Skocz do zawartości

Współczesna edókacja-film dyskusja ogólna


Simplistic

Recommended Posts

2 minuty temu falconek napisał:

Niezły rak w komentarzach, odniosę się do jednego chociaż

 

 

Wut? Masz jakiś problem z programistkami?

No i nie wiem w jakiej rzeczywistości żyjesz, ale w mojej (9 lat w branży) jest tak, że programistki poznałem trzy, a powszechnie znaną prawdą jest, że kobiety próbujące robić karierę w branży IT najpierw muszą się przebić przez mur niechęci i braku zaufania tego ciągle niestety mizoginistycznego środowiska.

Also, jeśli twierdzisz, że "kolorowi" są gorszymi programistami, niż biali, to chyba nie do końca orientujesz się, kto robił twojego googla i łindołsa.

Sory, nie napisałem chyba wszystkiego:crazytwi2:... miałem na myśli wpychanie ludzi na siłę bo są właśnie kolorowi, kobietą, z jakieś mniejszości. Rozumiem jeśli naprawdę ktoś ma uprzedzeniat, ale jeśli się to wyeliminuje, nadal zostaje kwestia czy się nadaję na to stanowisko(co jest często pomijane...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego kobiety dostają niższe zarobki za tą samą pracę :MJTQO:? Dlaczego tyle razy w życiu usłyszałam, że się do czegoś nie nadaję, bo jestem kobietą (nie, to nie było sikanie na odległość)? "Dziewczynce nie wypada" - ile razy ktoś to słyszy? W imię czego? Bo chyba nie tego wpychania kobiet na siłę? Tak, parytety i inne takie to głupota, ale mimo wszystko feminizm we współczesnej Europie wciąż ma sens.

Edytowano przez Cahan
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Cahan napisał:

To dlaczego kobiety dostają niższe zarobki za tą samą pracę :MJTQO:? Dlaczego tyle razy w życiu usłyszałam, że się do czegoś nie nadaję, bo jestem kobietą (nie, to nie było sikanie na odległość)? "Dziewczynce nie wypada" - ile razy ktoś to słyszy? W imię czego? Bo chyba nie tego wpychania kobiet na siłę? Tak, parytety i inne takie to głupota, ale mimo wszystko feminizm we współczesnej Europie wciąż ma sens.

Zależy co, kobiety z pewnych naturalnych powodów jest domyślnie nieco słabsza fizycznie od mężczyzn, a to znaczy, że ma mniejszą wydajność przy niektórych pracach... inna sprawa stereotypy, zawsze możesz udowodnić, że jesteś tak samo wydajna/pracowita/sumienna jak inni(a nawet bardziej) i wtedy płeć nie ma do gadania. Po prostu M i K się różnią, i nie powinniśmy tego zacierać w imię równości(której nie da się w pełni osiągnąć :v ) tylko korzystać ze mocnych i słabych stron. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silicius zdziwiłbyś się ile moich koleżanek pod względem możliwości fizycznych spokojnie dorównuje przeciętnemu mężczyźnie. Ba! Ile takiego mężczyznę pod tym względem przewyższa. W równouprawnieniu chodzi o to by zamiast płci widzieć drugiego człowieka i traktować go indywidualnie. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu Cahan napisał:

@Silicius zdziwiłbyś się ile moich koleżanek pod względem możliwości fizycznych spokojnie dorównuje przeciętnemu mężczyźnie. Ba! Ile takiego mężczyznę pod tym względem przewyższa. W równouprawnieniu chodzi o to by zamiast płci widzieć drugiego człowieka i traktować go indywidualnie. 

Właściwie to samo napisałem, ale chyba zbyt zagmatwałem przekaz :v 

 

Cytuj

[...] ale pracodawcy nic nie obchodzi że jesteś biseksualnym murzyńskim muzułmaninem o żydowskich korzeniach [...]

O tutaj o tym wspomniałem :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Ziemovit Dash napisał:

Edukacja się piszę przez U a nie Ó :flutterage:

 

Dobrze, że o tym napisałeś, bo byśmy nie wiedzieli bez Ciebie.

