Skocz do zawartości

Czy szatan jest wśród kucyków?!


czy uważasz że MLP zawiera treści satanistyczne?  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. czy uważasz że MLP zawiera treści satanistyczne?

    • Tak
      5
    • Nie
      37
    • Nie zastanawiałem się nad tym
      6


Recommended Posts

Witam stworzyłem ten temat (mój drugi na forum), gdyż nie znalazłem podobnego, na nurtujące mnie pytanie.Jakie w naszym ulubionym serialu, stworzonym w zamyśle dla dzieci, są treści satanistyczne? Zapoznałem się mniej więcej z innymi produkcjami z tym problemem, na przykład 'Harry Potter', po długiej rozmowie z lokalnym księdzem na ten temat, dowiedziałem się że w 'Harry Potter' ta magia i zaklęcia są dane przez szatana, po to aby ludzie mogli podważać potęgę Boga. W MLP jest magia, choć nie jestem pewien czy to ta kwestia stawia serial w takim a nie innym świetle. Z mojej długiej i męczącej księdza dyskusji (za te męki rozgrzeszenia mi nie da) dowiedziałem się nie wiele więcej, bo o teorii z hello kiti wiedziałem wcześniej, a ksiądz nie wiedział lub nie chciał powiedzieć jakie treści satanistyczne są w MLP dawał tylko przykłady z innych produkcji. Sam zacząłem się zastanawiać, i wpadłem na pomysł że Discord mój faworyt, morze być brany za odzwierciedlenie szatana. Zastanówcie się Discord ma głowę kozła , (choć Cherlie wspominała że to głowa kucyka) głowa kozła jest uważana za symbol szatana, ma wielką moc przewyższającą księżniczki, chce wprowadzać chaos i destrukcje ( amerykę odkryłem), a po pokonaniu go Celestia wpada na pomysł zaprzyjaźnienia się z naszym odpowiednik szatana. Prosił bym aby w tym temacie zostały umieszczone wasze przemyślenia, za i przeciw potwierdzenia tej teorii , luki oraz błędy w moim rozumowaniu . Osobiście jestem zagorzałym katolikiem , ale nie podzielam zdania księży a tą moją teorię z discordem wpadłem przez przypadek.Na zakończenie jeszcze raz poproszę o wyrażenie waszego każdego zdania i argumentu na ten temat.

 

ps. Jeżeli ten temat tu nie pasuje lub taki istnieje to proszę o co najwyżej przeniesienie tego tematu i wybaczenie błędu początkującemu

6551e9046c9e7c98a17a4272826eca93,62,37.jpg

satanism.jpg

Edytowano przez FriendJerzy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ludzie, którzy wszędzie doszukują się szatana mają ze sobą jakieś problemy. Niczym ksiądz Natanek żyją w swoim własnym świecie. Discord ma tyle z szatana co Luna ze Słońca. To duch chaosu, a szatan to duch zła. Według ciebie każda kozia głowa to szatan? Proszę cię. Koza to zwykłe zwierzę. Według wiary katolickiej będąca dziełem bożym. Księża powinni zająć się swoim gronem zamiast wpieprzać się bajki czy książki. Zwłaszcza w takie, które promują dobroć, chęć pomogania czy bycie miłym.

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu Herudin napisał:

Jak dla mnie to ludzie, którzy wszędzie doszukują się szatana mają ze sobą jakieś problemy. Niczym ksiądz Natanek żyją w swoim własnym świecie. Discord ma tyle z szatana co Luna ze Słońca. To duch chaosu, a szatan to duch zła. Według ciebie każda kozia głowa to szatan? Proszę cię. Koza to zwykłe zwierzę. Według wiary katolickiej będąca dziełem bożym. Księża powinni zająć się swoim gronem zamiast wpieprzać się bajki czy książki. Zwłaszcza w takie, które promują dobroć, chęć pomogania czy bycie miłym.

