Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki edycja specjalna "This is Nightmare Night"


Dolar84

Recommended Posts

Witajcie

Jako, że nastał taki a nie inny czas w roku, postanowiłem popełnić edycję specjalną o temacie "This is Nightmare Night". Tradycyjnie opieram temat o piosenkę - tym razem wybór był prosty i padł na to. Nie przedłużam więc i daję Wam pole do popisu.

Pora na standardowe trucie:

1. Limit słów - 5 000 (czasu niewiele, to i limit niewielki jak na specjalną)
2. Temat - "This is Nightmare Night". Interpretacja dowolna.
3. Tagi - dowolne zarówno w liczbie jak i rodzaju. [Gore] i [Clop] standardowo zabronione. Tagów obowiązkowych zamieszczać tu NIE trzeba.
4. Czas oddawania prac: 01.11.2015 23:59:59
5. Opowiadanie musi być w klimacie MLP
6. Po oddaniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek. W związku z tym proszę WYŁĄCZYĆ w google docs opcję edycji/komentowania, dopóki prace nie zostaną ocenione a wyniki podane. Jednocześnie prace można opublikować w dziale po zakończeniu konkursu ale przed ogłoszeniem wyników.
7. Przed przystąpieniem do konkursu proszę zapoznać się z Regulaminem (część punktów się powtarza z tym co tu jest, wiem, jednak i tak nalegam na jego lekturę).
8. Prace które przekroczą limit słów, będą zawierać elementy gore/clop, zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie lub zostaną wysłane po terminie podlegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.
9. Przystępując do konkursu uczestnicy akceptują w całości powyższe postanowienia oraz regulamin.

Sędzia - Dolar84

Jak sądzę wszystko już zostało wyjaśnione. Tak więc, moi mali Literaci, bierzecie się do pisania. Jestem bardzo ciekaw czym mnie tym razem zaskoczycie. I zwracać uwagę na formę bo zjem! :crazytwi:

Let the Chaos begin!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

"Bo w życiu są rzeczy ważne i ważniejsze" [Slice of Life]

Wprowadzenie: 

Przed Nocą Koszmarów na Bon Bon spada mnóstwo zamówień. Jest zdesperowana do tego stopnia, że prosi o pomoc Lyrę, która skrywa pewien sekret. 

Mam nadzieję, że tekst nie wyleci z hukiem. (nie przesadziłem z tą "interpretacją dowolną") Akcja rozgrywa się tuż przed Nocą Koszmarów. Co prawda jest tam wzmianka przebiegu "święcia", ale nie o tym chciałem napisać. Skupiłem się na ukazaniu ciężkiej pracy cukiernika, który musi harować, aby inni mogli uganiać się za słodyczami. Dla Bon Bon tych kilka dni to istne nieprzespane "noce koszmarów", a tegoroczną zapamięta na zawsze ;) 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. Nie jest to opowiadanie napisane na ten konkurs, ale skoro zadeklarowałem oddanie czegoś, to coś oddam.

Wieczność[Dark][Mystery][Sad]

Opowiadanie to jest, że się tak wyrażę, skutkiem ubocznym pisania "Wiedzy", z bardzo niewielkimi przeróbkami (prawie zerowymi) pod konkurs. Zapewne nie znajdzie się w tamtej serii, chociaż może jako poboczna historia. W każdym razie, dla zainteresowanych tamtym opowiadaniem, raczej fabuły nie zdradza. Mam nadzieję, iż mieści się w ramy tematyczne konkursu.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja! Potraktowałem temat wyjątkowo luźno, bo nie ma w nim żadnego odniesienia do nocy koszmarów jaką znamy z serialu. Tak czy inaczej, to niecałe 600 słów, więc życzę miłej lektury.


Przegrana [Slice of life][Violence]
 

Rainbow Dash zdobywa II miejsce na olimpiadzie.

PS: Pewnie z takim tytułem jestem skazany na porażkę :(

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi oświadczyć, że Sun jest kłamca i oszust. Sun mówił, że musi odpuścić konkursy, bo inżynierka. Sun kłamał (znaczy Sun nadal musi inżynierkę dłubać, ale to inna sprawa). Ponadto, Sun napisał na ten konkurs aż 2 opowiadania, ale opublikuje 1 (bo regulamin). Do wczoraj, Sun opublikowałby fanfik opisujący jak Celestia obchodzi Nightmare Night, ale dziś rano stwierdził, że to idiotyczne, zatem napisał drugi (pewnie jeszcze gorszy). Zatem Sun przedstawia:

Cukierek albo kulka [TCB]

4 FOLowców i kucyk znów uderza. Tym razem wykorzystają okazję jaką jest Nightmare Night, by nieco dopiec Celestii, pracownikom miejskiego Biura Adaptacyjnego i zrobić wielki pokaz fajerwerków przy portalu. To się na pewno źle skończy. 

Podejście do tematu bardzo luźne. 

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego? NO ALEŻ DLACZEGO!?
Sun, kuźwa powiedz co Tobą kierowało! Powinno pół miasta roz*ebać, bo to magia była!
Ale zeźliło mnie to, że go nie wzięli na wspólne dance party. Dlaczego nawet FOLowcy muszą obchodzić je osobno z kucami, które z nimi współpracują. Dla mnie to by było lepsze zakończenie. Zawalony w trzy dupy po wspólnej akcji zakończonej grubym menelanżem :)

Opowiadanie spoko luz. Mnie się podobało :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham pisanie na ostatnią chwilę, ale na szczęście zdążyłam:

Początek końca [OneShot][Slice of Life][Dark]

Opis: Młoda klacz spacerując po ulicach Manehattanu spotyka ulicznego kaznodzieję, głoszącego koniec świata, Czy Krwawy Księżyc, którego zamierza ona obserwować jest rzeczywiście zwiastunem apokalipsy? Czy to zjawisko ma związek z Nocą Koszmarów?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu Świeży rekrut napisał:

Ale dlaczego? NO ALEŻ DLACZEGO!?
Sun, kuźwa powiedz co Tobą kierowało! Powinno pół miasta roz*ebać, bo to magia była!
Ale zeźliło mnie to, że go nie wzięli na wspólne dance party. Dlaczego nawet FOLowcy muszą obchodzić je osobno z kucami, które z nimi współpracują. Dla mnie to by było lepsze zakończenie. Zawalony w trzy dupy po wspólnej akcji zakończonej grubym menelanżem :)

Opowiadanie spoko luz. Mnie się podobało :D 

Z całym szacunkiem, ale w ciężarowce były 2 kuce. Jeden z FOLu, a drugi z obsługi. FOLowy pojechał an imprezę, a drugi wracał piechotą. Z resztą napisałem, że cała piatka brała udział w preparowaniu furgonu. Poza tym, pisze, że WSZYSCY FOLowcy byli w bunkerze.

Inna sprawa, że portal mógł rozwalić pół miasta i zabić mieszkańców, ale proszę cie. FOL to nie banda psychopatów, którzy wytłukli by wszystkich, którzy chociażby odezwali się do kuca. Oni zwyczajnie walczą o swoją planetę, która pod płaszczykiem pomocy jest indoktrynowana i kolonizowana przez Celestię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wstawię do komentarza treść, a jutro po południu przeniosę do dokumentu google i będę grzeczna. Teraz nie mogę... Mam nadzieję, Dolarze, że może zlitujesz się nade mną i zaliczysz to mizerne opowiadanko:

edit:

Samotna Dusza

 

Edytowano przez Efei
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...