Skocz do zawartości

Himerkowe Bazgroły


Artis25

Recommended Posts

Hej jestem Artis25.

Może nie wiecie ale jestem znany wśród znajomych jako SzaryWilczekArtis25. Możecie spotkać resztę moich tworów na tych stronach:

https://aidenrysoje.flog.pl/  

http://artis25.deviantart.com/

Tutaj chciałbym wam pokazać moje twory z mlp. zaczne od szkicu mojego uroczego znaczka oto on

DSC_0036.JPG

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest w nim zbyt wiele elementów, które same w sobie mogłyby być znaczkami ( np. pióro ). Po za tym dużo szczegółów, które ciężko będzie narysować na kucyku w taki sposób, żeby znaczek nie zajmował połowy boku i jednocześnie wszystko było dobrze widoczne.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Phoenix13 napisał:

Moim zdaniem jest w nim zbyt wiele elementów, które same w sobie mogłyby być znaczkami ( np. pióro ). Po za tym dużo szczegółów, które ciężko będzie narysować na kucyku w taki sposób, żeby znaczek nie zajmował połowy boku i jednocześnie wszystko było dobrze widoczne.

Jako kucyk to jestem właśnie związany z muzyką, pisaniem ,rysowaniem i uczeniem się. Skoro to niezbyt pasuje to jaskie elementy proponujesz żeby te cztery talenty były połączone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, Projektancka Policja? Proszę przyjechać na MLP Polsza.

Specjalnie dla ciebie wlazłam na DeviantArt i wyszukałam przykładowe Cutie Marki z serialu. Dla przykładu dorzucam jeszcze Cutie Mark OC Lauren Faust oraz Cutie Mark mojego OCka (no... ponysony w sumie, ale co tam). Żeby było zabawniej, mój CM jest daleki od ideału - zawiera zbyt dużo drobnych detali i cienkich linii, które przy pomniejszeniu będą prawie niewidoczne... a i tak wypada lepiej, niż twój. Wiesz, dlaczego?

1) Jest jednoznaczny. To jeden obiekt, który w zrozumiały sposób określa talent OC.

Twój znaczek zawiera... popatrzmy... otwartą książkę, na której stronach narysowano tribalowego wilka, serduszkowate nutki i piórko kreślące jakiś szlaczek. Co mam przez to rozumieć? Że twoja postać pisze książki o wilkach-kompozytorach?

2) Jest schludny i prosty. CMy mają to do siebie, że są małe - to zaledwie skrawek kucykowego tyłka, który nieczęsto zresztą widziany jest w dużym powiększeniu - dlatego też ich projekt musi być jak najbardziej minimalistyczny, żebyś nie pozabijał się o szczegóły i mógł go ładnie pomniejszyć.

Gdybym miała być w 100% uczciwa, musiałabym zwektoryzować twój CM (wektory są z reguły bardziej precyzyjne od rysunków odręcznych, do tego wrzuciłeś kiepskiej jakości zdjęcie zamiast np. skanu). Do uczciwości jednak mi daleko, zresztą nie mam czasu ani chęci, więc zestawiam ze sobą mój CM (plik PNG wyeksportowany z oryginalnego wektora, 409x629) w skali 100%, 25% i 10% oraz lekko zedytowany (obrócony i z podkręconym kontrastem/jasnością) obrazek twojego CM (643x525) w skali 100%, 25% i 10%. Zmruż oczy i odsuń się o metr od monitora - co przedstawia najmniejszy obrazek?

3) Odnosi się do jednej rzeczy. Ten punkt pokrywa się nieco z pierwszym, ale i tak chcę go poruszyć.

Serial jest tu nieco... nieokreślony, ale możemy przyjąć, że CM jest graficznym przedstawieniem talentu, który wpływa na twoje przeznaczenie. Tworząc postać, musisz jasno stwierdzić, który jej talent można tak określić i na tej podstawie narysować jej znaczek - zgodnie z tym moja postać ma talent do posługiwania się słowami (czyli np. żyłkę do pisania, ale i zdolności językowe) i chciałaby, żeby te właśnie zdolności znalazły jakieś zastosowanie w przyszłości (dlatego zamiast na filologię czy coś poszłam na weterynarię, duh). Na upartego można by jeszcze powiązać to z głębszą symboliką (pióro = symbol mądrości i wiedzy; kolor niebieski = smutek, spokój, melancholia), moim charakterem (jestem silnie introwertyczna, raczej pesymistyczna i chorobliwie nieśmiała) i znaczeniem imion (sophia = mądrość), ale że maturę ustną z polskiego już zdawałam (trafił mi się Kochanowski zamiast interpretacji obrazków, bleh), nie będę dalej ciągnąć wątku... zresztą piórko jest niebieskie, bo taki kolor pasował do reszty OC-ka.

