Skocz do zawartości

Overwatch


The Silver Cheese

Recommended Posts

godzinę temu EmSki napisał:

Jak oceniacie polski dubbing?

Polski dubbing jest spoko, ALE...

Angielski jest cudowny, więc naprawdę polecam go używać. Jako że OW podobnie do TF2, ma różne kraje, akcenty, tego w polskim niestety nie zobaczysz, mało będzie tekstów po językach, które są urzędowymi dla naszych postaci, za to w angielskim dubbingu jest to zajebiście zrobione ^^

 

godzinę temu Waryate napisał:

gdyby nie spolszczanie imion będących tam jakimiś przetłumaczalnymi słówkami

Nazw chyba miałeś na myśli. Jakie imiona są spolszczane w OW?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Waryate napisał:

Mercy -> Łaska, Tracer -> Smuga, Wdowy to nawet w pełni nie napiszę. To nie są imiona, ale nie czepiajmy się szczegółów, nie każdy musi być tak drobiazgowy i uczyć się lore na pamięć ^o^

Lore akurat nic do rzeczy tutaj nie ma :v 

I dalej nie rozumiem co jest złego w tłumaczeniu takich nazw, skoro to one znaczą. No, w wypadku Wdowy jest inaczej, ale dyskusja o tym już była. To brzmi jakby ktoś nie wiedział co znaczy po angielsku Mercy i dlatego mu nie odpowiadała Łaska :v "bo głupio brzmi" raczej "bo na siłę nie lubi bo po polskiemu, a angielski taki słegowy"

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bo Berwi się czepia" :kappa:
Co nie ma do rzeczy, jak nie ma do rzeczy, w samej grze jest gdzieś napisane imię i nazwisko każdej postaci? Jak jest to w sumie chciałbym się dowiedzieć.

A jak ktoś wie co to znaczy, to może mu się nie podobać "Łaska", czy musi to polubić i już, bo tak? :v
Dla mnie głupio brzmi nazywanie kogoś rzeczownikiem czy co to tam jest w tym naszym polskim języku. Równie dobrze mogłaby nazywać się "krzesło". Angielski jest dla mnie obym językiem, więc inaczej na niego patrzę, to raczej normalne. A słegowy to jest...nie wiem. Słeghili. Luz :rainpriest:

Złego nic nie ma, niech sobie tłumaczą (ŁOTR JEDEN :rainderp: ). Po prostu ja, jeśli mam wybór, nie będę z tego korzystał. I ew. się z tego śmiał, jeśli mnie to rozbawi. Bo, cóż, mogę. poza tym angielski to, że tak powiem oryginalny język tej i wielu innych produkcji. Ot kolejny argument - ktoś może chcieć posłuchać oryginałów, jakiekolwiek by one nie były.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Waryate napisał:

Równie dobrze mogłaby nazywać się "krzesło".

I równie dobrze tak samo by się nazywała po angielsku głupio "Chair".

 

Przecież identycznie rzeczownikiem nazywa się w języku angielskim :v Ja nie mówie, ze musi lubić, ale bez sensu jest mówić jakieś durnoty jak "głupio brzmi" "nazywanie rzeczownikiem" skoro to dokładnie tak samo brzmi w angielskim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spolszczone pseudonimy:

Tracer - Smuga (akcelerator czasowy - zajrzyj)

Pharah - Fara (tłumaczenie fonetyczne)

Reaper - Żniwiarz (oddający sens oryginału)

Soldier-76 - Żołnierz-76 (oddający sens oryginału)

Widowmaker - Trupia Wdowa (od Widowmaker + wygląda jak trup (brak emocji, martwa skórka itd.)

Junkrat - Złomiarz (od Junkrat)

Zarya - Zaria (tłumaczenie fonetyczne)

Roadhog - Wieprzu (od Roadhog)

Mercy - Łaska (oddający sens oryginału)

 

Bohaterowie mają imiona i nazwiska pozostawione oryginalnie, nie ruszone przez żadne studio. Mają także pseudonimy. W wojsku służą one do lepszego identyfikowania się. I żeby o ksywki mieć ból dupy? :v

 

 

Edytowano przez Lucas
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu Lucas napisał:

I żeby o ksywki mieć ból dupy?

C'nie? :kappa:

25 minut temu PervKapitan napisał:

Bo to głupio brzmi :kappa: 

Bez sensu jest używać "głupio brzmi", bo to głupio brzmi. Zostałem porażony głupotą, NEED HEALING! NEED HEALING! NEED HEALING! NEED HEALING! NEED HEALING! NEED HEALING! NEED HEALING! NEED HEALING! https://hydra-media.cursecdn.com/overwatch.gamepedia.com/1/10/D.Va_-_Need_healing.ogg
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu PervKapitan napisał:

Polski dubbing jest spoko, ALE...

