Skocz do zawartości

Kto jest najlepszą postacią z mane 6?  

69 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto jest najlepszą postacią z mane 6?



Recommended Posts

Szukam takiego tematu, szukam i nie ma! Jak to? Jest temat o najlepszej postaci z CMC, ale co z mane 6?

Nie rozumiem braku takiego tematu. Dlatego zakładam ten.

Ja wybieram Rarity, ponieważ Twilight, która była moim ulubionym bohaterem straciła trochę charakteru po dostaniu skrzydeł. Z Pinkie za bardzo kombinują, a mogłaby pobić Rarity, a choć inne bohaterki naprawdę lubię, to nie mają najmnejszych szans wygrać w mojej liście. Rarity, dzięki jej zachowaniu, osobowości i sposobie bycia trafia u mnie na szczyt.

A wy kogo najbardziej lubicie?

Głosujcie, a potem uzasadnijcie swój wybór!

Edytowano przez Branthos
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabłkowa. Zastanawiałam sie między Rarity, a Applejack. Dla mnie są bardzo naturalnymi postaciami pod względem charakteru. Każda ma po tyle samo wad i zalet, a przy innych Mane6 mam wrażenie, że co odcinek przechodzą w skrajności w skrajność. Applejack wygrała tym, ze bardziej sie do niej utożsamiam, ale obie z Rarcią są moimi numerami jeden. 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wybieram Twilight. Zawsze łączyłem się bardziej emocjonalnie z Tęczowym Koniem, a mniej z Twalotem ale jednak ona jest moim zdaniem tą "najfajniejszą".
Trochę przykro, że nie pojawia się tak często teraz na ekranie, ale mam mocne przywiązanie do niej.
Wszystko przez co przeszła, wszystkie jej przygody i cała jej osobowość dają nam mieszankę z której wyłania się naprawdę świetna postać.
Ma w sobie trochę z kujonki, trochę z fajnego kucyka, trochę z nieśmiałości i innych ciekawych aspektów osobowości.

Vote 4 Twalot :Illuminati::crazytwi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienił bym tytuł na coś w tylu ,,Jaka jaka postać jest twoja ulubiona z mane 6.'' Będzie nieco mniej prowokacyjny, a koniec końców o tak chodzi o to samo.  

Dałem taki tytuł, ponieważ ta ankieta pokaże, która postać jest najlepsza dla ludzi z forum. Wiamomo, że każdy głosuje subietktywnie. 

Poza tym nie wydaje mi się, żeby to był prowokacyjny tytuł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rarity. Jak już ktoś kiedyś pisał jej charakter jest bardzo złożony, realistyczny. Od drugiego sezonu zaczęła być coraz mniej irytująca, w dużej części przestała zachowywać się egoistycznie, chociaż czasem się zdarza - postać uległa ogromnej poprawie. Poza tym ma klasę, aktorka, którą ją dubbinguje robi to po prostu świetnie, Rarity ma boski sposób mówienia - wprost bije od niego ułożeniem, klasą, co można także zobaczyć w jej języku. Rarity używa skomplikowanego słownictwa, typowego dla wyższych sfer.

 

https://www.youtube.com/watch?v=2Cbehhi2MPQ

Ma klasę, styl, jest ambitna i kreatywna. Te cechy pozwalają przymknąć oko na wyżej wspomniany egoizm. Poza tym uwielbiam, kiedy gra Drama Queen, przesadyzm bywa fajny i zabawny.

Jako zadeklarowany Rarifag nie mogłem oddać głosu inaczej.

Edytowano przez GoForGold
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsiejszym kucem jest Rainbow  :rdblink:
Czasem jej zachowanie jest denerwujące ale to właśnie czyni ją naturalną :rbd: Potrafi okazać skruchę i przyznać się do błędu za co ją cenię :efWiK:

@FrozenTear7 się nie zna :P Twilight jest tą drugą :facehoof:

 

Edytowano przez Siwy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wybieram Twilight. Zawsze łączyłem się bardziej emocjonalnie z Tęczowym Koniem, a mniej z Twalotem ale jednak ona jest moim zdaniem tą "najfajniejszą".
Trochę przykro, że nie pojawia się tak często teraz na ekranie, ale mam mocne przywiązanie do niej.
Wszystko przez co przeszła, wszystkie jej przygody i cała jej osobowość dają nam mieszankę z której wyłania się naprawdę świetna postać.
Ma w sobie trochę z kujonki, trochę z fajnego kucyka, trochę z nieśmiałości i innych ciekawych aspektów osobowości.

