Skocz do zawartości

ParaPegaz [Z][Slice of Life]


ParaPegaz rozdział 2/4 [nz] [slice of life]  

13 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na ile oceniasz fanfic



Recommended Posts

Czemu ten tekst jest wyśrodkowany? Wygląda jeszcze paskudniej niż wyrównany do lewej krawędzi. Wydaje mi się, że wziąłeś sobie moją radę do serca, ale nie dostrzegłeś, że te linie na ikonce justowania musza być równe. Inaczej masz tekst wyśrodkowany i jest paskudnie. Warto też się zastanowić nad ustawieniami interlinii (sporo ludzi używa 1,5)

Nie stawiamy przecinków przed i (chyba, że i występuje po raz drugi w tym samym zdaniu)

Drugie zdanie to morderstwo na budowie zdania. Pół biedy, że nie ze szczególnym okrucieństwem. 

Dalej jest równie źle. Miejscami trzeba się zacząć zastanawiać co autor miał na myśli pisząc (ale nie tak jak w przypadku analizy Gombrowicza, czy Mickiewicza). 

Fabuły mniej niż w borderlandsie 1 (nawet mniej niż w Need for speed Underground), opisów znowu brakuje,powtórzenia, formatowanie skonało już po pierwszym zdaniu. 

Moja ocena jest taka: 

Nie za bardzo ogarniasz worda (czy tego w czym piszesz)

Pomysł na fanfik? Chyba nie masz. (Nie masz pomysłu na fanfik? Kup go! Winiary)

Powiedz mi tak szczerze, ile książek czytasz? (powiedzmy miesięcznie) i jakiej objętości? (zalecam minimum 20 stron dziennie przed snem, codziennie).

Plusy? Bez obrazy, ale jedyny plus jest taki, że kończy się po jednej stronie.

Ostatecznie powiem tak: Dobrze, że próbujesz, ale jak na razie idzie ci to słabo. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Sun napisał:

Czemu ten tekst jest wyśrodkowany? Wygląda jeszcze paskudniej niż wyrównany do lewej krawędzi. Wydaje mi się, że wziąłeś sobie moją radę do serca, ale nie dostrzegłeś, że te linie na ikonce justowania musza być równe. Inaczej masz tekst wyśrodkowany i jest paskudnie. Warto też się zastanowić nad ustawieniami interlinii (sporo ludzi używa 1,5)

Nie stawiamy przecinków przed i (chyba, że i występuje po raz drugi w tym samym zdaniu)

Drugie zdanie to morderstwo na budowie zdania. Pół biedy, że nie ze szczególnym okrucieństwem. 

Dalej jest równie źle. Miejscami trzeba się zacząć zastanawiać co autor miał na myśli pisząc (ale nie tak jak w przypadku analizy Gombrowicza, czy Mickiewicza). 

Fabuły mniej niż w borderlandsie 1 (nawet mniej niż w Need for speed Underground), opisów znowu brakuje,powtórzenia, formatowanie skonało już po pierwszym zdaniu. 

Moja ocena jest taka: 

Nie za bardzo ogarniasz worda (czy tego w czym piszesz)

Pomysł na fanfik? Chyba nie masz. (Nie masz pomysłu na fanfik? Kup go! Winiary)

Powiedz mi tak szczerze, ile książek czytasz? (powiedzmy miesięcznie) i jakiej objętości? (zalecam minimum 20 stron dziennie przed snem, codziennie).

Plusy? Bez obrazy, ale jedyny plus jest taki, że kończy się po jednej stronie.

Ostatecznie powiem tak: Dobrze, że próbujesz, ale jak na razie idzie ci to słabo. 

co do wysrodkowania to z kolezanka kombinowalismy jak to zrobić, co do fabuly to zapomniałem wstawic opisów rozdziałów, masterem w czytaniu książek nie jestem, ale książki czytam 2 rozdzialy strażników historii dziennie. Nwm ile mają 2 rozdzialy :P Im więcej fail'i tym więcej hejtow i pouczeń a wtedy wieksza wiedza jak to dalej pisac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minuty temu Seleniumen napisał:

No jest ok. I tak właściwie sądzę, że ok to poprawne słowo. Widać lekki postęp, fajne opisy i ogólnie zapowiada się ciekawie. Super ,że nawiązujesz do zachowań typowych gimbusów, ponieważ sama już 3 rok mam z takimi zachowaniami styczność.

Wszystkie moje opowiadania w których występuje moja ponysona są oparte na moim życiu tyle że jest podkolorowane ;) gdyby baba na polaku mnie nie wkurzyła to by mi nie wpadła do głowy ta fabuła xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy biorę się za komentarz, tyle razy nie wiem co napisać. Wynika z tego zatem, iż co miało zostać powiedziane na temat zamieszczonego przez Ciebie tekstu, zostało już zapisane przez mych poprzedników. Dodam jedynie od siebie, iż odnoszę wrażenie, jakbyś zapomniał o fabule, pisząc to... hm, opowiadanie.

