Skocz do zawartości

Poradnik dla początkujących opiekunów kotów


Gingerka

Recommended Posts

Żwirki silikonowe chyba najlepiej pochłaniają zapachy i nie trzeba ich tak często wymieniać.

Co do legowisk to potwierdzam - strata pieniędzy. Nie widziałem kota, który by w nich spał. Mój śpi najczęściej w łóżku ze mną i z tego co widziałem, to większość takich domowych pieszczochów tak robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o jednej ważnej rzeczy zapomniałem. Większość obroży przeciwpchelnych dla kotów nie działa, nie ważne, czy za 15 czy za 70 zł. Jak ktoś ma dobrą pamięć do marek, może eksperymentować, ale najlepiej kupić obrożę dla psa i ją przyciąć. Mają porządną moc i każdy weterynarz powie, że są tak samo bezpieczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro już o obrożach mowa. Nie zakładajcie swoim kotom obróżek (takich zwykłych, nieprzeciwpchelnych) dla szczeniaków. Psie obroże są tak zaprojektowane, żeby zwierze nie uciekło i nie zdjęło jej sobie samo. Natomiast kocie są robione tak, żeby w racie zaczepienia się, na przykład o płot, zwierzę mogło się wydostać. Dlatego wychodzący kot, który ma psią obrożę i się o coś zaczepi, może się udusić. A jeżeli sami chcecie wyprowadzać swojego kota na smyczy (gdy mieszkałam w bloku wyprowadzałam tak moją kotkę, reakcje ludzi - bezcenne), to polecam puszorek (to chyba to samo co szelki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...