Skocz do zawartości

PROTOS - nowy Joystick


Maćko z Bogdańca

Recommended Posts

Joysticki dają przewagę w grach lotniczych. Kontrolery znanych i popularnych producentów są zazwyczaj drogie. Nasz Protos jest tanim i solidnym kontrolerem, na który przeciętny Kowalski może sobie pozwolić. Ja i Maciej Walaszek wystartowaliśmy projekt kontrolera do gier (joysticka), nazwany "Protos". Proszę was o wsparcie nas i rozgłos tego przedsięwzięcia poprzez udostępnianie.

Jeżeli ktoś z tego forum zapragnie nas "doładować" to niech odpisze na serwisie, że jest stąd, albo ogólnie z fandomu. Nie jest to bezcelowe :)

 

Link

 

P.S. Myślicie, że dobrym pomysłem byłoby wrzucenie też tego w dział Brony Gaming?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowy na samym początku będą drewniane, przez co i cięższe, co jest plusem. Z czasem przesiądziemy się na odlewy plastikowe zaprojektowane przez nas a negatywy zamówione w sieci.

 

Nie mamy zarejestrowanej działalności, planujemy sprzedawać to jako osoba prywatna, nie jako firma. Z moich informacji wynika, że nie jest to problem, ale nie jestem ekspertem w tych sprawach więc pewnie się mogę mylić. Na robótki ręczne nie trzeba mieć zarejestrowanej działalności, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewniane mówisz, możecie mieć problem z poprowadzeniem elektroniki i odpowiednim ukształtowaniem bryły, by była na tyle mocna i lekka by to nie był tylko wielki kloc z przykręconą gałką.

Co do prawa to nie mam zielonego pojęcia, ale przy większej produkcji radzę się dowiedzieć, bo od wzbogacenia bedzie musieli płacić podatki itp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie będzie sprzęt, który każdy Kowalski chciałby mieć.
Przede wszystkim kierujecie produkt do niezbyt obszernego grona odbiorców.
Jest projekt, ale nie ma konkretów.
Są prototypowe bazgroły, jest test bez obudowy.
Przecież to będzie najzwyklejszy Joystick.
Mogę pomóc w upublicznianiu projektu, ale ze wszystkich znajomych mam może z 2 osoby które bawią się w takie rzeczy.
Które w najlepszym wypadku po prostu przytakną, bo swoje już mają.

Nie wiem, czy będzie dla was opłacalne prowadzenie ów kampanii.
Znaczy, nie życzę wam źle.
Ale ''każdy kowalski?'' ''Będzie Cię stać?'' Trudno przekonać czymś człowieka przygniatając go do pozycji ''zwykłego''.

Oczywiście, dobry jakościowo sprzęt może być doceniony i o to by tu chodziło tak?
Powodzenia.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu Pisklakozaur napisał:

Wg mnie to nie będzie sprzęt, który każdy Kowalski chciałby mieć.
Przede wszystkim kierujecie produkt do niezbyt obszernego grona odbiorców.
Jest projekt, ale nie ma konkretów.
Są prototypowe bazgroły, jest test bez obudowy.
Przecież to będzie najzwyklejszy Joystick.
Mogę pomóc w upublicznianiu projektu, ale ze wszystkich znajomych mam może z 2 osoby które bawią się w takie rzeczy.
Które w najlepszym wypadku po prostu przytakną, bo swoje już mają.

Nie wiem, czy będzie dla was opłacalne prowadzenie ów kampanii.
Znaczy, nie życzę wam źle.
Ale ''każdy kowalski?'' ''Będzie Cię stać?'' Trudno przekonać czymś człowieka przygniatając go do pozycji ''zwykłego''.

Oczywiście, dobry jakościowo sprzęt może być doceniony i o to by tu chodziło tak?
Powodzenia.

Oczywiście we wszystkim się z tobą zgadzam i wiem, będzie to trudne, ale nie niewykonalne. Cała kampania jest raczej skierowana do tych, którzy nie mają joysticków a chcieliby mieć, bo po co to tym, którzy już mają? No chyba, że chcą kolejny, nie mam nic przeciwko. Pamiętajmy jednak, że ta kampania jest projektem, a nie ukończonym dziełem. Właśnie o to w niej chodzi, o to, by projekt doprowadzić do stanu ukończonego.

 

20 minuty temu Chief napisał:

Drewniane mówisz, możecie mieć problem z poprowadzeniem elektroniki i odpowiednim ukształtowaniem bryły, by była na tyle mocna i lekka by to nie był tylko wielki kloc z przykręconą gałką.

Co do prawa to nie mam zielonego pojęcia, ale przy większej produkcji radzę się dowiedzieć, bo od wzbogacenia bedzie musieli płacić podatki itp

 

Tak, myślałem nad tym problemem, ale znalazłem rozwiązanie, po prostu rączkę przetnę na pół, wydrążę kanały na elektronikę i złączę połówki gotowe z powrotem. Nie chcę by to było lekkie jak piórko, chcę, aby to było ciut cięższe, ale bez przesady. Jedynie pierwsze modele będą z drewna, chcemy jak najszybciej przerzucić się na plastik.
Co do prawa, to czytałem właśnie o tych podatkach, ale na obecną chwilę nam to nie zagraża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbujcie nawiązać kontakt z większymi kanałami na YT, związanymi z grami, np:
https://www.youtube.com/user/arhneu

https://www.youtube.com/user/TVGRYpl

Najpewniej byłoby wysłać egzemplarz.
Choć możecie zostać wystawieni na duże pole krytyki, otrzymacie zastrzyk grona ludzi, którzy mogą być zainteresowani wsparciem.
Taka mała sugestia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...