Skocz do zawartości

Blue screen - pomocy


mac

Recommended Posts

Mam nadzieje ze wybrałem dobry dział, wrazie czego proszę o przeniesienie i przepraszam :flutterblush:

Może opiszę sytuacje: włączam laptopa. Asus ( vista ) , wpisuje hasło, enter i pojawia mi sie oto taki blue screnn. Reinstalka systemu odpada bo po prostu nie umiem. Proszę o pomoc, tutaj zdjecie monitora. 

Screenshot_2015-10-12-17-33-58.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/what-is-a-bad-pool-header-and-how-do-i-fix-it/dd7bc035-48a8-4505-a5e0-5cdefb28077b?auth=1

W sumie coś tu powinno pomóc. Jeśli dobrze kojarzę to ten błąd najczęściej wywala jakiś sterownik, niektórzy twierdzą też, że RAM ( w laptopie to wątpię akurat ale zawsze może coś przestać stykać lub zdechnąć), często też AVG, co nawet wspomniane w komentarzach. Jeśli więc tego używasz to spróbuj odpalić lapka w safe mode i zacząć od wywalenia tego syfu, ewentualnie skanów na malware.

Edytowano przez Sarenka
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reinstalka systemu odpada bo po prostu nie umiem. 

Wkładasz płytę do napędu, restartujesz maszynę i postępujesz według instrukcji wyświetlanych na ekranie. Nie jest to nic trudnego, nawet dla początkującego.

W każdym razie, jeżeli system się uruchamia w trybie awaryjnym, możesz też spróbować przywrócić system do poprzedniego stanu (bo jak mniemam, wcześniej działał dobrze).
Krok 1 W menu Start kliknij opcje -> wszystkie programy.
Krok 2 Przejdź do menu Aplikacje, kliknij na Narzędzia Systemowe i następnie wybierz Przywracanie Systemu.
Resztę masz wyświetloną na ekranie.

Nie, nie usunie to żadnych danych (o ile nie cofniesz do dnia zainstalowania systemu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz przepisz mi tu informacje o błędzie na BsoDzie jest taka linijka

*** STOP <i coś po niej>


Podaj mi jej treść

Wejdź w C:\windows\Minidump i wszystko co tam jest wrzuć w jakiegoś zipa i prześlij mi tu (np. poprzez www.zippyshare.com)

Zobaczę co da się zrobić

Edytowano przez Camed
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj się we wszystkim Deca, bo to dobry człek, chociaż ogór.

A tak poważnie to spróbuj znaleźć jakiś punkt przywracania systemu, próbuj przeróżnych narzędzi które wyświetlą się przed załadowaniem systemu. A jeżeli to nie zadziała to spróbuj reinstalować system, może masz partycję recovery. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić to wygoogluj. Jest bardzo wiele poradników i nie jest to wcale trudne. Będzie stresujące za pierwszym razem, ale nie musisz się bać ^^ 

Masz gwarancje na tego laptopa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładasz płytę do napędu, restartujesz maszynę i postępujesz według instrukcji wyświetlanych na ekranie. Nie jest to nic trudnego, nawet dla początkującego.

Nie jestem specem, może czegoś nie wiem, ale nie trzeba najpierw ustawić w biosie kolejności odczytywania danych (czy jak tam się to nazywa - bootowania) tak by na pierwszym miejscu był napęd DVD/CD zamiast dysku twardego?

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10267-ustawianie-kolejnosci-bootowania-systemu.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem, może czegoś nie wiem, ale nie trzeba najpierw ustawić w biosie kolejności odczytywania danych (czy jak tam się to nazywa - bootowania) tak by na pierwszym miejscu był napęd DVD/CD zamiast dysku twardego?

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10267-ustawianie-kolejnosci-bootowania-systemu.html

Z technicznego punktu widzenia można również odłączyć dysk twardy ale generalnie masz rację xD Jestem w sumie ciekaw jak by się wtedy zachował instalator.

Pod żadnym pozorem nie rób nic, czego nie jesteś pewien jak działa. Tylko pogorszysz sprawę.

I tutaj się nie zgodzę :D Wszystko co w życiu wiem zawdzięczam grzebaniu. Zresztą ciężko uceglić PeCeta, nie z poziomu dostępu normalnego użytkownika, to nie Andek. Prawda jest taka, że w najgorszym razie czeka go format. W sumie w "przed-najgorszym", zawsze istnieje możliwość problemu na poziomie hardware-u.
Tak więc grzeb, kombinuj (i przede wszystkim googluj), a najlepiej i tak sformatuj, bo skoro lapek stary i pamięta czasy Visty to pewnie i kultura pracy się podniesie wtedy.

Edytowano przez Sarenka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem, może czegoś nie wiem, ale nie trzeba najpierw ustawić w biosie kolejności odczytywania danych (czy jak tam się to nazywa - bootowania) tak by na pierwszym miejscu był napęd DVD/CD zamiast dysku twardego?

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10267-ustawianie-kolejnosci-bootowania-systemu.html

W starszych PCtach (a wnioskując po systemie i odpowiedziach OP - takowy jest) pierwsza w kolejności bootowania była stacja dyskietek, potem CD/USB i na samym końcu twardziel. Dopiero w ostatnich latach coś tam pomieszali, cholera wie po co, acz i tak nie w każdej maszynie.

 

Edytowano przez Decaded
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...