Vote 4 Twalot :Illuminati::crazytwi:

Zgadzam się, Twilight najlepsza!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie AJ. 
Jak zaczynałem przygodę z serialem... To stałem za Flutterką, miała swój urok

W życiu nie zagłosowałbym na pp/rd, które uważam za nieporozumienie, ale ... Ogółem mane6 daleko do perfekcji, a ich ogólny stan rozpisania postaci też za wysoki czasem nie jest. Najbardziej obiektywnie patrząc nie podjąłbym jednak żadnej decyzji, więc kierując się subiektywizmem "wołtuję" na AJ. Apple family forever

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Applejack

Najbardziej naturalna klacz z pozostałych, do tego ogólna jej osoba, historia rodziny, cel w życiu jest dla mnie naturalny i realny. Nie jest jakimś marzeniem, bycia naj naj. To nie jest dążenie do celu porównywalne z trafieniem szóstki w lotku. Ciężka praca, by żyć godnie i szczęśliwie.

Może niektóre osoby ją hejtują, może nazywają postacią tła, lecz moim zdaniem jest to najlepszy kucyk z całej szóstki, który zasłużył na wyróżnienie.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było tematu, bo kończy się zazwyczaj gównoburzą, jak?

1. Napisz że Applejack to postać tła.

2. Narzekaj na nowe sezony.

3. Odnieś się do starszych generacji.

4. Napisz o shippingach w mane6.

5. Kłóć się że to TWOJA postać jest najlepsza.

6. Zasugeruj coś podchodzącego pod r34

Oczywiście to tylko kilka przykładów, lepiej by było gdyby temat nazywał się Moja ulubiona postać z mane6 głosowanie.

Tak zlecą się napinacze pośladów i będzie po temacie.

Rainbow Dash, za charakter, (tu powinienem narzekać na nowe odcinki i odnieść się do starszych generacji ) ma to coś dzięki czemu ma mój respekt i mi się podoba często podejmuję podobne wybory i jestem cierpliwy zawsze miły i czuły dla innych... Tja.

Za wygląd, niby nie jest najważniejszy ale uroczy wygląd mile kontrastuje z ostrym charakterem. (tu powinienem napisać jeszcze kilka sprośnych rzeczy )

Wybór niby był oczywisty ale RD zajmuje u mnie wyjątkowe miejsce.

Poprostu jest autorytetem, motorem, mam podobne poglądy i nie dziwią mnie jej działania. Ile można słuchać zrzędzenia? Nie daje sobą pomiatać, zbyt porywcza, często chamska ale za to wszystko ją lubię, jest najlepsza

(moim osobistym zdaniem, na które nie macie wpływu )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Brony zmienną istotą jest"

Jako że moje upodobania zmieniają się w zależności od pory roku, fazy księżyca, miesiąca, co ostatnio jadłem, ostatniego obejrzanego odcinka House'a, zależności społecznych w szkole, i M.A. Larson wie co jeszcze :P to powiem że moim ulubionym kucykiem na te chwile jest AJ.

A najlepszym kucem według mnie jest Rarity. Ponieważ ma to coś czego nie mają inne w M6, i chociaż czasem irytuję, to jednak nadal ma ten swój niepowtarzalny charakter dobrej i szykownej osoby która nie tylko zna się na luksusie, ale też zwykłych przyziemnych sprawach.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reinboł Dasz, bo na tęczowe włosy i jest fajna. :soawesome:

Ale nie no. Jest to raczej subiektywny wybór, każdy będzie głosował na swoją ulubienice, z którą będzie się utożsamiał i liczył na to, że wygra w ankiecie.

 

Dlatego nie ma sensu taki temat, w tej chwili to konkurs popularności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rarity, oczywiście. Już raz się na ten temat rozpisywałem, więc oszczędzę Wam ścian tekstu i uzasadnię krótko:

- Jest najbardziej "prawdziwa". Ma swoje wady (naprawdę dużo wad) i słabe strony a także aspiracje i marzenia. Każda inna postać ma wyeksponowaną jedną wadę (nieśmiała Fluttershy, uparta Applejack, łatwo tracąca wiarę w siebie Rainbow Dash, obsesyjno-kompulsywna Twilight i łatwo wpadająca w depresję Pinkie Pie) i poza kilkoma wyjątkami to właśnie wokół tych wad rozwija się konflikt w odcinkach. W przypadku Rarity to spektrum jest znacznie szersze (samolubność, wybujałe ambicje, syndrom księżniczki, częsty brak empatii etc.) co sprawia, że wynikające konflikty są znacznie ciekawsze a eksponowane zalety - tym lepiej widoczne.

