Skocz do zawartości

Współczesna edókacja-film dyskusja ogólna


Simplistic

Recommended Posts

@Sttark Z jednej strony masz rację,a z drugiej nie do końca. Owszem, filmik jest przegięty i owszem, narzuca jedno konkretne zdanie, ale... Właśnie, ale:

Istnieją (mniejsze, lub większe), podgrupy w każdej społeczności lub grupie, które robią czarny PR tak szybko i tak dokładnie, że stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla reszty grupy. To właśnie ta garstka stanowi obiekt agresji społecznej, jako niedostosowana i agresywnie demonstrująca swoje radykalne poglądy. Homoseksualista nigdy nie pójdzie na paradę równości, bo to by był dla niego zwykły wstyd i marnowanie czasu, nie mówiąc o psuciu wizerunku. Zrobi to zwykły pedał, który chce się pochwalić swoją innością i ją zamanifestować. Ewentualnie jakiś skrajnie radykalny homoseksualista, ale ich jest raczej niewielu. Muzułmanie, to samo. Tylko ci najbardziej porąbani, odurzeni opium, którzy nawet koranu nie znają, będą się wysadzać na rozkaz. Zwykły muzułmanin nie będzie tego pochwalał (tu by się przydało wejść w odłamy muzułmanizmu, ale na to mam zbyt małą wiedzę)

 

Jedno jest jednak prawdą. Taki (możliwie czarny i absurdalny) scenariusz ma pewne niezerowe prawdopodobieństwo zaistnienia. Skutkiem nadmiaru liberalności, zachłyśnięcia wolnością i wywieraniem nacisków na władzę, przez radykalne grupy. Małżeństwa homoseksualne szybciej by się dało załatwić, bez parad równości i krzyczenia o tym w mediach. Oczywiście, tak jak równouprawnienie płci, nie nastąpi to jak pstrykniecie palcami (dobra, może nie ma obecnie 100% równouprawnienia płci, lecz proces wyrównywania poziomów płac w stosunku do pracy postępuje). Niestety wraz z wyrównywaniem szans, niektóre grupy etniczne albo wyznaniowe, starają się mimo wszystko coś ekstra dla siebie ugrać. Niestety czasem się im udaje. 

Nie mam tu zamiaru wychodzić na jakiegoś ksenofoba, czy nacjonalistę (co akurat nie jest złe), ale należy uważać z liberalną polityką, a to właśnie skutkiem zbyt liberalnej polityki są tego typu zachowania: 

To właśnie Liberalna polityka zabrała choinkę sprzed katedry notre dame. 

 

Na koniec, spodobał mi się jeszcze ten fragment:

8 godzin temu Sttark napisał:

Równość, jest zła, doprowadzi to do katastrofy, pokażmy absurdalną sytuacje, zastosujmy argument ad absurdum i odczekajmy chwilę.

Z całym szacunkiem, ale za komuny obywatele mieli równo. Jak to mówili: ,,Wszyscy mieli równo, czyli G***o". Znaczy nie mówię, że równość nie jest możliwa, ale równość nie może być wprowadzana na siłę i nie może być rozumiana jako: Każdemu równo to samo, każdy powinien być oceniany na miarę swoich możliwości..." Bo nie każdy ma predyspozycje do tego samego i powinien znaleźć się w tym samym miejscu, względnie mieć te same możliwości startu. 

Edytowano przez Sun
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sttark Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi. Moim zdaniem filmik krytykuje brak równości wobec prawa i niesprawiedliwy system oceniania, gdzie niektóre grupy są bardziej uprzywilejowane od innych. Nie jest to problem wyssany z palca, tylko dość powszechne zjawisko, które występuje niemal w każdej szkole i z biegiem czasu przybiera na sile. Nie wiem gdzie Ty tam widzisz nienawiść czy homofobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Phoenix13 Ten komentarz odnośnie homofobii itd, nawiązuje do wypowiedzi z pierwszej strony. Do jego głupoty oraz przeświadczenia, że bycie homofobem, rasistą itd. to powód do dumy. 

