Skocz do zawartości

Tajemnica Liceum [Gra] [Zapisy] [Duchy]


Selenium v.2

Recommended Posts

A więc rozpoczynam zapisy do gry w której musimy odkryć dlaczego niektórzy uczniowie widzieli duchy. Czy to tylko plotki? A może ktoś robi sobie żarty? Rozwiąż sprawę, i wygoń duchy ze szkoły!

Zasady:

- Wiek postaci jeśli jest się uczniem musi wynosić 16 - 19. U nauczycieli jest to 25 - 60. Wątpię by ktoś chciał być woźną, ale jak już niech ma te 20+. 

- Postaci są w klasach o profilach mat - inf ( Klasa A) biol - chem ( klasa B) humanistyczno - artystyczna ( Klasa C)

- Zakaz błędów ortograficznych

- Zakaz bohaterów z magicznymi mocami.

- Zakaz bardzo krwawych opisów oraz opisywania scen erotycznych ( choć delikatne dopuszczam)

- Przekleństwa dozwolone, ale maksymalnie 2 w jednym wpisie.

Akcja dzieje się w Warszawie, więc zalecane bycie Polakiem ( chyba ,że obywatelstwo).

Karta Postaci ( uczeń):

Imię:

Nazwisko:

Wiek:

Klasa:

Charakter:

Wygląd: ( można opisać lub wstawić obrazek)

Karta postaci (nauczyciel):

Imię:

Nazwisko:

Wiek:

Przedmiot nauczania:

Charakter:

Wygląd:

Moja postać:

Imię i nazwisko: Dominika Dąbrowska ( nazywana przez uczniów Didi)

Wiek: 17

Klasa: C

Charakter: Jest typowym ekstrawertykiem. Ma  doskonały kontakt z prawie każdym, i duże poczucie humoru. Jest bardzo ciekawa świata i otwarta na nowe doświadczenia. Jest mądra, lecz nie jest umysłem ścisłym. Kocha imprezy. Rzadko kiedy widzi we wszystkim problem i ma za bardzo beztroskie podejście do życia. Jest także niezdecydowana.

Wygląd: 

 

e558.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Imię: Sebastian Szach (pseudonim 'Raper', czasem lubi coś zrymować)
Wiek: 18
Klasa: A
Wygląd: Dość przeciętnej postury chłopak, z czarnymi włosami i niebieskimi oczami, lubi markowe ciuchy, ale mało takowych posiada.
Charakter: Spokojny typ z chęciami do lekkiego szaleństwa. Lubi pogadać, ale jako tako nie potrafi sensownie pogadać. Jest także czasem zabójczo poważny, nie znosi kłamstwa i robienia go w konia. Próbuje pomóc co poniektórym w różnych przedmiotach, ale różnie mu to wychodzi. Jest cichym romantykiem, ale nie ma szczęścia do dziewczyn, przez co bardzo często się rozczarowuje. Potrafi także dość skutecznie przekonać lub też zrazić od siebie.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[A gdzie karta postaci na woźną, co? A może chciałem mieć postać woźnej i co?]

 

Imię: Feliks

Nazwisko: Wafel

Wiek:18

Klasa: C

Charakter: Dziwaczny, najprościej mówiąc. Chłopak lubi swoje własne towarzystwo, ewentualnie zwierzaków maści wszelakiej. Ludzi raczej unika, a przynajmniej dużych ich grup. Przeważnie przesiaduje odcięty od rzeczywistości słuchawkami w uszach, ze szkicownikiem w ręku, tworząc jakieś elementy swojej własnej rzeczywistości - iście artystycznie, po prostu, choć czasem można go spotkać ze zwykłą książką w rękach, zamiast szkicownika. Myślicie, mamy więc przyjemność z kimś, kto jest cichy, spokojny, raczej nie do pogadania? Nic bardziej mylnego! Jak już z nim pogadać, to właściwie można o wszystkim, na luzie i na poważnie, ot taka prawda. Co wcale nie znaczy też, że od razu kogoś lubi i uznaje za przyjaciela po grób, co to, to nie.

