Skocz do zawartości

[Dyskusja] Cadance - teoria na temat jej alikornizacji.


Selenium v.2

Recommended Posts

Według Lauren Faust Cadance miała na początek być jednorożcem, jednak twórcy zmienili ją na alikorna. Wszystko było by oczywiste, gdyby nie to ,że w oficjalnej(?) książce była wzmianka o tym ,że była ,,małym pegazem" . Więc... O co chodzi? Była jednorożcem i dostała skrzydła ( wersja bardziej prawdopodobna, bo trudno sobie wyobrazić pegaza odkrywającego magię) czy miała skrzydła i dostała róg? Wersje są różne, ale bardziej wierzę ,że była jednorożcem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może... Hasbro po prostu potrzebowało księżniczki, spoko mamy księżniczkę, koniec. Kropka.

Ale skoro spekulujemy to:

Przemiana- musiała być dawno temu, (wnioskuję to z jej doświadczenia opiekunki )

, czymś musiała zasłużyć na miano ,,księżniczki miłości", internet nie jest akurat dobrym miejscem na szukanie odpowiedzi co do młodzieńczych lat Cadence (co się zobaczyło, już się nie odzobaczy )

Alicornie pochodzenie...

Nwm ale przyszło mi na myśl, szlachectwo jest dziedziczne... Ale nic (chyba? ) oficjalnie o pochodZeniu Cadence nie wiemy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to Kredens urodziła się pegazem a na róg zasłużyła sobie jakimś wyjątkowo szlachetnym czynem. Zresztą jednorożce nie są jedynymi istotami obdarzonymi magią, wszystkie kucyki ją mają, a jedynie jednorożce mogą to kontrolować przez co posługują się czarami. A więc tak, to bardzo możliwe, że Cadence róg dostała w prezencie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże ocalenia wioski przed napadem potworów, znam tą spekulację. Gdyby każdy "(nie)dzielny pegaz" dostawał poziom Princessy za uratowanie jakiegoś zadupia, alicorny przestałyby być rzadkością. Według mnie to, że Cad dostała level up, spowodowane było czymś innym... tylko nie mam teorii czym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jak dla mnie alicornem zostaję się po osiągnięciu pewnego poziomu magii nieosiągalnego zwykłymi metodami, trzeba mieć do pomocy innego alicorna(Twilight) albo być powiązanym z jakimś artefaktem możliwie jak najbardziej kompatybilnym z własnym znaczkiem. Celestia ma słońce(duże źródło magii) Luna księżyc, a Cadence ma oczywiście swoje kryształowe serce :D

PS: Chrysalis to też alicorn, ale ona stała się taka dzięki powiązaniu ze swoimi poddanymi(królowa roju)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie alicornem zostaję się po osiągnięciu pewnego poziomu magii nieosiągalnego zwykłymi metodami,

Jak dla mnie Brzmi logicznie ale co wtedy z Starswirlem brodatym?

Zawsze może być czynnik ludzki, zapomniano, albo jeszcze lepiej : nie wymyślono reguły nt. Alikornizacji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak dla mnie Brzmi logicznie ale co wtedy z Starswirlem brodatym?

Zawsze może być czynnik ludzki, zapomniano, albo jeszcze lepiej : nie wymyślono reguły nt. Alikornizacji...

 

Starswirl nie miał niewiadomo jakiej magii, on miał niewyobrażalne umiejętności(odkrył wiele potężnych zaklęć). Mógł mieć i dużą magię, ale żeby zostać alicornem musiałby użyć magicznego boosta(artefakt albo inny alicorn) bo jeden zwykły kucyk nie może dojść samemu do takiej mocy. Po za tym to był ogier, a o męskich alicornach nikt nie słyszał :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...