Skocz do zawartości

Jakim typem kucyka byś był/a ?


Jakim typem kucyka byś był/a?  

81 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki typem kucyka byś był/a ?



Recommended Posts

Gdybyś miał/miała być kucykiem, takim, jakim Ty chcesz, to jaki by to był typ?

- Jednorożec?

- Pegaz?

- Kucyk ziemny?

- A może nawet alicorn? :P

Przyznam, że ja siebie najbardziej widzę, jako jednorożca. Pegazy, to takie typy rywalizujących sportowców, nie kręci mnie to totalnie, ani też czuję się sportowcem, z kolei kucyk ziemny ma proste życie i jest bardziej do wykonywania prostych, przyziemnych prac, czyli taki typ zwykłego śmiertelnika.

Może się wywyższam, ale czuję się kimś wyjątkowym na tle innych ludzi, bardzo pasowały by do mnie zaklęcia, używanie magii. Czuję się kimś stworzonym do wyższych rzeczy. Jednorożce są po prostu najbliższe mnie charakterem :P

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak poprzednik, jednorożec. Nie jestem typem sportowca, ale też daleko mi do kuca typu Fluttershy. Kucyki ziemskie lubię, ale wydają mi się być zbyt zwyczajne ( mimo to, lubię AJ i PP :3)

Alikorny są księżniczkami, a mi do księżniczki daleko...

Wychodzi na to,że byłabym jednorożcem   :raritybelle:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widział bym siebie zdecydowanie jako pegaza. Pegazy i jednorożce łączy takie specyficzne zapatrzenie w siebie (tak jak by delikatny rasizm), ale te pierwsze dzięki swojej rywalizacji między sobą, czy między innymi kucami, wciąż chcą być sprawniejsze, lepsze w tym co robią, jednorożcom zdaję mi się, że brakuje takiej cechy samodoskonalenia (wyjątkiem właściwie jest Twilight). Co do kuców ziemnych nic do nich nie mam, ale nie odmówił bym sobie przyjemności przecinania nieboskłonu na własnych skrzydłach. Alikorny (z łac. Ala,-ae->skrzydło Cornu,-us->róg), sobie podaruję, jakoś nie kręci mnie wizja bycia księżniczką czegoś tam, bo i po co?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemnym, bo lubię ziemniaki. Z ziemniaków jest tyle wspaniałych rzeczy! Frytki, placuszki, chipsy, wódka. 

A tak serio to jakoś po prostu nie czuję się "magiczna", czuję się "zwyczajna", może i silna fizycznie nie jestem, ale taka chciałabym być. No i niekoniecznie wszystkie kuce ziemne muszą być silne fizycznie. Pegazy kojarzą się z rywalizacją, sportem, a do tego mi bardzo daleko.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat, który widział światło dzienne z milion razy. Jako taki typowy zwyklak, żywy stereotyp, to właściwie na pewno ziemski kucyk. Nie bez powodu właśnie ten typ lubię najbardziej, wszak się z nim utożsamiam. Kręgosłup tamtejszego społeczeństwa.

Pegaz nie, bo sport i sprawność, a moja sprawność to zupełnie inna sprawa niż taka nastawiona na osiągi i rywalizację.

Rogacz nie,  bo ich nie cierpię.

Edytowano przez Po prostu Tomek
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednorożec

Ponieważ wymyśliłem lifehack na zostanie pegazem zachowując magię oraz siłę ziemnego(też zachowując magię :v ) Rogacze są najbardziej uniwersalną rasą i być wieszakiem to jak być latawcem albo ziemniakiem(obraziłem każdą rasę po równo)

lifehack na latanie: Zbudować mechaniczne skrzydła z którymi można latać(jednocześnie używając zaklęcia które sprawi że będą one warzyły tyle co nic :v )

lifehack na siłę: zbudować egzoszkielet, potem zaklęcie na niewidzialność i żeby nie reagował z otoczeniem(tylko ze mną)

Edytowano przez Silicius
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie byłbym jednorożcem, bo tak jak większości bycie pegazem mnie nie kręci i nie toleruję ich myślenia, że silniejszy rządzi, ziemniaki szanuję za ich proste życie, ale są zbyt zajęci tym życiem i nie widzą piękna w notaczającym ich świecie ( nie dlatego że nie chcą broń Celestio, ale nie mają na to zwyczajnie czasu). Natomiast wydaje mi się, że jednorożce są najwrażliwsze ze wszystkich rodzajów kucyków,  nie tylko pod względem sensorycznym, ale również uczuciowym (przypadek rarity). Mają też pewną cechę którą i ja posiadam - ogromną inteligencję i pęd do wiedzy (twilight wręcz uwielbia się dowiadywać nowych rzeczy i czytać książki tak samo ja)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób już podała swoją odpowiedź, więc i ja spróbuję.