Angielski jest cudowny, więc naprawdę polecam go używać. Jako że OW podobnie do TF2, ma różne kraje, akcenty, tego w polskim niestety nie zobaczysz,

To jest dobry argument. To takie trochę akie wyjałowienie postaci jak odbierze się jej akcent.

 

5 godzin temu Waryate napisał:

Dla mnie głupio brzmi nazywanie kogoś rzeczownikiem czy co to tam jest w tym naszym polskim języku. Równie dobrze mogłaby nazywać się "krzesło"

Coś w tym jest. Angielska nazwa mimo że znamy tłumaczenie kojarzy się jakoś z nazwą własną i wydaje się bardziej naturalna (z kolei nie wiem jak patrzy na to Amerykanin).

Ale Łaska czy Smuga według mnie brzmią w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu EmSki napisał:

To jest dobry argument. To takie trochę akie wyjałowienie postaci jak odbierze się jej akcent.

Tym bardziej, że z tego co kojarzę to niektórzy aktorzy głosowi nawet potrafią po tym języku mówić, którego udają. My zwyczajnie nie mamy tylu ludzi do wyboru, żeby stworzyć coś takiego co fajnie wyjdzie. Zresztą najlepiej to sobie pograj na polskim, a potem włącz angielski i porównaj różne postacie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu Paplok napisał:

Takie tam, owoc świątecznych przemyśleń :3

Kolejni homosie w grze? ;)

Zagrałem i rzeczywiście do TF-a ani L4D w najbliższym czasie chyba nie powrócę . Możliwe że to przez powiew świeżości.

Polski dubbing faktycznie nie równa się angielskiemu. Same głosy są ok (no, może D.VA nie brzmi tak słodko jak powinna), ale brakuje swojskiego akcentu (i języka) postaci.

Inteligencja botów na treningu mogła by być trochę ambitniejsza. Przy pchaniu ładunku boty ledwo wychodzą z respa i umierają. Drużyna może być skrajnie niezrównoważona, a i tak się wygra.

Jest jakaś tutejsza forumowa grupa w grze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu EmSki napisał:

Kolejni homosie w grze? ;)

Zagrałem i rzeczywiście do TF-a ani L4D w najbliższym czasie chyba nie powrócę . Możliwe że to przez powiew świeżości.

Polski dubbing faktycznie nie równa się angielskiemu. Same głosy są ok (no, może D.VA nie brzmi tak słodko jak powinna), ale brakuje swojskiego akcentu (i języka) postaci.

Inteligencja botów na treningu mogła by być trochę ambitniejsza. Przy pchaniu ładunku boty ledwo wychodzą z respa i umierają. Drużyna może być skrajnie niezrównoważona, a i tak się wygra.

Jest jakaś tutejsza forumowa grupa w grze?

Genji jest uczniem Ze-nya-tty :v

 

Trenuj na szybkich meczach, nie ma sensu moim zdaniem trenować na botach. Chociaż skille można tam przeczytać czy coś ^^

Akurat przd chwilą skończyliśmy grać teraz :C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby w końcu jakąś grupę forumową Overwatcha zrobić, bo co ja jakiś team zbieram to stwierdzam, że połowy osób nie mam na battle.necie, to jedno, a drugie, że część osób nie chce wejść na ts co jest jedyną rzeczą jaką wymagam...

Podaję jeszcze raz mój battletag: Szonszczyk#2927 , kto chce niech mnie doda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2016 o 00:41, PervKapitan napisał:

Genji jest uczniem Ze-nya-tty :v

Czyli jest potenszal ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 

Dnia 27.12.2016 o 15:40, Religious Brony napisał:

Gra nudna, nie przypadła mi do gustu, zagrałem raz u kolegi i na tym się skończyło. W końcu za 200zł to można kupić z 4 dobre gry :awesomeface:

Do 3 stycznia jest do nabycia zwykła wersja za 29,99 euro, czyli 133 złote bez parunastu chyba groszy. Jak zagrałem, to TF2 teraz mi się wydaje nudny :) (chociaż nie grałem jeszcze prawdziwego meczu przeciwko żywym graczom :v )

 

Dnia 27.12.2016 o 17:25, Lucas napisał:

Widzielibyście nowego bohatera Overwatch jak psa:awesomeface:

Dziwne to to. Ale w Overwatch prędzej widziałbym nie zwykłego psa, tylko pso/lwio/wilko itp.-podobną bestie (Jak np. Red XIII z Final Fantasy VII). Ewentualnie wilkołaka który ma atak specjalny - przemianę, czy coś takiego.

Edytowano przez EmSki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...