 

Po za tym, krytykować każdy może, to nic nadzwyczajnego, naprawdę nie potrzeba do tego żadnych umiejętności, zwłaszcza w dobie internetu, gdzie każdy jest domorosłym krytykiem. Krytykować trzeba dobrze, zgodnie z stanem faktycznym, inteligentnie, za pomocą albo dobrych racjonalnych przykładów, albo ciętego dowcipu. W tym materiale video, nie ma ani jednego, ani drugiego. W mojej opinii oczywiście. :dry:

Edytowano przez Sttark
literówki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu Sttark napisał:

@Phoenix13 Ten komentarz odnośnie homofobii itd, nawiązuje do wypowiedzi z pierwszej strony. Do jego głupoty oraz przeświadczenia, że bycie homofobem, rasistą itd. to powód do dumy.

 

W dawnych podręcznikach do medycyny homoseksualizm był wymieniany jako choroba psychiczna, z dopiskiem że ciężko ją leczyć, ponieważ chory wcale nie chce być leczony. Mnie nie obchodzi, co ludzie robią w łóżku, ale niech z  tym nie wychodzą na ulice. Te wszystkie parady "równości", "małżeństwa" homoseksualne  itd. budzą zgorszenie i destrukcyjnie wpływają na psychikę dzieci. Osobiście  nie mam ochoty na oglądanie dwóch całujących się mężczyzn i brzydzą mnie tego typu zboczenia. Niech się kochają u siebie w domu, ja nie chcę na to patrzeć. Czy Twoim zdaniem jestem homofobem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Phoenix13 Po pierwsze, dowód, albo nie prawda. Z tego co ja wiem i jestem w stanie przeczytać to, w dawnych podręcznikach(może bardziej konkretne stwierdzenie? :v), homoseksualizm był traktowany jako przejaw zepsucie, nie jako choroba. Właściwie do XIX wieku nikt nie rozpatrywał tego zjawiska z tej perspektywy. 50 lat w nauce, to naprawdę dla ciebie ,,dawne podręczniki,,? Jak dla mnie to bardzo mały wycinek w historii gdzie, głównie przez wpływy polityczne, miała miejsce taka a nie inna anomalia jak ta. 

 

Pierwsze głosy rozpatrujące zjawisko homo seksualności w kategoriach psychologii uznawały ją za normalne zjawisko. Prekursor współczesnej psychologii i psychiatrii, twórca psychoanalizy Zygmunt Freud uważał (zgodnie z obecnymi poglądami), że wszyscy ludzie są w pewnym stopniu biseksualni. Konsekwentnie odmawiał „leczenia” osób homoseksualnych, uważając, że homoseksualizm jest jednym z wariantów rozwoju seksualności. Zachował się list Freuda do matki pewnego geja, która prosi go o interwencję i „wyleczenie” swojego syna. Freud tłumaczy w nim, że homoseksualizm nie jest stanem wymagającym leczenia.

 

Homoseksualizm został sklasyfikowany jako socjopatyczne zaburzenie osobowości w pierwszym wydaniu podręcznika do diagnozowania zaburzeń psychicznych DSM (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders), który ukazał się w 1952 roku. Jak w nim zaznaczono osoby homoseksualne „były przede wszystkim chore z punktu widzenia społeczeństwa i dostosowania się do dominującego środowiska kulturowego”. W wydaniu drugim, przeniesiono homoseksualizm do działu „inne zaburzenia psychiczne natury nie-psychotycznej”. Odbyło sie to wbrew sugestiom europejskich psychiatrów. Wynikało to z popularności niechętnego dokonaniom europejskiej psychiatrii Karla Menningera, który homoseksualizm uważał za „zło i chorobę”.

 

Gdzie tutaj widzisz cokolwiek na temat sugerowanej przez ciebie informacji, że chory nie chcę się leczyć, dlatego jest to ciężka choroba psychiczna? Jakikolwiek link? Źródło tego twierdzenia było by bardzo pomocne. Ciężko z czymś takim jak u ciebie wchodzić w głębszą polemikę. 

