Skocz do zawartości

Czemu nie wróciła?


White Moon

Recommended Posts

Czy ktoś z was zastanawiał się dlaczego Sunset nie wróciła do Equestrii ? Po demolce w pierwszym filmie nie miała tam dobrej reputacji,przyjaciół czy rodziny. Może boi się powrotu, nie ma dla kogo wrócić albo chcę opanować magie, którą sprowadziła przed swoim powrotem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W usuniętych scenach 3 filmu EG jest pokazane, że Sunset tęskni za Equestrią i rozważa nad powrotem po Igrzyskach Przyjaźni. Niestety z niewiadomych przyczyn twórcy nie wykorzystali tego motywu - pewnie by się kłócił z nadchodzącym finałem 5 sezonu, bo w niektórych usuniętych scenach występuje kucykowa TW, a wiemy, że finał będzie zawierał (SPOILER - otwierasz na własną odpowiedzialność):

 

Spoiler

Podróż w czasie, gdzie TW będzie musiała znów ratować Equestrię i przyjaciół.

   

i wejście Sunset w taki, a taki tok wydarzeń byłby nie na miejscu. Oczywiście nie jest to 100% pewne, ale ta teza jest bardzo prawdopodobna. Jest jednak nadzieja, że 4 film wykorzysta ten opuszczony wątek, ale jeszcze nic nie wiemy o fabule. Podsyłam filmiki z tymi niewykorzystanymi scenami:  

 

 

Ja osobiście wolałbym, aby Sunset Shimmer nie wracała, ze względu na to, że stała się taki charakterystycznym elementem w filmach EG - bez niej te filmy straciłyby swój urok. No i jak wyżej wspomniano - zadomowiła się, ma swoich przyjaciół, kolegów w liceum, więc trochę szkoda by opuściła ludzki świat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Sunset kiedyś wróci do Equestrii. Może nie na zawsze ale na jakiś czas

 

-Powody dla których powinna zostać

Sunset w liceum Canterlot ma szanse lepiej poznać magie przyjaźni niż w Equestrii. Innym argumentem może być ze w Equestrii nie będzie dla niej celu, jej rola jako ucznia Celestii jest zajęta . Syreny były przykładem ze w świecie ludzi są niebezpieczeństwa które ona może powstrzymać, jest jakby Księżniczka Przyjaźni w tamtym świecie. Najważniejsze jest to w w liceum wydaje się być szczęśliwsza niż była w Equestrii jako młoda klaczka.

-Powody dla których powinna wrócić

Po pierwsze świat w którym przebywa nie jest jej prawdziwym domem.  Zmieniła się i urozmaiciła świat w którym przebywa, wiec czy nie mogła by wrócić, patrząc na ten postęp Celestia by jej raczej wybaczyła ? Nie wiadomo jeszcze co stało się ludzką Sunset.

Ja bym się nie obraził gdyby Sunset wróciła do Equestrii i byśmy ją częściej widywali :D Np. jako 7 element harmonii :fabulous: ale faktem jest ze bez niej EG nie pociągnie daleko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Sunset to postać kojarząca się głównie z EG i tylko w tych filmach się pojawiała. Poza nimi w kanonie serialowym w ogóle nie istnieje, poza filmami nikt z bohaterów serialu nawet o niej nie wspomina, zupełnie jakby jej nie było. Zresztą, chyba najlepiej byłoby aby MLP i EG pozostały osobnymi uniwersami, wtedy nikt przynajmniej nie będzie marudził, że ich ulubiony serial zamienia się w Monster High ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I don't suppose it really matters now. You are monsters. That is the role you seem determined to play. So it seems I must play mine. The man that stops the monsters. I'm sending you back to your own dimension. Who knows? Some of you may even survive the trip. And, if you do, remember this. You are not welcome here. This plane is protected."

Może ten cytat nie do końca pasuje, jednak zawiera w sobie powód dla którego Sunset Shimmer postanowiła zostać w świecie równoległym: by go chronić. By zapobiec ewentualnemu zagrożeniu, które może przeniknąć z innego wymiaru. By nie dopuścić, by historia znowu się powtórzyła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Sunset nie miała po co wracać do EQ. Ma tam jedną, jedyną przyjaciółkę, Twilight. Do tego spaliła za sobą wszystkie mosty. W EQ mimo, że się zmieniła nie miałaby łatwego życia.