Wygląd: Od razu widać, że z artystycznego. Dlaczegóż to? Zacznijmy od włosów. Grzywka zasłaniająca czoło, zgolone na krótko boki, a z tyłu mała kitka na dole. Oczywiście, żeby było ciekawiej, nie licząc boków, które są czarne (naturalny kolor jego włosów) to reszta jego fryzury ma niebieski kolor. Idźmy dalej. Twarz pociągła, cera jasna, wręcz mleczna, a na nosie i policzkach można zauważyć drobne piegi. Oczy kolorystycznie pasują do grzywki (a może grzywka do oczu?). W nosie septum z podkówką ze stożkami, a w wardze spider bites z kółeczkami (o piercingu mowa - gdyby ktoś nie skojarzył). Wzrostu średniego, bo ma jakieś 174 cm, zbudowany przeciętnie, ni to anorektyczny chudzielec ni tłuścioszek. Praktycznie nie rozstaje się z szarym fullcapem z czarnym daszkiem. [Jutro może ogarnę jakiś szkic do wglądu, jakby ktoś miał problem z wyobrażeniem sobie chłopaczka].

Ciekawostki: W domu ma szalony zwierzyniec, mianowicie kocisko, królika i dwa szczury, a wciąż chce powiększać swoją wesołą gromadkę. Jest w klasie humanistyczno-artystycznej mimo, że szczerze nie znosi historii, a za polskim także nie przepada. Ale "artystyczny" zwyciężył. Tak w głębi duszy to jednak nienajgorszy matematyk, mówię wam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię: Karol

Nazwisko: Szary

Wiek:17

Klasa: C

Charakter:Karol jest skromnim i cichym chłopcem, rzadko lubi się wychylać, woli raczej pozostać w cieniu, niezauważony i przypatrywać się zachowaniu innych osób. Jest bardzo nieśmiały,  choć powoli daje upust swojej pewności. 

Wygląd: Krótko ścięty, czarny irokez, z widocznymi czerwonymi pasemkami u boku, włosy przedłużone z tyłu zawiązane w długi warkoczyk, delikatny zarost, zielone oczy. Jest on szczupły i dość wysoki. Ubrany zazwyczaj w prostą, ciemnoniebieską bluzę z logotypem przedstawiającym wściekłego byka. Dżinsy, oraz zwykłe, biało zielone buty sportowe. Zawsze nosi przy sobie torbę, w której znajdują się jego rysownik i przybory malarskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mephisto raczej nie o mnie mówił, ale KP też zrobiłam.

 

Imię: Leokadia (lub krócej 'Leo')

Nazwisko: Jowisz

Wiek: 18

Klasa: B

Character: Wiecznie zagubiona kociara, tak najkrócej można ją określić. Leo ma bujną wyobraźnię, żyje w swoim własnym świecie, pełnym puchatych kotków i wielkich smoków, przez co trudno jej się skupić na rzeczywistości. Zwykle można ją zobaczyć z książką w łapkach, najczęściej z gatunku fantasy lub kryminałów, choć czasem miejsce powieściom ustępuje podręcznik od chemii albo biologii, sporadycznie poradnik hodowli kotów. Woli słuchać, niż mówić, co nie znaczy, że  nie można z nią pogadać. Co to, to nie, potrzebuje tylko tematu do rozmowy. Całkiem dobry z niej polonista, ale połączenie uwielbienia przedmiotów ścisłych z byciem niezbyt dobrzym z historii, skutecznie zdecydowały o wyborze klasy.

Wygląd: Spokojne usposobienie Leokadii kontrastuje z jej wyglądem. Wśród naturalnie popielatych włosów łatwo dostrzec jasnoniebieskie pasemka, a intensywnie zielone oczy zwykle podkreśla mocnym, lecz całkiem ładnym makijażem. W lewym uchu 8-milimetrowy tunel, a w wardze mały kolczyk. Jest raczej chuda i niezbyt wysoka, ale z tym ostatnim radzi sobie nosząc buty na wysokim obcasie. Na codzień ubiera spódniczki do kolan lub jeansy oraz czarne T-shirty z nadrukami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię: Miriam
Nazwisko: Wiśniewska
Wiek: 18
Klasa: C

Charakter: taka dość ciekawa osoba, trudno powiedzieć czy jest ponura, czy wesoła. Po prostu zależy od dnia. W pewnym stopniu choleryczka, często też się trochę rządzi. Lubi spędzić dzień w domu przed telewizorem, ale lubi też iść połazić po mieście. Lubi się też czasem poprzytulać i ponarzekać na wszystko.
Wygląd:

374ac8a30ab1dfdf3d1425eae2077533.jpg

Edytowano przez Szeregowa WWhite Fox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię: Łukasz

