Skocz do zawartości

Soundtracki - czyli ścieżki dźwiękowe z filmów, gier i innych


Gryfeł

Recommended Posts

Moje ulubione soundtracki to:

"King of Pride Rock" Hansa Zimmera (Król Lew);

"This Land" Hansa Zimmera (Król Lew);

"Now we are free" Hansa Zimmera (Gladiator);

"Requiem for a soldier"  Michaela Kamena (Komapnia Braci);

"Vale Decem" Murraya Golda (Doctor Who);

"I'm the Doctor / Words Win Wars" Murraya Golda (Doctor Who);

"Song of Freedom" Murraya Golda (Doctor Who);

"Soviet March" Franka Klepackiego (Command and Conquer: Red Alert 3).

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem po prostu przykłady OSTów jakich słucham, czy to zasypywanie linkami... No cóż, jak ktoś chce, zobaczy, a po tytułach też się domyślić można :) Ja trochę sfailowałem, bo mi się linki nie zrobiły jako odtwarzacz YT :P

A co do tematu u Vinyl i Octavii, nie widziałem :D

Ogółem uwielbiam OSTy z wielu dzieł. Takich jak Banjo-Kazooie, Spyro, Digimon Adventure 1 i 02, Digimon Tamers, Dragon Ball, DBZ, DBGT, Crash Bandicoot i naprawdę wiele innych :) Po prostu OSTy to moje życie :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielkim fanem OST z Metal Gear Rising: Revengeance. Generalnie dość mało znana produkcja ale polecam wszystkim fanom slasherów, bo to naprawdę konkretny klejnocik od twórców Bayonetty. Zabawa przednia nawet jak jak nie znasz uniwersum MGS, może nawet lepsza jak nie znasz... Zatwardziali fani MGS dostają czasem bólu dupy na myśl o tym spin-offie.

Ale do rzeczy! Pomijając klasyczne lepsze i gorsze, jak wszędzie, soundtracki urzekło mnie podejście do tak ważnego elementu jak walki z bossami. Tutaj każdy z nich ma swoją historię, swoją ścieżkę dźwiękową (no shit), ale każdy z utworów jest "vocal trackiem" oddającym "esencję" samych przeciwników! Dla mnie to świetnie. Dla kogoś kto nie grał może być bez znaczenia, gdyż nie czuje żadnych emocji z nimi związanych

Na początek Blade Wolf. AI zmuszona do walki wbrew swojej woli, a raczej... Alternatywą dla odmowy wykonania rozkazów było wymazanie pamięci.
https://youtu.be/OfsxYDURhvw

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pamiętam, jak z kolegami w moim rodzinnym mieście cisnęliśmy w D&D, wtedy pamiętam jeszcze 3.5 wersje. Do takich sesji najlepiej sprawdzały się soundtracki z Gothica, Wiedźmina itp... A jeżeli chodzi o słuchanie na co dzień, soundtracki z FIFY są zawsze u mnie na propsie, a jeżeli chodzi o film, to z "Eurotrip" najlepiej zapadł mi w pamięć, zwłaszcza "Scotty doesn't know" :Dhttps://www.youtube.com/watch?v=0Vyj1C8ogtE

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dla mnie najlepszymi soundtrackami z gier są Tetris, Fallout, Infamous, Need for Speed i Simsy ;)

Co do filmów, mam dwóch Mistrzów. Oczywiście mowa tu o Johnie Williamsie, i Hansie Zimmerze. Ci panowie tworzą taką atmosferę filmów, że nie wiem co by było gdyby np. Piraci z Karaibów były pozbawione swojej charakterystycznej melodii ^^

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w filmie Cast of Pan słyszałem fajną wersję tej piosenki.

Tak, Smeels like Teen Spirit w bajce dla dzieci.

Spoiler

 

 

A ta piosenka pojawiła się w tle Listów do M.

Spoiler

 

 

A to było chyba w Capture the Flag (Odlotowa Przygoda)

Spoiler

 

 

 

Edit:

No, prawie zapomniałem o piosence, która była w Wiecznym Studencie 3.

Spoiler

 

 

 

Edytowano przez Rainbow Guitar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie soundtracki Johnna Williamsa z "Gwiezdnych Wojen" są naprawdę zacne. Może nie jestem jakimś wielkim wielbicielem tego gatunku, wolę regularne płyty zespołów. Kiedy ktoś powie soundtrack, to do głowy przychodzą mi wykonawcy specjalizujący się w tej dziedzinie, czyli Vangelis, Hanz Zimmer, James Horner, Wojciech Kilar, Howard Shore, czy właśnie John Williams. Ale zespoły muzyczne na co dzień nie robiący takiej muzyki też mają fajne soundtracki, jak np. Queen "Flash Gordon", Sting do dwóch filmów o życiu w oceanie i jeszcze znalazło by się kilka innych przykładów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Postanowiłem tak trochę odkopać temat bo mnie zaintrygował.

Pozwoliłem sobie wrzucić coś od siebie.

Co prawda soundtrack z gry flashowej opartej na serii (moich ulubionych nawiasem mówiąc) animacji, ale wkońcu liczy się soundtrack :fluttershy4:

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh już i tak odkopany... :rainderp: Moim ulubionym soundtrackiem, na który w ogóle zwróciłem uwagę, bo przyciągnął mnie do samego filmu, jest Interstellar - S.T.A.Y. i inne soundtracki z tego filmu, na nim oparte... Podobnie było też z Atlas Chmur - Sextet. Te utwory wyciągają ze mnie najgłębsze emocje, i nie wiem czy znajdę coś lepszego niż to:

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

 

Edytowano przez Mielcar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

No... Ulubione... No to trochę tego będzie :v 

(kolejność przypadkowa)

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

 

Spoiler

 

Spoiler

 

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...