Skocz do zawartości

Monster High i Ever After Hihg


Kinkie Pie

Recommended Posts

MH i EAH to marki zabawek firmy Mattel które są podstawą do seriali o tym samym tytule. Tak jak MLP uważam je za bardzo dobre dla dziewczynek, ponieważ uczą ich dobrego postępowania w określonych sytuacjach z dodatkiem fantastyki. Również wspomniane wcześniej lalki obu marek są wykonane po prostu świetnie. Osobiście zauważyłam że formy postaci z danego uniwersum są zgodne z postacią kreskówkową, co jest warte swojej ceny. Jakość lalek działa negatywnie na portfele rodziców dzieci, jak i kolekcjonerów plastiku, oraz idzie w parze z serialami. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, gdyż Monster High jest bardziej odpychane przez rodziców za właśnie ten fantastyczny charakter. Ne dziwię się. Groteska jaką Mattel dał w Monster High sprawiło, że rodziny, media czy nawet kościół mocno linczował te zabawki. Co do Ever After High - jest o niebo lepiej. Mattel chyba zauważył jak bardzo Monster High było atakowane i postanowił zmodernizować markę. Zastąpienie upiornych postaci, postaciami z baśni jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Nie spotkałem się z jakimiś atakami sprzeciwu i chyba to wróży dobrą przyszłość EAH. Co do produktów - lalki widać, że są lepsze, ale jak się lepiej przyjrzeć to moim zdaniem głowy są zbyt duże (w przypadku EAH, bo MH rozmiar już mają spoko). Filmy - MH nie trawię (chyba cełej tej serii), ale EAH to już inna bajka. Jako że na My Little Konwent w Żywcu zapuszczono klipy z EAH to wielu osobom nawet animacja się podobała. Dało się oglądać i tak jak w przypadku MLP, nie zauważyłem żadnych elementów trywialnych. Jednak to co jest lepsze między animacjami MLP:EG, a EAH to to, że w EG twórcy na wszelkie sposoby unikają ruchu nóg, bo często ruch w takich filmach jest sztuczny i przypomina ruch lalki. W EAH to jest (może przez to, że postacie z animacji są w 90% podobne do lalek), a szkoda. Podsumowując: na MH nie umiem patrzeć, ale EAH jest zupełnie czymś innym i warto rzucić na to oko.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lalki MH są śliczne <3 Naprawdę wydają być się lepsze niż nasze fandomowe lalki z Equestria Girls. EAH? Znam zabawki, serialu nigdy nie widziałam. Ktoś miły mógłby dać linka ( najlepiej po polsku). Filmy MH są takie sobie, natomiast podobała mi się 1 książka o Melody, jak i sama jej postać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu Seleniumen napisał:

Lalki MH są śliczne <3 Naprawdę wydają być się lepsze niż nasze fandomowe lalki z Equestria Girls. EAH? Znam zabawki, serialu nigdy nie widziałam. Ktoś miły mógłby dać linka ( najlepiej po polsku). Filmy MH są takie sobie, natomiast podobała mi się 1 książka o Melody, jak i sama jej postać :)

 

http://www.everafterhigh.com/pl-pl/videos

 

Lubię obie bajki. Monster High to coś nowego w świecie kreskówek dla dzieci z, moim zdaniem, niesamowitą animacją i dobrym pomysłem na siebie. Coraz to nowsze stwory tylko zachęcają do dalszego oglądania. 

