Jump to content

Wilk Pośród Nas [zapisy]


Mephisto The Undying
 Share

Recommended Posts

Baśniogród, nieduża część Nowego Yorku z własną społecznością, jednak inną niż każda inna. Nie mieszkają w niej żadni ludzie, jedynie Baśniowcy*. Używając urody maskującej** mogą ukryć się przed światem doczesnym***.
W Baśniogrodzie, postacie z bajek mogą odnaleźć względnie spokojne życie, po tym jak zostali wygnani z Rodzimych Stron. 
Nad społecznością tą czuwa Szeryf Bigby Wolf. To on stara się utrzymać spokój i porządek, z różnymi skutkami.
 


Zakończywszy wstęp, pragnę wyjaśnić, jest to sesja w klimacie Wolf Among Us, bardziej gry niż komiksów (za nie dopiero się zabiorę.) 
W grze sterujemy postaciami z bajek pod wpływem zaklęcia urody maskującej (patrz słowniczek pojęć). Znajomość uniwersum nie będzie niezbędna do gry, jednak przydaje się. Na przykład aby nie być zagubionym. Jednak będę starał się prowadzić sesje tak aby nikt nie miał zbyt dużych problemów.
Odnośnie mechaniki, postacie mają normalną pracę, postaram się też pisać w postach jaka jest data (oczywiście nie w każdym tylko w tych w których to jest istotne, na przykład zmiana dnia), postacie będą też miały własne mieszkania i ograniczone wydatki. Wasze postacie nie mogą po nikim odziedziczyć majątku, oraz muszą być baśniowcem.

Pojęcia: 
Baśniowiec - Postać ze świata baśni, bajek lub legend (prawdziwych nie wymyślonych) wśród baśniowców mówią sobie po prawdziwych imionach jednak do kontaktów z Doczesnymi mają fałszywe dane. 
Uroda Maskująca - Zaklęcie sprzedawane przez wiedźmy i magów z Baśniogrodu, pozwala nieludzkim baśniowcą przybrać ludzką formę. Należy je odnawiać. Dodatkowo baśniowcy którzy tego nie zrobią trafiają na ,,Farmę''
Świat Doczesny - Świat zwykłych ludzi. 

Karty postaci

Imię:
Nazwisko:
Imię z bajki: 
Bajka lub baśń z której pochodzi postać:
Wygląd: 
Charakter:
Informacje dodatkowe:
Uwaga do kart postaci: Królewna Śnieżka, Ichabod, Wielki Zły Wilk, Piękna, Bestia, Krwawa Marry, Kopciuszek, Jaśmin, Rose Red, Pinokio, 3 świnki, Lustereczko, Kot w butach i w zasadzie wiele innych (trzeba się mnie zapytać czy postać jest wolna, wybaczcie)
 

Moja postać 

 

Imię: Sorni
Nazwisko: Vulpe
Imię z bajki: Lis 
Bajka lub baśń z której pochodzi postać: Lis i Wilk Braci Grimm
Wygląd: 
Wysoki facet o jasnej cerze, trójkątnej twarzy, zadartym nosie, wąskich ustach, podłużnych różnokolorowych, oczach (jedno jest migdałowo zielone drugie szaro błękitne), na nosie i pod oczami ma sporo piegów, włosy pomarańczowo czerwone, ma lekki zarost na brodzie zęby ma proste, kły nieco wydłużone, pomiędzy górnymi jedynaki ma niedużą szparę. Ciało raczej nie jest dalekie od bycia proporcjonalnym do wzrostu, ale jest dość podłużny. 

W prawdziwej formie jest po prostu dużym Lisem Rudym. 
Charakter:  cwany, naprawdę dużo wie, podlizuje się jeśli widzi w tym korzyści, jest całkiem miły ale to nie wiadomo czy żeby się podlizać, czasami bywa złośliwy. 
Informacje dodatkowe: Mieszka w niedużym mieszkaniu i pracuje w niedużej księgarni, wie o każdym baśniowcu więcej niż ten by chciał, lubi słuchać muzykę i nie lubi słonecznej pogody. Potrafi udawać akcenty. 