 

2 godziny temu Branthos napisał:

Filmik mocny, ale nietrafiony i słaby. Moim zdaniem to za daleko zaszło, przez co zamiast parodii, mamy nie wiadomo co. Ani to śmieszne, ani mądre, jedynie jest. Posrusza problem, ale go nie wyśmiewa należycie i nie pokazuje żadnych rozwiązań. Jest żeby być.

 

Cóż, nie każdy lubi/rozumie hiperbole. Filmik przez wyolbrzymienie pokazuje rzeczywistość, tylko trzeba wyłapać o co chodzi w poszczególnych momentach. Przykładowo w krajach skandynawskich za samo mówienie źle o imigrantach można trafić do więzienia, więc sytuacja analogiczna do filmiku. Zgodzę się jednak, że "1+1=mulikulturalizm" i "3x3=równość płci" mogli sobie darować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytuj

 

@Silicius zdziwiłbyś się ile moich koleżanek pod względem możliwości fizycznych spokojnie dorównuje przeciętnemu mężczyźnie. Ba! Ile takiego mężczyznę pod tym względem przewyższa. W równouprawnieniu chodzi o to by zamiast płci widzieć drugiego człowieka i traktować go indywidualnie. 

 

 

@Cahan jak świat światem kobiety są w jednych aspektach lepsze, w innych no cóż gorzej sobie radzą od mężczyzn. Ja nie piszę tutaj o wyjątkach. Czy to źle? Ja osobiście uważam, że nie. Jestem zwolennikiem pewnej zasady. Mężczyzna ma zarabiać, a kobieta wychowywać dzieci i dbać o dom. To mężczyźnie właśnie powinno zależeć na tym by jego kobieta była piękna. 

Zdecydowana mniejszość kobiet poradzi sobie z przerzuceniem iluś tam ton węgla z taką łatwością jak mężczyźni. Oczywiście chodzi o większość.

Powiedź mi kogo prędzej wynajmie rodzina do opieki nad dzieckiem. Kobietę, czy mężczyznę? Tak samo w restauracjach klasy niższej wolą kobiety jako kelnerki, a mężczyzn jako kucharzy.

To przykre, że kobiety starają się być szorstkie, a mężczyźni łagodni. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu White Hood napisał:

 

@Cahan jak świat światem kobiety są w jednych aspektach lepsze, w innych no cóż gorzej sobie radzą od mężczyzn. Ja nie piszę tutaj o wyjątkach. Czy to źle? Ja osobiście uważam, że nie. Jestem zwolennikiem pewnej zasady. Mężczyzna ma zarabiać, a kobieta wychowywać dzieci i dbać o dom. To mężczyźnie właśnie powinno zależeć na tym by jego kobieta była piękna. 

Zdecydowana mniejszość kobiet poradzi sobie z przerzuceniem iluś tam ton węgla z taką łatwością jak mężczyźni. Oczywiście chodzi o większość.

Powiedź mi kogo prędzej wynajmie rodzina do opieki nad dzieckiem. Kobietę, czy mężczyznę? Tak samo w restauracjach klasy niższej wolą kobiety jako kelnerki, a mężczyzn jako kucharzy.

To przykre, że kobiety starają się być szorstkie, a mężczyźni łagodni. 

 

 

Idąc tym tokiem myślenia, skoro jesteś facetem, to nie powinieneś oglądać słitaśnych bajeczek dla małych dziewczynek. A jednak jesteś tutaj, na forum im poświęconym. Sam łamiesz zasady, o których opowiadasz.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@White Hood, no nie wiem, ale jakoś jestem przyzwyczajona do pracy na równi z moimi kolegami. I moje koleżanki też dają radę. Nie twierdzę że jestem jakaś super silna, bo nie jestem. Ale przeciętny mężczyzna też się zmęczy po godzinie przerzucania tego węgla. Ogółem, czy na świecie nie ma innych zawodów niż górnik i kelnerka, bo jak czytam takie posty, to mam wrażenie, że nie.

 

A co ma siła fizyczna do np. zawodu lekarza, gdzie jeszcze za czasów moich rodziców kobiety miały dużo większy problem.

 

Większość współczesnych kobiet marzy dziś o czymś innym niż bycie gospodynią. Niektóre nie mają talentów w tej dziedzinie, inne nie chcą. A możliwości jest tak wiele. I powiedz mi, czemu ojciec nie miałby dbać o dom na równi z matką?

