nie istnieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Hohohoooo....

 

Spoiler

1314385550573.jpg 

 

 

Patrzę sobie na pierwszego posta, jakiego zasadziłaś w tym temacie. Potem patrzę na ostatniego i lubię to co widzę. 

Przez 5 miesięcy sporo się poprawiłaś, (UWAGA, spoufalam się) mordko. Tylko tak dalej! :salut:

 

Ale, ja nie będę sobą jeżeli czegoś nie wypomnę. A że jestem sobą, to muszę to zrobić. Takie życie. Każdy z nas ma jakąś rolę do odegrania na tym nędznym padole i ja muszę odegrać swoją, czy mi się to podoba, czy nie. (Serio, Życie teraz stoi za mną i przykłada mi lufę pistoletu do potylicy więc nie mam wyboru ;-; )

 

- Widzę za dużo statycznych postaci, za mało dynamicznych. Jeżeli chcesz się nauczyć rysować, to prędzej czy później będziesz musiała zacząć rysować postacie dynamicznie. Bieganie, skakanie, albo stanie dęba. Patrząc na Twoje rysunki widać że pozycje statycznie już opanowałaś. Poza tym, dynamiczne pozycje pozwolą Ci lepiej ogarnąć anatomie kucyków i to jak układają się ich nogi/grzywy w określonych pozycjach. Brak takich artów nie jest wadą Twoich rysunków. Daję tylko radę, co do tego jak możesz się poprawić. 

Mniejszy (ale nadal obecny) brak odczuwam też w perspektywie. Kucyki od przodu - jest ich dużo, są fajne, fajnie, super. Gdzie jest bok? tył? I dlaczego nie widziałam zada twoich poniaczy? Jeżeli nie rysujesz ich bo Ci nie wychodzą, to na necie jest od groma wektorów na których możesz się wzorować jeżeli do pewnego typu perspektyw będziesz podchodziła po raz pierwszy. Jeżeli nie rysujesz kuni z perspektywy zbyt często tylko dlatego że nie ma ich w Twoich pomysłach na arty - pomyśl o nich! BUM! #Enigmairozwiązaniadlabogów. 

 

Grzywy. Nie są wadliwe w twoich ostatnich pracach! - to po pierwsze. Tylko że wydaje mi się że z tym co potrafisz możesz bez problemu zrobić kucom grzywy lepsze. Twili ze stycznia jest tego najlepszym przykładem. Jej grzywa jest według mnie prześliczniusia ^.^. Nie bój się narysować jakiegoś kuca który posiadałby bardziej... wyeksponowaną koafiurę. Może narysowanie tej pani :TWcU3:

Spoiler

 

latest (1280×1326) 

Ci pomoże? Jej grzywa jest trochę bardziej wymagająca niż inne, ale do odważnych świat należy! 

 

Jeżeli chodzi o konkretne prace,a nie tylko o ogół też mam coś do powiedzenia. ... Życie nadal wymaga ode mnie skrupulatności w radach... 

 

1. Gwiezdna książka - nie rozumiem jak układa się jej ciało pod tą gwiazdką. Człowiek może się wygiąć do tej pozycji, ale koń... E-e. 

Cały art jest ładny, nawet bardzo ładny. Może tło wydaje  się trochę zbyt puste, ale jednorożka; :sweetie2: cud, miód, malinka. 

 

2. Noworoczna Reinboł 

- Oczy są za małe. Mam generalne wrażenie że jest coś z nimi nie tak i wydaje mi się ze jest to właśnie to. 

- Szyja za szybo łączy się z tułowiem. 

 

3. I Flutterka, sprzed kilku miesięcy, ale nadal jest. Stosunkowo stary art, ale nie wiem czy nie robisz już takich błędów dlatego że zdałaś sobie sprawę z tego że tak robić się nie powinno, czy raczej nie miałaś ku temu okazji. 

- Podoba mi się to że spróbowałaś pobawić się z cieniami. To co wyszło, podoba mi się trochę mniej. Z której strony pada tu światło? Bo ja mam wrażenie że co najmniej z trzech. 

- Skrzydło jest za małe, za mało też przylega do ciała. Jeżeli jest rozkładane i dlatego ma tak mało punktów stycznych z ciałem, nie widać tego - wygląda na kompletnie złożone. 

- ILLUMINATI CONFIRMED. Srsly, why? Nie wiem, może Flutterka zapuściła brodę, którą tak przystrzyga?, na kozę? :dunno:

 

 

I może na to nie wygląda, ale podobają mi się twoje prace. Jeszcze bardziej podoba mi się to że pracowałaś nad swoim stylem przez te kilka miesięcy, tak że z tego co było na początku doszłaś do tego momentu. 

I proszę, jeżeli postujesz swoje prace, dawaj je w spoilerach. To baaardzo ułatwia ich przeglądanie. :rwink:

 

Edytowano przez Enigma I WILL HUG YOU ALL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:twilight2:

Wchodzę na forum, patrzę i widzę taki piękny i pomocny komentarz.

Dziękuję panu powyżej za wiele przydatnych rad, do których postaram się zastosować w przyszłych pracach. :giggle:

20 godziny temu Enigma I WILL HUG YOU ALL napisał:

Widzę za dużo statycznych postaci, za mało dynamicznych.

Dynamiczne postacie to właśnie mój ciężki orzech do zgryzienia, jeśli chodzi o rysowanie, Dzięki za wskazanie tego :D

20 godziny temu Enigma I WILL HUG YOU ALL napisał:

Grzywy. Nie są wadliwe w twoich ostatnich pracach! - to po pierwsze. Tylko że wydaje mi się że z tym co potrafisz możesz bez problemu zrobić kucom grzywy lepsze. Twili ze stycznia jest tego najlepszym przykładem. Jej grzywa jest według mnie prześliczniusia ^.^. Nie bój się narysować jakiegoś kuca który posiadałby bardziej... wyeksponowaną koafiurę.

Poślę moje kuce do najlepszego fryzjera w dzielnicy, zobaczymy co się da zrobić. :NjdaT:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...