Gdybym miała ocenić ten jeden obrazek, powiedziałabym: trója na szynach za dobre chęci, siadaj. I na przyszłość staraj się wrzucać nieco lepsze zdjęcia lub inwestuj w skaner.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu Ylthin napisał:

Halo, Projektancka Policja? Proszę przyjechać na MLP Polsza.

Specjalnie dla ciebie wlazłam na DeviantArt i wyszukałam przykładowe Cutie Marki z serialu. Dla przykładu dorzucam jeszcze Cutie Mark OC Lauren Faust oraz Cutie Mark mojego OCka (no... ponysony w sumie, ale co tam). Żeby było zabawniej, mój CM jest daleki od ideału - zawiera zbyt dużo drobnych detali i cienkich linii, które przy pomniejszeniu będą prawie niewidoczne... a i tak wypada lepiej, niż twój. Wiesz, dlaczego?

1) Jest jednoznaczny. To jeden obiekt, który w zrozumiały sposób określa talent OC.

Twój znaczek zawiera... popatrzmy... otwartą książkę, na której stronach narysowano tribalowego wilka, serduszkowate nutki i piórko kreślące jakiś szlaczek. Co mam przez to rozumieć? Że twoja postać pisze książki o wilkach-kompozytorach?

2) Jest schludny i prosty. CMy mają to do siebie, że są małe - to zaledwie skrawek kucykowego tyłka, który nieczęsto zresztą widziany jest w dużym powiększeniu - dlatego też ich projekt musi być jak najbardziej minimalistyczny, żebyś nie pozabijał się o szczegóły i mógł go ładnie pomniejszyć.

Gdybym miała być w 100% uczciwa, musiałabym zwektoryzować twój CM (wektory są z reguły bardziej precyzyjne od rysunków odręcznych, do tego wrzuciłeś kiepskiej jakości zdjęcie zamiast np. skanu). Do uczciwości jednak mi daleko, zresztą nie mam czasu ani chęci, więc zestawiam ze sobą mój CM (plik PNG wyeksportowany z oryginalnego wektora, 409x629) w skali 100%, 25% i 10% oraz lekko zedytowany (obrócony i z podkręconym kontrastem/jasnością) obrazek twojego CM (643x525) w skali 100%, 25% i 10%. Zmruż oczy i odsuń się o metr od monitora - co przedstawia najmniejszy obrazek?

3) Odnosi się do jednej rzeczy. Ten punkt pokrywa się nieco z pierwszym, ale i tak chcę go poruszyć.

Serial jest tu nieco... nieokreślony, ale możemy przyjąć, że CM jest graficznym przedstawieniem talentu, który wpływa na twoje przeznaczenie. Tworząc postać, musisz jasno stwierdzić, który jej talent można tak określić i na tej podstawie narysować jej znaczek - zgodnie z tym moja postać ma talent do posługiwania się słowami (czyli np. żyłkę do pisania, ale i zdolności językowe) i chciałaby, żeby te właśnie zdolności znalazły jakieś zastosowanie w przyszłości (dlatego zamiast na filologię czy coś poszłam na weterynarię, duh). Na upartego można by jeszcze powiązać to z głębszą symboliką (pióro = symbol mądrości i wiedzy; kolor niebieski = smutek, spokój, melancholia), moim charakterem (jestem silnie introwertyczna, raczej pesymistyczna i chorobliwie nieśmiała) i znaczeniem imion (sophia = mądrość), ale że maturę ustną z polskiego już zdawałam (trafił mi się Kochanowski zamiast interpretacji obrazków, bleh), nie będę dalej ciągnąć wątku... zresztą piórko jest niebieskie, bo taki kolor pasował do reszty OC-ka.

Gdybym miała ocenić ten jeden obrazek, powiedziałabym: trója na szynach za dobre chęci, siadaj. I na przyszłość staraj się wrzucać nieco lepsze zdjęcia lub inwestuj w skaner.

