Skocz do zawartości

[Rozwiązane][Propozycja] System aktywności Awatarów, Regentów i innych opiekunów


Chief

Recommended Posts

Witam

Jak wiele osób zapewne zaobserwowało duża część działów stoi, kurzy się i w ogóle nic się w nich nie dzieje. Padło już kilka propozycji zmian forum, moim zdaniem niektóre dobre, niektóre nie. Część uważa że to wina małego zainteresowania szaraków itp. Oczywiście jest w tych słowach wiele prawdy, lecz nie można ukrywać, że oni nie ponoszą w 100% tej odpowiedzialności. Nikt nie interesuję się tematami, zabawami, gdzie od np roku nie było żadnej aktywności.

Ja uważam, że część winy leży też po stronie opiekunów danego działu, awatarów i regentów, którzy istnieją, lecz nie działają na rzecz rozwijania się swojego działu. Obserwując forum, widzę aktywność części ekipy i aż mi żal serce ściska. Działy z potencjałem stoją puste, zero zainteresowanie userów, jak i ich opiekunów. Większość kolorowych siedzi na SB i to ich jedyna aktywność forumowa. Bardzo fajnie, że się integrują z ludźmi na czacie, ale z mojego punktu widzenia nie wykonują swoich obowiązków należycie.

 

By chodź troszkę ruszyć działy, moja propozycja jest taka, by kontrolować aktywność awatarów i ich regentów oraz osób, które zobowiązały się opiekować danym działem/postacią. Pilnować, by chodź raz na jakiś czas dawały oznakę życia. Sprawić, że jeżeli podejmują się opieki nad danym działem, chcieli coś w nim robić.

 

Proponuje, jeżeli miało by to wejść w życie, by główni administratorzy podjęli działanie o poinformowaniu wszystkich kolorowego o tym, że będzie sprawdzana aktywność działach.

Osoba oddelegowana do tego zdania, będzie sprawdzała raz w miesiącu aktywność kolorowych w swoich działach, gdy będzie ona wynosiła zero (wcześniej nie usprawiedliwione) będzie sprawdzana przyczyna takiego zajścia.

Jeżeli przez dłuższy czas i przy kilku minusach u administracji nie nastąpi poprawa, następuję degradacja kolorowego.

 

Po części rozumiem, że jest praca, szkołą, studia, sesja czy matura i ktoś nie potrafi pogodzić nauki z obowiązkami wobec forum. Ja uważam, że jeżeli tak jest, to nie powinna prowadzić działu, którego już nie wspiera, a jedynie trzyma się stołka, blokując go. Jeżeli dana osoba uważa, że niema czasu na poświęcanie się działowi, na pielęgnowanie tematów i atrakcji powinna się zachować odpowiedzialnie i ustąpić. Osoby, które przyjdą na jego miejsce możliwe, że będą miały lepszy plan na prowadzenia działu, lepiej im to wyjdzie, bo jakakolwiek działalność jest lepsza od żadnej.

 

A co wy o tym myślicie, jaka jest waszym zdaniem forma naszego forum i ich opiekunów?

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy, już od jakiegoś czasu administracja miała kontrolować opiekunów działów. I co? I osiągnęli tyle, że na samym początku przeprowadzili pokazowe wywalenie Yarvina, chyba po to, żeby pokazać, że żaden obibok, nawet zasłużony, nie może się czuć bezpiecznie. I na tym się skończyło. Jak zwykle. Niestety 90% osób na forum, w tym też cała administracja poza Dolarem, cierpi na syndrom słomianego zapału, więc żadna długofalowa inicjatywa nie może się tu utrzymać. 

 

Z drugiej strony, gdyby powywalali opiekunów, to i tak nie znaleźliby dobrych zastępstw, więc nie ma to znaczenia. 

