Skocz do zawartości

Gry "z jajem", czyli wirtualna kupa śmiechu


Cipher 618

Recommended Posts

W temacie tym, możemy polecać (lub nie) gry, które z założenia mają nas rozbawić, są tak fatalne, że aż śmieszne czy pełne absurdalnych odniesień i "easter eggów". Jeśli są darmowe, zamieszczajcie linki do pobrania.

Znam kilka tytułów, ale ten, który kupiłem na trwającej jeszcze przecenie pobił wszystkie. Mowa o Deadpool. Wyobraźcie sobie Spidermana, który ma na wszystko "wygwizdane". Co więcej, bohater wie, że "występuje" w grze. Bardzo często w tle słychać głos "reżysera kina akcji", z którym spiera się nasz "heros". Czwarta ściana jest łamana non stop, a teksty "mściciela" rozkładają na łopatki. Niestety, gra ma poważne problemy "natury technicznej". System walki jest bardzo dobry, ale sterowanie woła o pomstę do nieba. Czy autorzy widzieli kiedykolwiek klawiaturę? Mimo to - polecam. Warto się pośmiać, żeby zagrać... To znaczy odwrotnie ;) 

Napisałbym jeszcze o Goat Simulator, ale zostawię to innym.  

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grantz

Mało znana i stara gierka polegająca na kontroli jednostek. Nie dość, że jest bardzo przyjemna w graniu, to cytaty postaci są po prostu zaje*iste.

 

Grim Fandango, pomimo tego, iż jest niesamowitą grą samą w sobie, to również można w nią na luzie grać dla śmiechu. Najlepsze żarty sytuacyjne ever. Dowód: https://www.youtube.com/watch?v=27Ar316yUKM

 

Jeszcze mogę opisać moda do hal -life'a 2, czyli Pirates, Viking and Knight 2, gra multi, która poprzez swoje ragdole oraz odzywki postaci sprawiła, że raz wyplułem napój na monitor.

To z tych mniej znanych. Gry śmieszniejsze i bardziej popularne to South Park, Saints Row 3 i 4 oraz Stanay Parable. Chyba nie trzeba tłumaczyć, dlaczego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z ciekawszych modyfikacji do Half-Life 2 jest mod, który podmienia dźwięki. I co w tym specjalnego? A no to, że są to "odgłosy paszczowe". Autor nagrał wszelkie: "BUM", "tra ta ta" czy inne "zium" i ustawił jako odgłosy broni (i nie tylko). "Boing boing" przy alternatywnym strzale karabinu to mistrzostwo.  

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mediafire.com/download/tbckam4w0bwfzjz/IWBTB.zip

I wanna be the Boshy. Zastanawiałam się czy dać tutaj tę grę, bo prędzej dostaniemy ku*wicy niż będziemy się śmiać, ale kiedy patrzymy jak ktoś gra w to to owszem, można się uśmiać. Większość bossów to wklejone z innych gier postacie jak Sonic, Mario, postacie z Mortal Kombat wklejone w dość zabawny sposób, w dodatku ich "odgłosy" również skopiowane do gry. Każdy poziom jest...TRUDNY i uwierzcie mi, że trudny to mało powiedziane. Ostatecznym bossem są płatki owsiane. Jeżeli będziesz mieć mniej niż 10 tysięcy śmierci to jesteś koksem!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grantz

Mało znana i stara gierka polegająca na kontroli jednostek. Nie dość, że jest bardzo przyjemna w graniu, to cytaty postaci są po prostu zaje*iste.

@Talar Dzięki, kiedyś w to grałem ale zapomniałem nazwy... te teksty naprawdę były zajedwabiste:yay:

Jedną z ciekawszych modyfikacji do Half-Life 2 jest mod, który podmienia dźwięki. I co w tym specjalnego? A no to, że są to "odgłosy paszczowe". Autor nagrał wszelkie: "BUM", "tra ta ta" czy inne "zium" i ustawił jako odgłosy broni (i nie tylko). "Boing boing" przy alternatywnym strzale karabinu to mistrzostwo.  

