Skocz do zawartości

Przypadek Dr Time Turnera Whoovesa - dyskusja


Arkane Whisper

Recommended Posts

Ten temat, jak sama nazwa wskazuje, służyć będzie do dyskutowania na temat sesji.

 

Skoro natomiast już przy sesji jesteśmy, to ja to widzę tak. Jest czwórka graczy, więc w sobotę, najpewniej, możemy zaczynać. Początek dla Waszych postaci, a raczej początki, są już prawie gotowe.

 

Będzie to wyglądało w ten sposób, że każdemu z Was wyślę na PW początek sesji, w rozmowach, które są już utworzone. Następnie stworzę temat wspólny, gdzie będzie toczyć się gra. Każdy będzie musiał częściowo opisywać swoje działania w temacie ogólnym, ale jeśli będzie miał potrzebę ukrycia czegoś przed innymi graczami, to może pisać to na PW. Ja ze swojej strony będę częściowo wydarzenia opisywał prywatnie dla poszczególnych osób we wspomnianych tematach, a częściowo ogólnie. Można by jeszcze wstawiać własne działania z tematu ogólnego w spoilery (o ile działają), aby gracze, którzy nie są świadkami tychże działań, nie czytali ich (tutaj oczywiście trzeba by się zdać na uczciwość graczy). Krótko mówiąc, od Was będzie zależało czy, i w jakim zakresie, będziecie dzielić się między sobą wiedzą.

 

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Macie jakieś sugestie?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym jedynie sugestię oraz prośbę.

Prośba, to: jeśli z jakąś postacią, niebędącą graczem, podejmujecie rozmowę, to ja za nią będę odpowiadał (to tak na przyszłość, akurat w przypadku pytania do konduktora odpowiedź była właściwa).

Sugestia natomiast dotyczy faktu, że ja nie wiem kto lub co było w krzakach, ani tym bardziej co lub kto ogłuszył postać Hartkora, ale zastanówcie się nad opisywaniem tego typu zdarzeń. Odczytuję to jako prośbę o wprowadzenie Wam do gry przeciwnika, którego nie miało być, ponieważ wyraźnie sesja zapowiada się zbyt prosto? Kogoś, kto będzie polował na Wasze postacie? A może coś innego? To można ciekawie wykorzystać.

Edytowano przez Arkane Whisper
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na pozostałych dwóch graczy, ale zastanawiam się, czy dopóki jesteście każde osobno, nie prowadzić Was niezależnie od innych; z tym, że to może doprowadzić do małego zamieszania później.

Prosiłbym także Artisa o usunięcie ostatniego postu, tego z obrazkiem. Przyjąłem do wiadomości przeprosiny, ale ten obrazek, i ogólnie post, nie pasuje do tematu i psuje mi klimat :) Poza tym za długie, ciekawe, bądź bogate opisy działań się nie przeprasza, za nie się dziękuje :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się tłumaczyć, to zaczynam.

Weekendy spędzam zwykle od 9 do 21 na uczelni, więc nie bardzo mam czas odpisywać. Przepraszam za to opóźnienie. Miałem w sobotę odpisać, ale wypadła mi impreza w nocy (cała niedziela na zajęciach na kacu, było... ciekawie, zwłaszcza na laborkach z fizyki :crazytwi3: ), której skutki jeszcze nieco odczuwam :twiblush:

Dzisiaj ruszy sesja dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zwrócić uwagę na fakt, że o drobne sprawy, np. rozejrzenie się po okolicy, przyjrzenie się czemuś, czy dodatkowe informacje; proponuję pytać na PW, żeby sprawniej to szło.

Inne sprawy, jak prowadzenie dialogów z postaciami niezależnymi, też możemy prowadzić na PW, natomiast o fakt, aby o rozmowie wiedział gracz, który w niej nie brał udziału, ale, przykładowo, słyszał ją, zadbam już ja.

To tak, aby sesja szła nieco szybciej i przed opisem w głównym temacie, wiedzieli, na czym stoicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pytałem tutaj, pytałem tam (w sensie, że na privie) i tylko dwie osoby odpowiedziały, w tym jedna to Ty.

Trudno, nic na to nie można poradzić :dunno:

Będę się starał zamieszczać wszelkie tego typu sprawy, jak ten zegarek czy inne takie (listy ręcznie pisane do dwóch graczy... co już nie grają :grumpytwi:); zawsze to robiłem, w sesjach na "żywo" oczywiście; i muzykę lub dźwięki, moim zdaniem pasujące do sytuacji.

 

Przy okazji, ktoś wie może jak pozbyć się tego posta z twarzą w temacie z sesją? Ona naprawdę mnie irytuje. To dlatego, że jestem maniakiem klimatu na sesjach, a tego typu posty, jeśli muszą, to powinny się pojawiać w temacie ku temu przeznaczonym, czyli powyższym.

Edytowano przez Arkane Whisper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
×
×
  • Utwórz nowe...