 

A mnie nie obchodzi jakiego koloru masz skórę, ale nie wychodź z tym na ulicę. Nie obchodzi mnie rzecz X (pogląd, opinia itd), ale nie mów innym ludziom, że to jest ok, bo jeszcze ich przekonasz do swoich racji. O błagam...naprawdę nie widzisz jak bardzo głupio brzmi ten argument? To właściwie nawet nie jest argument. Mnie np. załóżmy mogą te parady bardzo się podobać. Są wyplenione bardzo kolorowymi i szczęśliwymi ludzi. Mają w sobie mnóstwo pozytywnej energii, nie są oparte na mowie nienawiści, wobec jakiś wyimaginowanych wrogów. I co? Jakim prawem twoje prawda, mają być bardziej znaczące od moich? Mnie np. widok dwóch całujących się mężczyzn może wydawać się ok. Znowu, ja nie ograniczam ludziom, którzy nie robią nic złego, wolności, ty tak.  Widać, że jesteś wielkim ignorantem w tej kwestii. Wybacz, ale całą twoja wypowiedź ma taki ton. Rozumiem, że analogicznie, również uważasz, że na paradach oraz konwentach organizowanych przez bronies pojawiają się bardzo stereotypowe i bezmyślne nerdy, zapewne żyjące ciągle z rodzicami, nic nie potrafiące, oraz mające wodę zamiast mózgu? Skoro już jedną grupę ludzi kategoryzujesz, to czemu masz się ograniczać? Zobacz inne grupy. Są tak samo podatne na taką żałosną manipulacje. 

 

Tak, jesteś homofobem. Sam fakt, że nie chcesz tym ludziom przyznawać normalnych małżeństw, czyli aktów w prawie cywilnym, jest tego najlepszym dowodem. Homofobia ma w definicji dyskryminacje tej grupy społecznej, a ty ją dyskryminujesz czyli odmawiasz prawa do szczęścia, bardzo racjonalnego i potrzebnego prawa. Znasz definicje tego słowa? Jeżeli nie, to ci powiem.

http://www.oxforddictionaries.com/definition/english/homophobia

 

Czyli tak, nie tyle, że jesteś homofobem odmawiającym ludziom prawa, które powinny mieć zagwarantowane jak każdy inny człowiek, to jeszcze twoje podejście jest bardzo ignoranckie oraz pełne stereotypowych schematów w myśleniu. :/ 

 

Nawet nie chcę mi się poruszać złego użycia słowa ,,zboczenie,, homoseksualizm nie jest zboczeniem. Jest naturalny, jak heteroseksualizm, występujący u zbyt wielu gatunków zwierząt, by mówić o jakiejkolwiek anomalii. Rozwinę ten temat, ale to na PW.

 

W ogóle dalsza rozmowa będzie się toczyła na PW. Jeżeli masz jakieś wątpliwości to pisz do mnie tam, albo ja napiszę do ciebie, byle nie robić offtopicu. 

 

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że ja debil? Gdyby nie taki debil dziś w Polsce jak i w Europie wschodniej  była by taka francja.Gdzie panuje szariat i kolorowe prawo.Zresztą nasz kraj dziś opanowuje kolorowo unijno niemiecka zaraza która chce wyniszczyć nas Słowian.Widziałeś kiedyś parade pedałów? Obyś nigdy nie widział bo oczy tobie wypali.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie gratuluje, ignorantów mamy dwóch XD

@Major Degtyarev Błagam cię człowieku skończ. To co piszesz to totalny absurd. Ten komentarz jest tak pozbawiony sensu pusty w swoich założeniach, nie zawierających żadnych dowodów na własne stwierdzenia, zbyt pyszny by mógłbyś choć w odrobinę poprawny. 

 

Widziałem i byłem wielokrotnie na niej obecny, podobnie jak na marszu niepodległości. Ostatnia była naprawdę świetna, ponad 20 000 tysięcy ludzi, hetero, homo idących ramię w ramię, walczących o prawa dla dyskryminowanych to piękny widok. I życzę ci z całego serca byś mógł też kiedyś go doświadczyć :)

 

Wyniszczenie kultury Słowian..ja nie mogę gdzie ja trafiłem...

Ok, kończę tą dyskusje. Jeżeli masz jakieś dowody na swoje twierdzenia, jakiekolwiek konkretne, peer review, to dawaj na PW. Z chęcią podyskutuje w inteligentnej rozmowie na temat polityki UE. Zwłaszcza, że nie jest mi obca. (Powiedzmy, że mieszkam tam gdzie jest jej stolica ;) ) Ale to już poza temat. Ode mnie to wszystko panowie. 