Nazwisko: Kobylarczyk

Wiek: 18

Klasa: C

Charakter: Jest dość nietypową osobą. Jeśli już kogoś sobie upatrzy i "polubi" to zaczyna uważać go za swoją własność do której nikt inny nie ma prawa. Nie chodzi tu jednak o miłość, nie nie, po prostu "przywłaszcza" sobie ludzi, którzy go nie wkurzają i tak już ma, a nawet jeśli w kimś się zakocha, albo zwyczajnie go polubi to tego nie okazuje. Uwielbia się znęcać nad tymi osobami, choć robi to nie do końca świadomie. Jest leworęczny i bardzo lubi słodycze. Jest też trochę leniwy i lubi dużo odpoczywać mimo tego, że wciąż ma dużo energii. Nie widzi problemu w fakcje żeby sprać komuś tyłek nawet jeśli to drobna rzecz. Jest raczej realistą bo inaczej nie można tego nazwać. Jest również dość twardą osobą jeśli chodzi o charakter, ale ma poczucie humoru, swojego typu, ale ma. Typowy zboczeniec, czasem też "strzela fochy". Często miewa koszmary związane z jego dzieciństwem przez co nieraz się nie wysypia, albo nie śpi wcale tylko chodzi po mieście w środku nocy.
Niezbyt lubi szkołę, często wagaruje, nie lubi tego miejsca.

Wygląd: ma około 193 cm wzrostu.

ayato_sakamaki_render_by_kuroko201-d6ewe

Edytowano przez Mephisto von Pheles
kwestia wzrostu wyjawiona
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sesja się zaczyna!

 

Wszyscy zebrali się na wskazany cel - salę 202, w której podobno nigdy nie zauważono obecności duchów. Dlatego też główna organizatorka - Dominika z 2C postanowiła wybrać właśnie ową salę. W środku krzesła były ułożone w kółko. Ubrana w czarny podkoszulek i tego samego koloru spodnie z dżinsową kurtką oraz czerwone trampki dziewczyna usiadła wpuszczając wszystkich do środka.

- Doskonale wiecie dlaczego się tu zgromadziliśmy. Przypominam, świadkowie zdarzeń mówili o duchach dzieci i nastolatków ubranych w stylu lat 40. Przypomnę, nasza szkoła jest pod patronatem Powstańców Warszawskich, a kiedyś właśnie niedaleko naszej szkoły miały miejsce te zdarzenia. Chcę wam zaproponować zostanie na noc w szkole. Zgadzacie się? - zapytała z satysfakcją w głosie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak siedział zjadając właśnie czekoladę, jak batona. Nie podzielił się bo przyszedł do sali już z końcówką, tak na prawdę to została ostatnia kostka. Był ubrany w jeansowe spodnie, trampki i koszulkę z nadrukiem z jakiegoś zespołu. 
- Ej, ogólnie to nocowanie tu to całkiem spoko pomysł. - stwierdził oblizując palce. - Tylko czy nie wbije nam tu jakaś stara raszpla i nie powie że mamy wychodzić? - zapytał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian siedział z słuchawką w uchu, z której dało się słyszeć jakiś metalowy utwór:
"Achtung Panzer! Marken trens!
Achtung Panzer! Panzer leben sens!"
W końcu ściągnął słuchawki i wyłączył, jakby to komuś przeszkadzało.
Siedział na krześle, a na zgromadzonych padały rozproszone promienie światła, pochodzące od zasłon w oknach.
- Może być - potwierdził uwagę kolegi, a po chwili dodał: - mi to pasuje, można przenocować, poza tym jestem ciekaw, co tu się będzie działo ... koleżanka z klasy twierdziła, że jak zrobiła sobie selfi to na ścianie była krew ściekająca po płytkach. Mnie to przeraża co Szwaby tutaj robili - stwierdził, po czym zapytał się, czy ktoś nie chce Kopiko na rozgrzewkę i późniejszą walkę z niewyspaniem. Wyciągnął cukierki z kofeiną z morowych spodni i wyciągnął do zgromadzonych. - Śmiało, częstujcie się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Pytania organizacyjne: czyli nasze postaci się znają? jaki mamy czas w sesji, w sensie, początek roku, czy tak jakby odpowiadający aktualnemu czasowi? i jakiś podział rocznikowy, czy wszyscy są na jednym roku? ] 

 

Niebieskowłosy chłopiec siedział w sali, z jedną słuchawką w uchu, a drugą luźno zwisającą, huśtając się na krześle. Rozczochrał swoją grzywkę i odezwał się po chwili.

- Również uważam, że nocowanie jest całkiem spoko pomysłem. Znaczy ja spać nie mam zamiaru - od razu podkreślił. Sen jest dla słabych czy jak to było, nie? - Ale właśnie od strony technicznej wygląda to średnio, bo pozwolenia pewnie nie dostaniemy na takie posiadówki. Chyba, że macie jakiś super plan jak schować się tak, by nikt nas nie wygonił.
Zakończył swój wywód i rozejrzał się po sali. Feliks miał na sobie swój standardowy strój - fullcapa założonego bardziej na tył głowy, spod którego wystawała niebieska grzywka, luźną ciemno-niebieską bluzę z kapturem założonym na głowę i czapkę, tak, że wystawał sam daszek, czarne dresowe spodnie z wyjątkowo niskim krokiem i węższymi w łydkach nogawkami i szare trampki.