Nie doszukuje się na siłe takich aktów po prostu prubuje znaleść każde za i przeciw ale nie ukrywam że ten argument jest żeczywiście naciągany

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ^^ Dobra teraz normalnie.Nie uważam tej bajki za szatanistyczną chodź są przekazy iluminatów w tej bajce jak i nie tylko w tym.A bóg mówi kto promuje i pokazuje magie,klątwy i amulety popełnia grzech.Ale z piekłem i szatanem to przesada.Jeśli tego nie praktykujesz to nie jest grzechem śmiertelnym.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu Herudin napisał:
1 minutę temu Major Degtyarev napisał:

Heh ^^ Dobra teraz normalnie.Nie uważam tej bajki za szatanistyczną chodź są przekazy iluminatów w tej bajce jak i nie tylko w tym.A bóg mówi kto promuje i pokazuje magie,klątwy i amulety popełnia grzech.Ale z piekłem i szatanem to przesada.Jeśli tego nie praktykujesz to nie jest grzechem śmiertelnym.

 

Właśnie o takiego rodzaju otpowiedzi miałem nadzieje zobaczyć , nawet nie masz pojęcia jak bardzo mnie takie sęsowne wpisy cieszą

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minuty temu Major Degtyarev napisał:

Heh ^^ Dobra teraz normalnie.Nie uważam tej bajki za szatanistyczną chodź są przekazy iluminatów w tej bajce jak i nie tylko w tym.A bóg mówi kto promuje i pokazuje magie,klątwy i amulety popełnia grzech.Ale z piekłem i szatanem to przesada.Jeśli tego nie praktykujesz to nie jest grzechem śmiertelnym.

Z perspektywy innych religii nawet chrześcijańskich to "cudowne moce" świętych czy "cudowne" medaliki to taka sama magia i amulety jak każde inne :P Przekazów iluminatów to się ludzie już wszędzie doszukują. Ba, nawet w liturgii kościelnej można się dopatrzeć Iluminatów....

Aha i pisze się "satanistyczną". Szatanizm to jakiś kult szatni czy coś w tym stylu.

Edytowano przez Herudin
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Herudin napisał:

Z perspektywy innych religii nawet chrześcijańskich to "cudowne moce" świętych czy "cudowne" medaliki to taka sama magia i amulety jak każde inne :P Przekazów iluminatów to się ludzie już wszędzie doszukują. Ba, nawet w liturgii kościelnej można się dopatrzeć Iluminatów....

Dlatego kościół czy watykan to babilon i iluminaci.Kiedyś czytałem ze iluminaci chcą doprowadzić do wojny religijnej i pomieszania kultur,patrz to się dzieje w europie islam z chrzescijanstwem się zderza.A między magią a mocom uzdrawiania czy inna jest różnica.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FriendJerzy, zdjęcie artykułu który został już dawno obśmiany na dziesiątą stronę (zarówno przez katolików jak i ateistów) i pochodzi z gazety o wręcz ujemnej wartości merytorycznej nie jest dobrym sposobem na wywołanie poważnej dyskusji, więc nie dziw się, że część użytkowników będzie w tym temacie - mówiąc kolokwialnie - zlewać sprawę.

 

Obecność symboli okultystycznych (osobiście kojarzę tylko jeden, ale podobno jest więcej) jest rzeczywiście poważnym zarzutem w stronę serialu, bo z tym nigdy żartów nie ma. Z drugiej strony osobiście wychodzę z założenia, że nie można dać się zwariować. Jednakże należy pamiętać, że fandom ma też swoją "ciemną stronę" reprezentowaną przez treści związane z R34 oraz inne bardziej subtelne problemy, w które wbrew pozorom dość łatwo się wciągnąć i w tym moim zdaniem leży główne zagrożenie duchowe.

 

Pozwolę też sobie tutaj przytoczyć pewną wypowiedź na ten temat, którą znalazłem kiedyś na jakimś forum (powinno dać się wyguglować):

Spoiler

 

