Skocz do zawartości

Poland United - Polski Pony Swag Megamix Reedycja


Wonsz

Recommended Posts

Kilka lat temu na FGE był sobie redaktor Kurisu Fuyuumi, który zwoływał eventy Poland United. Polegało to na wspólnym śpiewaniu piosenek, głównie z serialu, ale nie tylko. Raz padło na fandomowy utwór Pony Swag Megamix. Jak pewnie wiecie lubię ten kawałek. Polski megamix nie jest może na poziomie tego oryginalnego, a i ten oryginalny to obiektywnie dla osoby z zewnątrz to łakownia, ale, że to muzyka fandomowa to można przymknąć oko, prawda?

W czym rzecz. Napisałem jakiś czas temu do Loska w sprawie części drugiej której ogłoszenie jest na jego kanale. Wyjaśnił mi czemu nie wypaliło i dowiedziałem się również co nie udało się przy tworzeniu pierwszej edycji. Mieli pojawić się goście w składzie iBringDaLULZ, MicTheMicrophone, JJayJoker i DuDuL. Od tamtej pory jakoś nabrałem ochoty aby usłyszeć to ze zwrotkami jakie pierwotnie miały się pojawić. Zacząłem działać na własną rękę aby może coś zrobić w tym kierunku. Napisałem do iBDL, ale nie odpisał jednak to chyba dlatego, ze robiłem to na YT, a wiem, że nie zawsze dostaje się powiadomienia, napiszę na maila. Jeszcze wczoraj myślałem, że Mic jest nieaktywny, a on zwyczajnie nie korzysta z YT. Ktoś na FGE pokazał mi jego inne konta gdzie mogę go złapać, więc na dniach napiszę do niego. Ponadto napisałem do Marosa i zgodził się nagrać zwrotkę. Z polskich gości pojawi się JJay, udało mi się go namówić. Z DuDuLem jest ten problem, że odciął się od fandomu już kilka lat temu, ale spróbuję go podejść, i napiszę do niego jak już będę dysponować zwrotką Jokera, może to go jakoś przekona.

Przy okazji doklejenia nowych zwrotek wpadłem na pomysł aby zebrać ponownie starą ekipę by chętni mogli nagrać nowe zwrotki. Wiecie, chcę to jakoś urozmaicić, dać nową treść w starej formie, bo dokleić zwrotki to taki tani chwyt, fajnie jak pojawi się coś nowego od starych ludzi.

Tak prezentuje się lista osób, które potwierdziły swój udział:

  • Losek
  • Kurisu
  • Arcza
  • Deveel
  • Phor Cillic

Pojawią się również nowe osoby takie jak Dzyogas i Bejeden. Reszta albo nie dała odpowiedzi, albo odmówiła, albo nie mogę do nich dotrzeć.

Jest również miejsce dla zupełnie nowych uczestników. Co trzeba zrobić? Wystarczy nagrać zwrotkę lub dwie i wysłać je do mnie. Podam maila za chwilę. W paczce przesyłanej do mnie proszę dodatkowo zamieścić plik gdzie wypowiadacie swój nick. Mile widziany jest dołączony tekst. Ważne by zwrotka była bez bitu (acapella). Polecam wejść na cosmicduck.net/ponyswag/ i pobrać sobie paczkę, znajdziecie tam instrumental w najlepszej jakości. Wszystkie materiały proszę wysyłać na [email protected] do końca roku. Taki jest deadline.

Kwestia jakości nagrania. Nie wymagam świetnego mikrofonu ani umiejętności wokalnych. Liczy się przede wszystkich dobra zabawa, nie znaczy to jednak, że macie brzmieć na nagraniu jak w ulu. Przed wysłaniem warto obrobić swój wokal zgodnie z poradnikami jakich masa jest w internecie. Osobiście myślę, że ten będzie okej. https://www.youtube.com/watch?v=G1p9_z-6sVE Kwestia co do samego nagrywania. Nie umiem rapować, nie znam wszystkich aspektów technicznych, ale z tego co ten bit to klasyczne 90 BPM albo coś koło tego więc wskazane jest aby każda linijka miała 12 max 13 sylab. Dzięki temu zachowana zostanie płynność. Więcej nie wiem, i będziecie musieli pokombinować. Ilość miejsca jest ograniczona, i nie ukrywam, że jeśli odzew będzie większy od zakładanego to będę musiał wybierać. Ale głowa do góry, prowadzę archiwum muzyczne więc wymyślę sposób aby jakoś ładnie to opakować i wypuścić. Jednak jest mała szansa, że tak się stanie. Podszedłem do sprawy dość realnie, i spodziewam się max. 4-5 nowych osób, które coś wyślą. To nie te czasy aby było tego więcej.