Jak ten mod się nazywa? :wow:

Sorry za ten mały offtop ;_;

Edytowano przez Silicius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

South Park: Kijek Prawdy

Dla fanów serialu i nie tylko, luźne podejście w stylu turowego RPG. Kto marzył kiedyś, aby pokonać nazi-zombie krowy za pomocą swoich własnych pierdów - to gra dla niego.

 

Poleciłbym jeszcze moda do HL2 Garry's Mod, a dokładnie dodatkowe tryby gry. Najlepiej grać w to ze znajomymi, lepszy efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ostatnio grałem w dość... dziwną grę. Blood & Bacon Fabuła... umm... ach tak, coś tam jest. Na pewnej farmie, w stodole znajdujemy farmera z uciętą nogą... przybitego widłami do ściany. Mimo to żyje i sypie sucharami (gdzie Rosjanie hodują krowy? W Moskwie - "Moscow". :rd11:) Naszym zadaniem jest wybicie zmutowanych dzików oraz świń.

Rozgrywka jest taka, jak na pierwszym filmiku (muzyka oczywiście inna - gorsza). Bierz broń i strzelaj. Ot i cała filozofia. Grafika i muzyka są fatalne, ale gra ma swój urok (syndrom "jeszcze jednego dnia").

 

Poczekajcie na jakąś przecenę... Albo e tam. Bierzcie. Za 1€ warto :crazy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu SpringHandy napisał:

Nie wiecie co to prawdziwa gra :pinkie4:

Najlepszą grą jest "Symulator skakania na bungee"

Te emocje 

Ta realistyka

Ta kupa śmiechu ? :squee:

1. Dodać kamerę "z oczu"

2. Dodać "VR support"

3. Wrzucić na Steam 

4. Dodać karty

5. Osiągnięcia

6. Cenę 0.99€

7. Profit!

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Wróciłem do Saint's Row 4. Wymieniłem się za wersję "Re-elected" czyli n-ty "remaster" na nowe konsole. Pomijając koszmarną grafikę (oryginał był lepszy - po wygładzeniu tekstur włosy wyglądają jak z plasteliny) uśmiałem się do łez w dodatku "Enter the Dominatrix". Kinzie (jedna z bohaterek) odnalazła stare DLC. Teraz można je ograć. Co ciekawe autorzy na serio robili DLC do SR3 o takiej nazwie. Rozrosło się na tyle by stać się SR4. DLC do gry, która miała być DLC? :rainderp:

 

"Pieśń raptorów" wymiata (innych filmików nie wrzucę. Jeszcze dostanę kilka punktów). Jakby co, są na kanale :) 

Spoiler

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

McGuffin. 

To chyba najdziwniejsza gra od "nastu" lat. Początek jest w miarę normalny. Zadanie - wykraść z japońskiej elektrowni atomowej coś, co nazywa się "McGuffin". I w tym momencie przestaje być normalnie. Grę można nazwać WTF Simulator. Wciśniesz wielki czerwony guzik? Uruchomisz komputer? Tutaj nie wiadomo co i jak bardzo dziwnego znajdziesz w następnym pomieszczeniu. Aha. Windows 9 istnieje :) Niestety gra jest bardzo krótka i zdecydowanie zbyt droga. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No dobra... Nigdy nie ogarnę takich rzeczy. Zainstalowałem Deadpoola z CDA (brak DRM). Wersja ze Steam była "wujowa" do tego stopnia, że poprosiłem o usunięcie jej z konta. Nie dało się zmienić sterowania na pad, a na klawiaturze szło się pociąć. Wersja z CDA? Żadnych problemów. Zmiana sterowania na pad to kwestia kilku kliknięć. Na padzie gra się świetnie. Nie łapię. Niby ta sama gra, a tu takie fanaberie...:crazytwi3: Sama gra jest świetna. Bohater "olewa" skrypt co sprawia, że... cóż.  Troszkę namieszał ;) W grze jest pełno nawiązań, specyficznych żartów, wyśmiewania oklepanych schematów. Deadpool potrafi dawać rady graczowi ("Ej, graczu. Pistolety nie strzelają BEZ amunicji"), a nawet go obrażać (gdy obrywa) xD Polecam, ale nie wersję ze Steam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W końcu zabrałem się za Saint's Row 4 na PS4. Po jednej z "akcji" (mini-gry) pojawiło się coś takiego :drurrp:

