Skocz do zawartości

Przygody Mateusza Nieznanego[NZ][Komedia][Violence][Adventure][Crossover][Human]


MatiJakiśTaki

Recommended Posts

Witam,

jestem tu nowy.Postanowiłem napisać fanfika,bo zawsze lubiłem tworzyć historie,opowiadania itp.

Główną postacią w moim opowiadaniu jest młody,przystojny alikorn z Finlandii,który podróżował po Europie.Teraz postanowił osiedlić się w Ponyville.Po pewnym czasie zakochuje się w Twilight,lecz ona tylko się uczy i uczy...Tymczasem Equestrii zagraża William Old,alikorn,który dysponuje całą armią alikornów.Pomaga mu jednorożec Trixie i...książe Blueblood!

 

Rozdział I - Witamy w Ponyville!

https://docs.google.com/document/d/1gCKsGYUsbXQ96_i4ra0O41jURDRx-2QGc84ERr9tcuM

 

Następne rozdziały wkrótce.

 

Pozdrawiam wszystkich fanów MLP!

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam imba uber mhhhhhoczne alikorny, shipy z Mane 6 i magiczne wybuchy w nadmiernych ilościach. Nie zapominając o innych alikornach, również tak jakoś o 102% za dużo.

 

Dude, napisz coś normalnego :lie:

 

edit: przeczytałam. Kurna, usuń to zanim wszyscy cię znienawidzą...

 

@WszyscyInni NIE CZYTAJCIE TEGO!!! DOBRZE WAM RADZĘ, nie narażajcie swoich umysłów na tyle błędów ortograficznych, interpunkcyjnych, rzeczowych i stylistycznych O.o

Edytowano przez Velvie
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadanie o młodym i przystojnym alikornie, walczącym z innym alikornem, który jest najpotężniejszym INBA alikornem spośród tysięcy alikornów zamiszkujących Equestrie i władającym armią alicornów. Coś sporo tych alikornów... Pięknie się zapowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod żadnym pozorem nie chcę Ci tutaj niczego truć.
Plusy? Odwaga, że to dałeś tutaj. Coś się rysuje na kształt fabuły ... postać samego Mateusza ... no jak typowy super hero.
MINUSY - język zdaje się być polski, ale jego forma mnie powala. Ścięła mnie z nóg ogólna atmosfera, a raczej jej brak. NOSZ GDZIEŚ MUSI BYĆ JAKIŚ OPIS! (było, ale niewystarczająco mało) Ortografia, interpunkcja, styl ... 8 razy na jednej stronie powtarza się imię naszego Twilkorna, co jest przesadą.
Powinieneś się nauczyć, że jak coś piszesz to daj OSTĘP!!! SPACJĘ POLECAM! Zerknij też gdzie stawiamy przecinek, jak się opisuje sytuację, rzuć jakimś 
Chociaż wiem, że miałem nie truć, ale po prostu nie mogę.
Mimo to masz lepszy start niż ja. Chociaż dalej mnie obwiniają za brak zdolności w starciu z językiem polskim, co nie przeczę prawdą jest, lecz mówię: Nie, nie boję się.
Oh! Velvie, bywało gorzej. Uwierz.
Staram się być jako takim korektorem, co pewnie potwierdzi DJSzklaż, że jestem całkowicie do bani, a podtrzyma go Albrecht. Ale o ile byś chciał to postaram się pomóc.
Co do poprzednika, to dalej mogę poprawiać 'Popioły Equestrii', no chyba, że Gandzia się tym zajął, to nie mam czego szukać.
Autorze, przeczytaj coś, podglądnij, zapytaj co i jak, ktoś Ci pomoże :)
A teraz bagnet na broń i trzymaj się dzielnie!
Powodzenia!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Kervak napisał:

Oficjalnie nominuję ten ff do Fanfikowych Oskarów.

 

 

Nope.avi :D Musisz poczekać na drugą edycję. A tak przy okazji - pisz Czarne Niebo! Nadal mam nadzieję na kolejne rozdziały :D

 

Cóż, jeżeli w założeniu miało być to opowiadanie-parodia piętnujące popularne błędy występujące w opowiadaniach, to sukces gwarantowany, bo udało się doskonale. Jeżeli zaś miał być to normalny tekst, to sugeruję cóż... dużo, ale to dużo ćwiczyć. Szczególnie formę, ponieważ jest bardzo prawdopodobne, iż każdy korektor który wejdzie w ten dokument padnie na zawał - a nie mamy ich tak wielu w fandomie...

