Skocz do zawartości

Michu_MLP_jest_super

Recommended Posts

Hejka wszystkim! Od niedawna ujęła mnie bardzo MLP Przyjaźń to Magia, zacząłem czytać o kucykach oglądać odcinki itp. Jestem tak jakby początkujący ale już co nieco wiem:fluttershy4:.Chciałbym się Was zapytać jak mógłbym zostać bronym czyli coś więcej niż tylko fanem xD . Wiem,że powinienem być tolerancyjny itd. ale chcę się dowiedzieć jak zacząć i wgl:fluttershy5:.

Proszę o wyrozumiałość.

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, siedzę w MLP od dwóch lat, sama siebie bronym nazywam, a nawet nie wiem, jak odpowiedzieć na takie pytanie :confused: 

Wydaje mi się, że brony to właśnie "co najmniej fan" (ale to tylko moja definicja, ilu bronych pewnie tyle znajdzie się zdań) i nie rozumiem, co miało by się kryć pod pojęciem "coś więcej". Teoretycznie można coś robić, jakoś się udzielać w fandomie, coś tworzyć, wypowiadać się, ale to raczej nie jest konieczne. To już bardziej zależy od tego, czy sam się nim czujesz czy nie.

A na przykład tolerancja jest zawsze mile widziana :NjdaT:

 

No i witaj na forum!

Edytowano przez Nika
  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ciekawe pytanie, bo jestem w fandomie od 4 lat (chyba) i mnie zatkało. 

Jak dla mnie jeśli oglądasz odcinki i siedzisz w fandomie to jesteś brony.

(No trzeba też wybudować ołtarzyk Celesti i wpłacać 10 000 tys orenów miesięcznie na moje konto w banku Novigradzkim) 

Więc na mocy prawa danego mi przez mnie mianuje cię bronym i witam na forum

Miłego dnia 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nim jesteś ale tak dla dopełnienia to możesz zostać jeszcze Bronym Artystą (tworzenie piosenek, obrazów itd.).:wrWgR: Wiesz np. ja jestem bardziej bronym z tego że dużo bawię się w Ponycreator :pinkie4:  Ale bycie bronym to po prostu pasja do kucyków, lubisz je oglądać rozmawiasz o nich. Z byciem bronym jest jak z byciem Otaku jesteś nim z miłości (albo jak z Furry jesteś nim bo upodabniasz się do jakiegoś zwierzaka:pinkie2:) Ja jestem brony z nudów po prostu oglądałem to w telewizji i przez to że używają tam magii i latają, mają zje-fajne zwierzaki, spodobało mi się to. (:portalface:moje pierwsze zetknięcie z kucykami to Pizzeria Dagrasso teraz dagregor w kąciku dla dzieci :portalflank:)  

PS. Pinki! Wyłaź z mojego posta!

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu BlackHawk napisał:

To jest ciekawe pytanie, bo jestem w fandomie od 4 lat (chyba) i mnie zatkało. 

Jak dla mnie jeśli oglądasz odcinki i siedzisz w fandomie to jesteś brony.

(No trzeba też wybudować ołtarzyk Celesti i wpłacać 10 000 tys orenów miesięcznie na moje konto w banku Novigradzkim) 

Więc na mocy prawa danego mi przez mnie mianuje cię bronym i witam na forum

Miłego dnia 

Super odpowiedź hehe:evilshy: najlepsze o tym ołtarzyku.Jesteś super!

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze; Witam!
Hm ... jak mógłbym Ci pomóc? ... Posłużę się swoim przykładem. O kucach słyszałem już od 1 gim, a teraz 3 tech, a na forum jestem od lutego, są starsi. Właściwie wciągnąłem się nieco ponad rok temu.

