Skocz do zawartości

Krzem, pot i łzy


Silicius

Recommended Posts

uihf6.jpg

Tym memem wstępu chciałbym zacząć mój temat z rysunkami stworzonymi za pomocą tabletu który w końcu do mnie dotarł:burned:

Pierwsza praca jest prosta:

Spoiler

12249987_1727093260858580_35117385392881

Przyznam, że nie wyszło mi aż tak dobrze jak myślałem że będzie. Nie użyłem wektorów, bo ich robienie mnie strasznie męczy, więc wszystko zrobiłem odręcznie(linie, kolorowanie itp.) pierwszy raz w życiu jestem zadowolony z cieniowania, które chyba mi wyszło ;) 

Co myślicie? jak cienie? SAI to dobry program?

Edytowano przez Silicius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy SAI to dobry program? Jak najbardziej. Co do samego rysunku, jak na początki z tabletem jest nieźle, ale pare błędów jest widocznych. Pierwsze co mi przychodzi do głowy to oczy. Lewe jest niesymetrycznie położone względem prawego i jest mniejsze. Tęczówkom i źrenicom daleko do okrągłości. Kontury są krzywe. Nie wiem czy to taka konwencja czy nie, ale wygląda źle. Cieniowanie jest w sumie dość skromne i wygląda na to że nie do końca ustaliłeś skąd pada światło. Jeśli z góry to cień pod brodą powinien być znacznie większy, jeżeli z lewej, inaczej powinny uładać się cienie rzucane przez włosy. Mógłbyś też je troche rozmazać. Jeśli chodzi o czapkę to czubek jest nieco zbyt płaski, a na tym białym jest jakaś czerwonawa smuga. Na przyszłość, zastanów się czy nie lepiej na początku użyć linearta. Tak przy okazji, rysowałeś na jednej warstwie, czy na kilku? Następnym razem, spróbuj takie rzeczy jak kolor czy cieniowanie zrobić na innych niż sam szkic. No i powodzenia w dalszym rysowaniu :rdblink:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu DJSzklaż napisał:

Czy SAI to dobry program? Jak najbardziej. Co do samego rysunku, jak na początki z tabletem jest nieźle, ale pare błędów jest widocznych. Pierwsze co mi przychodzi do głowy to oczy. Lewe jest niesymetrycznie położone względem prawego i jest mniejsze. Tęczówkom i źrenicom daleko do okrągłości. Kontury są krzywe. Nie wiem czy to taka konwencja czy nie, ale wygląda źle. Cieniowanie jest w sumie dość skromne i wygląda na to że nie do końca ustaliłeś skąd pada światło. Jeśli z góry to cień pod brodą powinien być znacznie większy, jeżeli z lewej, inaczej powinny uładać się cienie rzucane przez włosy. Mógłbyś też je troche rozmazać. Jeśli chodzi o czapkę to czubek jest nieco zbyt płaski, a na tym białym jest jakaś czerwonawa smuga. Na przyszłość, zastanów się czy nie lepiej na początku użyć linearta. Tak przy okazji, rysowałeś na jednej warstwie, czy na kilku? Następnym razem, spróbuj takie rzeczy jak kolor czy cieniowanie zrobić na innych niż sam szkic. No i powodzenia w dalszym rysowaniu :rdblink:.

Warstwy miałem takie:

    - kontór włosów

    - kolory włosów

    - cienie włosów

    - kontur oczu i pyszczka

    - kolory do oczu

    - kontur wszystkiego innego

    - cienie wszystkiego innego

    - kolory wszystkiego innego

    - tło

Z tym światłem to prawda, jakoś nigdy jeszcze nie robiłem cieni i opierałem się na mglistych wspomnieniach z kilku artykułów na ten temat.

Kontury są krzywe, to prawda, ale wcześniej się długo męczyłem z lineartem i jakoś nie umiem, zawsze wychodzi źle... więc będę robił odręcznie. No i to mój pierwszy raz tabletem, będę się starał poprawić płynność kreski.