Popieram radę, czytaj więcej i to jak najwięcej, jeśli chcesz pisać. Jeśli nie, to i tak czytaj. Nic nie stracisz, dużo zyskasz.

I jeszcze rada. Nie zniechęcaj się, w sumie, ale może wstrzymaj z publikowaniem, dopóki nie będziesz miał pewności, że to, co napisałeś, jest warte publikacji. Moje pierwsze dzieło; mające rzucić na kolana amatorów takich jak Tolkien, Sapkowski czy Pratchett; rzuciło na wspomniane kolana jedynie moje mniemanie o sobie, kiedy po latach znalazłem zeszyt, w którym to pisałem. Krótko mówiąc, uchroniłem świat od tej plugawej, bluźnierczej zbrodni na słowie pisanym, używając wspomnianego zeszytu jako podpałki na ognisko :)

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu Arkane Whisper napisał:

Ile razy biorę się za komentarz, tyle razy nie wiem co napisać. Wynika z tego zatem, iż co miało zostać powiedziane na temat zamieszczonego przez Ciebie tekstu, zostało już zapisane przez mych poprzedników. Dodam jedynie od siebie, iż odnoszę wrażenie, jakbyś zapomniał o fabule, pisząc to... hm, opowiadanie.

Popieram radę, czytaj więcej i to jak najwięcej, jeśli chcesz pisać. Jeśli nie, to i tak czytaj. Nic nie stracisz, dużo zyskasz.

I jeszcze rada. Nie zniechęcaj się, w sumie, ale może wstrzymaj z publikowaniem, dopóki nie będziesz miał pewności, że to, co napisałeś, jest warte publikacji. Moje pierwsze dzieło; mające rzucić na kolana amatorów takich jak Tolkien, Sapkowski czy Pratchett; rzuciło na wspomniane kolana jedynie moje mniemanie o sobie, kiedy po latach znalazłem zeszyt, w którym to pisałem. Krótko mówiąc, uchroniłem świat od tej plugawej, bluźnierczej zbrodni na słowie pisanym, używając wspomnianego zeszytu jako podpałki na ognisko :)

a tak jak ja napisałem czytam w miarę dużo a fabuła jest i istnieje. tylko zapomniałem dać opisów rozdziałów ale już to zaraz zrobię. w poprzednim opowiadaniu też mówiłem o czym ten będzie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • TalkativeCloud cieszy mnie, że widać w twoich dziełach postęp, Może nieduży, ale zawsze.
    Jeśli miałbym coś poradzić, to przede wszystkim słuchaj porad, które w naprawdę sporej ilości są do Ciebie kierowane.
    Osobiście proponowałbym wrzucać rozdziały trochę większe i rzadziej, ale za to bardziej dopracowane.
    Też chciałbym przypomnieć o "Galaxy pony v. 1. 0" i o tym, że ostatnia linijka z napisem "CND" chyba zobowiązuje do kontynuowania.
  • Co do samego tekstu powiem, że jest jak dotąd jest to chyba twój najlepszy fanfik. Może sam z siebie nie należy do najlepszej półki, ale pokazuje, że chcieć to móc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu Flashlight napisał:
  • Też chciałbym przypomnieć o "Galaxy pony v. 1. 0"

nie kończyłem go bo nie sądziłem że będzie sens pisać tamten fanfic dalej. Co do długości to moim głównym celem podczas pisania ich jest zmieszczenie się na kartce A4 ale też mogę wydłużyć ilość rozdziałów, co chciałem zrobić do czwartego. Poczekam i zobaczę ile dodam bo to na pewno zrobię.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17.11.2015, 15:49:46 Flashlight napisał:

A szkoda. Widziałem w nim potencjał.

no nie no... jak chociaż jedna osoba na niego czeka to się pojawi

 

17.11.2015, 15:49:46 Flashlight napisał:

A szkoda. Widziałem w nim potencjał.

przepraszam za post pod postem! postaram się załatwić kontynuację na pojutrze.

 

 

Posty połączono. Następnym razem użyj opcji "edytuj" ~Decaded

Edytowano przez Decaded
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godziny temu Flashlight napisał:

Polecam ci tekst Niki "Kilka niespełnionych marzeń". Jest w nim fajnie pokazane, aby nie popadać w skrajność.

oki

 

18 godzin temu Artis25 napisał:

:portalface:JA!!!JA czekam !!!!!:portalflank: I nie mogę się doczekać :pinkie2: sam piszę więc wiem jak to jest czasem ciężkie do napisania :yay:----->YAY

PS. jestem pierwszy który dał db w ocenie :pinkie4:

heh. dzięki. naprawdę mi miło. pamiętaj że dziś będzie drugi rozdział

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdanie twoje brzmiało w powieści jakbyś rymować zaczął ty i w net myślałem, że klątwą jest to, iż rymować zacząłeś. 