 

Jednakże wolę Ever After High. Baśniowa wersja jest przyjemniejsza w odbiorze, a animacja to istny raj dla oczy. Prawdziwe dzieło sztuki moim skromnym zdaniem. Tak samo ma się sytuacja z lalkami. Te z Monster High są bardzo ładne, ale z Ever After piękne. Jedną sobie nawet fundnęłam :fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od wypowiedzi odnośnie samych lalek.
Monsterki są świetne, osobiście uważam. Zbieram je, bo niektóre są naprawdę super. Za co je tak lubię i co uważam, za ich główny plus? To, że są RÓŻNE. Tak. Co mam na myśli? Ano to, że zazwyczaj dana postać ma specjalnie robiony kształt głowy dla siebie. I swoich innych wydań. Ale inne postaci mają już inne formy. I to jest właśnie urok monsterek - one nie różnią się tylko kolorami skóry, włosów, czy tym, jakiego potwora pokazują - one mają różnorodne odlewy twarzy. W porównaniu z chociażby klasycznymi Barbie są znacznie bardziej zróżnicowane. Nie mówię, że Barbie ma jeden model, oczywiście. Ale po prostu tam powielają wielokrotnie te same kształty głowy, zmieniając jedynie makijaż. A u Monsterek tego nie ma. No i artykulacja ciałka, stroje, szczególnie z pierwszych wypustów, kwestie wizualne... Wszystko jest mega. I sam zamysł, że niektóre mają coś innego w tych ciałkach, przykładowo Avea Trotter, która jest w części centaurem, znacznie odbiega od klasycznej lalki. A Panowie z tej serii, ubolewam, że ich jest tak mało i kosztują więcej! Oni mają nawet artykułowane kostki przez co mogą ruszać stopami. Tego u dziewcząt mi trochę brakuje, ale i tak jest super. 
Swoją drogą, jak już w temacie, moja Monsterkowa Kolekcja. Zdjęcie robione jakiś czas temu, brakuje paru ostatnich zakupów, ale to nic. 
DSC_1002.jpg

Everki, że tak je nazwę, podobają mi się już znacznie mniej. Nie jest to kwestia strojów oczywiście, czy fryzur, ale TWARZY. Są po prostu... nudne. I wszystkie są z identycznego odlewu. Mają tylko inne włosy, czy makijaże. Poza tym są jednakowe. Dlatego mnie nie kręcą, choć chciałem sobie kupić jednego lalka płci męskiej, do tego swojego lalkowego babińca. 
Uważam, że Monsterki są trochę czymś w rodzaju... opcji dla kolekcjonerów. Są różnorodne, mają też swoje stojaki. Everki są już bardziej "pod dzieci" pod względem wizualnym, żeby rodzicom się bardziej widziały i tak dalej. 

A co do seriali. Szczerze, szału z nimi nie ma, ale idzie obejrzeć. Widziałem kilka odcinków EAH i powiem, że sam pomysł jest całkiem fajny, ale jakoś póki co, nie palę się do oglądania dalej. Z to MH kiedyś oglądałem w większych ilościach dla zabicia czasu, a nawet widziałem kilka filmów. Do obejrzenia się nadawały super nie są, ale tragedii nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minuty temu Ukeź napisał:

Everki, że tak je nazwę, podobają mi się już znacznie mniej. Nie jest to kwestia strojów oczywiście, czy fryzur, ale TWARZY. Są po prostu... nudne. I wszystkie są z identycznego odlewu. Mają tylko inne włosy, czy makijaże. Poza tym są jednakowe. 

Z tym się nie zgodzę. Forma jest wygładzona i ułagodzona, bo to księżniczki a nie potworki. Jednak twarze lalek są podobne do swojego wzoru w serialu, trzeba się przypatrzeć dokładnie. :3 

