Skocz do zawartości

[Rozwiązane]Osie czasu - wątki w których napisałem.


Maklak2

Recommended Posts

Kiedyś była sobie zakładka "posty w których napisałem". Później to się zmieniło w oś czasu, która jest pod każdym względem gorsza, ale do niedawna działała. Teraz odświeżyłem zakładkę z tą osią, a tam dwa wątki i przycisk "doczytaj więcej". Po jego naciśnięciu nic się nie doczytuje i pisze, że nie ma więcej wątków. Sprawdziłem ustawienia tej osi i powinno być wszystko. Napisałem nowy post w jednym ze swoich starych wątków i się pojawił. Czy dla Sipera miesiąc żeby czegoś nie popsuć to miesiąc stracony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minuty temu Maklak2 napisał:

Czy dla Sipera miesiąc żeby czegoś nie popsuć to miesiąc stracony?

A dla Ciebie post bez narzekania to post stracony? Jak się nie podoba to zapraszam do usunięcia konta i korzystania z np. Pone. Zrobię to z przyjemnością.

 

Nie widzę u siebie tego problemu. Sprawdzę na Twoim koncie i ewentualnie zgloszę do to IPS.

// Edit

Sprawdziłem to i działanie osi czasu jest całkowicie normalne. Stare wątki nie są pokazywane tam ze względów optymalizacji silnika. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stare wątki nie są pokazywane tam ze względów optymalizacji silnika. 

Czyli przyznajesz, że kiedyś działało, ale posułeś. A co, jeśli ktoś chce zobaczyć coś w wątku sprzed np. trzech lat? O tym nie pomyślałeś? Jak zwykle zresztą.

 

Na pone też źle zrobili forum i się ze mną o to kłócą. Poza tym tam jest mniej użytkowników i mniej zawartości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu Maklak2 napisał:

Czyli przyznajesz, że kiedyś działało, ale posułeś. A co, jeśli ktoś chce zobaczyć coś w wątku sprzed np. trzech lat? O tym nie pomyślałeś? Jak zwykle zresztą.

 

Na pone też źle zrobili forum i się ze mną o to kłócą. Poza tym tam jest mniej użytkowników i mniej zawartości.

 

 

Nie pasuje Ci? To żegnamy w podskokach! Siper i tak ma mnóstwo cierpliwości do userni, w dodatku on bawi się kodem forum SAM JEDEN. Jesteś taki mądry? TO ZRÓB COŚ DLA FORUM, na przykład napisz rzeczoną linię czasu od zera tak, aby Tobie pasowało.

 

A na PONE to co najmniej dwie osoby się bawią w urządzanie strony. Weź nie porównuj PONE do MLPPL, to jest inna skala, tutaj masz >4k użytkowników... :facehoof: 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godziny temu Maklak2 napisał:

A co, jeśli ktoś chce zobaczyć coś w wątku sprzed np. trzech lat?

To używa wyszukiwarki lub jeśli dotyczy to konkretnego użytkownika: Tej strony

 

12 godziny temu Maklak2 napisał:

O tym nie pomyślałeś? Jak zwykle zresztą.

Cieszę się, że przynajmniej ty potrafisz pomyśleć~

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godziny temu Maklak2 napisał:

Czyli przyznajesz, że kiedyś działało, ale posułeś. A co, jeśli ktoś chce zobaczyć coś w wątku sprzed np. trzech lat? O tym nie pomyślałeś? Jak zwykle zresztą.

 

Z tego co pamiętam kiedyś też nie działało ;) Tak był zrobiony IPB 3.x, i jak dobrze pamiętam tak samo było w MyBB.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rety, ale z was (nie napiszę kto, bo tylko szukacie pretekstu, żeby dać mi bana, domyślcie się sami). Po ochłonięciu i przemyśleniu sprawy widzę że przegiąłem, ale wy też.