 

Na pięknie kobiety powinno zależeć jej samej. Bo to sobie powinna się przede wszystkim podobać. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz White Hood napisał:

Tak, że mężczyźni lubią oglądać słodkie. Czyż nie lubimy patrzeć na kobiety?

 

Jeśli patrzysz na kreskówkowe kucyki tak jak na ludzkie kobiety (zakładam, że jesteś hetero), to nie wiem co mam o tym myśleć.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Na kociaki, szczeniaki i schaboszczaki też lubicie, nie wypieraj się :badass:

Oczywiście, że tak.

Uważam, że jeśli kobieta chce zostać lekarzem, to jak najbardziej jestem na tak. Nie widzę przeszkód. Ale chodzi o to, że ludzie chętniej w roli opiekunki zobaczą kobietę, a w roli górnika, mężczyznę. Czyż jednak nie ma policjantek? Choć zazwyczaj są dwukrotnie mniejsze od mężczyzn wykonujących ten zawód. 

 

Cytuj

Jeśli patrzysz na kreskówkowe kucyki tak jak na ludzkie kobiety (zakładam, że jesteś hetero), to nie wiem co mam o tym myśleć.

Chwytasz zły kontekst myśli, nie idź tą drogą.

 

Cytuj

Ten mem z przerzucaniem ton węgla jest o tyle zabawny, że przez długie lata to właśnie kobiety wykonywały najcięższe i najgorzej płatne prace w kopalniach (przy sortowaniu)

Wszystko zależy od wieku o którym mówimy.

Edytowano przez White Hood
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu White Hood napisał:

Oczywiście, że tak.

Uważam, że jeśli kobieta chce zostać lekarzem, to jak najbardziej jestem na tak. Nie widzę przeszkód. Ale chodzi o to, że ludzie chętniej w roli opiekunki zobaczą kobietę, a w roli górnika, mężczyznę. Czyż jednak nie ma policjantek? Choć zazwyczaj są dwukrotnie mniejsze od mężczyzn wykonujących ten zawód. 

 

To że ludzie myślą stereotypami nie oznacza, że jest to prawidłowy tok myślenia. I nie chodzi o to, żeby kobiety koniecznie fedrowały ten wungiel, a mężczyźni koniecznie opiekowali się dziećmi, tylko o to, żeby jak zechcą to robić, to nikt im tego nie zabraniał z takich czy innych względów - czy to poprzez formalne regulacje, czy poprzez naciski społeczno-kulturowe.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytuj

To że ludzie myślą stereotypami nie oznacza, że jest to prawidłowy tok myślenia. I nie chodzi o to, żeby kobiety koniecznie fedrowały ten wungiel, a mężczyźni koniecznie opiekowali się dziećmi, tylko o to, żeby jak zechcą to robić, to nikt im tego nie zabraniał z takich czy innych względów - czy to poprzez formalne regulacje, czy poprzez naciski społeczno-kulturowe.

Na rynku, człowiek jedynie oferuje swoje usługi. Jeśli woli zatrudnić taką osobę, nie inną to nie ma w tym dyskryminacji. Nawet jeśli pracodawca nie chce zatrudniać ludzi rudych, to ja nie widzę w tym problemu. Problemem jest to iż ktoś narzuca mu (choćby i presje) iż powinien takich ludzi zatrudniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Nie dość, że niewiele zrozumiałeś z tego wywiadu, to jeszcze niewiele rozumiesz z otaczającej cię rzeczywistości.

Jaki wywiad? A to co przesłałeś, nie wiem, nie przeczytałem. 

Ja po prostu, korzystam z przemyśleń ludzi, przemyśleń które wydają mi się logiczne. 