A głowy faktycznie mają duże, ale dobrze że nie tak jak LPS. :O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest ten sam schemat co u Barbie. Nawet jeśli są różnice, to niewielkie. Przyglądałem się i naprawdę, przynajmniej te na które patrzyłem miały twarze identyczne, nie licząc tego, co zmieniał wiadomo, inny makijaż. Pewnie używają kilku form po prostu, jak do Barbie. U Monsterek jednak jest ta różnica w rzeźbieniu twarzy dość spora, widoczna praktycznie od razu, gdy weźmie się je do ręki, nie trzeba oglądać tego z lupą. Jako osoba, która sama się lalkarstwem zajmuje, wolę jednak takie zróżnicowane buźki, mocniej rzeźbione, a nie wyidealizowane, bardzo podobne do siebie twarze, tyle. Postaci chłopcząt mi się podobają bo mają mocniejsze rysy i nie mają głów wielkości dyniek, no, haha. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na moją Monsterkową kolekcję wyżej.
Zapewniam, że KAŻDA postać ma inną twarz, jeśli chodzi o rzeźbienie. 
Przykładowo - Operetta ma bardziej spiczastą twarz, w dodatku z żłobieniami, których inne postaci nie mają. Uszy i nosek Toralei jest inny niż uszy i nos Clawdeen (uszy to element od razu odlany z głową), Uszy Rochelle i jej usta, kształt twarzy też są różne. Może najwyżej kotołaki mają jeden odlew, jeśli już, bo fakt, te są podobne akurat (chociaż dłonie już miały inne). Niektórych kształt głów jest bardziej "opływowy" inne mają ostrzejsze rysy. No i właśnie, niektóre potworki mają różne żłobienia twarzy. Clawdia Wolf ma uśmiech z kłami, Nefera czy Cleo mają takie naprawdę kanciaste twarze w porównaniu z resztą. W ogóle, taka Nefera, czy Clawdia są wyższe od standardowych monsterek (inne proporcje ciała, masywniejsze nogi), a Howleen na przykład jest niższa (plus ma oklapnięte ucho, które też jest częścią głowy. Robeca ma całą twarz w żłobieniach i śrubkach. Hm. Różnice w budowie twarzy najbardziej widać z profilu, ale z przodu też od razu widać, że poza cechami typu podobne usta i oczy jeśli chodzi o wielkość, to ich kształty twarzy czy nosów się mocno różnią. Kot nie może mieć tak samo ostrego nosa jak kleopatra etc. 

 

Edit, w ogóle, przykładowo kilka twarzy bez makijażu:
sfinch_blankheads.jpg

No jak dla mnie każda jest inna jednak i to nie są drobne różnice. 

Edytowano przez Ukeź
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mały odkop zrobię.

Moja młodsza siostra ma trochę tych lalek (choć gdybym miała więcej kasy i miejsca, gdzie je ustawić, to też bym sobie kupowała Monsterki) i mam małe pytanie odnośnie nich. 

Jedną z lalek małej jest Gilda i ona ma włosy sklejone czymś, i postawione na irokeza. I właśnie z tymi włosami jest problem, bo te z tyłu się odklejają. Wygląda to tak >link<

Jest jakiś sposób, żeby te włosy ponownie "przykleić" czy coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Co do posta wyżej.. To obawiam się, że raczej nie. Można lalce zrobić "krzywdę", ale można też spróbować po prostu na jakiś mocniejszy klej, lecz ryzyko jest duże.

 

Wracając jednocześnie do tematu głównego.

Monster High lubię i oglądam, lecz nie uważam, aby to była pozycja dobra dla dzieci. Nie chodzi o fabułę, bo ta jest naprawdę fajna i pomysł świetny. Chodzi mi o wizualną stronę bajki. Z całym szacunkiem, lecz panienki w niej zaprezentowane wyglądają jak panie ... khem - delikatnie rzecz ujmując - zbierające grzyby w lesie. Ta bajka jest dobra, jednak nie dla małych dziewczynek czy chłopców, gimnazjaliści, czy już nawet licealiści albo dorośli - ok, lecz w życiu bym jej właśnie przez wygląd postaci - nie pokazała dziecku młodszemu niż te 16 lat.

Co zaś się tyczy Ever After - tutaj nie mam żadnych ale. Dyskusja z narraotrem, bardzo fajna fabuła, dobre filmy kinowe, fajna kolorowa grafika, ciekawe postacie, pomysłowe rozwiązania problemów. Zdecydowanie wolę tę pozycję i polecam ją zawsze i wszystkim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...