Skocz do zawartości

The Last Not Brony [Oneshot] [Random]


waterpony

Recommended Posts

Witam

Oto moja kolejna praca tym razem poza tematyką biura, której tak wiele osób nie trawi. Oto powieść o Bronylipsie czytajcie:

https://drive.google.com/file/d/0B28RG3iFzJc7bVNiYlQ1NVgtSGs/view?usp=sharin

Starałem się pisać zgodnie z zasadami ortografii i interpunkcji ale upośledzenie umysłowe (dysekcja) i granie na telefonie na polaku dają efekty.

Fik napisałem w mniej niż godzinę a wymyślałem go na bieżąco. Co o nim myślisz? Napisz poniżej.

Edytowano przez waterpony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem to oneshot ale jakiś sens mogło to mieć :> Osobiście uwielbiam tematykę biura i z chęcią wczytuje się w tego typu ficki ale to raczej do tej kategorii się nie zalicza. Nie ma tam ani imperialistycznej celki ani armii broniaczy/poniaczy ponyfikującej ludzi. W sumie to nic tam nie ma. Nie wiem czy w ogóle jest co oceniać. 

:dunno: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem to oneshot ale jakiś sens mogło to mieć :> Osobiście uwielbiam tematykę biura i z chęcią wczytuje się w tego typu ficki ale to raczej do tej kategorii się nie zalicza. Nie ma tam ani imperialistycznej celki ani armii broniaczy/poniaczy ponyfikującej ludzi. W sumie to nic tam nie ma. Nie wiem czy w ogóle jest co oceniać. 

:dunno: 

Jak chcesz prawdziwe TCB to przeczytaj to http://mlppolska.pl/topic/13527-nz-sci-fi-crossover-adventure-tcb-projekt-horyzont/#comment-714555 mojego autorstwa i już są tam imperialne kuce itp. albo wejdź na biuraadaptacyjne.pl. Zapomniałem dopisać random sory :flutterblush: i fabuły w tym nie miało być ale miało zachęcić do refleksji (tu 10 minut przerwy na wymyślenie co mam napisać) nad swoim Broniactwem. Czasem tak mam, że włączam kucyki i mówię do siebie "Co ty chory poj***e :crazytwi:" ale potem mam to gdzieś i dalej oglądam kuce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunno mi się zepsuło :/

Postaram się sprawdzić ficka i raczej na pewno trafi na moją listę do czytania. Jak by co na biurach byłem i jest to miejsce wspaniałe lecz prawie całkowicie wymarłe :/

Jednak wracając do tematu (a raczej uciekając od niego) nie mogę pojąć sensu twej refleksji, oczywiście możesz myśleć czy dobrze robisz czy powinneś to robić? Jednak według mnie prawdziwym pytaniem tutaj jest czy masz na to czas? Słuchaj jeszcze wczoraj byłem 8 latkiem latającym po placu zabaw a dziś każą podjąć mi decyzję o moim zawodzie, o czynności która przy odrobinie szczęścia będę robił całe życie. Najmniejszy błąd na tej platformie może skończyć się życiem na ulicy szukając jak najprostszej drogi by ukrócić sobie cierpienia. W sumie lepiej nazwijmy to nie życiem.

Patrząc jak życie jest krótkie, nie mam czasu na pytania czy powinienem czy robie dobrze czy może lepiej będzie rzucić to szybko i udawać ze nigdy nic się nie stało. Po prostu pozwolę sobie ze spokojem podejmować decyzje nie przejmując się błędami lub atutami przeszłości.

Pewnie napisałem kawał nieczytelnego gówna ale co tam ;)

Wysłane z ziemniaka przy pomocy GlaDOS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało randomu w randomie (nieważne czy komediowego czy poważnego).

W sumie szkoda, bo pomysł jest całkiem fajny i można by z niego wykuć coś dłuższego. Może jeżeli kiedyś najdzie Cię ochota to spróbuj wykorzystać to jako bazę i rozwinąć pomysł - potencjał zdecydowanie jest.

Co do formy to wcale nie jest źle, pomijając trochę powtórzeń (gazety).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunno mi się zepsuło :/

 

Postaram się sprawdzić ficka i raczej na pewno trafi na moją listę do czytania. Jak by co na biurach byłem i jest to miejsce wspaniałe lecz prawie całkowicie wymarłe :/

 

Jednak wracając do tematu (a raczej uciekając od niego) nie mogę pojąć sensu twej refleksji, oczywiście możesz myśleć czy dobrze robisz czy powinneś to robić? Jednak według mnie prawdziwym pytaniem tutaj jest czy masz na to czas? Słuchaj jeszcze wczoraj byłem 8 latkiem latającym po placu zabaw a dziś każą podjąć mi decyzję o moim zawodzie, o czynności która przy odrobinie szczęścia będę robił całe życie. Najmniejszy błąd na tej platformie może skończyć się życiem na ulicy szukając jak najprostszej drogi by ukrócić sobie cierpienia. W sumie lepiej nazwijmy to nie życiem.

 

Patrząc jak życie jest krótkie, nie mam czasu na pytania czy powinienem czy robie dobrze czy może lepiej będzie rzucić to szybko i udawać ze nigdy nic się nie stało. Po prostu pozwolę sobie ze spokojem podejmować decyzje nie przejmując się błędami lub atutami przeszłości.

Pewnie napisałem kawał nieczytelnego gówna ale co tam ;)

 

Na biurach stoimy na straży TCB jest nas garstka ale trwamy. Ja (sebaztcb) i Dex to FOL-owcy a reszta to POZ albo kuce. Ja jako jedyny piszę fiki.

A co do tego oneshota to refleksja, skłanianie do przemyśleń co? Nie pomyślałem o tym :crazytwi3:

Opowiadanie ani nie jest ładne, ani śmieszne. Robak szerzący bronizm... I w dodatku cały świat jest tym robakiem zarażony... To jest niedorzeczne. To co niedorzeczne często bywa zabawne, ale ta reguła nie dotyczy tego opowiadania. Widziałem różne fanfikowe bezsensy - rosiczki szturmujące Canterlot, Lunę topiącą się w łazience, gumę do żucia, do której wszyscy się przyklejają, Twilight zjadającą książkę, nierozbijalny słoik, Sweetie Belle gaszącą pożary piskiem i Opal roztwarzającą Fluttershy w kwasie. Wszystkie z nich są interesujęce, większość jest śmieszna.

Jak widać, głupio pisać też trzeba umieć.

Znasz grę Plague Inc? Tam jest robak-neuraks i można nim opanować cały świat.

Za mało randomu w randomie (nieważne czy komediowego czy poważnego).

W sumie szkoda, bo pomysł jest całkiem fajny i można by z niego wykuć coś dłuższego. Może jeżeli kiedyś najdzie Cię ochota to spróbuj wykorzystać to jako bazę i rozwinąć pomysł - potencjał zdecydowanie jest.

Co do formy to wcale nie jest źle, pomijając trochę powtórzeń (gazety).

Całkiem ciekawy pomysł na zrobienie czegoś większego ale obecnie mam już 2 fiki w budowie a pomysły na 5 więc jest kolejka :)

No podsumowując to nawet nie dostałem batów więc w pliku "skończone fiki" obok tego dokumentu worda dopiszę "w mierę dobry"

Edytowano przez waterpony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...
×
×
  • Utwórz nowe...