Skocz do zawartości

Dobre ćwiczenie, czy coś poważniejszego?..


Setco

Recommended Posts

Cze. Jeżeli kto kolwiek tutaj przyszedł, to od razu ostrzegam. Jestem początkująca, nie wychodzi mi to za dobrze, ale chcę poćwiczyć. No.. Nevermind, 2 przykładowe prace:

http://pre11.deviantart.net/386a/th/pre/f/2015/333/4/8/wildy_rock_by_setco-d9ig734.png

http://i68.tinypic.com/j9v955.png

 

Jeżeli jednak moje prace Cię nie wystraszyły:

1. Daj cokolwiek - zdjęcie, opis.. ;o; Coś, na czym mogę się wzorować. xD

2. Nie umiem rysować tła. Nie wiem, jak można je rysować. W każdym razie, nie umiem i nigdy nie będę umiała rysować tła.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Zwyczajne witam, albo dobry wieczór, jak wolisz.
Co do rysunków to ja w ogóle rysować nie umiem, ale przedstawię swoją opinię, o ile Ci na niej zależy.
Na pierwszy odstrzał idzie alikorn! Cóż my tu mamy?
Nogi długie, nawet bardzo, wręcz nieproporcjonalność bije w oczy, ale raczej obstawiam, że było to zamierzone działanie typu "Co by było gdyby?", czyste wyobrażenie pani autor, za co baty się nie należą, a powinny się należeć? Jak dla mnie nie. Ogólnie korpus jest niewiele większy od głowy, która jest obstawiona na długiej szyi, a ucho za duże, a róg, nawet jak na alikorna nieco za długi. Skrzydła pasują do korpusu, ale są ... niewielkie co do ogromu postaci.
Środek obrazka wypada na kolanie, a duża głowa ciągnie oko do góry, przez co postać jest w miarę do ogarnięcia umysłem. Do grzywy się nie czepiam, ale ogon nieco mógłby jakoś dodatkowo falować ... Hej! Nie czepiaj się mnie, po prostu piszę co mój powalony umysł widzi. Tło dla mnie pasuje, nie gryzie się z kolorystyką postaci, co jest na plus.
Ale to tylko moja opinia.
Następny do okienka numer 2! - dźwięk przeładowywanego pistoletu.
No i co me oczy widzą?
Ruch! Pozę w locie! Te skrzydła! Chrupałbym! Dalej noga za duża, uszy dalej nieco większe, niż powinny być, a twarz nieco zbyt pociągła.
Kolorystyka gra elegancko, aż mnie powala, te kwiatki na głowie wyglądają nastrojowo, dodają uroku widzianej klaczy. Ogon ładnie opada, kontrastuje z kończynami. Miodzio!
Skrzydła mimo iż fajnie wyglądają są za duże, ale tutaj nie przeszkadzają, a nawet upiększają pegazicę. Dodatkowy plus za te kolce sierści na szyi.
Dla mnie ogólnie 6.8/10.
Dobrze, wystarczy ćwiczyć, ale ja Ci nic nie pomogę w tym, bo nie rysuję.
Co do tła to do pegazicy dodałbym lekkie obłoki i lekkie, niebieskawe niebo, dla nastroju.
Powodzenia! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mowę poprawności anatomicznej!
Póki co przeczysz samej sobie, ale rozumiem, że wyrabiasz swój własny styl :)
Zaczynając z kucami najlepiej chyba zacząć z rysaniem jak najbliżej tych serialowych, by z czasem wyrobić krechę. Swoją własną!
No, niektóre kopyta dostały sporą dawkę botoksu, bo ich dysmorfia względem reszty jest nader zauważalna.
Humm, szyje!
A co tu Ptaszysko Ci będzie narzekać, Ple!
Najlepszym ćwiczeniem jest bazgranie!
Niech na biurku w domku czeka na Ciebie tablet, kartka i jakiś niewielki dręczyciel białych przestrzeni. ^^
Widać przyłożenie do roboty, starannośc.
Masz coś, co pozwoli Ci rozwinąć skrzydła w ciemności.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...