Jednak ... czy jestem bronym? Cóż ... to jest osobiste odczucie. Po pierwsze, każdy z nas tutaj ma odwagę, że tutaj jest, a więc to plus.
Osobiście się nim nie czuję, pomimo trzech fików na karku, (nie jest to żaden wyczyn, uwierz) a mój najlepszy przyjaciel to właśnie zatwardziały brony. Skubaniec jeden.
Jak dla mnie, każdy kto jest tutaj, lubi kuce i poniekąd sam uważa się za kuca to jest bronym (choć nie musi spełniać akuratnie tych warunków) (JESTEM WYJĄTKIEM! HEHE!)
Są też inni, którzy się spotykają na ponymettach, a ja na takim nie byłem więc co z tego? Jestem jakiś gorszy od nich?
To zależy jak sam się z tym czujesz i jak Ci dyktuje wnętrze, bo jak dla mnie to już nim jesteś :) od i cała tajemnica.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na ten wątek, to chyba wam wszystkim wyślę rachunek za moją chemię. Klawisz SHIFT, kropka i przecinek nie zostały umieszczone na klawiaturze, żeby zapełnić puste miejsca, a zasady poprawnej pisowni to nie fanaberia.

 

Bycie bronym to kwestia utożsamiania się z fandomem. Są ludzie, którzy oglądają serial, za to nie znoszą fandomu, są też tacy, którzy zostali zasadniczo tylko ze względu na fandom. Bycie twórcą lub odbiorcą fandomowej twórczości to kwestia wtórna.

Ot, cała filozofia.

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna YIthin. Polonistą to ja nie jestem (a co po niektórzy chcieli mnie na historyka wysyłać) ale poniekąd, przynajmniej tak sądzę, że całkiem poprawnie stosuję zasady polskiego języka w owej rozmowie. Jednak zawsze mogę gdzieś popełnić błąd ... ale żeby od razu dawać rachunek?
Nie chcę Cię obrazić, ale mam ważniejsze wydatki niż regulowanie moich błędów, których staram się unikać. :)
Wracając do tematu ... to sprawa indywidualna, zależy jak się z tym czujesz. Jeśli sądzisz, że nim jesteś to tylko moje gratulacje, głowa do góry i naprzód!
Oh no! Again!? Are you serious?! Please! No English! My live is break in this moment!
. . . Ok, I'm joking.
(czy coś w ten teges) :D 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu staraj się być na bierząco z odcinkami oraz newsami fandomowymi ( z polskich stron nasze forum , MLP wikia oraz FGE a z zagranicznych Eqeustria Daily) . Musisz też wiedzieć trochę o MLP. Znanie samych imion  m6 nie należy do osiągnięć. Aha, i jeszcze jedno: nie bądź fanatykiem.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By zostać bronym trzeba:  

1. przejść starożytny i mroczny rytuał. Rytuał ten jest tak tajny, że nikt nie wie na czym on polega, chodzą jednak słuchy że jednym z jego elementów jest biczowanie rozmoczonym szpinakiem.

2. Gdy pomyślnie przejdziemy rytuał czeka nas przejście "drogi Przyjaźni". Po środku lasu stoi szafa... musisz wejść do szafy i spędzić w niej dziewięć dni, dziewięć nocy oraz wypić dwa piwa. Kolejnym etapem "Drogi przyjaźni" jest gra w szachy z "L" oraz znalezienie sadu jabłonowego. Ostatnim etapem jest obejrzenie po dziesięciokroć wszystkich odcinków MLP po Hiszpańsku.

3. Otatnim etapem jest "Wyrok". Grupa trzynastu wielkich bronych zbiera się w sali "Harmonii" i omawiają twoje wcześniejsze poczynania. Jeśli uznają że twoje jestestwo jest godne, dołączenia do tej zacnej społeczności to... zaczną mamrotać przedwieczne pieśni i pokażą ci elementy harmonii oraz cebuli, wtedy też oficjalnie staniesz się członkiem fandomu, elitarnej i organizacji tak tajnej że "ja pier*&^#". Wszystko co będzie ci dane usłyszeć w tym środowisku winno pozostać między tobą a innymi brony. Zostanie ci dana wiedza, która jest niedostępna dla zwykłego śmiertelnika. Będziesz elytą, będziesz jak bony i clyde, jak ten ten teges. Zdobędziesz władzę, pieniądze i ciastka wypełnione przyjaźnią. 

 

A na poważnie... Jeśli utożsamiasz się z byciem bronym, to nim jesteś. Tyle w temacie, dziękuję branoc.

