Skocz do zawartości

Dzień, w którym umarły książki[Oneshot][PL][Comedy][Random]


Niklas

Recommended Posts

924895_safe_solo_twilight_sparkle_screen

 

DZIEŃ, W KTÓRYM UMARŁY KSIĄŻKI

oryginał: http://www.fimfiction.net/story/293330/1/the-day-the-reading-died/the-day-the-reading-died

 

Oto nastał dzień sądu. Moment, w którym Equestria stanęła na krawędzi zagłady. Wszystko przez to, że Twilight Sparkle przeczytała wszystkie książki, jakie istnieją. Niechaj Celestia ma nas w opiece...

 

Od tłumacza: to jedno z najpopularniejszych ostatnio opowiadań w fandomie. Usłyszałem o nim między innymi dzięki kanałowi na YT DRWolfa, który je zlektorował. Przyznam, że po przeczytaniu początku, zdecydowałem się przełożyć ten fanfic na polski. Później jednak... odkryłem, że fic zmierza w niekoniecznie zdrowe odmiany randomu, przez co teraz uważam go za trochę powyżej przeciętnej. Niemniej jednak pracę swoją wykonałem i zapraszam was do zapoznania się z tym dziełem i zobaczenie, o co jest tyle szumu.

Edytowano przez Niklas
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
15 godzin temu ziolo565 napisał:

Troszkę krótki ten flic liczyłem na więcej ale jak dla mnie ok i czekam na więcej.

 

Ale więcej czego? :rainderp: Jak to jest tłumaczenie krótkiego one-shota?

 

I dzięki bardzo mocno za sugestie ze spacjami, ale to była stylizacja wzięta z oryginału, zatem... cóż, tak miało być.

Edytowano przez Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogło skończyć się gorzej - mogła zacząć pisać fanfiki :P

 

Krótki, lekkie i przyjemne, tłumaczenie jak najbardziej w porządku. Fabularnie fik niczego nowego nie odkrył (ileż to już razy przerabialiśmy szaloną Twilight), ale koń(hehe)cówka, choć spodziewana, rozbawiła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Hello there!

(general Ziemniakford?)

 

Heh, nie był to najgorszy random jaki czytałem, ale i nie najlepszy. Prawdę mówiąc, nie wiem, czy jest to w ogóle random.

 

Technicznie brakuje zaledwie dolnych cudzysłowów. Styl jest całkiem przyjemny i oddaje pewne szaleństwo sytuacji. Nie mogę, ponownie ocenić strony tłumaczenia.

 

Historia jest o Twi. Która, jak to Twi, przeczytała książki. Wszystkie. Absolutnie wszystkie książki. WSZYSTKIE. Prawdę mówiąc, myślałem, że wyniknie z tego coś ciekawego. Ale zakończenie jest… nijakie. Walory komediowe są, ale nie jest to opowiadanie, przy którym śmiałbym się w niebogłosy.

 

Jednak nie jest to złe opowiadanie, jest to po prostu stracony potencjał. Myślę, że opowiadanie byłby lepsze, gdyby skupiło się na samej Twi i jej próbach czytania wszystkiego, łącznie z etykietami domestosu przy kiblu (i reakcją zaczerpniętą z Gothica 3, „Tu jest napisane cos o alchemii.”). W bardzo umiarkowany sposób polecam.

 

Pozdrawiam

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...