 

Spoiler

 

 

 

Nie wiem czy to bug, czy tak ma być, ale wygląda to... jak wygląda. Szkoda, że nie nagrałem zadania, w którym parodiują misje "skradankowe" w grach akcji. Bohaterka i jej pomocnik muszą cichaczem przeszukać tajną bazę. Dialog:

 

Pomocnik - "Uważaj, strażnik. Zestrzel żarówki, a potem go zabij"

Bohaterka - "Po cholerę marnować dwa naboje na żarówki, zamiast po prostu go zastrzelić jednym"?

P - "Po prostu to zrób. I trzymaj się cienia".

 

20 żarówek później

 

P- "Pamiętaj, najpierw żarówki"

B- "Te żarówki mają rodzinę, dzieci!" - strzał - "Nie ma tu włącznika"?

P - "Dobra, teraz właź do tunelu wentylacyjnego"

B - standardowe zdjęcie kratki (tak jakby trzymała się na rzep), po czym tekst - "Nie słyszeli o śrubokrętach"?

 

Chyba rozegram ją ponownie i nagram. Mistrzostwo jeśli chodzi o parodiowanie. Oberwało się też serii MGS - łażenie w pudle, charakterystyczny dźwięk gdy nas zauważą (zamiast "!" jest "WTF?"). 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Te anomalie pojawiają się po ukończeniu pewnych "akcji" (mini-gier). Jestem pod koniec gry, zebrałem wszystko co się da, wykonałem wszystkie misje poboczne etc, ale widziałem to raptem dwa/trzy razy. A mam już za sobą ponad 35h gry. Dlatego nie byłem pewien czy to błąd czy tak ma być. Co prawda SR IV wygląda paskudnie (szczególnie przerywniki), ale ogólnie jest ok. Tylko raz wpadłem pod pod mapę. 

 

Jedno z setek WTF? :drurrp:

Spoiler

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ukończyłem South Park: Kijek Prawdy. Krótko - rozwalił konkurencję na kawałki. SR4 czy Deadpool mogą jej całować pięty (o ile Cartman wyrazi zgodę). Humor klozetowo-kontrowersyjny, ale mnie kupili. Wyśmieli tu chyba wszystko, a sama gra jest porządnie wykonanym RPGiem. Polecam. 

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak połączyć "mordobicie" z kulturalnym obrażaniem się? Oto Oh...Sir!! The Insult Simulator Jako posiadacz Shadow Warriora mogłem kupić grę za 1.3€. Jest po prostu genialna. Pojedynki z AI są bardzo fajne, ale multi wymiata. Trzeba myśleć o jeden krok na przód. Przeciwnik może sprzątnąć z przed nosa ostatnie słowo. Pozostanie coś w stylu: "Twoja matka cuchnie jak twoja czapka i potajemnie adoruje... [tu wstaw wyraz]". Chciałeś dodać "drwala", ale przeciwnik to zabrał. Pozostało: "oraz", "wygląda". Skutek - twoja postać się jąka, zero punktów :P Każda postać ma słaby punkt: styl, rodzina królewska, rodzina etc.

 

Polecam absolutnie każdemu. Tanie jak barszcz (2€) i bardzo fajne.

