Skocz do zawartości

Krystalizacja


pepeh

Recommended Posts

Tytuł taki bo nie miałem pomysłu jaki dać.:cadance4:

A chodzi mi o to czy Kuce z Equestrii mogą stać się kryształowymi.Jak na razie to tylko Mane 6 było,ale to tylko przez chwilę,a Nas interesuje na stałe.

Kto wie może Cadance ma magie,która pozwala na taką zmianę.A jeśli to możliwe to czy się dostaje inne cutiemarki.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale czy krystalizacja nie następuje przypadkiem poprzez dłuższe przebywanie w zasięgu mocy Kryształowego Serca? Poprawcie mnie jeżeli się mylę, po prostu gdzieś o tym przeczytałam i nie wiem czy przypadkiem nie jestem w błędzie.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Cadence znała taką magię to na pewno ona i Shining Armor byliby już kryształowi. Myślę, że to ma związek właśnie z kryształowym sercem. Może chodzi tu o długie przebywanie w jego otoczeniu, ale mi się bardziej wydaje, że to coś w stylu, że kuc urodzony w zasięgu jego mocy jest kryształowy. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu jest to dziedziczone? Kryształowego serca przecież przez jakiś czas(nie pamiętam jak długi) po prostu nie było. Czyli urodzone wtedy kucyki były normalne?

Prawdopodobnie kucyki się wtedy nie rodziły. Sombra zaganiał je do pracy i wątpię by pozwalał na miłosne akty (o ile w Equestrii kucyki rodzą się w taki sposób :v). Potem Kryształowe Królestwo zniknęło i sądzę, że w tym czasie wszystkie kucyki pogrążone były we śnie jak Luna na księżycu. Po powrocie serce znalazło się w ciągu dnia, może dwóch. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz rację. Ale i tak pozostaje pytanie ile żyją kryształowe kucyki(I przez ile Sombra je więził?)? I przez jaki okres życia mogą się rozmnażać(jeżeli zakładamy że rozmnażają się jak normalne istoty). I niestety pojawia się po upadku Sombry plama w historii jak zauważyłaś.(Jeżeli kucyki były uśpione to jak Cadence i Armor przejeli władzę?)

Tak tylko pytam. Może tylko okazuję swoją niewiedzę :P. Tak czy inaczej twoja teoria wydaje się przekonująca.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz rację. Ale i tak pozostaje pytanie ile żyją kryształowe kucyki(I przez ile Sombra je więził?)? I przez jaki okres życia mogą się rozmnażać(jeżeli zakładamy że rozmnażają się jak normalne istoty). I niestety pojawia się po upadku Sombry plama w historii jak zauważyłaś.(Jeżeli kucyki były uśpione to jak Cadence i Armor przejeli władzę?)

Tak tylko pytam. Może tylko okazuję swoją niewiedzę :P. Tak czy inaczej twoja teoria wydaje się przekonująca.

Co do tego ile żyją to jestem pewna, że tyle co normalny kucyk. Uważam, że od zwykłych kucyków różnią się jedynie tym, że są kryształowe. A jak długo Sombra trzymał je w niewoli? Nie sądzę by trwało to dziesiątki lat. Raczej kilka jeśli już liczyć ten okres w latach, bo ja bym stawiała na znacznie mniej. Dlaczego? A dlatego, że po powrocie do Equestrii i uczynieniu z powrotem kryształowymi zachowywały się zwyczajnie, a po latach przymuszania do pracy i katowania na pewno miałyby silny uraz widoczny gołym okiem. Jeśli jednak jakimś cudem tyrania Sombry miałaby trwać na tyle długo, że kucyki urodzić się musiały...cóż. Serce było uśpione, ale jednak ciągle tam było. Sombra je ukrył, nie zniszczył. Mogło działać na poczęte źrebięta nawet w swym obecnym stanie. 

A Cadence i Shining Armor przejęli władzę zapewne z rozkazu Celestii kiedy Kryształowe Królestwo się pojawiło. Ot i tyle na ich temat. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się jednak wydaje,że Kryształowe Królestwo zniknęło na trochę dłużej,niż kilka lat skoro nikt nie wiedział,że istnieje poza Celestią.