Na pewno wolała zostać na miejscu, gdzie ma dom, gdzie ma kilkanaście przyjaciółek oraz by odpokutować za swoje grzechy. Co to była by za kara, gdyby zniszczyła szkołę i dla resocjalizacji uciekła w nieosiągalne miejsce.

Do tego ciągle się zastanawiam, czemu jest pokazywana jako nastolatka. Skoro Celestia uczyła ją przed Twi, to powinna być o kilka lat starsza niż główna bohaterka serialu.

Edytowano przez Chief
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu Chief napisał:

Do tego ciągle się zastanawiam, czemu jest pokazywana jako nastolatka. Skoro Celestia uczyła ją przed Twi, to powinna być o kilka lat starsza niż główna bohaterka serialu.

 

Nieco zbaczając z tematu: pewnie ma to związek z panującymi zasadami panującymi w światach równoległych. Przecież to samo tyczy się syren w "Rainbow Rocks": nie były kucykami, a jednak po przeniesieniu do innego uniwersum przybrały postać taką samą (homo sapiens) jak Twilight po przejściu przez portal oraz, choć liczą sobie setki, a nawet tysiące lat, nadal są w tym samym wieku, co bohaterki. Co zaś się tyczy wieku postaci: pętle czasoprzestrzenne, błąd w procesie transformacji, zacieranie granic wieku między światami, wibbly-wobbly timme-whimey... przyczyn może być wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do syren to raczej bym stawiał ze oobieranie magii od ludzi dawało im moc utrzymania się wiecznie mlodymi.

 

Co do Sunset to tak na prawdę nie wiemy (albo ja już nie pamiętam czy było pokazane), gdy była uczennica Celesti w jakim wieku była. Możliwe że dzieli ich tylko kilka lat, a to można w papierach już przekręcić, by utrzymac się w dłużej w szkole, czyli w pobliżu portalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ujmę to tak czemu nie wróciła?Nie wiadomo dokładnie jak długo siedziała w świecie ludzi,po prostu już przywykła i musiałaby się odzwyczajać w Equestrii.Reputacja u rodziny? jakiej chyba nie swojej bo przecież ona nie jest stamtąd.Jak już mówiłem po premierze pierwszej części EQG tu cytuję samego siebie :cadance4:"W Naszym świecie powiesiliby ją za jajca",co nie oznacza,że by nie było EQG 2.Nasuwa się też inne pytanie,gdzie Sunset mieszka,bo wcześniej wspomnianej rodziny nie ma a na to żeby pracować i być się w stanie samemu utrzymać jest za młoda.A patrząc po tym jak w ostateczności Celestia postąpiła z Luną myślę,że Sunset na spokojnie mogłaby wrócić.Kto wie może w następnych częściach EQG dostaniemy więcej informacji na temat Sunet miejmy nadzieje,że tak się stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Myślę, że Sunset nie wróciła z kilku powodów:

- W obecnym świecie ma przyjaciół, których raczej nie ma w Equestrii. Prawdopodobnie nie chciałaby ich opuszczać. 

- Może bać się konfrontacji z Celestią i swoją rodziną. Opuściła ich wszystkich w pogoni za władzą. Wstyd wobec tego co uczyniła może ją powstrzymywać przed tym powrotem. Albo potrzebuję jeszcze nieco czasu.

- Przywykła do tego świata. Prawdopodobnie jest w nim nie krócej niż 3 lata. A kierując się komiksami to możemy uznać, że jest tam mocno ponad 3 lata. W zasadzie to chyba zna ten świat lepiej niż Equestrię, gdzie prawdopodobnie całe jej życie kręciło się wokół studiowania magii.

- Może czuć się odpowiedzialna za ludzki świat. W końcu sprowadziła do niego magię, więc może chce pilnować by nikt nie próbował jej wykorzystać w złych celach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...