Cytuj

 Re: My Little Pony a katolicyzm
Szczerze? I tlen bywa świetną trucizną źle użyty. I Biblię jak się źle użyje może źle być- przecież krwawe teksty powstawały o wypaczoną interpretację. Tak można wypaczoną interpretację dać do kreskówek czy tekstów literackich. Dla mnie całe to gadanie o "Harrym Potterze" to bełkot ludzi, którzy ani nie czytali ani najczęściej nie mają pojęcia o literaturze. Znalazłam, bodajże na Kosciol.pl że oficjalne stanowisko Watykanu jest takie, że jest niegroźny. Osobiście też lubię. Nie jest to jednak książka dla dzieci a dla dojrzalszych czytelników. Bełkot przeciwników mówi, że to baśnie są ok, bo to wytwór dziecięcej wyobraźni- nic bardziej mylnego. O tym jest moja praca magisterska- dużo tego, co tam jest to wytwór czystego pogaństwa. Co do Grimmów- tam Kopciuszek odprawia jawne okultyzmy, św. Piotr też i szeregi innych postaci, seksualność nie jest do końca utajona(Roszpunka ma dwoje dzieci po wizytach księcia ^^), co trochę ucinane różne kończyny lub ich części. Te baśnie nie były przeznaczone dla dzieci i wywodzą się z pogaństwa. Nie okłamujmy się, najstarsi zbieracze bajek i bajkopisarze nie byli cukierkowi. U Perraulta w oryginale "Śpiąca Królewna" budzi się przy porodze a potem chce ją zjeść teściowa wilkołak. Kucyki? Razi mnie paskudna grafika i naiwny w sumie scenariusz ale nie uważam za zagrożenie. Wszystko zależy wiecie od kogo? Od rodziców, katechetów, wychowawców, którzy mają za zadanie dzieciom wyjaśnić czym jest fikcja literacka, że literatura, film, seriale rządzą się innymi prawami. Literatura NIE JEST dla głupich. Bo kierując się podobnymi obawami- czy nie zagrozi- Platon chciał, by w ogóle nie było poezji czy literatury. A powtarzane takie teksty raczej powodują wyśmiewanie potem katolików. Dla mnie podchodzi pod dewocje to widzenie wszędzie diabła. Sama mam dość wszystkich krzyczących, jakie to zło ta cała otoczka fantastyczna kreskówek, baśni i fantasy. Szkodzić to mogą praktyki okultystyczne. Ja tam "Harry'ego Pottera" czytałam i różdżką nie macham. I interesuje się Biblią . Polecam teksty- w internecie są- ks. Dunina-Borkoskiego- wykładowcy teologii dogmatycznej na ten temat- wygooglacie .

 

Podsumowując, moja opinia na ten temat jest bliska temu artykułowi, który polecam przeczytać, mimo że nie jest stricte o kucykach:

http://stacja7.pl/kultura/satanistyczny-koziolek-matolek/

Edytowano przez OjtamOjtam
  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu OjtamOjtam napisał:

FriendJerzy, zdjęcie artykułu który został już dawno obśmiany na dziesiątą stronę (zarówno przez katolików jak i ateistów) i pochodzi z gazety o wręcz ujemnej wartości merytorycznej nie jest dobrym sposobem na wywołanie poważnej dyskusji, więc nie dziw się, że część użytkowników będzie w tym temacie - mówiąc kolokwialnie - zlewać sprawę.

 

Obecność symboli okultystycznych (osobiście kojarzę tylko jeden, ale podobno jest więcej) jest rzeczywiście poważnym zarzutem w stronę serialu, bo z tym nigdy żartów nie ma. Z drugiej strony osobiście wychodzę z założenia, że nie można dać się zwariować. Jednakże należy pamiętać, że fandom ma też swoją "ciemną stronę" reprezentowaną przez treści związane z R34 oraz inne bardziej subtelne problemy, w które wbrew pozorom dość łatwo się wciągnąć i w tym moim zdaniem leży główne zagrożenie duchowe.

 

Pozwolę też sobie tutaj przytoczyć pewną wypowiedź na ten temat, którą znalazłem kiedyś na jakimś forum (powinno dać się wyguglować):

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

Podsumowując, moja opinia na ten temat jest bliska temu artykułowi, który polecam przeczytać, mimo że nie jest stricte o kucykach:

http://stacja7.pl/kultura/satanistyczny-koziolek-matolek/

Oto idealna otpowiedź na wszyskie moje pytania z tego tematu , dzięki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu FriendJerzy napisał:

Oto idealna otpowiedź na wszyskie moje pytania z tego tematu , dzięki 

To jeszcze nie koniec :rd8:

 

czasem się zaśmieję jak ludzie doszukują się na siłę masonów albo satanistów... Serio? Niby po co mieliby to robić? umieszczać swoje znaki w każdym dziele i ogólnie. Wyjdą sobie tacy illuminaci albo jakaś sekta satanistyczna i wymieni listę filmów, książek i obrazów na których umieścili swoje znaki, a potem powie że jesteśmy przez to ich niewolnikami :v bez sensu...

