Skocz do zawartości

[Martwy] [Mody/FB/RP] Fluttercraft 5.0


asie

Recommended Posts

Fluttercraft 5.0 [*]

No Highlands Fluttergelion

EDIT: Serwer zginął śmiercią naturalną. Spoczywaj w pokoju, kolorowy koniku na kawowych kołach.

 

Witajcie! Ogłaszam wszem i wobec, że rusza >nowy kucykowy serwer Minecrafta! Po dwóch latach mieliśmy okazję zastanowić się nad wieloma sprawami i uznaliśmy, że czas zrobić jeszcze jeden serwer.

Dla niewtajemniczonych napiszę krótko, że Fluttercraft to seria serwerów, które współtworzyłem wraz z różnymi ludźmi. Cechowały się luźnym roleplayem, starannie dobranymi modami (no, poza tym wypadkiem z Highlands) oraz dużą ilością dobrej zabawy.

Start serwera w sobotę 31 października 2015 r. około 17:15. Zapraszamy!

Lista modów

Lista modów jest dostępna tutaj. (O ile lista może wydawać się spora, większość z tych modów jest bardzo małych, a paczka powinna działać na słabych komputerach lepiej od paczek z ery FC4.)

Rasy kucyków

UWAGA: Rasy kucyków nie są skończone i nie zawierają jeszcze wszystkich funkcji z dawnych Fluttercraftów. Co najbardziej zauważalne, brakuje czarów dla jednorożców - postaram się dodać je w przeciągu tygodnia-dwóch.

  • Kuc ziemny - biegnie szybciej, jest mniej delikatny.
  • Pegaz - potrafi latać, może tworzyć chmury, jest bardziej delikatny.
  • Jednorożec - ma dalszy zasięg sięgania po klocki, będzie mieć bliżej nieokreślone czary, tymczasowo dostaje więcej XP z walk z potworami i wykopywania surowców.

Dodatkowo, małe kucyki mogą przechodzić przez 1-kratkowe obszary - aczkolwiek są przez to dużo bardziej delikatne.

Adres IP

Adres IP doda się automatycznie poprzez launcher.

Jeśli nie macie adresu IP, jest to nentify.me.

FAQ

Q: Paczka mi muli! 10 FPS to zdecydowanie za mało!

A: Po pierwsze - NIE WŁĄCZAJ OptiFine'a W OPCJACH OD RAZU. Powoduje on błędy w renderingu modów (konkretnie Factorization) oraz nie pomaga tak dużo, jak myślicie (FastCraft i BetterFPS dają dużo więcej). Po drugie - jeśli jesteś na laptopie, być może musisz ręcznie kazać Minecraftowi włączać się na dedykowanej karcie graficznej. Po trzecie - spróbuj wyłączyć BetterFPS. O ile na 99% komputerów powinien przyspieszać rozgrywkę, to w skrajnych przypadkach może ją o kilka FPSów spowolnić.

Q: Nikt mi nie odpisuje na czacie!

A: Napisz ! na poczatku by uzyc krzyku - domyslnie jest ograniczona odleglosc slyszalnosci czatu w celach RP.

Q: Dostaję komunikat "Mod rejections" przy wejściu na serwer! Asiekur plz!

A: Nastąpiła aktualizacja paczki. Czasami zdarzają się dwie lub trzy pod rząd, jeśli zostaną wykryte nagłe błędy. Zazwyczaj warto poczekać ~10-15 minut po komunikacie aktualizacji - można wtedy zrobić przerwę na popołudniową herbatkę.

UWAGA: Serwer ma whitelistę - oznacza to, że mogą się zalogować użytkownicy, którzy dostarczą skin postaci. Jest to serwer role-play, więc oczekujemy również odgrywania roli własnej bądź kanonicznej postaci.

Polecamy też przeczytać Regulamin serwera.

Edytowano przez Siekierkaarin!~
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Silicius napisał:

Nie widzę na tej liści optifine'a... można się spytać czemu? ten mod bardzo mi pomaga na moim leciwym kompie.