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wymyślić swoją postać,stworzyć z nią grafikę w programie typu:gimp,photoshop,możesz tworzyć przeróbki (ale to potem :D ,dobry jest program Camtasia studio 8,są poradniki do tego),obczaić gdzie i kiedy jest ponymeet w okolicy lub ogólnie w mieście aby pogadać z innymi fanami i fankami.Później przyjdzie czas na gadżety (chyba że masz :P),wyjazdy na ponymeety w innych miastach itp. No tak to widzę:rd11:

Tylko Uwaga!Achtung! nie przebieraj się za Pinkie tak jak ci panowie w USA. Pozdrawiam

Edytowano przez Rapid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15.11.2015, 20:38:43 Michu_MLP_jest_super napisał:

Hejka wszystkim! Od niedawna ujęła mnie bardzo MLP Przyjaźń to Magia, zacząłem czytać o kucykach oglądać odcinki itp. Jestem tak jakby początkujący ale już co nieco wiem:fluttershy4:.Chciałbym się Was zapytać jak mógłbym zostać bronym czyli coś więcej niż tylko fanem xD . Wiem,że powinienem być tolerancyjny itd. ale chcę się dowiedzieć jak zacząć i wgl:fluttershy5:.

Proszę o wyrozumiałość.

Zacznij uwielbiać którąś z postaci. :rd10:

Za prośbę o wyrozumiałość odpowiem niesarkastycznie - uwielbiaj kucyki (ogół).
Dodatkowo możesz rozwijać swoje umiejętności - tworzyć rysunki, robić filmiki, muzykę, możesz dyskutować z innymi jak np. na tym forum... Oczywiście o kucykach.

 

Po tytule myślałem, że chodzi o zachęcanie/przekonywanie do oglądania MLP.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu TalkativeCloud napisał:

krótko i na temat: Brony to chłopak oglądający mlp. Gdy to oglądasz to juz nim jesteś.

Musze się tu nie zgodzić.

Po pierwsze Brony jest Unsex,czyli równie dobrze może być dla kobiet.

Po drugie samo oglądanie nie wystarczy.Wychodziłoby na to,że jestem jakimś batmanofanem bo obejrzałem dwa filmy.Sam musisz zdecydować czy jesteś czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu pepeh napisał:

Musze się tu nie zgodzić.

Po pierwsze Brony jest Unsex,czyli równie dobrze może być dla kobiet.

Po drugie samo oglądanie nie wystarczy.Wychodziłoby na to,że jestem jakimś batmanofanem bo obejrzałem dwa filmy.Sam musisz zdecydować czy jesteś czy nie.

to zapraszam na wikipedie. dziewczyna ogladajaca mlp nazywa sie pegasis, a chlopcy sa glownie okreslani bronym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minuty temu pepeh napisał:

Musze się tu nie zgodzić.

Po pierwsze Brony jest Unsex,czyli równie dobrze może być dla kobiet.

Po drugie samo oglądanie nie wystarczy.Wychodziłoby na to,że jestem jakimś batmanofanem bo obejrzałem dwa filmy.Sam musisz zdecydować czy jesteś czy nie.

Ktoś tu nie wie od czego się wzięło słowo: "brony" https://pl.wiktionary.org/wiki/brony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu TalkativeCloud napisał:

krótko i na temat: Brony to chłopak oglądający mlp. Gdy to oglądasz to juz nim jesteś.

Nie, Brony to człowiek płci męskiej powyżej 15 lat który rysuje, pisze lub tworzy muzykę. Twoje słowa oznaczałyby, że 4letni chłopcy są bronymi xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu Velvie napisał:

Nie, Brony to człowiek płci męskiej powyżej 15 lat który rysuje, pisze lub tworzy muzykę. Twoje słowa oznaczałyby, że 4letni chłopcy są bronymi xD

Ja bym powiedział, że brony to człowiek płci męskiej który rozumie czym jest fandom MLP i chcę do niego należeć.

Sam miałem 13 lat jak tu dołączyłem(teraz 14) i nie widzę powodu, żeby nie nazywać mnie bronym...

Edytowano przez Silicius
_–_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...