 

@Phoenix13 Więc, ciesze się, że sobie to wyjaśniliśmy. 

Edytowano przez Sttark
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś usłyszałem, że źródłem światopoglądu prawicowego w Polsce jest chroniczny książkowstręt. Ja bym do tego jeszcze dodał zaściankowość naszego kraju: Polacy mało interesują się tym co, się dzieje poza granicami kraju, niewiele wiedzą o świecie i chyba tylko dzięki temu można bez konsekwencji opowiadać takie bzdury, jakie na przykład o Francji opowiada Major Degtyarev. Francja jest dumna ze swojej świeckości i ta świeckość to jedna z podstaw funkcjonowania państwa. No, ale jeśli państwo nie jest katolickie, to na pewno szariat!

 

Co zaś do Phoenix13, to zupełnie serio, powstała kiedyś praca naukowa wykazująca związek między autorytarnym zaburzeniem osobowości a światopoglądem prawicowym. Chyba coś w tym jest ;)

 

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę, że 95% ofiar islamskiego terroryzmu to muzułmanie, i że liczba aktów terrorystycznych w Europie jest dziś najniższa od lat '70? I że islamski terroryzm we Francji to ludzie, którzy są tam od pokoleń, a zostali sprowadzeni bo kolonializm i bo kapitalistyczna gospodarka potrzebowała taniej siły roboczej?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina ue i usa która niszczyła bliski wschód w imie pseododemokracji Libia,Syria,Irak.To były normalne kraje.A po drugie to zachód europy kolonizował a ja mam gdzieś co robi francja,niemcy byle nie narzucali nam imigrantów.Polska nie uczestniczył w kolonizacji.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10000! Tragedia! Wiesz ilu imigrantów przyjął Jemen, czy Liban? I przede wszystkim: wiesz, jak bardzo zależny jest poziom życia w Polsce od naszych relacji z UE? Ale mam dla Ciebie dobrą wiadomość: niebawem zapewne UE się na nas wypnie, skończy się Schengen i wtedy Polacy będą sobie mogli budować swoje imperium od morza do morza. Ja na szczęście, jeśli to nastąpi, będę daleko stąd.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz falconek napisał:

10000! Tragedia! Wiesz ilu imigrantów przyjął Jemen, czy Liban?

Na jakiej podstawie mamy przyjąć 10000, z jakiego powodu? Jeszcze, żeby ich do kamieniołomów przyjmować to rozumiem, ale nie na zasiłki. Jak raz przyjmiemy 10000, to strumień ludzi nie będzie miał końca. Szwecja też zaczynała od niewielkich ilości, teraz sami mówią, że więcej nie dadzą rady przyjąć.

 

7 minut temu falconek napisał:

 I przede wszystkim: wiesz, jak bardzo zależny jest poziom życia w Polsce od naszych relacji z UE?

Poziom życia rzeczywiście jest zależny od UE. Im mniej UE, tym poziom życia wyższy.

 

7 minut temu falconek napisał:

1 Ale mam dla Ciebie dobrą wiadomość: niebawem zapewne UE się na nas wypnie, skończy się Schengen i wtedy Polacy będą sobie mogli budować swoje imperium od morza do morza. Ja na szczęście, jeśli to nastąpi, będę daleko stąd.

Nie mieszaj tego burdelu z parlamentem w Brukseli z Schengen, bo to zupełnie inna sprawa. Można być w Schengen i nie być w UE. Jeśli się na nas wypną, to bardzo dobrze, najlepiej żeby nas wyrzucili z unii. 

 

55 minut temu falconek napisał:

Kiedyś usłyszałem, że źródłem światopoglądu prawicowego w Polsce jest chroniczny książkowstręt. Ja bym do tego jeszcze dodał zaściankowość naszego kraju: Polacy mało interesują się tym co, się dzieje poza granicami kraju, niewiele wiedzą o świecie i chyba tylko dzięki temu można bez konsekwencji opowiadać takie bzdury, jakie na przykład o Francji opowiada Major Degtyarev. Francja jest dumna ze swojej świeckości i ta świeckość to jedna z podstaw funkcjonowania państwa. No, ale jeśli państwo nie jest katolickie, to na pewno szariat!

