Skocz do zawartości

Pytanie o Photoshopa


SPIDIvonMARDER

Recommended Posts

Mam pytanie o jedną sztuczkę w Photoshopie. Moja wersja to 
CS 5 12.0 x64

Ale sądzę, że jak ktoś wie, jak to zrobić w innej wersji to i tak to będzie bardzo pomocne.

Za pomocą komendy "scripts" lub "export" można eksportować wszystkie warstwy obrazu jako osobne pliki, np. w png czy jpegu. A czy da się tak samo robić z grupami warstw?

Powiedzmy, że chcę zrobić projekt 10 przypinek. Warstwa spodnia to koło na przypinkę, wyżej jest warstwa z efektem, a jeszcze wyżej obrazek w liczbie 10 sztuk. Jak tam teraz "eksportuj do plików" , to będę miał po prostu 12 warstw osobno.

A czy da się tak zrobić, żeby nie włączać i wyłączać po kolei każdego obrazka i zapisywać osobno? To oszczędziłoby czas. Po prostu czy jest skrypt, który:
-widzi, że tło jest stałe
-zapisuje automatycznie 10 obrazków z tym samym tłem, ale innym obrazkiem na wierzchu.

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podejdź do tego inaczej?
Czy opłaca Ci się wszystko na siłę ustawiać na jednej warstwie?

Do czego się sprowadza ingerencja Ps?
Czy to po prostu Dodawanie obrazka, cropowanie do kółka pod przypinkę, nadając ten sam efekt?

Zautomatyzuj to sobie.
Twoją robotą będzie przycięcie obrazka tak, by wpasował się w kółko, które masz zapisane jako bazę i puszczenie ''Action''.
Koniec. Zamykasz i następny.
Albo jeszcze lepiej.
Cropujesz każdy obrazek, zapisujesz w takich samych rozmiarach, potem Automate->Batch->Wybierasz swoją ''Akcję''->Wybierasz folder z przygotowanymi plikami, startujesz i zostawiasz kompowi resztę roboty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grupami takiego myku nie da się zrobić, ale masz bardzo pomocną funkcję "layer comps".

W polskiej wersji nazywa się to chyba "kompozycje warstw" a sprowadza się do tego, że w osobnym panelu tworzysz sobie zestawy informacji o widocznych i niewidocznych warstwach.

 

Przykładowo masz 10 warstw. 1 to tło, 2 to efekt a 3-10 to obrazki. i teraz robisz tak: włączone warstwy 1, 2, 10 - pierwsza kompozycja, 1, 2, 9 - druga itd. Po ustawieniu wszystkich wchodzisz w menu file -> scripts -> layer comps to files i każda kompozycja utworzy nowy plik wybranego przez Ciebie typu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisklak: znam fotoclopa na tyle, ile mnie przyczuli w pracy i nie mam pojęcia :) 

 

http://sta.sh/01mykhw5rrvn przykład końcowej matrycy w jpegu. 

 

Ale sprawdziłem te kompozycje. To faktycznie prawie to, pewnie o to chodziło mojemu szefowi. Jednak ilość kliknięć się nie zmniejsza, więc chyba zostaniemy przy tym, co było wcześniej. Bardzo dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...