Nie ma go domyślnie, gdyż psuje on rendering kilku modów na serwerze - więc powinien być używany tylko w przypadkach desperackich. Mamy też FastCrafta i BetterFPS, ponadto sam OptiFine niewiele pomaga od czasów 1.7.

Generalnie - OptiFinea włączać tylko jeśli paczka będzie naprawdę mulić.

Edytowano przez Siekierkaarin!~
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Aretra napisał:

(chodzi tu o wersje windows) Jak klikam pierwszy link - "połączenie zostało zresetowane", drugi - error 404, heh...

Spróbuj ponownie. Naprawiłem oba - co do połączenia zresetowanego, od niedawna mój hosting plików ma dość spore problemy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minuty temu M.a.b napisał:

Mój antywirus widzi go jako wirusa. Ciekawostka...

To wina programu Launch4J, którym zamieniamy JAR na EXE. Wiele antywirusów wykrywa takie zamieniaczki jako fałszywe pozytywy. Nie bój się - jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem możesz spróbować odpalić JAR bezpośrednio.

EDIT: Aby jeszcze bardziej zapewnić was, że wszystko jest okej, oto kod źródłowy naszego launchera.

EDIT2: Launcher naprawiony! :D

Edytowano przez Siekierkaarin!~
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz M.a.b napisał:

Próbowałem (tak, by sprawdzić jak chodzi) stworzyć jednoosobową rozgrywkę, ale ciągle umieram z tekstem, że się duszę w ścianie. Nie wiem co się dzieje i dlaczego tak jest. Mam nadzieję, że na serwerze tego nie będzie. 

Na serwerze tego nie będzie. Błąd spawnowania. Spróbuj na superflacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minuty temu M.a.b napisał:

Wciąż to samo, nawet na superflat.

Faktycznie! Błąd jest tylko na twoim skinie (bo ma inny rozmiar). Już biegnę naprawić.

EDIT: Naprawiłem. IP serwera podam za ok. 10 minut, szykujcie się!

Edytowano przez Siekierkaarin!~
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu Lyra57N napisał:

Godz. 17:00 szykuje się z kolegą aby wejść na server. 17:15 już ma być włączony server no fajnie i wg. 17:17 dowiaduje się, że server będzie aktywny o 17:45, no spoko, poczekamy. Godz. 17:45 server dalej nie jest włączony, powoli zaczynamy się denerwować bo ile byśmy mogli w tym czasie offshore nabić na pd2! 18:16 a idziecie wszyscy w cholere... Więc oto następująca ocena servera, jak dla mnie 10/10 ~Polecam krzysztof Hołowczyc [ps. nikogo nie miało to urazić ;v]

Wolisz umrzeć na spawnie od razu, potem nie móc nic robić, a potem wyłączyć serwer z 15 osobami? :)

Wiesz, wszystko działa do startu.

Spróbuję to odpalić o 19:00, jak nie da rady to poddaję się i przekładam na jutro rano.

EDIT: Zresztą, nawet PKW przedłużało ogłoszenie wyników wyborów od 18:00 do 22:30...

Edytowano przez Siekierkaarin!~
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minuty temu Lyra57N napisał:

Godz. 17:00 szykuje się z kolegą aby wejść na server. 17:15 już ma być włączony server no fajnie i wg. 17:17 dowiaduje się, że server będzie aktywny o 17:45, no spoko, poczekamy. Godz. 17:45 server dalej nie jest włączony, powoli zaczynamy się denerwować bo ile byśmy mogli w tym czasie offshore nabić na pd2! 18:16 a idziecie wszyscy w cholere... Więc oto następująca ocena servera, jak dla mnie 10/10 ~Polecam krzysztof Hołowczyc [ps. nikogo nie miało to urazić ;v]

Nie ważne kiedy będzie start. Ważne chyba jest to, żeby wszystko działało i grało się bez problemów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...