Dzięki za konstruktywną krytykę, teraz wiem na co wzracać uwagę następnym razem ;) 

Edytowano przez Silicius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wrzucaj. Zdjęć. Ani. Grafik. Na. Fejsbuka.

Imgur lub DeviantArt. Ale nie Facebook. FB ma to do siebie, że wrzucane tam grafiki zostają przeskalowane i skonwertowane na JPG, co skutkuje niestety mocnym spadkiem jakości (niska rozdzielczość, przekłamania i artefakty graficzne).

Dalej... lineart jest poszarpany, niektóre linie zachodzą na siebie i krzyżują się. Widać ślady wymazanych kresek. Cieniowanie... ledwo widać, szczerze powiedziawszy. Obrazek jest bardzo płaski, brakuje cieni czy rozjaśnień związanych z padaniem światła na pysk kuca (czegoś w tym guście). Czapka jest prosta, brakuje fałd i zagięć materiału.

Jeśli mogłabym coś doradzić odnośnie tego lineartu - staraj się rysować linie o równomiernej grubości: szerokie u nasady i stopniowo zwężające się ku końcowi lub mające tą samą szerokość na całej swojej długości. Poszukaj również ćwiczeń wyrabiających rękę (z pamięci mogę podać np. rysowanie bez odrywania ołówka od czystej, białej kartki linii prostych czy figur geometrycznych typu okrąg, kwadrat i trójkąt).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu Ylthin napisał:

Nie wrzucaj. Zdjęć. Ani. Grafik. Na. Fejsbuka.

Imgur lub DeviantArt. Ale nie Facebook. FB ma to do siebie, że wrzucane tam grafiki zostają przeskalowane i skonwertowane na JPG, co skutkuje niestety mocnym spadkiem jakości (niska rozdzielczość, przekłamania i artefakty graficzne).

Dalej... lineart jest poszarpany, niektóre linie zachodzą na siebie i krzyżują się. Widać ślady wymazanych kresek. Cieniowanie... ledwo widać, szczerze powiedziawszy. Obrazek jest bardzo płaski, brakuje cieni czy rozjaśnień związanych z padaniem światła na pysk kuca (czegoś w tym guście). Czapka jest prosta, brakuje fałd i zagięć materiału.

Jeśli mogłabym coś doradzić odnośnie tego lineartu - staraj się rysować linie o równomiernej grubości: szerokie u nasady i stopniowo zwężające się ku końcowi lub mające tą samą szerokość na całej swojej długości. Poszukaj również ćwiczeń wyrabiających rękę (z pamięci mogę podać np. rysowanie bez odrywania ołówka od czystej, białej kartki linii prostych czy figur geometrycznych typu okrąg, kwadrat i trójkąt).

Masz tu dużo racji :v jak już pisałem, tablet i światłocień to dla mnie nowość. Jeszcze będę sobie robił ćwiczenia żeby wyrobić rękę itp. A to z FB zauważyłem dopiero teraz...

dziękuję za krytykę :hug3:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Następna praca to przeniesienie z kartki na cyfrowe pola:

Spoiler

1415712_1735508480017058_502297361_n.jpg

 

Wiem, że miałem nie wstawiać na FB, jednak to jest jedyna ocalała kopia:burned: W skrócie: straciłem przez nieuwagę wszystkie dane z kompa i tylko dlatego, że wysłałem to koleżance na FB, możecie to teraz oglądać...

Miałem też zaczęty drugi lineart, z całym kucem (nwet nieźle wyglądał), ale straciłem go na zawsze :(

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Udało mi się skończyć coś, co wygląda dość przyzwoicie jak na mnie O.o . Idea Trixie z różdżką w pyszczku jakoś tak nagle mnie wzięła i nie spocząłem dosłownie cały dzień, póki nie skończyłem.

trixie_by_masterofquartz-d9ykn0h.png

Pracowałem w MyPaint więc nie miałem takich bajerów jak zaznaczanie czy wypełnianie. Pracowałem tylko na warstwach i nieskończonym płótnie plus multum pędzli. Nie wiem czy wyszło, ale ona ma być pochylona do przodu a nogi lekko rozstawione :youdontsay: .