Edytowano przez Airlick
  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Więc, Arłuk z legionem mangoamino zawiąże konfederację wymierzoną w stary ład, obali uzurpatorów a zająwszy tron przyjmie imię: ,,Wielki Ojciec Narodu Arłuk Sir Pauka" i za jego rządów zapanuje porządek, sprawiedliwość i szczęście. Ustanowi nowe LEPSZE prawo, a codziennie defilady będą dowodzić jego potęgi i wierności ludowi SB.

Ale przynajmniej ,,coś" się zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle, że admini mogą wziąć pod uwagę to co napisałem i wykorzystać choćby w części. To że wywali Irvina i na tym zakończyli źle o tym świadczy, bo to wyglądało bardziej jako pokazówka niż, działanie, które miało być długofalowe.

Gdy nikt nie sprawuje pieczy to albo robi się chaos albo wszyscy się rozpierzchną i nic nie robią.

Piszesz że nie znaleźli by lepszych opiekunów niż są teraz. Ja uważam że słaby opiekun, ale który coś robi jest lepszy od takiego, który kiedyś może i dobrze działał, ale teraz nie uczęszcza do działu lub forum. Gdyby go nie było wyszło by na to samo, co jest teraz. Dział umiera i zarasta kurzem.

Edytowano przez Chief
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jeśli chodzi o avatarów i ich aktywność... Cóż z miłą chęcią utworzyłbym nawet i 500 tematów w ciągu miesiąca dotyczących postaci i działu, który prowadzę, jeśli dostałbym gwarancję, że chociaż część z nich będzie aktywna dłużej niż dwa-trzy posty a potem efektywnie nie zdechnie, pomimo prób ich wskrzeszania przez opiekuna działu. Weź też pod uwagę, że praktycznie wszyscy opiekunowie działów są studentami, pracownikami w jakiś firmach, mają inne czasochłonne zajęcia. A odnośnie tego, że nastąpiłaby wymiana opiekuna, avatara, innego regenta. Owszem można wymieniać większość ekipy na osoby, które się nawiną, bo akurat nie będzie lepszego kandydata na stanowisko, ale może to doprowadzić do sytuacji, w których większość tematów będzie się ograniczała do przydziel użyszkodnikowi x rzecz u, czyli po prostu bezwartościowych spamtematów. Mówisz, że słaby opiekun w precel aktywny> dobry, acz trochę mniej aktywny. Ja osobiście wolałbym opiekuna, który nie tworzyłby setki spamerskich tematów dziennie, bo z tego zrobiłby się jeden wielki syf,a jeden powiedzmy na miesiąc dwa, za to dobrze przemyślany. Owszem można też tworzyć tematy przemyślane i wymagające wysilenia szarych komórek ale z doświadczenia wiem, że takie tematy zdychają szybciej od czasu poświęconego na ich wymyślenie. W najlepszym wypadku bardziej ambitne tematy zdychają po miesiącu-dwóch. Odnośnie różnych prób podniesoenia aktywności działowej... Próbowałem podnieść aktywność działową poprzez rozmaite konursy, ewenty i tym podobne działania. Większość z nich kończyła się na maksymalnie trzech stronach w przypadku ewentów/ pięciu zgłoszeniach w przypadki konkursów. Więc nawet jeśli opiekun danego działu ma zapałdo stworzenia czegoś bardziej ambitnego niż kolejna przydzielanka, czy inny ewent wymagający użycia więcej niż jednego zdania/wyrazu to jest to zapał bardzo szybko gaszony przez leniwą usernię, która to często mówi, że po kiego się wysilać, przecież to tylko forume o kolorowych, gadających salcesonach. A odnośnie aktywności opiekuna danego działu... Cóż często nie sposób tego ocenić, gdyż dany opiekun może zajmować się w danej chwili moderką danego działu, ale także tu prozaiczny przykład np. Ogarnianiem spraw związanych z sesją  RPG/pbf tematycznie ocierającą się o tematykę danego działu, takich na przykład ogarnianie jakiegoś dobrego mg, gdy wie się, że z opiekuna danego działu jest żaden mg, pomoc temu mg w ogarnięciu sesji jako całości, czy chociażby pogonienia co bardziej zapominalskich userów, którzy się nie wypisali z danej sesji. To też jest aktywność działowa, acz której często nie widać. Ot tyle w tym temacie ode mnie.

