Skocz do zawartości

Neoliberalizm [Oneshot] [Comedy] [Slice of Life]


psoras

Recommended Posts

Fanfik konkursowy z edycji specjalnej poświęconej antagonistom. Jedyna różnica w stosunku do oryginału to włączone komentarze, bo nie chce mi się tego poprawiać, a poza tym megasieć kolejowa w OpenTTD sama się nie wybuduje jestem zajęty.

Ekhm. Tak czy inaczej:

Czy można dla własnej przyjemności zdestabilizować cały kraj? No jasne, że można. Jeśli się wie jak...

Neoliberalizm

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Ach, ale fajnego fika znalazłem. Z resztą, czego się dziwić, Psoras ma lekkie i przyjemnie pióro, które widzieliśmy chociażby w Equetripie. 
Tu mamy krótki, prosty fik o tym, jak to Diamond Tiara wyciąga ciężkie działa, by osiągnąć cel i jaki to ma wpływ na cały świat. Napięcie budowane jest dość powoli, poprzez oszczędne dawkowanie informacji o działaniach i następstwach tychże małej klaczki. Aż do wielkiego finału, kiedy zostaje ujawniony cel działań motywacja stojąca za tym misternym planem. Dosłownie mnie rozwaliło, gdy doczytałem, co ona chciała osiągnąć. 

 

Spoiler

Czytam i myślę: Ona coś grubego kombinuje. Może załatwia sobie ciepłą posadkę, albo podwyżkę? Nie, zamknęła fabrykę i zdecydowała o budowie szkół. Albo widzi szybkie zapotrzebowanie na wysoce wykwalifikowanych pracowników (pracujacych na umowę o dzieło) zamiast niewolników? Może idą zmiany polityczne? Może zainwestowała całe kieszonkowe w giełdę i shortuje firmę własnego ojca? Czyżby jednak chodziło o cukier? Może siedzą na jakichś zapasach, by wydoić rynek?
I wszystkie grube rozkminy trafia szlag, bo Tiara chciała tylko podbić cenę cukierków by CMC nie mogły ich tyle kupować. 

 

Strona techniczna bardzo dobra, nie zauważyłem niczego do czego można się przyczepić. 

 

Co tu dużo mówić. Podobało mi się, polecam i chcę więcej, bo to naprawdę przyjemna i lekka komedia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...