 

W odpowiedzi na "Jak ci się nie podoba to spadaj z forum, np. na Pone": Na razie forum mlppolska jest mi potrzebne. Tutaj mam interesujące mnie wątki, interesujących mnie ludzi i tak dalej. Obecnie dubluję część swoich wątków tutaj i na PONE, czekając jak się rozwinie sytuacja i żeby mieć backup. Na pocieszenie mogę wam jednak powiedzieć, że ciągłe problemy z tym forum oraz wredną i twardogłową administracją sprawiają, że coraz rzadziej chce mi się tu zaglądać i coś pisać. Ostatio tak mnie wnerwiliście, że zatrułem się własnym jadem, jak Skurwol z Kapitana Bomby. Gratulacje (to był żart).

 

W odpowiedzi na "sam coś zrób zamiast krytykować". Czasami wpadam na jakiś pomysł i przeważnie kończy się to porzuconym projektem. Jeśli doprowadzę coś do końca, to zwykle wychodzi źle i uwierzcie mi, że trudno o bardziej zgryźliwego krytyka mojej własnej pracy ode mnie. Z rzadka wynik jest przeciętny lub adekwatny i to jest fajne, ale ilość koniecznego wysiłku i tak jest niewspółmierna do rezulatatu. Jeśli czegoś się z tych doświadczeń nauczyłem, to tego żeby nie porywać sie z motyką na słońce (uprościłem swój obecny projekt jak mogłem) i tego, że zrobienie czegoś jako tako wymaga dużo więcej pracy niż wydaje się widząc jej efekty. Natomiast jeśli chodzi o kucykowe hasło "Be the best that you can be and help others do the same", to zdecydowanie zawiodłem.

 

Nawet pomijając kwestie braku chęci, czasu, umiejętności i to, że i tak nie daliby mi się do tego dotknć, to po kiego grzyba miałbym pisać jakieś linie czasu? To co było zanim się pojawiły w zupełności mi wystarczało, a jak dotąd najlepsza wersja forum to ta pierwsza, z okolic 2012 roku (a że tam było przenoszenie wątków do archiwum, zamykanie ich i kasowanie po kilku miesiącach nieaktywności, to inna sprawa). Zresztą jeśli chodzi o wygląd i funkcjonalność forów, to w zupełności wystarczało to co wymyślono 10 lat temu. Od tego czasu eksperymenty nie mają sensu, ma sens wyłącznie podpatrywanie dobrych rozwiązań z innych forów. Byłem na różnych forach i generalnie najlepiej funkcjonowały te, na których ktoś zajmował się czymś innym, ale potrzebował forum, więc postawił je w niecały tydzień, skonfigurował w niecały miesiąc, a później już prawie nic nie zmieniał i głównie usuwał spam. Ludzie się przyzwyczaili do tego co działało i jak działało, oraz do tego co nie działało i nie było narzekania. Jeśli już jednak miałbym coś pisać, to prędzej brakującą funkcjonalność na PONE. No, ale dość o mnie.

 

Chyba powinienem to nazpisać w temacie, który Siper utworzył, żeby się pożalić, że ktoś bezczelnie ośmiela się go krytykować, ale niech już będzie wszystko w jednym. Zdaję sobie sprawę, że wam się wydaje że chcecie zrobić lepiej, ale lepsze jest wrogiem dobrego i takie naprawianie zbyt często psuje coś co działało. Zrozum Siper, że ludzie po prostu chcą mieć jakieś miejsce do rozmowy, a nie ciągłe zmiany i to dlatego widzisz tyle narzekania. Co z tego, że za jakieś dwa lata po iluś poprawkach może będzie lepiej niż na początku, kiedy po drodze będą różne utrudnienia, rezultat jest niepewny (zwłaszcza, że jak dotąd jest coraz gorzej), a to od czego zaczynałeś, spełniało swoje zadanie i było dostatecznie dobre. Tym bardziej, że na wszelką krytykę odpowadasz, że nie widzisz problemu, że za długie i nie chce ci się czytać, albo że jak śmiemy narzekać, bo przecież robisz to sam, starasz się i tak dalej. To tak, jakby gdzieś latami ulepszali stołówkę, dodawali jakieś żyrandole, przestawaili stoły i dziwili się, że ludzie narzekają, że im się tynk sypie do talerza. Albo jakby mówili, że teraz musicie sie przemęczyć, bo budujemy komunizm, ale wasze dzieci już będą miały super.