Edytowano przez Sosna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól że rozbije twój post na części:

45 minuty temu Sosna napisał:

 Ja osobiście wolałbym opiekuna, który nie tworzyłby setki spamerskich tematów dziennie, bo z tego zrobiłby się jeden wielki syf,a jeden powiedzmy na miesiąc dwa, za to dobrze przemyślany.

Tutaj się z tobą w pełni zgadzam, do takich opiekunów nie mam zastrzeżęń. Problem jest gdy dany awatar czy regent nie napisał tematu, czy posta w dziale od kilkunastu miesięcy

47 minuty temu Sosna napisał:

Weź też pod uwagę, że praktycznie wszyscy opiekunowie działów są studentami, pracownikami w jakiś firmach, mają inne czasochłonne zajęcia.

Wspomniałem też o tym problemie i moim zdaniem, jeżeli dana osoba ma szkołę lub prace, która niepozwala mu na zajmowanie się działem, którym się opiekuje to powinien wziąc to pod uwagę i zrezygnować. Trzymanie koloru czy pieczy nad działem, bo kiedyś będę miał czas jest moim zdaniem samolubnym myśleniem takich osób.

52 minuty temu Sosna napisał:

Cóż z miłą chęcią utworzyłbym nawet i 500 tematów w ciągu miesiąca dotyczących postaci i działu, który prowadzę, jeśli dostałbym gwarancję, że chociaż część z nich będzie aktywna dłużej niż dwa-trzy posty a potem efektywnie nie zdechnie, pomimo prób ich wskrzeszania przez opiekuna działu.

Zdaje sobię z tego sprawę. Wiele osób jest leniwych, fandom niezbyt preżnie działa w tematach dyskusyjnych i zabawach. W konkursach i tematach wciaż widuje się te same osoby. Tak na prawdę to kolejny temat rzeka. To nie jest niby temamt o tym, ale jedynie co możemy to próbować, może się uda może nie, czas pokaże. Ale wspomne jeszcze raz, jeżeli ktoś już się poddał to niech się przyzna do tego, nikt nie będzie miał mu tego zazłe.

Może i tworzenie głupkowatych tematów przez nowych byłoby u weteranów zbrodnią, ale to też jest sposób, może takie tematy zaczną przyciągać userów. Do niektórych rzeczy trzeba podchodzić powoli. Dodatkowo, takiej osobie trzeba dać szanse, pomóc mu jeżeli chcemy by się rozwijał. Nikt nie jest Alfą i omegą

 

Podsumowując, w większości się z tobą zgadzam i taki system potwierdzi jedynie że jesteś odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku. Może nie uczęszczam za często do działu Luny, mamy też różne poglądy ws tej postaci, z tego co pamiętam, ale ja widzę że coś się tam dzieje. Ja widzę problem w działów gdzie kurz ma już kilka centymetów, od miesięcy nie wydarzyło się nic, żaden post usera czy opiekuna. Po prostu staram się znaleźć jakieś rozwiązanie długofalowe, które zapobiegnie takim wydarzeniom w przyszłości. Jeżeli dany awatar nie jest w stanie już opiekować się działem, a nikt nie znajdzie się chetny na miejsce, to moim zdaniem nie zrobi to działowi różnicy. Wciąż nic się nie będzie działo, albo wręcz przeciwnie, osoby, których podania zostały odrzucone zaczną się starać w tych działach, pokazać, że jednak się nadają. A przez ten czas pożądku będą pilnowali opiekunowie działów lub inni, którzy mają za zadanie pilonwać całokształtu forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...