Od razu ostrzegam, że ten wybór w moim przypadku nie jest prosty...

Dużo czytam, szukam wiedzy, filozofuję (kocham filozofię ), iq wysokie (125-130? Sam nie pamietam... ), średnia (ani razu ) nie niższa niż 5.1 ... A z drugiej strony pełne wyluzowanie, siłownia, sport, marsze, dres, głupie pomysły, charyzma, żywiolowość, indywidualizm, wolę szczerość, siła woli, brak skromności (u don't say??? ), często lenistwo (choć ostatnio dużo mniej ) i garść innych sprzecznych cech...

Ale co do tematu?

Kucyk ziemski? Nie nadaję się, i nie kręci mnie to

Pegaz? Awwww... Kusi, niby dobrze pasuje do mojej natury, ale co z moją pasją do zdobywania wiedzy?

Jednorożec? Bez skrzydełek ? Ale w spokoju bym mógł studiować księgi i czary... Ale zbytni że mnie żywioł, mam niespokojnego ducha.

A może Alicorn? Nie, musiałbym zasłużyć... A potem? Natura alicorna to nie ja...

A może...

Podmieniec?

Ale jednak nie lubię fałszu, nie chcę udawać kogoś kim nie jestem.

Jaki więc podjąć los?

To zagadka w której każda odpowiedź jest błędna...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChrisEggII

Cóż... Mojej odpowiedzi nie ma w ankiecie. Jest natomiast w moim avatarze. :drurrp:
Dlaczego chciałbym zostać tatzlkucem? Bowiem lubię takie połączenie słodkości i dziwactwa. Poza tym posiadanie trzech półmetrowych języków... Poza rekompensatą utraty kończyn chwytnych, widzę parę innych, bardzo ciekawych zastosowań tych narządów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Ziemny:nie za bardzo (jak dla mnie za mało możliwości)

-Jednorożec:wymaga sporo nauki

-Pegaz:oczywiście,wymaga nauki latania ale to nie to co jednorożec :D

-Alikorn:za dużo wszystkiego na kupę

Ogółem pegaz,trochę szlifowania akrobacji,ćwiczenia skrzydeł to dorównałbym pewnie prędkości RD:efWiK:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jak widzę, cieszy się powodzeniem :D

Oczywiście u mnie są cechy też innych kucyków. Gdy jeżdżę na rowerze, to często lubię dowalać maksymalną prędkością, jaką mogę i gdy spotkam jakiegoś drugiego rowerzystę, to staram się go wyprzedzić, a jak jakiś za mną jedzie, to staram się, by mnie nie dogonił. Lubię też sobie popływać. Trochę tam z pegaza we mnie jest i też lubię od czasu do czasu nieszkodliwą, żartobliwą rywalizację :)

Z kucyka ziemnego, to mam sumienność i w sumie lubię proste, manualne prace. Do pracy mam podobne podejście, co Applejack, musi być wykonana dobrze i solidnie, dużo jest we mnie z kucyka ziemnego.

I tak najwięcej jest we mnie z jednorożca, już tłumaczyłem wcześniej. Po prostu zawsze lubiłem świat wyobraźni, patrzę na innych ludzi z pewną dozą wyższości, jest we mnie coś z magii :) Mam do pewnych rzeczy też rytualne podejście, jak np. słuchanie muzyki.

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednorożec, bez wątpienia. Magia i te sprawy :twistare:

Ponadto jakoś tak moje podejście do życia pasuje, charakter, zainteresowania, itp. Nade wszystko cenię wiedzę, ponieważ; moim skromnym zdaniem; jest to jedyna "wartość" posiadająca prawdziwą wartość. Uwielbiam czytać i uczyć się nowych rzeczy. Bardziej wciągają mnie problemy wymagające wysiłku umysłowego, niż czysto fizycznego. Ogólnie wysiłku fizycznego staram się unikać jak ognia, żeby tylko pozostać w dobrej formie, nic ponadto. Najbardziej pielęgnuję w sobie takie cechy jak inteligencja, spryt, rozwaga, itp.

Należy także wspomnieć, iż na pegaza w ogóle nie pasuję (no, może troszkę), a co do ziemskiego kuca, to częściowo, ale nie w takim stopniu jak jednorożec.