 

Skoro zaś o korektorach mowa - Świeży Rekrucie, bez spiny. Owszem, jak czytałem dostałeś nieco po uszach od Albericha za korektę, ale należy po prostu wyciągnąć wnioski z tego co napisał. Wtedy kolejna będzie zdecydowanie lepsza. Nie oszukujmy się - początki z zasady nie są łatwe, a robota korektora należy do wyjątkowo trudnych, upierdliwych i niewdzięcznych. Jestem pewien, iż z czasem, przy przyroście doświadczenia pojawi się o wiele większa wprawa i Twoje korekty będą chwalone. Nic tylko działać i nie popełniać przeszłych błędów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Dlaczego akurat alicorn? Jeśli już jest alicorn, to dlaczego nie ma ważnej funkcji w Equestrii? Twórcom oc alicornów mówimy nie. Po drugie, dlaczego kucyk ma na imię Mateusz? Większość kuców ma imiona odnoszące się do znaczka, zainteresowań itd. więc trochę tego nie rozumiem. Kolejne co mnie zdenerwowało to opisy. Niby ok, ale z tym opisem ,,fioletowo - amestytowo - jagodowo - purpurową grzywą" to przesada. Wystarczyłoby zdecydować się na użycie jednego z owych przymiotników. Tak samo wątek z Twilight. Ciacho, serio? Twilie raczej nie używa takich słów, prędzej Rarity. No cóż, ale wizja autora. Jedyne co mnie zaciekawiło kim będzie Martyna. Sądzę ,że człowiekiem.

 

Tak przy okazji, to chyba trolling. Jeśli tak to gratulacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.12.2015, 16:25:33 Dolar84 napisał:

A tak przy okazji - pisz Czarne Niebo! Nadal mam nadzieję na kolejne rozdziały :D

 

W przygotowaniu jest już kolejna część tego ff. Wielokrotnie nagradzana epopeja o wyrzeczeniach i granicach człowieczeństwa, jednym słowem:

 

"Różowe Niebo: Arbiter na własnej skórze odczuwa, że zapach człowieka jest zabójczym afrodyzjakiem w Equestrii. Nie mając innego wyboru, przestaje się myć, zapuszcza dredy i zostaje oficjalnym pierwszym fanem reggae w Equestrii. Czy kiedykolwiek zdobędzie się na odwagę by z powrotem zostać człowiekiem??!1 "

 

A tak na serio i w dużym skrócie (by nie zaśmiecać tematu) - kurczę, korci. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Kervak napisał:

"Różowe Niebo: Arbiter na własnej skórze odczuwa, że zapach człowieka jest zabójczym afrodyzjakiem w Equestrii. Nie mając innego wyboru, przestaje się myć, zapuszcza dredy i zostaje oficjalnym pierwszym fanem reggae w Equestrii. Czy kiedykolwiek zdobędzie się na odwagę by z powrotem zostać człowiekiem??!1 "

 

Czytałabym :D

 

A co do fanfika o Mateuszu - to jest tak na serio czy wyszło przypadkiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że to jakiegoś rodzaju troll. Naprawdę. Niech to będzie troll. Bo jeśli to ma być poważny fik, to...

 

No więc pięciu stron nie ma za bardzo co komentować, zwłaszcza że nie bardzo wiadomo, co się na ekranie dzieje. Serio, czytając ten debiut żałowałem szczerze że nie mam pulpitu zamiast mordy, tak przynajmniej miałoby mi gdzie oczy wywalić. Zwykle dosyć pobłażliwie podchodzę do początkujących (dobry żart, co?), tutaj jednak poziom jest tak groteskowo niski że chyba tylko "Najpiękniejsza z Najpiękniejszych" bije go pod tym względem. 

 

Sama treść to jakieś... coś. Tak, 'coś' to właściwe określenie. W zasadzie jedyne, jakie przychodzi mi na myśl. Gdzie tu fabuła? Kim jest główny bohater? Dlaczego alicorn? Dlaczego tych alicornów tak dużo? Dlaczego Mateusz ma kolory oczojebne jak ślimak z australijskiej rafy koralowej? Jakie są interakcje między naszym światem i Equestrią? O wpadnięcie do dziury pod kanałem La Manche i Smokolandię to nawet nie pytam. Jeśli dodać do tego chroniczny niedobór spacji, całość sprawia wrażenie pisanej na czas z bardzo małym limitem. Brak opisów. Brak budowania czegokolwiek. Właściwie to chyba tylko przekręcanie imion Trixie było całkiem ciekawe. 