Proszę o jakikolwiek komentarz na temat mojej pracy :rd6:.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niczego sobie, porządnie narysowane, ale:

-Coś z tym rozstawieniem chyba nie wyszło, nie mogę powiedzieć co,

-Ucho wydaje mi się za małe a róg za gruby.

-Nie ma kapelusza, więc czoło wydaje się mi troszkę za wysokie, linia grzywy za wysoko (wg. Mnie)

Ale dalej oceniam na 7/10, bo niczego nie brakuje (oprócz kapelusza, lubię kapelusze)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Simplistic Mówiłeś coś o arcie związanym z fanfikiem. Udało mi się!

Prezentuję wam pierwszego, testowego, manekina-ciało. Oczywiście już od embriona jest przechowywany w specjalnej komorze. Z pewnych powodów, manekiny nie posiadają oczów. Ich ciała są specjalnie zaprojektowane żeby przyjąć czyjąś duszę.

Dość gadania, tu jest art :yay: :

subject_n1_yet_sleeping_by_masterofquart

http://masterofquartz.deviantart.com/art/Subject-N1-yet-sleeping-603556963

Oczywiście nadal nie miałem takich zabawek jak zaznaczanie czy wypełnianie. Na koniec chciałbym prosić o opinie, komentarze itp.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę i widzę u Ciebie duży potencjał. Ostatnie arty nawet nieźle wyszły. Na anatomii się zbyt nie znam, ale wszystko według mnie prezentuje się poprawnie, a zwłaszcza to ciało kuca. Mam jednak nadzieję, że wyrobisz sobie z czasem własny styl i chyba tego w tym momencie najbardziej brakuje. Już dałem "Watch'a" na twoim DeviantArcie. Z chęcią będę oglądał Twoje najnowsze dzieła. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu LeqTune napisał:

Tak sobie patrzę i widzę u Ciebie duży potencjał. Ostatnie arty nawet nieźle wyszły. Na anatomii się zbyt nie znam, ale wszystko według mnie prezentuje się poprawnie, a zwłaszcza to ciało kuca. Mam jednak nadzieję, że wyrobisz sobie z czasem własny styl i chyba tego w tym momencie najbardziej brakuje. Już dałem "Watch'a" na twoim DeviantArcie. Z chęcią będę oglądał Twoje najnowsze dzieła. :)

Żeby ten kuc jakoś wyglądał, musiałem dwa dni obmyślać jego pozę i dostać pod koniec olśnienia co robiłem źle :spike:. Na tę chwilę skupiam się na anatomii, ponieważ rysowanie wychodzi mi tylko kiedy mam wenę (jak jej nie mam to tak jakbym nigdy ołówka nie trzymał). więc lepiej najpierw wyrobić sobie dobry fundament pod styl. Jednak myślę, że już teraz widać coś dla mnie charakterystycznego (pewnie tylko ja to widzę :ming: ), więc coś już jest... z pewnością muszę podziękować ci za watcha, to zawszę jakaś pomoc :yay: (pozycjonowanie i takie tam inne sprawy).

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Napisano (edytowany)

Dziś mam duży art zrobiony w mniej niż 5 godzin. @Mates poprosił mnie o okładkę do jego utworu i nie pamiętam czy po drodze nie zmienił zamówienia na art do fanfika, ale zrobiłem to.

http://fav.me/da3jajh

mates_in_the_sky___oc_by_masterofquartz-

 

EDIT:

Bym zapomniał (a raczej to zrobiłem). Przecie narysowałem OC dla @Seluna w podzięce za korektę mojego fanfika. Sam ubolewam nad tym, że tak pozycja nie zakłada widoczności znaczka, szkoda...

http://fav.me/da3h92x

oc___pegazus_by_masterofquartz-da3h92x.p

W końcu też wymyśliłem jakim znaczkiem będę się podpisywać. Jest to mój ulubiony symbol z serialu Stargate :squee: .

Edytowano przez Silicius
dodanie drugiego arta
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...