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem grę Deadpool. Grałem na PS4. O ile sama gra jest bardzo dobra (system walki mógłby być lepszy), to od strony technicznej - tragedia. Najczęściej twórcy podbijają animację do 60 klatek (Saint's Row 4), ale tutaj jest gorzej niż było! Animacja często się rwie, przez co kilka razy musiałem powtarzać fragmenty zręcznościowe. I ta walka z bossem. Chyba najnudniejsza jaką widziałem:

 

Spoiler

 

 

 

A tutaj wspomniane "rwanie" (na samym początku i pod koniec)

Spoiler

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Masz w sobie coś z psychopaty? Świetnie, to gra dla ciebie. Na PSN trwa obecnie "Styczniowa wyprzedaż". Jednym z przecenionych tytułów jest rewelacyjne "101 Ways to Die" (jest też na Steamie) Nie zwracajcie uwagi na recenzje użytkowników (ten system to jakaś parodia). "101 Ways to Die" jest przeciwieństwem "Lemingów". Zamiast je ratować, rozstawiamy pułapki. Realistyczna fizyka pozwala na tworzenie kombinacji typu: 

 

Gameplay/zwiastun

Spoiler

 

 

 

Im większe "combo", tym lepiej. Całość jest potraktowana z przymrużeniem oka, dzięki czemu można się uśmiać. Polecam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ostatnio kupiłem sobie trzy DLC do Goat Simulator: Waste of Space, MMO Simulator oraz Payday. To ostatnie jest najlepsze. Kto grał w podstawową wersję ten wie, że dość szybko stawała się nudna. W dodatkach pojawiły się konkretne zadania, a liczba easter eggów zwala z nóg (szczególnie w Waste of Space). Najbardziej pokręcony jest jednak Payday. Wprowadzono mnóstwo nowych postaci (większość trzeba znaleźć i odblokować), ale najciekawsze to:

- flaming - może latać i porywać ludzi

- delfin na wózku inwalidzkim :drurrp:

- wielbłąd - liżąc przedmioty może napełnić garb wodą i oblewać nią ludzi

 

Niestety można nimi grać tylko w DLC Payday. Z jednej strony szkoda, ale z drugiej rozumiem tą decyzję - flaming ułatwiłby zdobywanie osiągnięć. Aha. W DLC można prowadzić auta, a nawet rozegrać partyjkę Rocket League. Do tego Portal (krowa zamiast "companion cube"), romanse, walka w kosmosie, a bawet rozwalenie Ziemi.

 

Zwiastun Payday:

Spoiler

 

 

Zwiastun Waste of Space

Spoiler

 

 

Zwiastun MMO

Spoiler

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, fajna sprawa. Co prawda mam bardziej rozległą wiedzę na temat modów, to parę tytułów śmieszkowych gier mogę podrzucić:
Broforce - gra akcji 2D, pełna nawiązań do filmowych bohaterów (Broheart, Brochete, Bro in Black), i tak dalej dająca niezłą frajdę i kupę śmiechu, zwłaszcza jak gra się w coopie.

Genital Jousting - może lepiej nie będę nic mówił, najlepiej samemu zobaczyć tą śmieszną i jednocześnie ch.. ekhm.. grę :drurrp:

Mount Your Friends - podobnie jak wyżej.
Brutal Legend - Napakowana muzyką oraz metalowymi nawiązaniami gierka z Jack'iem Black'iem w roli głównej (ale dziwnie się to odmienia), porwanym do rockowego świata. Małe cudo z dużym poczuciem humoru, moim zdaniem wpasowuje się idealnie w temat :D

Wspomniany został tu South Park: Kijek Prawdy, to myślę że już na wstępie, i sądząc po trailerach można podpisać tu następną część, czyli Fractured but Whole.
I coś z innej beczki - Max Payne, ale nie normalna wersja, a ta z bazarowym ruskim tłumaczeniem, które z poważnej i smutnej gry tworzy dubbingowy cyrk na kółkach, skręcałem się w środku jak słyszałem tłumaczenie tytułowego bohatera na "maksowi boli" xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...