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minuty temu Silicius napisał:

To jeszcze nie koniec :rd8:

 

czasem się zaśmieję jak ludzie doszukują się na siłę masonów albo satanistów... Serio? Niby po co mieliby to robić? umieszczać swoje znaki w każdym dziele i ogólnie. Wyjdą sobie tacy illuminaci albo jakaś sekta satanistyczna i wymieni listę filmów, książek i obrazów na których umieścili swoje znaki, a potem powie że jesteśmy przez to ich niewolnikami :v bez sensu...

To tak jak gadanie, że światem w tajemnicy rządzą Iluminaci, Masoni, Reptilianie czy kto tam jeszcze. Taaa w tajemnicy, ale każdy niemal o tym słyszał. Zaś te organizacje są tak zabójczo tajne, że zwolennicy teorii konspiracyjnych umieszczają listy ich członków, prywatne listy itp. Po byku sekretne organizacje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No stary może nie rozumiecie ich języka.

Wyobraź sobie: raz postanowiłeś przeczytać etykietkę od sprowadzanych z niemiec kosmetyków w drogerii ,czytasz a tu nagle napis ,,trzecia rzesza ciągle żywa"

A zupełnie serio to paranoja wszech obecna, cukierki dla dzieci- nie, pogańskie ustrojone drzewko w salonie-jak najbardziej tak!

Magia nie, ,,magiczne" moce świętych itd. Tak!

Pisanie pod natchnieniem- nie, to szatan,

Pismo święte i inne religijne pisemka-tak!

Świat ma raka mózgu, nic już nie poradzimy. Wierzę w Boga, ale to co się aktualnie odpi###ala...

Papież franciszek to spoko gość! Nareszcie coś robi, pokazuje jak powinni postępować chrześcijanie a tym bardziej księża... Ale naszym to się nie podoba, za leniwi i chciwi są,

Dlatego mniej więcej wymyśla się niektóre (powtarzam, niektóre ) problemy, zagrożenia, itd. Żeby odwrócić uwagę od całego tego syfu...

Cytując kolegę ,,widocznie komuna im za bardzo odpuściła, już się wożą"

Dalej, porównanie Discorda do szatana... Bardzo ciekawa teoria, nie ma co, ale to jednak dalej jedna z ,,tych" teorii, ,,przecież te pogańskie kucyki mają kontakt z diabłem, zapraszają go do swego domu i robią z nim układy!!!11 "

Ostatnia moja shit rozkmina: skoro przyjaźń o magia a magia to herezja... Więc nienawidźmy się w imię Jezusa!

Jeszcze raz mówię, wierzę w Boga ale to co się dzieje to już wolałem średniowiecze... Przynajmniej takie głupoty nie odstawały od tamtejszej normy...

Nie mam na celu nikogo urazić, takie mam zdanie.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie intryguje wygląd Tireka bardziej niż Discorda. No cóż, ale to wizja naszej wyobraźni jak to my odbieramy wygląd szatana. 

W MLP nie ma elementów okultystycznych, sama magia niczego nie znaczy - może magia podmieńców, Tireka czy Sombry może budzić skojarzenia. Ale żeby Twilight? Przecież to biała magia, a ona nie dotyczy okultyzmu. Chodzi mi o coś takiego jak Harry Potter i Voldemort. Jestem co prawda wierząca, ale po co się doszukiwać satanizmu w kucykach? Zrozumiałabym gdyby np. taka Fluttershy w czarnym makijażu cytowała Biblię od tyłu krwawo zabijając Rainbow Dash. Ale tak nie ma.

Nie zamieniajmy się w Natanków/Rydzyków/moherowe sąsiadki.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godziny temu Seleniumen napisał:

Mnie intryguje wygląd Tireka bardziej niż Discorda. No cóż, ale to wizja naszej wyobraźni jak to my odbieramy wygląd szatana. 

W MLP nie ma elementów okultystycznych, sama magia niczego nie znaczy - może magia podmieńców, Tireka czy Sombry może budzić skojarzenia. Ale żeby Twilight? Przecież to biała magia, a ona nie dotyczy okultyzmu. Chodzi mi o coś takiego jak Harry Potter i Voldemort. Jestem co prawda wierząca, ale po co się doszukiwać satanizmu w kucykach? Zrozumiałabym gdyby np. taka Fluttershy w czarnym makijażu cytowała Biblię od tyłu krwawo zabijając Rainbow Dash. Ale tak nie ma.

Nie zamieniajmy się w Natanków/Rydzyków/moherowe sąsiadki.