Alikorna nawet nie wspominam. One to tylko klacze :D

 

Tak myślę sobie. Jak byłby do wyboru podmieniec, to musiałbym się poważnie zastanowić nad swoim wyborem :changeling:

Edytowano przez Arkane Whisper
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem trochę ponarzekać. Nie wiem czemu wszyscy jednorożce akurat utożsamiają z Twilgiht, pegazy z Rainbow, a kuce ziemne z AJ. Szczerze wśrórd jednorożców to tylko Twilight ma pęd do wiedzy, reszta zadowala się dniem codziennym (nie kojarzę chociaż by Rarity z książką). Co do czułości jednorożców, to też proponuje sobie przypomnieć chociaż by odcinek "bezsenność w Ponyville", czyli jak Rarity wykorzystuję swoją młodszą siostrę (to przecież takie czułe). Przy ocenie charakteru poszczególnych gatunków zaczął bym do wywalenie z procesu wszystkich powierniczek elementów harmonii, bo one mocno zaburzają jakiekolwiek dalsze badania. Gdyby za próbkę pegaza wziąć Fluttershy, to wyjdą, że takie się boją i wstydzą czegokolwiek. Ja bym wybierał rodzaj kuca, po tym jak podchodzi się do ewentualnej rywalizacji. By jaśniej objaśnić na czym wg mnie polegają różnicę posłużę się modelem gier rpg.

Na pegaza: -Ok, pójdę skopać tyłek temu potworowi, ale mam jeden warunek. Chcę mieć po tym Qeuscie +200 do reputacji. Co!? Czy sobie poradzę!?  No to mnie obraziłeś, zobaczysz wrócę tu szybciej niż zdążysz powiedzieć Chcę się umówić z młodą Konstantynopolitańczykowienczką, lub coś w ten deseń.

Na jednorożca: -Wiesz, co ja tam nie pójdę, nie wziąłem ze sobą tragarza, rozumiesz brak wygodnego łóżka, lustra, kosmetyczki, nie da rady, moja grzywa tego nie zniesie. Zresztą , nie mam zamiaru umierać za jakąś mieścinę zwaną Ponyville, rozumiesz gdyby chodziło o Centerlot to co innego.

Na kuca ziemnego: -Najpierw duży ten was potwór? Mówisz taki wielkości Minotaura? Ok, zaraz ruszę z braćmi, jak go pokonamy to kupisz od nas jabłka/ciasto/inny nasz wyrób.

Na Alikorna: -TO NASZA POWINNOŚĆ WAM POMÓC! JESTEŚMY W KOŃCU WASZĄ KSIĘŻNICZKĄ! Czekaj chwile wyślę zaraz tam swoją uczennicę ze swoimi przyjaciółkami, one na pewno sobie poradzą. NAGRODĄ DLA NAS BĘDZIE WAS UŚMIECH I SPOKOJNY SEN!

Tak scharakteryzował bym najpoważniejsze różnicę między tymi rasami. Pegazy to wojownicy, którzy najpierw zrobią potem pomyślą, Jednorożce to snoby, Kuce ziemne jak by nie było najmocniej stąpają po ziemi, a Alikorny mają duże poczucie obowiązku, który za nie wykona ich uczennica by być tą najlepszą.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na to pytanie nie jest taka do końca łatwa.

-Alikorn: Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność, no i za bardzo rzucają się w oczy

-Ziemny: Teoretycznie najsilniejsze i najbardziej wytrzymałe, a praktyce wszystko zależy od treningu bo Pinkie czy Bon bon nie są jakoś specjalnie silne.

-Pegaz: Możliwość latania i w sumie tyle.

-Jednorożec: Możliwość używania magii, daje dość spore pole do popisu i dość sporo ułatwia.

 

Jeśli miałbym wybrać to byłby to jednorożca bo daje sporo możliwość, np. można sobie dorobić skrzydłą przy pomocy zaklęcia ;) Wiem że pewnie na dość krótko.

Jeszcze brałem pod uwagę alikorna ale wybrałbym go gdyby była możliwość żeby był rozmiarów zwykłego kucyka, miał moc magiczną na poziomie zwykłego jednorożca i skrzydła jak zwykły pegaz, no i nie miał takich obowiązków jak inne alikorny tylko mógł żyć jak normalny kucyk.

 

A na kogo bym pasował/do kogo mi najbliższej charakterem ?  Tu był by kuc ziemny.

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę coś, bo sesja :rainderp:

1. Najbardziej chciałabym być alikornem. Magia i latanie są ekstra, a nieśmiertelność/długowieczność jeszcze lepsze. I że ja nie dam rady? Proszę. Do tego jestem zajedwabista :badass:. Mogłabym spokojnie robić za księżniczkę krytyki, racjonalizmu i rosiczek.