 

--

Takie pytanko gdzie mieszkasz? (w Equestrii oczywiście).

 

 

Posty zostały połączone - następnym razem użyj opcji "edytuj". Poprawiono też błędy językowe ~Decaded

Edytowano przez Decaded
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nie pojawi się kolejny rozdział. Jestem na razie zbyt zmęczony tym :P i nie chcę wymuszać pomysłów tak jak w III rozdziale, a na pewno po zakończeniu tego fanfica zrobię sobie sporą przerwę od pisania, więc IV rozdział pojawi się na spontanie. Nie wiem kiedy, choć raczej was poinformuję dzień czy dwa przed

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Autorze, wyjaśnisz mi jaki jest sens publikowania dalszych rozdziałów tego opowiadania, skoro już z wyprzedzeniem wiadomo co się w nich wydarzy? I wszystko to dzięki Twoim krótkim opisom kolejnych rozdziałów, pisanych *przed* ich stworzeniem. 

 

P.S. Wątpię by słowo "odklątwiony" istniało w języku polskim. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godziny temu Kervak napisał:

Drogi Autorze, wyjaśnisz mi jaki jest sens publikowania dalszych rozdziałów tego opowiadania, skoro już z wyprzedzeniem wiadomo co się w nich wydarzy? I wszystko to dzięki Twoim krótkim opisom kolejnych rozdziałów, pisanych *przed* ich stworzeniem. 

 

P.S. Wątpię by słowo "odklątwiony" istniało w języku polskim. 

Tak czy owak w odcinku ,, końska plotka " także został podany cytat przez RD

- Rzuciłaś na nas klątwę, więc musisz nas odklątwić

Jeżeli chodzi o opisy rozdziałów to odważę się nie zgodzić bo ludzie i tak to czytają, a to że tobie spoilery się nie podobają to nie znaczy że innym też przeszkadzają

---------------------------------

Studzenie atmosfery żeby nie było dalszej kłótni.

-----------------------------------

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu TalkativeCloud napisał:

Tak czy owak w odcinku ,, końska plotka " także został podany cytat przez RD

- Rzuciłaś na nas klątwę, więc musisz nas odklątwić

Jeżeli chodzi o opisy rozdziałów to odważę się nie zgodzić bo ludzie i tak to czytają, a to że tobie spoilery się nie podobają to nie znaczy że innym też przeszkadzają

---------------------------------

Studzenie atmosfery żeby nie było dalszej kłótni.

-----------------------------------

Czy Rainbow Dash należy do Polskiego Wydawnictwa Naukowego i współtworzy z nimi słownik języka polskiego? Gdyby należała, to może byś znalazł takie słowo jak "odklątwić" w SJP. Jako że niestety jest tylko wyimaginowaną postacią w serialu dla dzieci, pozostaje jej posługiwanie się odpowiednio stylizowanym do jej charakteru dialogiem, do którego idealnie wpisuje się prostota i niekoniecznie poprawna "brutalność" wypowiedzi. Ale jeśli Cię to ciekawi to mogę Ci powiedzieć że istnieje słowo "klątwić", ale nie wiem w jakim dokładnie kontekście. 

 

Te spoilery to chyba najmniejsza rzecz jaka może przeszkadzać w Twoim dziele. 

 

P.S. Wyjustuj chociaż tekst bo to wygląda jak źle sformatowany wiersz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu Kervak napisał:

Ale jeśli Cię to ciekawi to mogę Ci powiedzieć że istnieje słowo "klątwić", ale nie wiem w jakim dokładnie kontekście. 

 

Służę pomocą:

 

Cytuj

klątwić komuś to przestarzale: złorzeczyć mu, przeklinać go

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu TalkativeCloud napisał:

Jeżeli chodzi o opisy rozdziałów to odważę się nie zgodzić bo ludzie i tak to czytają, a to że tobie spoilery się nie podobają to nie znaczy że innym też przeszkadzają

 

@TalkativeCloud przepraszam za szczerość, ale inaczej nie mogę.

 

Niestety muszę poprzeć Kervaka, że dawanie tych opisów w tak nierozbudowanym tekście i z takim wyprzedzeniem, to raczej nie jest dobry pomysł. Powinieneś się starać przekazywać więcej fabuły w tekście, a nie w dodatkowych opisach.

Poza tym ludzie (a przynajmniej większość) nie czytają tego opowiadania z powodu kunsztu wykonania, raczej starają ci się pomóc i z tego względu podają tobie rady, a potem jedynie sprawdzają czy coś poskutkowały. Dlatego apeluję, powstrzymaj arogancję i postaraj wyłuskać z komentarzy to co najlepsze.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...