1. nwm co powiedzieć

2. nie posiadam sprawnej drukarki ani skanera

3.=1

a tak poza tym moja postać to (UWAGA SPOJLER Z FICA) :

1.wilk połączony z kucem i nietoperzem dla tego jego imię brzmi Himera Wolf

2.moja postać ma takie znaczki ze względu na przyjaciół którzy są pisarzem i artystką muzyczną a sama postać jest świetna w nauce a wilk jest od ks.Luny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu Artis25 napisał:

Jako kucyk to jestem właśnie związany z muzyką, pisaniem ,rysowaniem i uczeniem się. Skoro to niezbyt pasuje to jaskie elementy proponujesz żeby te cztery talenty były połączone?

2 minuty temu Artis25 napisał:

 

2.moja postać ma takie znaczki ze względu na przyjaciół którzy są pisarzem i artystką muzyczną a sama postać jest świetna w nauce a wilk jest od ks.Luny

 

CM nie ma symbolizować talentu przyjaciół, tylko talent właściciela. Jeżeli postać jest świetna w nauce, to wystarczy sama książka lub coś w tym stylu. Jeśli już koniecznie chcesz mieć nawiązanie do przyjaciół, to zrezygnuj z drugiej nutki, jedna spokojnie wystarczy i nie musi mieć serduszek. Nadal nie rozumiem po co wilk, możesz z niego zrezygnować, imię i rasa nie zobowiązują do CM z nimi związanego. Książka z piórem na jednej stronie i z nutką na drugiej to maksimum tego, co może się znaleźć na na boku kucyka, choć jeszcze raz podkreślę, że z nawiązania do przyjaciół najlepiej zrezygnować.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu Artis25 napisał:

1.wilk połączony z kucem i nietoperzem dla tego jego imię brzmi Himera Wolf

2.moja postać ma takie znaczki ze względu na przyjaciół którzy są pisarzem i artystką muzyczną a sama postać jest świetna w nauce a wilk jest od ks.Luny

1. Bez urazy, ale pomysł na postać jest głupi. A, i piszemy Chimera, przez ch.

2. Postać ma znaczek z talentami kumpli...? Ależeco? I co rozumiesz przez "świetna w nauce"? Że dobrze się uczy? Że jest utalentowanym naukowcem?

I na co mu wilk od księżniczki Luny? Czy Luśka, władczyni całego kraju wznosząca co noc księżyc i opiekująca się snami swoich poddanych nie ma nic lepszego do roboty, niż latać i dawać losowym kucykom duże, potencjalnie niebezpieczne i trudne do oswojenia zwierzęta drapieżne?

(inb4 "mój OC jest uczniem Luny")

 

Co do CMów: wyjaśnię jeszcze raz, z mniejszą liczbą dygresji i smęcenia o niczym.

Wybierasz jeden talent, który twoja postać rozwinęła najlepiej. Jedną rzecz, która postaci najlepiej wychodzi i która będzie wpływała na to, co będzie się z nią działo w przyszłości. Na przykład: CM Rarity to trzy klejnoty. Oznacza on talent postaci - zaklęcie wyszukujące szlachetne kamienie. Wpłynął on na przyszłość postaci - Rarity została krawcową, która wykorzystuje znalezione klejnoty w szytych przez siebie ubraniach. CM Rainbow Dash to tęczowa błyskawica. Oznacza on jej unikalną zdolność - Sonic Rainboom. Zdolność Dashie wpłynęła na jej przyszłość - wykorzystuje ona swoją szybkość, by pracować w brygadzie zarządzającej pogodą nad Ponyville i dąży do tego, żeby dołączyć do ekipy Wonderbolts. CM Applejack to trzy jabłka. Oznacza on jej związek ze Sweet Apple Acres i umiejętność... pracy w sadzie, powiedzmy.

Teraz rozumiesz?

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu Artis25 napisał:

Masz może opowiadanie ze swoją postacią? Zainteresowałeś mnie twoją historią.

1) Zainteresowałaś. Wbrew pozorom mam cycki.

2) Mam to: http://ylthin96.deviantart.com/art/An-Anxious-Mare-Staring-At-The-Viewer-538139266

Pisanie opowiadań o samej sobie jest trochę... bezcelowe. Moja osobowość zresztą jakoś wybitnie ciekawa nie jest, chyba że ktoś lubi słuchać przez pięć godzin pod rząd mojego emo-jęczenia, jak to mi źle w życiu.

Jeśli chodzi o pisanie... Nie zniechęcam cię z miejsca, ale na twoim miejscu wstrzymałabym się jeszcze ze dwa lata, poczytała trochę książek, zebrała trochę doświadczenia i jeszcze raz przemyślała pewne pomysły.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...