Masz rację, nie rozumiem nic z obecnej rzeczywistości. Nie rozumiem jak można być okradanym i jeszcze się cieszyć, nie rozumiem jak można nie pracować i jeść, jak można wziąć kredyt i spłacać go całe życie. Nie rozumiem też jak można.... wiele nie rozumiem.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apeluję o spokój i zakończenie wszelkich dyskusji w sensie ,,moja racja jest bardziej mojsza niż twojsza więc jest lepsza"

Jeszcze się nie wypowiedziałem w temacie, zrobię to jutro. Dotąd przeglądałem zamieszczane tu opinię, które skłaniają do przemyśleń, dziękuję za wysoki poziom wypowiedzi,

Z poważaniem

Ja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko kochana...pierwsze komentarze w tym wątku udowodniły mi jedno. Jak najłatwiej dostać raka będąc na forum o kucach? :v

Zacząć czytać inne wątki i zobaczyć jak bardzo często są to ograniczeni i głupi ludzie, oglądający program o kolorowych salcesonach. Ech..czy to źle, że po takich osobach spodziewałem się choć trochę więcej..sam nie wiem, mądrości? racjonalizmu?  I, wybaczcie, ale nie nazwę inaczej osoby, która mówi że jest dumna z tego, że jest rasistą i homofobem, niż debil. Ta postawa absolutnie zasługuje na krytykę, gdyż bycie dumnym z jakikolwiek tak negatywnych postaw, które powodują same problemy i cierpienia wśród ludzi, jest chore. Co jak co, ja nie potrafię wobec niej przejść obojętnie, więc wybaczcie, ten bardzo emocjonalny wstęp. 

 

 

Wiem, że mocne słowa, ale jak inaczej to określić? Niby w każdej beczce miodu, znajdzie się jakaś łyżka dziegciu, ale...No nie powiem, bardzo się zawiodłem czytając to. 

 

Serio? To na ten temat w taki sposób będziemy rozmawiać? Tak skomplikowany problem, tak bardzo złożony, zupełnie inny, ciągle się zmieniający, w zależności od tego gdzie występuje, będziemy sprowadzać do idiotycznego filmiku, mającego chyba jedynie potwierdzić jedyną słuszną tezę autora, która z góry została już upatrzona? Równość, jest zła, doprowadzi to do katastrofy, pokażmy absurdalną sytuacje, zastosujmy argument ad absurdum i odczekajmy chwilę. Ludzie resztę sami zrobią, a kula śniegowa się rozpędzi jeszcze bardziej. 

 

Autor tego filmiku poruszył bardzo skomplikowane i ciekawe zagadnienie. Ale zrobił to z precyzją słonia chodzącego w składzie porcelany, albo Mariusza Max Kolonko, gadającego o Islamie.

 

Film ten jest oparty na źle rozumianej idei równości. Idei, która, owszem może się zdarzyć, i nawet się zdarza,, ale występuje ona niezmiernie rzadko. I absolutnie nie można mówić by na podstawie takiego błędu logicznego( Hasty generalization) miał być budowany jakikolwiek argument. To czysty sofizmat. 

Już nie wspomnę o tym, że takie rzeczy zawsze miały miejsce w przeszłości i będą miały w przyszłości. Zawsze będzie jakaś grupa uprzywilejowana społecznie bardziej niż inna. Czy to dobrze? Nie, i trzeba z tym walczyć. Ale walczyć za pomocą logicznych argumentów, dyskusji a nie za pomocą tak słabego ,,dokumentu, który jedynie co robi to szokuje i wywołuje emocje. Jeżeli taki był zamysł twórcy, a domyślam się, że taki był, w końcu na tym najlepiej podbić se oglądalność i trafia to dobrze do młodych ludzi, z jeszcze nie wykształconymi poglądami. Za dużo emocji(wiem, że w moim poście też są), a za mało racjonalnej dyskusji i spoglądania na problem realnymi oczyma. To nigdy nie doprowadzi do niczego dobrego. 

 

 

 

 

 

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

 Za dużo emocji(wiem, że w moim poście też są), a za mało racjonalnej dyskusji i spoglądania na problem realnymi oczyma. To nigdy nie doprowadzi do niczego dobrego. 

Nie ważne jak bardzo chcesz zimnej kalkulacji. Człowiek jest taką istotą, która wyciągając wnioski posługuje się emocjami. Emocje zawsze będą oddziaływać na wynik i nie ma człowieka który może się od tego powstrzymać.

Cytuj

Ale walczyć za pomocą logicznych argumentów

Podobno logika jest stało i niezmienną. I tak w rzeczywistości jest. Jednak co z tego, ludzie jej nie chcą w jej pierwotnym kształcie. Do ludzi logiczne argumenty nie trafiają, bo ludzie kierują się uczuciami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...