 

19 godzin temu Silicius napisał:

Jak magia w ogóle może budzić skojarzenia z czymś złym? Noża można użyć do rytualnego mordu, ale nikt nie ma z tym problemu :rariderp:. o satanizmie w czymś można mówić kiedy nie trzeba się głowić i jest na serio bezpośrednio pokazany...

Ja nie doszukuje się na siłe takich aktów w mlp ja sam w to za bardzo niewierze ta teoria z discordem (jak już wspominałem) jest według mnie mało prawdopodobna . Kiedy usłyszałem te podejrzenia księży to temat mnie zaciekawił a że sam często się myle wychodząc ze swoimi teoriam bardzo chciałem zapoznać się ze zdaniem innych. A tak wogule to macie dużo racji. I jeszcze raz powtarzam nie doszukuje się na siłe i nie wierze że takie akty tam są

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu FriendJerzy napisał:

 

Ja nie doszukuje się na siłe takich aktów w mlp ja sam w to za bardzo niewierze ta teoria z discordem (jak już wspominałem) jest według mnie mało prawdopodobna . Kiedy usłyszałem te podejrzenia księży to temat mnie zaciekawił a że sam często się myle wychodząc ze swoimi teoriam bardzo chciałem zapoznać się ze zdaniem innych. A tak wogule to macie dużo racji. I jeszcze raz powtarzam nie doszukuje się na siłe i nie wierze że takie akty tam są

No cóż. Postanowiłam kiedyś zapytać ( jak była ta afera ze szkołą zakazującą artykułów szkolnych z postaciami z bajek) moją katechetkę o ową sprawę. Stwierdziła, że Hello Kitty to Hell 'O kitty i opowiedziała na lekcji historię o tym w jaki niby demoniczny sposób bajka powstała. O kucykach powiedziała ,że jej syn w dzieciństwie oglądał ładną bajkę o kucykach ( chyba chodziło jej o G2 lub G3 biorąc pod uwagę jego wiek) a teraz jak ujrzała te kucyki to zaczęła coś wspominać o krwawych obrazkach w internecie będącymi rzekomymi screenshotami z serialu. Dlaczego przytoczyłam przykład mojej katechetki? Właśnie ze względu na cel tematu. Nie mówię, że to ty się doszukujesz. To robota kleru będącego najczęściej głosem ludu parafialnego (czyt.  moherów) który potem wierzy w słowa księży. Założę się ,że większość nawet nie widziała serialu tylko gore, clopy i fanfici pełne wulgaryzmów. Pytanie tylko brzmi: Jak oni na to trafiają?...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zaczyna się od wstąpienia do "niewinnego" fandomu, a po kilku miesiącach wtajemniczenia dostępuje się zaszczytu składania ofiar na meetach :rainderp: 

 

A tak serio, ludzie mówiący że kucyki są dziełem SZATANAAAAAAAAAAAA! są - delikatnie mówiąc - nie ten teges.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. I tyle.

 

Przepraszam ja bardzo, ale dzisiejszy Kościół jest insytucją, która walczy o wiernych, by zasilali portfel. Od dawna wyciskał pieniądze z ludzi ile się dało i również korzystał z dezinformacji nawet w bardziej nachalny sposób niż teraz. Przypomnijcie sobie średniowiecze w Europie, a załapiecie, co mam na myśli. Wtedy to trzeba było nawet płacić podatek dla Kościoła, a bycie niewiernym było tępione. Tak też wiara była głeboko zakorzeniona u ludu, a on (Kościół) na tym korzystał.

 

Ksiądz, którego nie pożarła mania doszukiwania się wszędzie diabła dyktowana z interpretacji Biblii, którą Kościół wykorzystuje dla zyskiwania pieniędzy, nie będzie nadinterpretował serialu dla dzieci, bo to nie ma większego sensu. Warto mieć to na uwadze, by nie dać się omamić jakimiś nielogicznymi szaleństwami o szatanie. W sumie to on istnieje, ale dla każdego może się gdzie indziej pojawić.

 

Tak dla sprostowania: Nie wierzę w Boga, ale jednak nie wykluczam żadnej siły wyższej.

Edytowano przez LeqTone
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jak to panie w czarnej sutannie nie lubisz pan kolorowych kucyków?

Spoiler

hCCEEC3F8.jpg.50a591f7d807273bee315c12d6

 

To jest śmieszne. Animacja ma bardzo prosty przekaz i promuje konkretne wartości.