 Zapraszam do zapisów :3

Edited by Mephisto Aenyeweddien
Link to comment
Share on other sites

Imię: Anna
Nazwisko: Tinbelle 
Imię z bajki: Dzwoneczek
Bajka lub baśń z której pochodzi postać: Piotruś Pan
Wygląd: Ma 160 cm wzrostu a reszta jak na obrazku w tym ubiór codzienny.  
large.png

Charakter: Zadziorna, szybko się denerwuje, potrafi być zazdrosna, zwykle wesoła i uśmiechnięta, lubi wyzwania oraz wynajdować nowe hobby. 
Informacje dodatkowe: Nie lubi ludzi nie zdecydowanych, zawsze stara się żyć na 100%, na plecach ma bliznę po wyrwanych skrzydełkach gdy byłą małą wróżką. Jej prawdziwa forma to 10 centymetrowa wróżka bez skrzydełek. Pracuje jako nauczycielka języka włoskiego.

Edited by Malitiosi
Link to comment
Share on other sites

Imię: Catty (dla przyjaciół Cat)

Nazwisko: Black

Imię z bajki: Kot

Bajka lub baśń z której pochodzi postać: Kot i lis

Wygląd: Niewysoka kobieta o krótkich, czarnych włosach i uszach zwężających się ku górze. Oczy są ciemnogranatowe, duże, okolone gęstymi rzęsami. Nos nieduży, usta podobnie,cera gładka o oliwkowej karnacji. Najczęściej ubiera się w obcisłą, szarą koszulkę bez ramiączek i ciemnych dżinsach,rurkach. Zazwyczaj chodzi w rzymiankach na lekkim obcasie. Kiedy robi się zimno zakłada czarny, dwurzędowy płaszcz z burgundową podkładką.

Charakter: Kot jak to kot, nie ważne czy człowiek czy zwierzę ma podobny charakter. Catty jest indywidualistką, ceniącą sobie przede wszystkim własne interesy. Dąży do celu bez względu na cenę, o ile ta cena nie dotyczy jej samej. Dba o swój wygląd co objawia się częstym zaglądaniem do lusterka.

Dodatkowe informacje: Catty pracuje jako kelnerka w barze niedaleko Woodland. Praca jej średnio odpowiada dlatego planuje zdobyć lepsze wykształcenie bo wie, jaka alternatywa czekałaby ją poza pracą kelnerki.

Edited by MewTwo
Link to comment
Share on other sites

[Pytanie, może być, że tak powiem genderbend wersja jakiejś baśniowej postaci, czy koniecznie płeć musi pozostać pierwotna? Napiszę kartę, ale potrzebuję tej informacji, żeby się zdecydować na bohatera, no i jeszcze zapytać czy może być w ogóle ten bohater.]

Link to comment
Share on other sites

Imię: Lamby 

Nazwisko: Kid (koźlątko) 

Imie z bajki: Najmłodsze koźlątko 

Bajka lub baśń z której pochodzi postać: O wilku i siedmiu koźlątkach 

Wygląd: Młoda, niska dziewczyna. Jej włosy są zakręcone o kolorze zżółciałej bieli. Ma bardzo jasną cere. Oczy jej są duże i czarne. Często nosi jasne tuniki, brązowe spodnie, góralski kapelusz lecz zawsze można ją spotkać z wełnianej kamizelce. Jest ona przybłędą, która nielegalnie zdobywa urode maskującą.    

Charakter: Łatwowierna, nieśmiała i pobłażliwa. Uwielbia zegary, a szczególnie chowanie się w nich. Dzięki swym pięknym jagnięcym wzrokiem jako jedyna z rodziny zdobyła urodę maskującą.  Z powodu swej baśni bardzo lęka się wilków co powoduje zaś, że na widok Szeryfa zawsze ucieka.  Gdy tylko się boi jej głos przemienia się w beczenie. 

Dodatkowe informacje: Raz w tygodniu Jedzie na farmę odwiedzić mamę i rodzeństwo. Nie cierpi mąki i kredy. 

Link to comment
Share on other sites

[Dlatego pytałem o genderbenda, bo widzę sam wysyp kobiet, a kusiła mnie male Roszpunka jakaś czy coś, haha. No nic. Jeśli wynajdę bohatera w oryginale męskiego, którym by mi się mogło dobrze pisać to najwyżej się zgłoszę, meh, bo na razie brak kandydatów w głowie.]