Chyba poza Celestią wiedział ktoś jeszcze, bo na początku odcinka do jej komnaty wpadł strażnik z nowiną, że Kryształowe Królestwo wróciło. To znaczy, że musiał istnieć tam jakiś oddział patrolowy czy inna ekspedycja.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A moim zdaniem owa krystalizacja następuje gdy Serce działa i panuje zgoda, miłość itd. ale podlegają jej tylko kryształowe kucyki i wyjątkowo wyjątkowe postacie czyli mane 6. Moim zdaniem gdy królewstwo znikło kucyki zapadł jakby w hibernację więc nie problemu z tym jakoby musiały się rozmnażać.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Moja teoria jest taka, że Kryształowe kucyki przez jakiś czas były w niewoli, a potem Kryształowe Królestwo znikło. Myślę, że kucyki w tedy były nieświadome i zapadły w jakiegoś rodzaju sen. Potem coś się stało i Kryształowe Królestwo powróciło. Jeśli chodzi o kucyki myślę, że to jest dziedziczne. Zapewne jest to związane z Kryształowym Sercem ale tego nie wiem na pewno. Dlaczego mane 6 była kryształowa? A dlatego, że Kryształowe Serce przez kilka ( jeśli nie kilkadziesiąt) lat było nieaktywne i trochę tej mocy się nazbierało. Potem jak Kucyki złożyły hołd doszło do wyładowania przez to nasze mane 6 było kryształowe.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
10.10.2015 at 22:25 Nubira Mysterious napisał:

Moja teoria jest taka, że Kryształowe kucyki przez jakiś czas były w niewoli, a potem Kryształowe Królestwo znikło. Myślę, że kucyki w tedy były nieświadome i zapadły w jakiegoś rodzaju sen. Potem coś się stało i Kryształowe Królestwo powróciło. Jeśli chodzi o kucyki myślę, że to jest dziedziczne. Zapewne jest to związane z Kryształowym Sercem ale tego nie wiem na pewno. Dlaczego mane 6 była kryształowa? A dlatego, że Kryształowe Serce przez kilka ( jeśli nie kilkadziesiąt) lat było nieaktywne i trochę tej mocy się nazbierało. Potem jak Kucyki złożyły hołd doszło do wyładowania przez to nasze mane 6 było kryształowe.

Mądrze powiedziane, popieram :D

Myślę, że na stałe jest możliwe tylko jeśli będą mieszkać w kryształowym, i pozostaną pod wpływem serca xP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.10.2015 at 22:25 Nubira Mysterious napisał:

Moja teoria jest taka, że Kryształowe kucyki przez jakiś czas były w niewoli, a potem Kryształowe Królestwo znikło. Myślę, że kucyki w tedy były nieświadome i zapadły w jakiegoś rodzaju sen. Potem coś się stało i Kryształowe Królestwo powróciło. Jeśli chodzi o kucyki myślę, że to jest dziedziczne. Zapewne jest to związane z Kryształowym Sercem ale tego nie wiem na pewno. Dlaczego mane 6 była kryształowa? A dlatego, że Kryształowe Serce przez kilka ( jeśli nie kilkadziesiąt) lat było nieaktywne i trochę tej mocy się nazbierało. Potem jak Kucyki złożyły hołd doszło do wyładowania przez to nasze mane 6 było kryształowe.

Rozszerzając Twoją teorię o moją teorię, opartą na Twojej, a powstałą jakąś minutę temu, to:

Kryształowe serce wydziela jakieś swego rodzaju promieniowanie, wpływające na organizmy kucyków. Odpowiednio długie wystawienie się na owo promieniowanie, lub przyjęcie w krótkim czasie wyjątkowo dużej dawki jego, powoduje zmiany fizyczne (a możliwe także, że psychiczne) kucyka. Wprawdzie w tym drugim przypadku zmiany są odwracalne, ale nie wiadomo, czy tak samo jest z długotrwałym wystawieniem się na działanie serca. Wiadomo natomiast, że długotrwałe oddziaływanie serca na kucyka, w pewien sposób uzależnia podmiot (kucyka) od serca (tak mi się wydaje po odcinku z Sombrą), co można zaliczyć do zmian w psychice. Czy zmiany te mają charakter pozytywny, czy też negatywny (a może żaden z nich), nie wiadomo, ale ich wady są widoczne w odcinku z Sombrą, a zalet szczególnych nie widać.

Można by opowiadanie napisać o tym.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...