 

Autorze - polecam zwolnić, posiedzieć nad każdym zdaniem tak z pięć minut, przemyśleć wszystko, porzucić tego fika i zacząć pisać coś innego. Bez człowieków-alicornów, złych alicornów i armii alicornów chcących podbić świat. 

 

Z poważaniem, PZvFhBSzŻ.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem... są fanfikowe oscary to może walnąć też fanfikowe crapy? to był by mój faworyt!( piszę to całkiem serio) przecie to abominacja najwyższego sortu... umarłem moje gałki oczne udały się na wieczny spoczynek.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Alder napisał:

Ja nie wiem... są fanfikowe oscary to może walnąć też fanfikowe crapy? to był by mój faworyt!( piszę to całkiem serio) przecie to abominacja najwyższego sortu... umarłem moje gałki oczne udały się na wieczny spoczynek.

Wnioskujemy o fanficowe maliny ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz mamy tłumaczyć dlaczego Fanfikowych Malin nie ma i nie będzie? Nie zamierzamy sprawić, że ludzie będą nagradzani za pisanie chłamu. Bo dla pisarza sława jest nagrodą. No i dbamy o swoje zdrowie psychiczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu rozmowy proszę prowadzić w Stowarzyszeniu Żyjących Piszących. Tutaj należy skoncentrować się na samym opowiadaniu. Kolejne offtopowe posty będę usuwane a ich autorzy warnowani.

 

PS: Złote Maliny w fanfikach? Nie. Dlaczego? Patrz wypowiedź Cahan.

PPS: Jak to jest, że z zasady najsłabsze opowiadania cieszą się takim zainteresowaniem...? (ewentualne odpowiedzi i teorie też w Stowarzyszeniu proszę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.12.2015 at 17:21 SPIDIvonMARDER napisał:

Sorry, ale trochę nie wierzę w ten tekst i w to konto. Brzmi jak multikonto kogoś znanego, kto chciał sobie pożartować. Błędy w tekście również brzmią jakby ktoś popełnił je celowo.

Ciekawe spostrzeżenie. Sam nie wiem czy bym na to wpadł, ale pytanie czy prawdziwa. Jeśli tak, to patrząc z pomocą googla, akcja musiałaby być przygotowywana już od jakiegoś czasu (początek sierpnia). Jeśli tak jest w rzeczywistości, mamy do czynienia z bardzo dobrze zorganizowanym człowiekiem. Jeśli nie, cóż, takiego mordu ze szczególnym okrucieństwem na fabule, gramatyce, ortografii i tego typu rzeczach nie da się popełnić przypadkiem. Zatem musimy mieć do czynienia albo z geniuszem zła, albo z szalonym psychopatą. 

 

A co do samego tekstu, to jest to albo największe, najgorsze i najbardziej wypalające oczy paskudztwo jakie widziałem, albo wyrafinowany pastisz. Może by mnie to bawiło, gdyby to się wygodniej czytało. Dlatego zmuszony jestem stwierdzić, że jestem na nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie napisałem więcej,bo też uważam,że jest do bani.To nie żaden trolling.To prawda,to nie jest moje pierwsze dzieło.Nawet napisałem kawałek na wiki MLP.Wymyśliłem coś innego,ale nie napiszę tego na forum,tylko na fanowskiej wiki MLP.Po za tym wymyśliłem (nie musicie tego czytać,jeśli nie lubicie Muminków) nową serię Muminków.Na razie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rada?

Daj tag [random] i nikt się nie przyczepi.

A moje zdanie nt. FF jest średnie.

Po pierwsze: popraw błędy, bo chcę umrzeć.

Po drugie: daj ten pieprzony tag... Dla swojego dobra.

Po trzecie: kontynuuj fanficka w taki sposób, byle więcej humoru i nabijania się z stereotypowych OC i FF

To może być dobre.

Po czwarte:formatowanie (przynajmniej na telefonie tak to widzę) formatowanie? Nie stwierdzono...

Mocne 2/10,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
×
×
  • Utwórz nowe...