Link to comment
Share on other sites

Imię: Simon
Nazwisko: Anansi
Imię z bajki: Anansi (bóg- pająk, trickster)
Bajka lub baśń z której pochodzi postać: Afrykańskie legendy
Wygląd: Wysoki, czarnoskóry młodzian o włosach splecionych w dredy i związanych z tyłu głowy. Chudy, o długich palcach, długiej szyi, ogółem to on cały jest długi. Ma czarne, duże oczy z niepokojącym, dowcipnym błyskiem. Ubiera się różnie, ale zazwyczaj charakterystyczna jest skórzana, brązowa kurtka, nieco już zdarta.
Charakter: Dowcipny, choć czasem bywa to nieco męczące - zwłaszcza kiedy Simon żartuje sobie z innych. Jest przebiegły - uwielbia oszukiwać i w ten sposób przeciwstawiać się różnego rodzaju normom czy ustalonemu porządkowi. Kompan z niego zacny, prawdziwa dusza towarzystwa, o ile uważa się na to, co mówi. Jest dość nadpobudliwy, ale jednocześnie trudno wyprowadzić go z równowagi, a już starcie uśmiechu z jego twarzy jest czynem niemal nieosiągalnym. Wszelkie życiowe przeszkody pokonuje mądrością, nie lubiąc zbytnio rozwiązań siłowych.
Informacje dodatkowe: Uwielbia rękodzieło, toteż w wolnym czasie zajmuje się sztukami plastycznymi.

Link to comment
Share on other sites

Imię: Viper

Nazwisko: Gray

Imię z bajki: Żmij

Bajka lub baśń z której pochodzi postać: Legendy Słowiańskie

Wygląd: Wysoki, dobrze zbudowany mężczyzna, o krótkich czarnych włosach i długiej na kilka centymetrów brodzie tego samego koloru. Ma zielone oczy i krzaczaste brwi. Na czole tuż nad lewym okiem ma niewielką ale dobrze widoczną bliznę. Ubiera zazwyczaj czarny płaszcz z dużym kołnierzem, który lubi stawiać gdy wychodzi na miasto. Do tego spodnie obowiązkowo czarne, do materiału nie przykłada większej uwagi, ale zazwyczaj są to jeansy. 

Charakter: Ponury i zgryźliwy. W towarzystwie kolegów potrafi się rozgadać ale przy obcych przeważnie siedzi cicho. Nie lubi opuszczać swojego mieszkania, jest to miejsce, w którym bezsprzecznie czuje się najlepiej. 

Informacje dodatkowe: Pracuję w biurze i szczerze tego nienawidzi. Woli noc niż dzień, uwielbia obserwować gwiazdy. Jest to jedyna pora kiedy z chęcią wychodzi z domu by przespacerować się po ulicach miasta. Często można go spotkać w barach nad kuflem piwa. 

Link to comment
Share on other sites

Kilka istotnych rzeczy które zapomniałem dodać
1. Staramy się ograniczyć ilość zapisywanych stron. Żeby nie było tak że ktoś przyjdzie a tu 20 stron dalej. 
2. Tylko ja robię opisy miejsc, chyba że chodzi o wasze mieszkania, tam macie pełną kontrole.
3. Postacie nie mogą być jakieś doskonałe i op. Mimo iż to postacie z bajek mają swoje wady i zalety.
4. Jeśli mnie nie nie popychajcie akcji do przodu. Możecie zapisać powiedzmy 3 strony, ale nie związane z fabułą, raczej takie drobiazgi jak to co było w domu. 
5. Ja też się czasem mylę więc proszę bądźcie dla mnie wyrozumiali a ja będę wyrozumiały dla was. 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jeszcze można.

Imię: Albin

Nazwisko: Rabbit

Imię z bajki: Biały Królik

Bajka lub baśń z której pochodzi postać: Alicja w Krainie Czarów

Wygląd: W postaci ludzkiej jest to mężczyzna o urodzie wręcz nastoletniej, chłopięcej. Ma bladą, wręcz mleczną karnację i bardzo jasne puszyste i miękkie włosy, opadające mu na czoło. Twarz też ma o urodzie delikatnej. Ma dość duże, błętkitne oczy, a jego nosek jest mały, o okrągłej końcówce, prosty. Górne jedynki ma dość spore, lekko wystające, co widać, kiedy mówi, a szczególnie, gdy się uśmiecha (chyba nie muszę tłumaczyć jak wyglądają królicze zęby u człowieka?). Niewysoki, raczej niższy, ma szersze biodra niż ramiona, masywniejsze nogi, góra natomiast jest drobniejsza.Jego uszy są lekko spiczaste. Ubiera się przeważnie w koszule i kamizelki, do tego proste spodnie i najczęściej pantofle. Zawsze ma przy sobie kieszonkowy zegarek.