- Ma swój cel. Podobnie jak Twilight i Rainbow Dash (dwie kolejne bardzo lubiane przeze mnie postaci) Rarity do czegoś dąży. AJ, Fluttershy i PP są raczej zadowolone ze swojego miejsca w Ponyville podczas, gdy pozostała trójka stale dąży do tego by być kimś więcej. Ta cecha jest mi bardzo bliska i uważam ją za doskonały wzór do naśladowania dla ech... "docelowej grupy demograficznej" MLP :-)

- Świetne dialogi i piosenki. Jest to bardzo subiektywne spostrzeżenie (do tego dotyczące wersji angielskiej), ale chyba o to chodzi w tym temacie. Jako jedyna postać ma dedykowaną panią do piosenek (prócz Twilight, choć w jej przypadku problem jest natury logistycznej - Tara Strong nie chce latać do Kanady) i Kazumi Evans naprawdę pokazuje wysoką klasę. Do tego dialogi Rarity są wspaniale napisane i naprawdę cieszą ucho wyrafinowanym językiem.

- Odcinki z R cieszą oko. Bardzo dużo nowej zawartości pojawia się właśnie w odcinkach z Rarcią. Chodzi mi nie tylko o tworzone przez nią kreacje (choć wystarczy rzucić okiem na główną stronę DeviantArta by zobaczyć jak duży wpływ na Fandom mają odcinki takie jak "Rarity Investigates") ale także o magiczne konstrukty w rodzaju tych z "Inspiration Manifestation" czy o sam fakt, że to dzięki jej odcinkom po raz pierwszy odwiedziliśmy Manehattan i często odwiedzamy Canterlot (uwielbiam Canterlot).

- Wrócę jeszcze na chwilę do R jako wzoru do naśladowania dla Młodych Widzów.  Oczywiście TS czy RD też się nadają, ale z R łatwiej jest się utożsamiać. Nie jest księżniczką, nie ma skrzydeł, nie dysponuje über magią a jednak dzięki wytrwałości i determinacji udaje jej się osiągać swoje marzenia. Podziwu godne są nie tylko jej kreatywność i pasja ale także pracowitość i zaangażowanie (chciałoby się Wam szyć 100 kiecek?).

- Obecność postaci w odcinkach. Niby rzecz zupełnie niezależna od charakteru postaci, ale tak się złożyło, że Rarity poświęconych zostało bardzo dużo odcinków i zdecydowana większość z nich była bardzo dobra ("Simple Ways" się nigdy nie wydarzyło, dobra?!). Po prostu łatwiej jest być fanem Rarity niż na przykład Fluttershy, która pomimo bycia bardzo ciekawą postacią doczekała się tylko kilku naprawdę dobrych odcinków poświęconych wyłącznie jej.

@Ludkowie, którzy narzekają na temat:

Wasze posty są jedynym powodem dla których ten temat jest bez sensu. Dajcie proszę szansę normalnej dyskusji. Chyba każdy tak naprawdę lubi wszystkie postaci i wymiana argumentów dlaczego jedna konkretna jest lubiana bardziej (lub mniej) może tylko wzbogacić nasze postrzeganie serialu i jego bohaterek. Gównoburze pozostawiają po sobie przykrą atmosferę i spory bałagan, więc uprzejmie proszę - postarajmy się, żeby tym razem było inaczej.

 

Kolory może używać tylko ekipa forum ~Dec

Edytowano przez Decaded
Kolorki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie najbardziej lubię Fluttershy. Powód jest prosty: jej słodycz powoduje u mnie cukrzycę. Takie to piękne, nieśmiałe. Tuliłabym~ Poza tym podoba mi się jej ukryte "ja" czyli rasowa sucz. Myślę, że gdyby wrodzona jak mniemam nieśmiałość Drżypłoszki to byłaby z niej niezła zołza. Miła i przyjazna dla zwierząt, ale dla kucyków...no różnie. 
Poza tym Flutterbat. Lubię takie wampirkowate stworzenia, a jak na razie tylko ona została zaprezentowana w takiej formie. 