No tak, bo Francuzi czy Amerykanie mają bardzo rozbudowaną wiedzę na temat Polski. Francja na razie jest dumna ze swojej świeckości, ale za niedługo będzie państwem wyznaniowym z islamem jako obowiązująca religia, więc długo już się nie pocieszą tą świeckością. Co do książek, to akurat zawsze ich sporo czytałem i większość moich prawicowych znajomych też, ale to taka dygresja. Przecież prawica musi być nieoczytana i niewykształcona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@falconek
Daj spokój człowieku z tymi osobami nie ma w jaki sposób gadać na jakimkolwiek poziomie powyżej tego stosowanego w gimnazjach i na burdach stadionowych. Oni nie funkcjonują po prostu  na odpowiednim poziomie, a ich komentarze, powinny być co najwyżej pokazywane w cyrku za pieniądze. Naprawdę nie wiem jak inaczej wytłumaczyć taką ignorancje oraz głupotę, że nie wspomnę o braku poszanowania do życia ludzkiego. Tak wiele stereotypów nie naczytałem się od kiedy odwiedziłem profile rasistowskich organizacji. 

Nie ma sensu brnąć w offtopic. Oni i tak będą wierzyli ślepo w to co byli nauczono, wierzyć przez ich idoli. Im więcej ich wypowiedzi czytam tym bardziej mam wrażenie, że są to po prostu niedojrzali gówniarze(sorry, za mocne wyrażenie).  Może za kilkanaście lat będą się śmiali z swoich komentarzy i ich ignorancji, ale nie teraz. Polecam odpuścić sobie karmienie, albo naprawdę ludzi nie mających szczęścia do ilości połączeń nerwowych w mózgu, albo kiepskich trolli. Ja jak będę mieć czas z chęcią się pobawię na PW pokazując panu Phoeniksowi, czemu nie ma racji. dokładnie i rzetelnie. Teraz polecam lepiej iść cieszyć się pięknym dniem :aj5:

Edytowano przez Sttark
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Major Degtyarev Ten twój filmik jest przeterminowany. Teraz zus to coś ponad 1000 zł. Ale poza tym, coś w tym jest.

 

@Phoenix13 Problemem Polski nie jest to, że jesteśmy w unii (choć to też), tylko to, że unia ma nas w dupie i traktuje jak małe dzieci, oraz to, że my nie umiemy pokazać się w unii i wyrobić sobie pozycji. No ale do tego potrzebujemy silnej polityki i silnego przywódcy, a nie taką paciaję jak platforma (pis niewiele lepszy). 

Gdyby Polska miała wysoką pozycję na arenie międzynarodowej, moglibyśmy korzystać na handlu między unią europejską, a rosją, ukrainą i chinami.Byłyby pieniądze, rozwój. A jak kłócimy się z ruskimi i kłaniamy się unii, to jesteśmy takim rzadkim g. 

 

Imigranci to inna sprawa. Co z tego, że my ich sprowadzimy, skoro oni do nas wcale nie chcą. Mamy za niski socjal i zbyt wielu ksenofobów i nacjonalistów, którzy nie będą im przychylni, a w niektórych sytuacjach zaczną bić po łbach (w krakowie to nawet maczetami). No a w niemczech, francji, to oni mają dobrze. Pieniążki za nic, świadczenia za nic, a i nikt im w mordę nie da (jeszcze). 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Major Degtyarev Szczerze, nie zgodzę się z tobą, że jest nam potrzebny polityjk, który ma gadane. Jest nam potrzebny odważny i myślący polityk, a nie jakiś ciamajda liżący buty w brukselii. Nam by się przydał polityk, który przejmie władzę, ale nie w celu wypowiedzenia wojny, lecz w celu szybkiego naprawienia tego syfu. Nam jest potrzebny DYKTATOR. 

Niestety szybko się taki nie zrodzi, więc jedyne na co możemy liczyć, to to, że PiS, skoro ma większość, zrobi choć trochę porządków w tym burdelu. (wiem, marzenia ściętej głowy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...