Charakter: Raczej sympatyczny, choć strasznie oderwany od rzeczywistości. Niekoniecznie wie co się dookoła dzieje i często nie zwraca uwagi, gdy ktoś coś do niego mówi, bo jego myśli zajmuje coś innego. Wiecznie się spóźnia, toteż praktycznie jest w ciągłym biegu, jeśli chodzi o przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Niespecjalnie rozmowny, spokojny, woli trzymać się z daleka od problemów. Nie interesuje się jakoś przesadnie życiem pozostałych baśniowców, wie o nich tyle, co sami mu o sobie opowiedzą.. Jest też dość strachliwy, jeśli jego myśli nie są skupione na czymś innym, to łatwo go przestraszyć.

Informacje dodatkowe: Pracuje w bibliotece, przez co w międzyczasie bardzo dużo czyta. Wbrew pozorom, ma bardzo dobry słuch i szybko biega, jak to na królika przystało.

Edited by Ukeź
Link to comment
Share on other sites

Imię: Jacob WIlhelm
Nazwisko: Bruder
Imię z bajki: Złodziej
Bajka lub baśń z której pochodzi postać: The Four Skillful Brothers, czyli Czterej Utalentowani Bracia ( opisu po polsku nie znalazłem, więc dałem nazwę, z którą Wiki coś podpowie )
Wygląd: Jako złodziejaszek Jacob nie powinien wyróżniać się z tłumu. I tak jest. Krótko ostrzyżone włosy, ułożone w fryzurę, którą każdy widzi co najmniej kilka razy dziennie. Twarz może wydawać się przystojna, jednak jest tak ze względu na miłe dla oka proporcje i ułożenie jej elementów. Nie ma ani za dużych, ani za małych uszu, ust, nosa czy też ciemnych oczu. Wszystko mieści się w granicach rozsądku. Jedyne co może go wyróżniać to pewna płynność ruchu, którą zapewniają może nie obszerne, jednak często używane mięśnie - może nie wygląda na mięśniaka, trochę brakuje do atlety, ale swobodne poruszaniu się po przestrzeni miejskiej nie jest dla niego najmniejszym problemem. Zwykle też ubiera się tak, by choć odrobinę nie wyróżniać się z tłumu. Dlatego na pewnych łowiskach będzie w białej koszuli i ciemnych spodniach, niekiedy w płaszczu i obszernym kapeluszu, choć też bluza i dżiny też zajmują pewne miejsce w jego szafie. Jedyne na co ciężko nie zwrócić uwagi patrząc na jego twarz ze skupieniem to rozbiegany wzrok - złodzieje zawsze szukają okazji.
Charakter: Choć wychował go złodziej nie stoczył się na dno społeczne. Doskonale wie, że to co robi nie jest dobre - jednak wie też gdzie jest granica, po przekroczeniu której nie upiecze mu się. A na szczęście dla jego moralności ta granica mówi, ile może ukraść, by nie zaszkodzić okradzionemu. Żyj i daj żyć, jak to mówią. Nie ukradnie zmęczonej kobiecie w tanim uniformie pełnego portfela, choćby kilka razy pokazała, że ma tam swoją wypłatę - Rolexy mają jednak tendencję do lądowania w jego kieszeniach. Jako, że jego fach wymaga pewnej skrytości, nie można powiedzieć, że z chęcią opowie losy swojej ciotki piątego pokolenia przypadkowo spotkanej osobie. Potrafi jednak zebrać się na wylewność - szczególnie przy kieliszku. Sam trening jako pierwszy efekt przyniósł zdolność do pełnego kontrolowania twarzy - dlatego łatwo przychodzi mu oszukiwać. Ale nie robi tego jako sztuka dla sztuki. 
Informacje dodatkowe: Drobny złodziejaszek, który wręcz uwielbia czekoladę. I Rolexy. Jakieś inne błyskotki też są w kręgu jego zainteresowań. Takie drobne zboczenie zawodowe. Ma tendencję do częstych zmian portfeli. Potrafi też trochę przerabiać dokumenty. Zna dobrze Świat Doczesny - do swojej części królestwa, zarządzanej przez najstarszego po nim brata, wraca czasami na weekendy i zwykle na ich święta.

