Skocz do zawartości

Kraje w kucykowym świecie [Dyskusja]


Gość Ziemowit

Recommended Posts

Gość Ziemowit

Z tego co wiem Equestria jest jednym państwem. W żadnym odcinku nie słyszałem o innych państwach. W trakcie oglądania dowiedziałem się o tym, że istnieje Arabia. Amira i Haakim rządzą nią. Pierwszy raz pojawili się w odcinku Pojedynek na Czary i w odcinku Igrzyska w Equestrii. Próbowałem też robić jakąś mapę kucykowego świata, ale ze znajomością dwóch krajów to nie mogło się udać. Miałem teorie, iż istnieją rzeczywiste państwa, ponieważ skoro jest Arabia, to może być Japonia, Kanada Rosja czy Rumunia. Co wy o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu Ziemovit Dash napisał:

Z tego co wiem Equestria jest jednym państwem. W żadnym odcinku nie słyszałem o innych państwach. W trakcie oglądania dowiedziałem się o tym, że istnieje Arabia. Amira i Haakim rządzą nią. Pierwszy raz pojawili się w odcinku Pojedynek na Czary i w odcinku Igrzyska w Equestrii. Próbowałem też robić jakąś mapę kucykowego świata, ale ze znajomością dwóch krajów to nie mogło się udać. Miałem teorie, iż istnieją rzeczywiste państwa, ponieważ skoro jest Arabia, to może być Japonia, Kanada Rosja czy Rumunia. Co wy o tym sądzicie?

 

Mapy?

Oficjalna:

Spoiler

latest?cb=20151205072352

 

Nieoficjalna (wtwefic.tumblr.com):

Spoiler

equestria_and_beyond__rev_8_1_by_hlissne

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu Dayan napisał:

Podobnież jest tzw. Griffonia, ale "Wielki i wspaniały kraj gryfów" okazał się grajdołem na jakiejś górze, z lepiankami, gdzie gryfy mieszkają jak mieszkańcy trzeciego świata, do tego zachowują się chamsko, są chciwe i nie przeszkadza im taki stan rzeczy, a podobnież to było jakiejś potężne królestwo...

Na derpibooru spekulowali gdzieś, że państwo gryfów było związkiem księstw, królestw i innych takich, coś jak Święte Cesarstwo Rzymskie, a pokazane w serialu Griffonstone było tylko swego rodzaju stolicą. Gdy upadło, gryfi kraj rozpadł się z powrotem na mniejsze organizmy, które walczą o dominację, a w Equestrii nic o tym nie wiedzą, bo splendid isolation i te sprawy - w końcu nie wiedzieli nawet, jaki los spotkał najważniejsze i najbliższe im Griffonstone... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie państwa, o jakich słyszałam w serialu to:
- Arabia,
- Maretonia albo Datonia, nie jestem pewna,
- Yak-yakistan,

- Kryształowe Królestwo

- Gryffonstone,

 Co do Equestrii... nie jestem pewna, czy to nazwa pastwa, Unii państw czy nawet całej planety. (Igrzyska Equestrii, a biorą udział również gryfy, widać też pary królewskie z Maretonii i Arabii; na Integracji w odcinku "Princess Spike" też są gryfy - nie mam nic przeciwko nim, ale na razie nie było pokazane, że mieszkają gdziekolwiek poza Gryffonstone; księżniczki władają dniem i nocą, co chcąc nie chcąc sprawia, że władają wszystkimi). 

Z nieoficjalnych jest jeszcze Zebrica, Changea i Tartarus (piekło).

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
2 godziny temu Altan napisał:

Jeszcze jest kraina smoków.

No bo mają króla i (chyba) Twilight pod koniec odcinka powiedziała, że zdobyli potężnego sojusznika.

Nie króla lecz Władcę lub po prostu Lorda, który jest odpowiednikiem barona jeśli spojrzeć na tytulaturę, a obecnie Dragon Lordem jest kobieta, co patriarchalnym społeczeństwie smoków jest dosyć niezwykłe (przynajmniej w serialu smoki są ukazywane jako szowiniści)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7/25/2016 at 23:06 bleflar2 napisał:

Jaki - Skandynawia.

Jednak mimo wszystko mam skojarzenia bardziej z Azją, nazwa krainy to Yakyakistan, czyli nawiązanie do krajów azjatyckich z końcówką "stan". Kojarzy mi się to z państwami typu Tadżykistan czy Kirgistan. Nie wiem, czy tam jest śnieg, ale kraje są górzyste.

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...