Skocz do zawartości

"Łeee jakieś badziewia" Czyli M3ICHU i jego twórczość


M3ICHU

Recommended Posts

 

 <a href=

http://zapodaj.net/228a49d609917.jpg.html>badziewie.jpg</a>

Witam was wszystkich! Ostatnio z nudów zacząłem "coś tam" bazgrolić i postanowiłem że pokarzę wam swoje "wypociny".

Zaczynamy! Pierwszy arcik czyli Thunderlane.

http://zapodaj.net/fd5a88b3f0f5a.jpg.html

Oraz coś co nie ma związku z kucykami czyli Mazda 323BG z 89 roku :)

http://zapodaj.net/485b993554bc0.jpg.html

Proszę o obiektywne ocenienie moich "bazgrołów", każde rady mile widziane, wiem że rysunki nie są dobre (największe problemy sprawia mi perspektywa i skala), chcę się doskonalić w rysowaniu. Postaram się od czasu do czasu wkleić coś tutaj. Zapraszam do oceniania :fluttershy5:

Edit. Sorka za foty, następnym razem rysunki już ze skanera będą :)

Edytowano przez M3ICHU
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, przyczepię się do ogona, powinien wychodzić bardziej jak ,,kitek"

Tylne kopyta mają jakiś dziwny ksztalt (od zada w dół coś mi nie gra ) przednie kopyta wydają mi się ,,małe" ale poza tym, naprawdę dobry rysunek. Nwm nie znam się XD

Czekam na.kolejne

Grzywa mi się podoba, kształt pyska jakoś nie wali po oczach jakimiś błędami.

A co do mazdy: jechałbym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi kucyk jakoś dziwnie wygląda

Przecież napisałem że drugi art nie ma związku z kucykami :fluttershy4:

Nie wrzucaj obrazków na zapodaj, TinyPic czy inne serwisy niepozwalające na bezpośredni dostęp do grafiki. Korzystaj raczej z DeviantArt lub Imgur.

Dzięki za radę! Następnym razem wrzucę na Imgur lub założę konto na Deviantart :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nogami to myślę że trochę nisko zgięcie ustawione.
Zgięcie "kolana" w tylnich nogach powinno być bardziej na poziomie brzucha i może dlatego ciut dziwnie wyszły. I też do ogona się przyczepię :D
Powinien jakby wychodzić pod kątek około tam 45 stopni i opadać łukowo (w większości przypadków)
Nie jest źle ale z pewnością skaner pomoże bo nie da się tak wszystkiego ujrzeć ^^
Ale naprawdę fajnie idzie jeśli to twoje początki. Czekamy na kolejne :yay: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny rysunek! Co prawda wykonałem go wczoraj lecz problemy z instalacją oprogramowania drukarki sprawiły iż ponownie musiałem użyć "kalkulatora" :fluttershy5:

Wracając do tematu. Oto moja wczorajsza Lyra. Zamysł był następujący "odwrócona Lyra spogląda na niebo". A wy co o nim myślicie? Wyszło?

XkIyp1s.jpg

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ok po pierwsze twoja Lyra robi zeza a nie wiem czy taki był zamysł :)
Ale derpuje ostro ale następnym razem przemyśl dokładnie w którym kierunku oczy będą się zwracać.
Ucho mogłoby być troszkę większe i róg minimalnie dłuższy.

Co do nóg to trochę się pomieszało i myślę że psuje to tylnia noga dalsza. Myślę że powinna być troszkę bliżej przy takim wygięciu tułowia.
Przy okazji mógłbyś trochę bardziej modelować ten tułów :yay: Trochę za mało łagodnych linii. I tylnia część ciut za mała wg mnie. Tył ma większą masę niż przód i niekoniecznie tutaj to widać. I sam ogon też mógłby być bardziej łagodny ;) Nawet ja tak włosów na żelu nie stawiam jak jej ogon sterczy :spike: Bardziej łagodnie niech opada. Pomyśl o tym jak zachowują się ludzkie odpowiedniki kucowych części czy to nogi czy włosy i spróbuj odwzorować w kucykowych standardach.
To tak tyle ode mnie ale nie jest źle nie martw się ^^ Trochę ćwiczeń więcej przemyślanych kresek i wszystko będzie szło w lepszą stronę. Jak nie jesteś pewien czegoś to szukasz na necie konkretnych pozycji albo uruchamiasz 3d Pony Creator i dokładnie analizujesz jak kucowate ciało się w danej sytuacji zachowuje.
Ale wszystko na dobrej drodze :) Ćwicz i ćwicz powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...