Link to comment
Share on other sites

Imię: Tarrant, ale wszyscy mówią na niego Mad x"D
Nazwisko: Hatter
Imię z bajki: Mad Hatter
Bajka lub baśń z której pochodzi postać: Alicja w Krainie Czarów
Wygląd: Dość wysoki i szczupły mężczyzna, 1.83 wzrostu. Ma białe, krótkie włosy i czerwone oczy, a raczej jedno oko bo drugiego nie ma, ale tego nie widać ponieważ zakrywa pusty oczodół grzywką. Zawsze, ale to zawsze nosi kapelusze nie zależnie od okazji, na ogół takie nie typowe z różnymi dodatkami i przyszywkami. Często nosi różnorodne płaszcze i marynarki do spodni 3/4 no bo... Lubi się ubierać nietypowo. Kolorowe chustki które ma pod szyją, przy kapeluszu, w kieszeni płaszcza po prostu wszędzie gdzie się da. Do tego wszystkiego nosi pasek ze szpulek z nićmi, który jest przepasany od góry z lewej strony do prawej i zakończona przy pasie jego płaszcza. Nietypowy człowiek.
Charakter: Lubi dzieci, jest ciągle wesoły i się ze wszystkich i wszystkiego śmieje. Rzadko kiedy jest poważny. Bardzo lubi się nabijać z innych i świetnie się przy tym bawi. Uwielbia słodycze i herbatę, herbatę przede wszystkim, a przyjęcia herbaciane to już  w ogóle są dla niego najcudowniejszą rzeczą na świecie. Jest bardzo lojalny wobec ludzi na których mu zależy. Nie raz mówi jakieś mało zrozumiałe rzeczy, a no i oczywiście potrafi robić magiczne sztuczki. Sam osobiście zajmuje się projektowaniem oraz tworzeniem kapeluszy. Taka jego pasja. Twierdzi, że jeśli nie będzie miał już co robić z życiem i tak będzie robił kapelusze, nie ważne od wszystkiego. Cały czas powtarza, że jeśli ludzie nie będą zbyt "bardziej" nie będą w stanie go dostrzec i zrozumieć. Właśnie dlatego ma określoną ilość przyjaciół, którzy starają się go rozumieć i są wobec niego bardzo lojalni. Wielbi wszystkie osoby o imieniu Alicja.
Informacje dodatkowe: Gdzieś tam w głębi ducha jest naprawdę miły, ale tego nie pokazuje, a przynajmniej nie zawsze. Jeśli straci coś na czym mu bardzo zależy robi mi się smutno i przestaje się uśmiechać. Nie umie się wtapiać w tłum, ale nie przeszkadza mu kiedy ludzie na niego patrzą, w ręcz przeciwnie, bardzo to lubi. Gdyby nie herbata to najbardziej lubiłby kakao. Zawsze nosi ze sobą cukierki. Nie widać tego po nim, ale jest mistrzem fechtunku.
Jego dwa motta życiowe:

"Każdy może podróżować konno lub koleją. Ale zdecydowanie najlepszy środek lokomocji to nakrycie głowy." ~ Szalony Kapelusznik
"Bo ja uważam, że czas powinien wszystko zapomnieć i wybaczyć albo wybaczyć i zapomnieć. Kolejność nieobowiązkowa, a nawet śmiem twierdzić – dowolna." ~ Szalony Kapelusznik

Edited by Szeregowa WWhite Fox
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Imię: Matt

Nazwisko: Cat

Imię z bajki: Kot w butach

Bajka lub baśń z której pochodz: Kot w butach.

Wygląd: Jako człowiek ma czerwone włosy do ramion, zielone oczy i jest dość blady. Jest nisko bo ma ok. 1.80 m wzrostu. Nosi zwykle spodnie jeansowe, desanty bo uważa je za krzyk mody, czerwoną koszulę i kapelusz.

Jako kot wygląda jak kot ze Shreka.

Charakter: Matt jest miłym i spokojnym gość. Kobieciarz i spryciula ale lubi też pomagać biedniejszym. Czasem też może mu lekko odbić i zaczyna tańczyć flamenco. Ale to dopiero jak za dużo wypije.

Informacje dodatkowe: Mistrz fechtunku, rozrabiaka, mruczy jak mu się coś podoba i z przesadą upija się mlekiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
 Share

×
×
  • Create New...