Chłopak wziął jeden z cukierków, którymi częstował jeden z zebranych, bez żadnego skrępowania. No kto jak kto, ale on by się nie poczęstował? 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minuty temu Ukeź napisał:

[Pytania organizacyjne: czyli nasze postaci się znają? jaki mamy czas w sesji, w sensie, początek roku, czy tak jakby odpowiadający aktualnemu czasowi? i jakiś podział rocznikowy, czy wszyscy są na jednym roku? ] 


 

[Jest rok 2015 wrzesień, postacie znają się z poprzednich lat / roku a więc każdy kto ma 16 lat jest w 1, 17 lat w 2 a każdy kto ma 18 lat w 3 klasie]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol niepewnie wszedł do klasy z grobową miną. Fascynowały go zjawiska paranormalne i magia, więc nocowanie z innymi uczniami wydawało mu się bardzo intrygujące. Usiadł na krześle obok Dominiki-zawsze podobały mu się dziewczyny omrudym kolorze włosów. Szybko rozejrzał się po sali i twarzach innych uczestników. Potrafił łatwo rozpoznać emocje niektórych osób. Wiedział że w głębi siebie czują niepewność, którą próbują zakryć "pokerową twarzą".

-Więc...-odezwał się niepewnie- co my tu mamy tak właściwie robić? Mamy siedzieć i czekać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Zasadniczo wydaje mi się, że mieliśmy jakieś konkrety ustalić, co do tego "czekania", czy coś - stwierdził Feliks, nadal huśtając się na krześle, coraz bardziej odchylając się w tył.

Typowy Feliks. Jak zawsze luźne podejście do sprawy, brak jakiejś większej ekscytacji, czy czegoś. Bo w sumie, czym się tu stresować. 
- Ale fakt, faktem, jak tak będziemy siedzieć na tyłkach to sporo nie zrobimy. Przydałby się jakiś plan może, już pomijając kwestie techniczne, to inne sprawy, jak to czy wszyscy będziemy w grupie tej nocy siedzieć, czy dzielimy się jakoś i tak dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedząc na krześle w sali 202, czułam się jak najprawdziwszy detektyw, stojący przed niesamowitym wyzwaniem - sprawą, którą nikt dotąd nie rozwiązał. Może prawie jak detektyw. Czarna koszulka z napisem "geniósz" raczej nie dodawała powagi. Jeansy z dziurami na kolanach też. Granatowa bluza z kocimi uszkami na kapturze też. Niebieskie pasemka i moje kolczyki też. No, nie wyglądałam jak detektyw, ale to nie zabrania mi się tak czuć...?

 

- Myślę, że Feliks ma rację. Bez planu nie zrobimy nic poza grzaniem krzeseł - powiedziałam. Duchy, upiory, czy inne szkarady, jeżeli coś tu jest, to muszę zobaczyć to coś.- Didi, to wszystko to twój pomysł, więc pewnie masz jakiś plan? - dodałam po chwili.

Edytowano przez Gray Picture
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię: Damian

Nazwisko: Walczak

Wiek:18 lat (raz nie zdał)

Klasa: C

Charakter: Spokojny, małomówny, towarzyski i lekko nierozgarnięty. Fan metalu i MLP. Lubi rysować, jego niezbyt dobrym przyzwyczajeniem jest palenie fajek. Nie jest z powodu palenia dumny.

Wygląd: Ma 1,90 m wzrostu, nosi czarne jeansy i trampki lub glany.

tumblr_n2uqguG9th1siolruo1_500.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu Dante napisał:

Imię: Damian

Nazwisko: Walczak

Wiek:18 lat (raz nie zdał)

Klasa: C

Charakter: Spokojny, małomówny, towarzyski i lekko nierozgarnięty. Fan metalu i MLP. Lubi rysować, jego niezbyt dobrym przyzwyczajeniem jest palenie fajek. Nie jest z powodu palenia dumny.

Wygląd: Ma 1,90 m wzrostu, nosi czarne jeansy i trampki lub glany.

tumblr_n2uqguG9th1siolruo1_500.jpg

 

( Jakoś wkręcę Cię do fabuły. Info dla pozostałych : Teraz wszystkie zapisy są anulowane rozgrywa się tylko gra)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...