Skocz do zawartości

Konkurs] Konkurs Literacki "Pod gradobiciem fików" Edycja trzecia


Dolar84

Recommended Posts

Witajcie ponownie!

Gradobicie cieszy się (póki co) znaczną popularnością, ustaliliśmy więc iż nadszedł czas na edycję numer trzy

Raz jeszcze przypomnę na czym rzecz ma polegać (wiem, nudziarz ze mnie) - uczestnicy dostają 10 zagadnień i w wyznaczonym czasie mają napisać krótkie opowiadania na przynajmniej trzy z nich. Po upływie wyznaczonego czasu osoby które przedstawiły co najmniej trzy opowiadania zostaną ocenione przez jury w składzie SPIDIvonMARDER i Dolar84. Uczulamy na jedną rzecz - choć opowiadania mogą się ze sobą fabularnie łączyć, to jednak każde będzie oceniane jako indywidualna całość.

Co prawda myślałem o podwyższeniu poprzeczki na ilość opowiadań uprawniających do oceny, ale póki co zostaniemy przy limicie trzech. Może w następnej edycji. I tak, dobrze widzicie, to wyżej jest kopiuj-wklejką z poprzedniej. Jakoś o tej porze nie miałem w sobie mocy twórczej :D

No i jeszcze jedno - dolnego limitu nie ma, ale opowiadania jednozdaniowe piszecie na własne ryzyko. Sami widzieliście jak były ostatnio ocenione więc zachęcam do... rozważnego podejścia do ich tworzenia.

 

Czas przejść do regulaminu:

 

1. Limit słów - po 1500 na jedno opowiadanie

2. Czas oddawania prac - 23:59 30.11.2015

3. Opowiadania muszą być w klimacie MLP

4. Formatem obowiązującym jest wysłanie linków do google docs w których będą prace. 1 link = 1 opowiadanie. Przypominam, że po opublikowaniu opowiadania nie można dokonywać w nim żadnych zmian, tak więc proszę pamiętać o wyłączeniu opcji edycji/komentowania aż do ogłoszenia wyników. Jednocześnie prace można opublikować w dziale po zakończeniu terminu ich wysyłania, ale przed ogłoszeniem wyników.

5. Wszystkie swoje prace proszę umieszczać w jednym poście, edytując go w razie potrzeby.

6. Jeżeli chodzi o tagi - są one dowolne zarówno w liczbie jak i rodzaju (z wyłączeniem gore/clop). 

7. Prace które przekroczą limit słów, będą zawierać elementy gore/clop, zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie lub zostaną wysłane po terminie podlegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.
 
8. Przystępując do konkursu uczestnicy akceptują w całości powyższe postanowienia.

 

Zagadnienia (po pięć od każdego z sędziów):

 

1. Kapitan Equestria!

2. Burza w szklance wody

3. Za dzień... za dwa...

4. Kotły buch! Para w ruch!

5. Silny jak kuc ziemski

6. Moonlight Shadow

7. I'm the Night!

8. Pewnego razu w Everfree

9. Trochę straszno, trochę śmieszno

10. Elektronika nie gra za muzyka

 

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania to zadawajcie je w temacie - odpowiedzi udzielimy jak najszybciej.

Warunki podane, termin ustalony, zagadnienia wypisane... to na co jeszcze czekacie? Rozgrzewać klawiatury i do boju! Życzymy powodzenia!

Let the chaos begin!

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu ewidentnie nie chce bym napisał inżynierkę. No ale tym razem niestety będę silny (już poprzednim razem miałem być i zająć się zbieraniem materiałów) i odpuszczę sobie oba konkursy (ten na Halloween też). Ale reszcie życzę powodzenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyymmm... Jako, że jestem tu nowa i nie do końca wszysko rozumiem to nie do końca wiem co muszę zrobić by się zgłosić? Będę wdzięczna za pomoc, bo bardzo chętnie wezmę w tym udział, a nie wiem co zrobić by się zgłosć

Z podanej listy tematów musisz wybrać trzy, które przekujesz na opowiadania nie dłuższe niż 1500 słów. Linki zamieszczasz w tym temacie. Tyle i aż tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadania wrzucasz jako dokument na Google Drive (polecam tu poradnik FGE - masz tam ładnie wytłumaczone, jak stworzyć i poprawnie udostępnić plik) i oznaczasz zgodnie z listą tagów.