Myślałam również nad Rarity, ponieważ sama nie jestem pewna czy aby Rarcia nie jest jednak mym ulubionym kucem z Mane6...ale Flutterbat przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trickster

Każda inna postać ma wyeksponowaną jedną wadę (nieśmiała Fluttershy, uparta Applejack, łatwo tracąca wiarę w siebie Rainbow Dash, obsesyjno-kompulsywna Twilight i łatwo wpadająca w depresję Pinkie Pie) i poza kilkoma wyjątkami to właśnie wokół tych wad rozwija się konflikt w odcinkach.

Tu się nie zgodzę.
Dash: lekkomyślna, agresywna, zapatrzona w siebie, zaślepiona fangirlizmem i wiarą w zajedwabistość, chamska, paranoicznie boi się porażki i opuszczenia
Twalot: choleryczna, aspołeczna, stawiająca teorię nad praktyką, boi się pokazać co potrafi, nie umie stawiać na swoim, ma obsesję kontrolowania i rozumienia wszystkiego

Zgadzam się, że moja lista nie wyczerpuje wad żadnej z bohaterek. Ale jak wspomniałem chodzi mi wyłącznie o wady najbardziej wyeksponowane, wokół których rozwija się konflikt w odcinkach.

Kompletne podsumowanie jakiejkolwiek postaci jednym zdaniem byłoby niesprawiedliwe i najczęściej nieprawdziwe, ponieważ każda ma skomplikowany charakter rozwijany przez wiele odcinków. Fluttershy prócz nieśmiałości wykazuje się też nieumiarkowaniem w okazywaniu swojej dobroci, brakiem asertywności i niezdecydowaniem, Pinkie Pie poznajemy jako postać infantylną, nieodpowiedzialną, szybko uprzedzającą się do innych i nachalną a Applejack niejednokrotnie okazuje brak empatii i zrozumienia wobec swojego otoczenia, miewa kompleksy z powodu swojego pochodzenia i często zachowuje się zaborczo względem siostry. Wszystkie te wady stanowią oczywiście ułamek osobowości i najczęściej nikną wśród cech pozytywnych - czepiam się ich teraz na potrzeby argumentacji.

Zdarzają się jednak epizody, które rozwijają się dookoła konkretnej cechy charakteru, jak na przykład "Lesson Zero" czy "It's about time" dla Twilight i wtedy Twórcy najczęściej biorą na warsztat tylko tę cechę przewodnią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wciąż najlepszą postacią jest RD, z biegiem czasu coraz bardziej pokazuje swój (trudny) charakter :D, i z biegiem tegoż czasu umocniło się moje zdanie o tym że jest jedną z najlepszych postaci, jedną z....bo na drugim miejscu mam Twilight :NjdaT: gdzieś tak od 4-tego sezonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Najlepszy" to tak szerokie i niejednorodne pojęcie, że nawet nie ma jak zagłosować. :/ Mam wybrać ulubioną postać? Problem w tym, że nie mam jednej. Nawet jakbym rzucił monetą i wybrał, to czy to czyni ją najlepszą? Tylko akurat ni podpasowała bardziej jak inne. Może powinienem dokonać zestawienia wad i zalet, przez co mógłbym matematycznie ocenić jakość wszystkich postaci, mniej więcej, bo są wartości nie do oszacowania. Choćby np. potencjał do dalszego rozwoju. Czy postać, która jest najbardziej oryginalna, nowa, rzadka, będzie najlepsza? A może ta, która najbardziej chwyta za serce? A może ta, która pociąga swoim umysłem? ITD...

To pytanie tak istotnie spłyca głębię tych postaci, że go nie akceptuję.

To jak pytać czy najlepsza do łowienia ryb jest wędka na spławik czy na grunt? (Że o spiningu nie wspomnę.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że nazwa tematu jest "wieloznaczna". Najlepszą pod jakim względem?

1. Kto najlepiej sobie radzi w różnych sytuacjach? 
2. Którą najbardziej lubisz?
3. Która ma najlepszy charakter?
4. I takie tam...

W moim przypadku jest to Fluttershy. Dlaczego? Aż za bardzo jest podobna do mnie - mam na myśli charakter. Szczególnie w pierwszych dwóch sezonach. Później robiono z niej "jabłko-wampira", "flutterhulka" i inne "udziwnienia". Jeszcze ktoś mnie zapyta "Triste, a dajesz reprymendy gołębiowi, który na ciebie narobił"? xD Odpowiedź: "nie, w takich chwilach żałuję, że nie mam obrzyna:evilshy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...