Skocz do zawartości

Galaxy pony 1.0 [NZ][Alternate Universe]


TalkativeCloud

Recommended Posts

Najpierw obowiązek - czyli nie do końca wpisane tagi. Proszę, popraw je. 

Teraz fik. Cóż, nie będę owijał w bawełnę. Jest źle - błędy ortograficzne, stylistyczne, ściana tekstu, brak justowania, miałki, nic nie dający początek i zdania-potworki gorsze niż moje (a to już trzeba być mistrzem w pisaniu po sienkiewiczowsku). Liczby zapisujemy słownie, brak akapitów, zero możliwości komentowania - to wszystko i o wiele więcej tutaj kuleje. Całość do kompletnej poprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Och, niech to… Dlaczego? Kolejny, zmarnowany pomysł.

 

SPOJLERY

 

Zacznijmy może od tego; 

 

“Nazywam się Night Light, i żyję w czasach wojny między galaktykami, układami, samotnymi planetami, i najemnikami pozostających w przestrzeni kosmicznej, oraz wędrujących po wszechświecie, szukających słabych, i bezbronnych, a następnie rabując ich ze wszystkiego co posiadają, aby to oni mogli przetrwać w tych okrutnych czasach bólu, krzyków, męk, cierpień, i śmierci.”

 

Całe, pierwsze zdanie jest za długie. W dodatku pogmatwane. Jasne, wiem, o co tu chodzi, lecz nie czyta się tego zbyt dobrze. Wystarczyło postawić kropkę przynajmniej w trzech miejscach i już byłoby dużo lepiej. Niestety cały fanfik jest napisany beznadziejnie. Styl i narracja to jakiś bełkot, jakby ktoś przeżuwał bułkę ze smalcem w trakcie opowiadania. No jest to męczące. W dodatku… autor po prostu wrzucił link i nic więcej? Nawet się nie przywitał, nawet nie żebrał o łagodne komentarze? Widzimy tylko tajemniczy link. I to tyle. Hmmm… interesujące. Niestety w nasze oczy uderza również niewyjustowana ściana tekstu. Naprawdę nie potrzeba wiele, aby to poprawić. Ech… 

 

No więc, przenosimy się, jak widać, w daleką przyszłość (a przynajmniej tak mi się wydaje). Od wielu lat pomiędzy układami gwiezdnymi trwa wojna. Nie wiemy między kim a kim dokładnie, nie wiemy również o co dokładnie toczy się gra, kto jest po przeciwnych stronach barykady. Dostajemy szczątkowe wyjaśnienia. Narracja jest pierwszoosobowa. Głównym bohaterem jest młody kucyk, który mieszkał przez całe życie na statku kosmicznym. Należy również do wyżej wspomnianej grupy najemników, którzy, aby przetrwać w tych trudnych czasach, napadają na niewinnych i grabią ich dobra. Dowiadujemy się również, że okręt wszedł już na orbitę i przygotowuje się do ataku. Będzie to okazja dla głównego bohatera (Night Lighta), aby po raz pierwszy w życiu dotknąć kopytami powierzchni planety. Całkiem interesujący koncept. Trwają przygotowania. Night nieco się denerwuje. Po raz pierwszy będzie brać udział w desancie na pole bitwy. Zostaje odesłany do obsługi artylerii, a konkretnie do taszczenia pocisków. Trochę to dziwne… ale ok. W sensie, to jest sci-fic, a to przypomina mi artylerię drugowojenną, lecz okej. Nie czepiam się. I tak za mało wiemy. Najemnicy przygotowują trzy myśliwce i ruszają do ataku.

 

I w sumie tyle. Fanfik nie jest zbyt obszerny. To nie cała strona. Aż boję się, że mój komentarz będzie dłuższy. Lecz muszę przyznać, że… to mogło być naprawdę coś. O dziwo chciałbym przeczytać więcej. No sam pomysł na to wszystko podoba mi się, daje duże pole do wymyślania dalszych historii. Jeżeli zapomni się o beznadziejnej stronie technicznej, to mamy tutaj dosyć typowe wojny pomiędzy układami gwiezdnymi, młodego, niedoświadczonego bohatera, no i fanfik miał zacząć się z grubej rury. Ale niestety wszystko umilkło. Można rozwinąć wątek tych grabieży i najemników, stworzyć potężne imperia galaktyczne, wymyślić niezwykłe, egzotyczne światy! No wszystko, co tylko ktoś sobie wymarzy może tu być, bo to wszechświat w uniwersum MLP. Chciałbym, aby autor do tego wrócił. Być może później trafiło by mnie rozczarowanie, ale… lepiej nie sądzić na zapas. Poza tym… chyba nigdy nie czytałem tego typu fanfika w uniwersum MLP. Ostatnio przeczytałem kawałek Diuny. To mogło być coś w tym stylu. Ale tak to… ech.

 

Tyle ode mnie.

 

Pozdrawiam!

 

(jednak mój komentarz jest dłuższy od samego fanfika)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...