POMOC. Jeśli ktoś chciałby pomóc, niekoniecznie wokalnie to poszukuję grafika, który wykona okładkę, miniaturę do filmu na YT, oraz zrobi albo pomoże znaleźć odpowiednie obrazki do filmiku. Przydatna będzie też pomoc jakiegoś boga Audacity albo FL Studio, który by pomagał tylko w ostateczności kiedy zrobienie czegoś przerosło by mnie, bo nie jestem człowiekiem, który umie w programy graficzne i muzyczne, ale to drugie łatwiej mi ogarnąć na podstawowym poziomie.

Planowana premiera: 17 lipca 2016 (równo 5 lat od wydania oryginalnego Pony Swagu i 4 od polskiego megamixu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, wal do mnie po sesji. Może przekonam kumpla do zrobienia mixu i mastera.

Dziękuję za chęć pomocy :D Jak na studiach stoisz z sesjami? Będę chciał to składać do kupy jakoś na wiosnę. Wstrzelę się w sesję, czy jakoś w wolny okres?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
3 minuty temu Mate$_92 napisał:

Elo, Elo, tu Mates CZK, człowiek z klasą ziooom :D Jasne, że wchodzę w to! :D Ale muszę pisać pod twój inst? Nie mogę ci wysłać jakiejś mojej nuty/wokalu, jako próbkę flow?Czekam na odpowiedź! :D

Pzdr

Niestety, ale wszystkich obowiązuje jeden i ten sam bit podczas pisania tekstu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Wonsz napisał:

Niestety, ale wszystkich obowiązuje jeden i ten sam bit podczas pisania tekstu ;)

Spoko, da się zrobić, ale to jak wstanę, montowałem tamto, po nocce w pracy xD Jestem skonany idę spać, upload jak wstanę...

Dobranoc,

Pzdr!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu Mate$_92 napisał:

Spoko, da się zrobić, ale to jak wstanę, montowałem tamto, po nocce w pracy xD Jestem skonany idę spać, upload jak wstanę...

Dobranoc,

Pzdr!

Odezwij się do mnie na maila, podeślę ci materiały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Od kilku minut oficjalnie mamy 17 lipca. Ten dzień w końcu nadszedł, a megamixu wciąż nie ma, o co chodzi? Niestety, ale nie dostałem wszystkich zwrotek na czas. Nie oznacza to, że teraz się wypnę, bo przez 10 miesięcy niektórzy nie byli w stanie napisać 16 wersów i przysłać mi nagrania. Owszem, musiałem się mocno prosić o te zwrotki czasami, ale ostatecznie dostałem co chciałem, no prawie.

 

Ogółem brakuje dwóch zwrotek, które według zapewnień mam otrzymać. Nie wiem tylko kiedy dokładnie. Jeżeli chodzi o gości specjalnych, to tak jak 4 lata temu nie udało się niczego załatwić. Lulz po wielu miesiącach odezwał się do mnie, ale stwierdził, że nie będzie mieć raczej czasu, ale mam mu się przypominać na Skype, może coś uda się załatwić. Nie udało. MicTheMic w ogóle zlał moje wiadomości na YT i Twitchu. JJay krótko po powrocie faktycznie mi odpisał, był nawet chętny, ale na tym kontakt się urwał, znowu zniknął i przestał mi odpowiadać na maile. Maros podobnie - pisałem z nim jakieś pół roku, ostatecznie stanęło na tym, że olał sprawę totalnie. Dudul nawet mi nie odpisał, choć w jego przypadku było to akurat do przewidzenia.

 

Na chwilę obecną mogę potwierdzić jedynie tyle, że megamix ukaże się na 100% w przyszłości, tylko nie wiem czy tej bliższej, czy dalszej. Za daleko to zaszło i za dużo zwrotek wymęczyłem od ludzi abym miał to teraz anulować. Co prawda mogłem już podarować sobie te 2 osoby, ale zwyczajnie zależy mi, aby jak najwięcej osób się udzieliło, gdyż ma to być zwieńczenie historii polskiego pony swagu, a chciałbym żeby całość była kompletna i rozbudowana, nawet jeśli ma to oznaczać obsuwę.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...