2. Jednorożec by w sumie pasował, bo jednak głównie pracuję intelektualnie, cenię sobie finezję i sądzę że magia by mnie mocno zainteresowała. Tyle możliwości...

3. Pegaz... Mam lęk wysokości, ale to szczegół. Lubię sport i rywalizację. Tak samo jak lubię walkę (co nie przeszkadza mi mieć dość pacyfistycznych poglądów). Do tego często uważam pójście z buta za najlepszą metodę.

4. Ziemniak, najgorsza, najbardziej plebejska z ras. Jednak mam zdolności biologiczne, uwielbiam przyrodę, zwłaszcza rośliny. No i plebejskie pochodzenie.

 

Cóż, wygląda na to, że w sumie nadawałabym się na każdą z ras, a moja natura jest mocno sprzeczna sama w sobie. Wniosek: zostałabym zebrą,

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Argon39.

Piszesz, że wszyscy utożsamiają poszczególne grupy kucyków z głównymi postaciami, jako stereotypy, podczas gdy sam robisz dokładnie to samo. Do Twojej charakterystyki pasują: Rainbow Dash jako pegaz, Rarity jako jednorożec, Applejack jako ziemski oraz Celestia jako alikorn. Tymczasem nie wszystkie jednorożce są snobami oraz nie wszystkie pegazy to wojownicy, itp.

Swój wybór jednakże spróbuję uzasadnić nie odwołując się do charakterów postaci. Lubię magię; myśl, że miałbym możliwość panowania nad nią, nawet w niewielkim zakresie, jest dla mnie wielce kusząca. Magia wymaga nauki, a jak wspominałem, uwielbiam się uczyć; tego co mnie interesuje oczywiście. Jak można wywnioskować z serialu, jednorożce preferowały górskie tereny pod swoje osady, ja natomiast kocham góry i nie wyobrażam sobie życia na terenach ich pozbawionych. Na koniec, po kądzieli, wywodzę się z rodu herbowego (nawet dworek byśmy mieli ze sporym kawałkiem ziemi, ale podczas minionych wojen szlag go trafił :grumpytwi: ). No i jestem arogancki... troszkę :)

Trzeba by jakieś kryteria ustalić. Ostatecznie i tak wszyscy ludzie byliby ziemskimi, ponieważ ani magii ani skrzydeł nie mamy, tak sądzę :ppshrug:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snobistyczne jednorożce to: książę Blueblood, Trixe Lunamoon, Tenderhoof, Fancypants, Jet Set, Upper Crust.

Wojownicze pegazy: Dzielna Do, Wonderboltsi, Lighnig Dust., (co do Thunderlane, Sunsshower Raindrobps, Flitter, Cloudscheser i Bulka Bicepsa, są niejednoznaczni)

Pracowite Kuce Ziemne: W sumie cała rodzina Apple, Państwo Cake, Pani Burmistrz etc.

Co do Alikronów masz rację, nie wiem czy nie pisałem, o tym, ale ze względu na małą próbę statystyczną, wynik jest zafałszowany, choć wg mnie wypada nawet humorystycznie. W sumie połączyłem Lunę i Celesitę.

Tak jak mówiłem, większość jednorożców pokazana w serii jest po prostu snobami, większość pegazów o których wiemy więc niż to że są, bardzo liczy się dla nich ich ocena przez innych. Chciałem raczej pokazać różnice w aspiracji poszczególnych ras. Dla jednorożców, w sytuacji nie krytycznej liczą się tylko one same, dla pegazów liczy się tylko ich reputacja, dla kuców ziemnych właściwe chyba najbardziej otoczenie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakby się tak przypatrzeć, to poza serialem też da się zauważyć pewną ciekawą rzecz. Ludzie wybierający jednorożca albo wprost wspominają o arogancji czy poczuciu wyższości, albo też w ich wypowiedziach można znaleźć różne wskazówki, np. rzekomą wyjątkowość lub "a bo pozostałe takie zwyczajnie są" implikujące, iż "no a ja to ten lepszy, wiadomo". Także ten snobizm chyba trochę tkwi zakorzeniony gdzieś. Taki offtop na boku.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, takich wniosków starłem się nie wyciągać bo i po co? Ludzi staram się nie oceniać, bo to może w późniejszym czasie się zemścić. Tak na to patrząc, to większość która wybrała jednorożce, brała je ze względu na podobieństwo do Twilight Sparkle, która dla mnie jest wyjątkowym jednorożcem (nie chodzi o to, że Rarity jest gorsza, ale bardziej zwykła), tak Fluttershy jest wyjątkowym pegazem a Pinki Pie wyjątkowym kucem ziemnym, choć aż tak mocno nie odbiega od średniej.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...