Odnoszę wrażenie że oni, jak każda firma boją się konkurencji.

Taki ksiądz sam powołuje się na swój autorytet wśród gminu i mówi: tam szatan siedzi, a tam nie.

Więc każdy parafianin (proponuję zajrzeć do słownika i sprawdzić co to słowo oznacza(ło)) będzie usłużnie słuchał, bo ksiądz tak powiedział.

Co do magii i innych fantastycznych istot w serialu:

Uważam że jest to tzw. elementem świata przedstawionego i dla niektórych postaci jest to po prostu naturalne.

 

Po owocach ich poznacie - a jakie owoce daje ten show i jakie wartości chce zaszczepić młodym ludziom?

Może to infantylne pytanie, ale mi wystarczy że serial promuje aby ludzie się wzajemnie szanowali, próbowali zrozumieć nawzajem, akceptowali siebie i innych takimi jakimi są, że problemy można rozwiązać przede wszystkim otwierając się na drugiego, próbując zrozumieć sytuacje w której inni się znajdują, ich uczucia i potrzeby.

 

Czyli w telegraficznym skrócie animacja przedstawia że warto przestrzegać V, VI, VIII, IX i X przykazania biblijnej wersji dekalogu, przy czym nie zachęca do przekraczania pozostałych. Bo w końcu jest to bajka dla dzieci i nie ma wyraźnego przekazu o jakimś bóstwie, które by kuce wielbiły (wymiar duchowy nie jest poruszany)

 

6.12.2015 at 22:46 OjtamOjtam napisał:

Jednakże należy pamiętać, że fandom ma też swoją "ciemną stronę" reprezentowaną przez treści związane z R34 oraz inne bardziej subtelne problemy, w które wbrew pozorom dość łatwo się wciągnąć i w tym moim zdaniem leży główne zagrożenie duchowe.

 

Moim zdaniem to już czepianie się, równie dobrze ślusarz może sobie namalować wersje R34 swoich ulubionych narzędzi. I co to oznacza, że narzędzia jak piłka czy młotek, są złe? Czy bardziej ze ślusarzem jest coś nie tego?

Edytowano przez labarou85
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu labarou85 napisał:
6.12.2015 at 22:46 OjtamOjtam napisał:

Jednakże należy pamiętać, że fandom ma też swoją "ciemną stronę" reprezentowaną przez treści związane z R34 oraz inne bardziej subtelne problemy, w które wbrew pozorom dość łatwo się wciągnąć i w tym moim zdaniem leży główne zagrożenie duchowe.

 

Moim zdaniem to już czepianie się, równie dobrze ślusarz może sobie namalować wersje R34 swoich ulubionych narzędzi. I co to oznacza, że narzędzia jak piłka czy młotek, są złe? Czy bardziej ze ślusarzem jest coś nie tego?

Otóż nic bardziej mylnego. Chyba mnie nie zrozumiałeś. Wskaż mi, gdzie napisałem, że R34 świadczy o tym, że MLP jest czymś złym. Po pierwsze chodziło mi bardziej o fandom, a nie o serial, po drugie to sama pornografia jest czymś złym, a siedząc dużo wśród bronies na pewno w taki czy inny sposób można się z nią zetknąć i moim zdaniem na to trzeba po prostu uważać.

 

Wyjaśnię to na innym przykładzie: nóż. Nóż jest świetny narzędziem zarówno do prac technicznych, przygotowywania jedzenia, czasami nawet do obrony, a są też ludzie którzy kolekcjonują noże, bo wiele z nich to po prostu dzieła sztuki rzemieślniczej. Jednak nożem też można się skaleczyć, często też bywa używany jako narzędzie zbrodni. Dlatego między innymi nie daje się noża do ręki małym dzieciom itd. Czy to świadczy o tym, że noże są złe? No nie, ale w nieodpowiednich okolicznościach mogą wyrządzić sporo złego.

Oczywiście jak każda metafora, ta też nie jest idealna, ale mam nadzieję, że choć trochę zilustruje, co miałem na myśli ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księża, kościoły.To wszystko nie potrzebne.Jak ktoś czyta biblie to naprawdę oczy otwierają się co bóg chcę a czego nie chcę.Bóg nie potrzebuję już kościoła,nie bez powodu zniszczył świątynie.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...