 

=====

 

Dla porządku postanowiłem napisać bardziej rzeczową krytykę i poklikałem w różne linki na forum. Jest zrobione niefunkcjonalnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zaczynaliście od działającego forum. Część widoków powtarza funkcjonalność innych i pewnie docelowo ma tak nie być. Inne widoki są poukrywane w nieintuicyjnych miejscach, np. w profilu użytkownika.

 

* Przeglądaj -> Kalendarz: widać tylko jeden miesiąc na raz i żeby zobaczyć co będzie na kilka miesięcy do przodu, trzeba klikać. Widok "Oś wydarzeń" jest najlepszy, bo od razu widać opisy, ale niestety też tylko jeden miesiąc na raz, a nie np. rok, albo chociaż kwartał. W widoku "miesiąc" trudno się też połapać, co jest ważne a co nie, co jest w wybranym mieście/województwie, itp. Ale o kalendarzu i dlaczego podział na podfora województw był lepszy już kiedyś pisałem.
* Przeglądaj -> Użytkownicy online: Za mała ilość użytkowników na jednej stronie; 580 jest na 20 stronach. Ja tego nie używam, ale jeśli komuś to potrzebne, to zanim się przez to przeklika, już się ktoś zaloguje / wyloguje. Na szczęście jest jeszcze ta lista zalogowanych na dole strony głównej kiedy ktoś potrzebuje np. jakiegoś zalogowanego moderatora na szybko.

 

* Aktywność -> Cała aktywność: Tu jest dużo przewijania i groch z kapustą. Np. pomiędzy postami mam że ktoś tam zmienił status i mogę mu na to odpisać. Albo że ktoś tam przyznał komuś innemu reputację za jakiś post. Może moderatorzy i stalkerzy tak lubią, dla reszty lepszy jest widok "Nieprzeczytana zawartość".
*** Aktywność -> Nieprzeczytana zawartość: OK, to jest dobrze zrobione (nie licząc tego, że na tych nieszczęsnych osiach czasu) i przydatane. Najnowsze odpowiedzi są posortowane po czasie i po jednej na wątek. Dobre, żeby zobaczyć gdzie toczą się obecnie jakies rozmowy.
* Aktywność -> Rozpoczęte przeze mnie: Średnio przydatne, bo częściej odpisywałem w istniejących wątkach, ale jeśli wiem że zacząłem jakiś wątek, to lepiej szukać go tutaj, niż w liście wszystkich napisanych postów. Dubluje "Pokaż aktywność -> Tematy" w profilu użytkownika (które jest lepiej zrobione), ale przynajmniej łatwo to znaleźć w osiach czasu.
* Aktywność -> Moje osie czasu -> Zawartość jaką śledzę: Tutaj NIE MA agregacji po wątkach. Zamiast tego jest długa lista postów, przez co jeden wątek z dużą ilością postów może zaspamić całą listę. To sprawia, że ten widok jest nieprzydatny, chyba że ktoś by tam zaglądał co kika godzin.
* Aktywność -> Moje osie czasu -> Zawartość gdzie napisałem: Kiedyś to było świetne do sprawdzania, czy w interesujących mnie tematach są nowe odpowiedzi. Teraz po prostu nie działa, o czym tu pisałem i co udowadnia załączony obrazek wbrew temu, że Siper twierdzi, że działa. Pisałem przecież w więcej niż trzech wątkach. Poza tym to mi pokazuje tylko najnowsze MOJE posty w tych tematach, a nie najnowsze posty z datą i zaznaczeniem, czy już to czytałem, tak jak to było kiedyś.
https://www.dropbox.com/s/tuzhs3duego3olr/Os_napisalem.png?dl=0

 

