Skocz do zawartości

[Dyskusja] Christmas Tunes- Świąteczne muzykowanie.


Recommended Posts

Po konsultacji z kilkoma osobami i waszymi opiniami postanowiłem założyć swój pierwszy temat, już jako opiekun Octavii. Mam nadzieję, że spełnię wasze oczekiwania i dojdziemy do miłej i ciekawej dyskusji. Zapraszam do czytania i komentowania wątku!

 

EYZxWyO.jpg

 

W czasie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, istnieje wiele rzeczy, które budują ten wyjątkowy nastrój. Większość na pewno zgodzi się ze mną, że jednym z ważniejszych i najprzyjemniejszych czynników jest świąteczna muzyka. I nie mówimy to tylko o kolędach, które śpiewamy lub słuchamy z bliskimi przy wigilijnym stole, ale też wiele innych gatunków i rodzajów muzyki, bez których Świąt sobie nie wyobrażamy. Weźmy pod uwagę np. kawałek "Last Christmas" lub "Let it Snow". Nie znam osoby, która by tych utworów nie znała lub nie odsłuchała ich przynajmniej raz w tym czasie.

 

Nie należy również zapominać o artystach z naszego fandomu, którzy także wydali wiele znanych nam piosenek, coverów czy remixów, których z chęcią słuchamy. 

 

Muzyka Świąteczna w tym czasie towarzyszy nam wszędzie- kiedy robimy zakupy, kiedy słuchamy radia, oglądamy telewizję czy przeglądając Internet- jest to tylko kolejny dowód na to, jaką rolę pełni podczas uzupełniania Świątecznego klimatu.

 

Jaka jest wasza opinia na ten temat? Czy utworów Świątecznych słuchacie z przyjemnością, czy uważacie je za przereklamowane? Macie jakieś swoje ulubione wersje świątecznych piosenek lub kolęd? Podzielcie się nimi i swoimi przemyśleniami na ten temat!

 

 

Edytowano przez FirstChoice
spoilery nie działaja... usunięto.
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzę że są one takim samym podstawowym filarem budującym poczucie świątecznej atmosfery jak choinka i prezenty. Nie wyobrażam sobie człowieka, który byłby w stanie funkcjonować bez nich w okresie świątecznym.  Nawet jeśli ktoś nie lubi takich klasyków bożonarodzeniowych, ciekawą alternatywą są kolędy czy tradycja pełną gębą. Ciekawie uzupełniają się z wspomnianymi wcześniej kolędami. Uwielbiam dosłownie wszystkie takie piosenki <3 .

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Laast christmas...

Ja w rodzinnym domu w sumie nie mam tradycji śpiewania kolend czy ich słuchania ale jak mam okazję to w sumie nie narzekam. Ale mi się nie do końca udziela taki klimat i w zeszłym roku bez śniegu to już w sumie święta były przeszły a mnie to nie ruszyło praktycznie.

Jednak jak ktoś puści jedną ze świątecznych piosenek którymi każdy typowo rzyga to i tak posłucham. Chociażby Last Christmas :spike:

Edytowano przez FrozenTear7
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta z Majorem ^^

http://m.youtube.com/watch?v=mdh5DHKcBzc

Też nie wyobrażam sobie świąt bez kolend czy paru świątecznych nutek ^^ U mnie paraktykuje się tradycje kolendowania przy wigili jest nieco cicho ,ale podczas pierwszego dnia świąt to i po góralsku i normalne ^^ Chodź te last christmas może dodaje klimatu ale jakoś mnie się przejadło,rok w rok jedno i to samo.Tylko wszystkich świętych się kończy i już last christmas :/ za szybko za szybko pany.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do moich ulubionych piosenek należą "All I Want For Christmas Is You", "Santa Claus is Coming To Town" i "Winter Wonderland" - oczywiście w oryginalnych wersjach, szczególnie dwie ostatnie <3 Kiedy wstawiam starą* płytę do starego odtwarzacza i słyszę tę starą, piękną muzykę aż przechodzą mnie dreszcze :lunaderp: Frank Sinatra tak świetnie śpiewa... W piosenkach takich jak ta jest po prostu zawarta historia ^^ Polskie piosenki i kolędy również są mi bardzo bliskie. Wierzcie mi, kiedy na wigilii u cioci i wujka pięćdziesiąt osób od lat 3 do 90 śpiewa "Bóg się rodzi", naprawdę czuć klimat świąt, ciepło rodzinne, a jak jest się osobą wierzącą, to także obecność Chrystusa. Wydaje mi się, że gdyby nie kolędy i piosenki, święta byłyby zupełnie inne ^^

 

PS Pamiętam, jak jako dziewczynka z podstawówki śpiewałam z kuzynostwem "Cichą noc" w pięciu językach. To było takie urocze :rarityawesome:

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie są dwie piosenki, bez których Wigilia i cały okres Bożego Narodzenia nie mogą się obejść: "Kolęda warszawska" (głównie przez sentyment, jakim darzył tą piosenkę mój śp. dziadek, żołnierz "Parasola"); oraz "Bóg się rodzi". Co do zagranicznych utworów: przyznaję, że nie przepadam za tymi "nowszymi", jednak nie mogę powiedzieć, że "Let it snow" Franka Sinatry mi się nie podoba. Poza tym, z wiadomych powodów, w tym roku na adwentowej playliście znalazł się ten album: 

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka to dla mnie podstawa świątecznego nastroju, co święta słucham tego samego, wspaniałego utworu Słonia ( Święta 2009 ). Jak ktoś ciekaw, to niech sobie poszuka, bo nie wiem, czy mogę wrzucić linka.

 

A tak na poważnie, to nie uważam świątecznych piosenek za coś istotnego ( podobnie jak prezentów, choinki, ozdób, jedzenia itp. ). Kilka kolęd przy wigilijnym stole zdecydowanie mi wystarcza.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na święta moja rodzina nie śpiewała nigdy kolęd, ale włączała radio tak, aby leciało sobie w tle. Śpiewanie nigdy nam nie wychodziło :v Też jak się w kuchni siedziało i jedzenie robiło, to te piosenki się wbiły w pamięć :3 Mam chyba trzy najbardziej ulubione. Kiedy je słyszę, zawsze mam w głowie takie ,,O to już'' :3

Klasyk :3 Najlepsza na czas kiedy właśnie pada pierwszy w roku śnieg. Nie licząc brudnej papki śniegu z deszczem :3

Też jedna z tych nowszych piosenek, popularna w okresie świątecznym :3

I ostatnia z najbardziej ulubionych, najbardziej wysłuchanych :3 Ona zawsze będą mi się kojarzyć z pierogami :D

 

Jestem zła i nie daję spoilerów :3 Zła i wredna :v

Edytowano przez Celly
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...