http://mlppolska.pl/topic/1329-regulamin-działu-lista-tagów/

Edytowano przez Ylthin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyymmm... Jako, że jestem tu nowa i nie do końca wszysko rozumiem to nie do końca wiem co muszę zrobić by się zgłosić? Będę wdzięczna za pomoc, bo bardzo chętnie wezmę w tym udział, a nie wiem co zrobić by się zgłosć

Nie ma czegoś takiego jak formalne zgłoszenie. Tak jak powiedziano wcześniej, po prostu piszesz trzy opowiadania w trzech dokumentach (OSOBNYCH!), a potem umieszczasz je w JEDNYM poście. Trzy dokumenty, jeden post :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja mam pytanie o kwestię merytoryczną żebym nie walnął potem gafy i sobie nie utrudniał. 

Czy mają być trzy zagadnienia, i każde opowiadanie ma się ich trzymać, czy do każdego opowiadania można wybrać trzy dowolne, zupełnie różne zagadnienia?

I jeszcze jedno, trochę durne pytanie, ale kto pyta nie błądzi, czy może wybiera się trzy zagadnienia i używa jedno na opowiadanie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno opowiadanie realizuje jeden temat przewodni. Najlepiej podczas publikacji swoich dzieł podawać, na jaki temat zechciałeś napisać. Podam na swoim przykładzie z poprzedniej edycji:

1. Odliczanie [Mordeczowe][Opowieści Żałobnego Miasta][slice of Life] (~1 200 słów) - realizowany temat Dla większego dobra

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wychodzi na to, że wrzucam opowiadania jako pierwszy.

 

4. Kotły buch! Para w ruch! - Klaczy nie zrozumiesz [slice of Life] [random] (mniej niż 1000 słów)

10. Elektronika nie gra za muzyka - Grać na żywo [slice of Life] (mniej niż 900 słów)

7. I'm the Night! - Dobry wieczór na dzień dobry [slice of Life] (mniej niż 1500 słów)

3. Za dzień... za dwa... - Dzisiaj po treningu [slice of Life] (mniej niż 1400 słów)

2. Burza w szklance wody - Proste, nie znaczy łatwe [slice of Life] (mniej niż 1200 słów)

 

Ewentualną resztę dodam w późniejszym czasie

Edytowano przez Kacpi
Dodanie opowiadania konkursowego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
5 godzin temu Dolar84 napisał:

Również gratuluję i na dodatek dziko się cieszę, że zostało użyte "Elektronika nie gra za muzyka" :D Obawiałem się, że nikt nie podejmie tego tematu. Cóż, jak widać Majka Jeżowska jest jednak nieśmiertelna :D

W takim razie nie ma powodów do obaw. Wybrałem go w pierwszej kolejności. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy. Mam tylko nadzieję, że nie podeślę takich "potworów" jak w poprzedniej edycji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jednak się wyrobiłem... No! Zatem niech wygra lepszy! (Czyli ten, który wpasował się w gusta jurorów)

1. Night of the Dead [sad], Burza w szklance wody

2. Unmarked Grave [sad], Za dzień... za dwa...

3. Zecory lirycznych przygód początek [poetry], Pewnego razu w Everfree

Edytowano przez Zodiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy teksty. Nie miałem czasu na "odłóż na kilka dni i wyłapuj błędy". Niech się dzieje wola nieba, z jurry zgadzać się trzeba" :P

 

Zagadnienie 1. "Kapitan Equestria" - Kapitan Equestria #1 [Slice of Life]

Zagadnienie 3. "Za dzień... Za dwa..." - Upadek Equestrii [Dark][Crossover: "This War of Mine"][Slice of Life][Alternate Universe]

Zagadnienie 10. "Elektronika nie zagra za kucyka" - DJ Tavi [Slice of Life][Własny: czasy współczesne]

 

Mam nadzieję, że nie wyląduję na ostatnim miejscu z ocenami 2/10 :)

 

EDIT. Zagadnienie 1 - podałem zły tytuł :/ Musiałem to "naprawić". Edytowałem tytuł opowiadania w poście. Tekst i link pozostały nietknięte. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...