Idźmy dalej, do profilu użytkownika. Gdyby mi Spier nie pokazał, to bym nie wpadł na to gdzie tego szukać, bo jest za bardzo schowane. Możliwość przejrzenia wszystkiego co ktoś napisał przydaje się jemu i moderatorom, ale nie spodziewałem się, że jest też dostępna dla innych użytkowników.
*** Obserwowana zawartość -> Tematy: To jest chyba dobrze i przy pewnym wysiłku może zastąpić "Zawartość gdzie napisałem". Jest mniej wygodne, bo zamiast po prostu napisać odpowiedź (na niektórych forach pisze się wręcz "PTW" i wszyscy wiedzą o co chodzi) trzeba pamiętać, żeby przeklikać się przez "subskrybuj wątek" i zaznaczyć "bez powiadomnień" (co powinno być domyślnie, bo inaczej można dostać szału od tych powiadomień). Tematy (wątki) są na szczęście zagregowane i jest data ostatniej odpowiedzi. Po zaznaczeniu obserwacji odpowiednich wątków to powinno się nadawać do użytku, ale "Zawartość gdzie napisałem" było lepsze, zwłaszcza stara wersja.
*** Mój profil -> Pokaż aktywność -> Tematy" Sama lista jest zrobiona dobrze pod względem wyglądu i funkcjonalości. Problem w tym, że tu są tylko te wątki, które rozpocząłem, a nie wszystkie gdzie coś napisałem. Często to nie ja zaczynam interesujący mnie wątek.
* Mój profil -> Pokaż aktywność -> Posty: Korzystanie z tego to raczej ostateczność, ale dobrze że jest taka możliwość. Przydałoby się tu jakieś wyszukiwanie, ale jest ogólne szukanie na całym forum, które wystarcza.

 

Podsumowując: "Obserwowana zawartość -> Tematy" razem z "Mój profil -> Pokaż aktywność -> Tematy" prawie załatwiają sprawę, ale działające "Aktywność -> Moje osie czasu -> Zawartość gdzie napisałem" zrobione tak jak "Mój profil -> Pokaż aktywność -> Tematy" byłoby lepsze. Coś takiego zresztą było zanim pojawiły się te nieszczęsne osie czasu.

 

=====

 

Użytkownicy powinni mieć opcję automatycznej subskrypcji wątków gdzie cokolwiek napiszą, ale bez powiadomień. To by było wygodne.

 

Jest takie pojęcie jak "schematy użytkowania", np. korzystając z tego samego softu ktoś chce wystawić fakturę, a ktoś inny wyświetlić raport i obaj powinni mieć możliwość zrobienia tego w łatwy sposób. Ludzie narzekają, kiedy nie mogą korzystać ze swojego schematu użytkowania, lub zostało im to utrudnione. Np. jak dla mnie shoutbox mógłby nie istnieć, ewentualnie być jako link do osobnej strony z czatem, albo nawet adresem kanału IRC. Wielu innym jest potrzebny.

 

W edytorze nawet nie ma funkcji podglądu posta, a w każdym razie nie widzę. Podgląd posta jest przydatny, żeby go nie edytować zaraz po napisaniu, bo coś źle wygląda, lub np. link się popsuł. Kiedyś podgląd był.

 

Ten post nadal nie jest napisany dobrze i powinien być podzielony na część tutaj i część w tym drugim wątku, ale już nie chce mi się tego dłużej edytować, a zresztą i tak zostanę zignorowany i/lub zhejcony przez forumowy beton. Skysplit wręcz napisał, żeby banować ludzi, którzy zgłaszają, że coś jest popsute i ku mojemu zdumieniu dwie osoby z wysoką reputacją i dużą liczbą postów go poparły. Banowanie ludzi za pisanie prawdy to co najmniej gruba przesada. Piszę dosadnie, bo kiedyś próbowałem uprzejmie i nie działało. Dosadnie zresztą jak widać też nie działa.

 

Edytowano przez Decaded
Usunięto link do niepartnerskiego forum o tej samej tematyce
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...