Skocz do zawartości

Szukam pomocy muzycznej i językowej.


Broch

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim forumowiczów.

Nie przeciagając: W ostatnim czasie w mojej głowie zaszczepił się plan, by zaśpiewać bardzo podniosłą pieśń, która swą tematyką sięgać będzie mojego tumblra (tak wiem że dopiero zaczynam na tym blogu, ale mam już dokładny plan działania).

Piosenka będzie przypominać w swej budowie Disneyowskie piosenki czarnych charakterów (Hell Fire, Be Prepere, itd.) Oraz będzie wykonana w języku angielskim. I tu zaczyna się moja prośba. 

Poszukuję osób, utalentowanych muzycznie, którzy potrafili by skomponować i wykonać utwór muzyczny. Chciałbym, by ten utwor, czerpał z poniższych (aby powstało coś w rodzaju remixu, ale w ten sposób, by nie było to zbyt indendyfikowalne)

https://youtu.be/LWUmsY1yMvc

https://youtu.be/oGs4jb1pCf8

https://youtu.be/wdToQRQbpMI

https://youtu.be/8gGQ_hnx3Cc

Wszystkie piosenki są w wersji "kucykowej" aby do tematyki forum pasowały. 

Jeśli oczywiście czyta to osoba, która potrafi sklecić te kawałki w jedno i zagrać je (oczywiście syntezatory muzyczne też są mile widziane) niech zgłosi się do mnie na PV i razem coś obgadamy.

 

Drugą ważną sprawą jest tekst. Jak już mówiłem, piosenka zostanie wykonana w języku angielskim, problem jednak z tym, że nie mogę zbyt polegać na sobie, jeśli chodzi o tłumaczenie. Potrzebuje osoby, która pod względem językowym, gramatycznym oraz ortograficznym będzie potrafiła przetłumaczyć poniższy tekst.

 

Odrzucony, niechciany, skryty i bez chwały,

Wciąż dążę i próbuję, brak ambicji, mam już dość. 

Zdradzili mnie, dalej oszukują!

Nie wiem dlaczego, co ze mną źle? 

Jeśli chcą... to ewidentnie ich wina... więc na zmianę niech szykują się! 

Mrok... ogarnia umysł mój, w cierpieniu, przyznaję to!

Niech w swym świecie kręcą się! Ja im dziś to pokaże! 

Czas by cień z szmaragdu wyszedł już, czas by kolor zmienił swój! 

Intensywny płomień w sercu mym, z miłego w okrutnego się stał. 

Brak w mym życiu dobrych perspektyw, czas by inaczej spojrzeć na świat, 

A ci wszyscy, którzy dręczą mnie, poczują co to znaczy strach!

Niech mój cel dziś jasny będzie, niech me czyny chwałę dadzą mi, 

Niech me imię pamiętne zostanie,  gdyż nocy tej! Wszyscy poczują co to strach...

Gdyż nocy tej! Wszyscy zobaczą... co to STRACH!

Talent, cele, wykorzystywanie... koszmar, tak życie nazwać trza,

A ja, mam predyspozycje, by chwałę i sławę dostać nawet dziś, 

Choć inni lgną, do tego czego nie ma, a ja tu samotny patrzę na nich!

Bez miłości i porozumienia, w sercu mym pustka nastała, 

Choć innych życie kręci się, moje już dawno zatrzymało się! 

Niech już cieniem być przestanę, niech już radość w sercu zagości, 

Niech mój cel dziś jawny będzie, na tronie zasadę dziś...

I będę rządzić powsze czas... Gdyż ambicje na to mam...

A każdy kto sprzeciwi się, i zakwestionuje słowa me,

Niech czeka na agoni gorzki smak! A ja będę się wtedy... śmiał.

Niech już koszmar zacznie się, a końca w nim brak!

Niech me imię wielkie będzie, na kartach historii zapisane!

Ja tu będę nieważne co myślą o mnie inni, jednak wzajemności niech nie oczekują!

Niech już szmaragd dziś zciemnieje, a płomień fiolet zaleje, gdyż dziś tworzę historię, 

Dziś zawładnę tu! Niech przyjdą śmierć i cierpienie i zasiądą obok na tronach!

Nowy porzaądek własnoręcznie stworzę! Gdzie każdy będzie słuchać, tylko mnie!

 

*dodawanie ekstrawaganckich i egzotycznych słów jest dozwolone :3

I podobnie jak powyżej, osoby które znają sie na angielskim (a nie tylko przegabacają tekst przez google translaktora) niech zgłaszą sie do mnie na PV.

O! I jeszcze jedno: bardzo bym prosił, by powyższy tekst po przetłumaczeniu, rymował się. 

Mam nadzieję że na tym forum znajdę pomoc. :)

Edytowano przez Niedoceniany artysta
dodanie informacji
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho! Widzę że poważne inicjatywy z wejścia! Sama niestety raczej nie pomogę, bo że mnie muzyczne bez talencie, klasa niby językowa, ale i tak nie ten poziom.... No i komputery gryzą. 

Niemniej, jeżeli prace pójdą do przodu i będziesz potrzebował pomocy w innej dziedzinie- chętnie pomogę:fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24.12.2015 at 00:14 Niedoceniany artysta napisał:

I podobnie jak powyżej, osoby które znają sie na angielskim (a nie tylko przegabacają tekst przez google translaktora) niech zgłaszą sie do mnie na PV.

O! I jeszcze jedno: bardzo bym prosił, by powyższy tekst po przetłumaczeniu, rymował się. 

Mam nadzieję że na tym forum znajdę pomoc. :)

Znam się na angielskim, klecę też niezłe teksty, więc mógłbym ci pomóc, ale nie mogę z jednego, prostego powodu: nie mam podkładu muzycznego...Bez podkładu ciężko napisać tekst, albo nawet go przerobić...Można oczywiście to zrobić, ale potem trzeba z kolei dopasować gotowy tekst do podkładu i jeszcze zaśpiewać, tak by dało się słuchać, a to jest więcej roboty, Najlepiej zacznij od podkładu... Zamiast tworzyć od podstaw: znajdź jakiś istniejący i wyślij tu w tym wątku propozycję. Na YT jest mnóstwo instrumentalnej muzyki i nie mówię tu tylko i wyłącznie o beatach hip-hopowych...

Co do wokalu: sam nie mogę ci z nim pomóc, bo nie umiem śpiewać, ale projekt jest ambitny... Jeśli zaproponujesz jakiś instrummental i wyślesz go tu, trochę pokopię i może będę w stanie ogarnąć ci jakiś ładny wokal :D

Działaj mistrzu! Robisz projekt muzyczny, a gdzie muzyka tam też ja!

Powodzenia i czekam na wieści :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu Mate$_92 napisał:

Znam się na angielskim, klecę też niezłe teksty, więc mógłbym ci pomóc, ale nie mogę z jednego, prostego powodu: nie mam podkładu muzycznego...Bez podkładu ciężko napisać tekst, albo nawet go przerobić...Można oczywiście to zrobić, ale potem trzeba z kolei dopasować gotowy tekst do podkładu i jeszcze zaśpiewać, tak by dało się słuchać, a to jest więcej roboty, Najlepiej zacznij od podkładu... Zamiast tworzyć od podstaw: znajdź jakiś istniejący i wyślij tu w tym wątku propozycję. Na YT jest mnóstwo instrumentalnej muzyki i nie mówię tu tylko i wyłącznie o beatach hip-hopowych...

Co do wokalu: sam nie mogę ci z nim pomóc, bo nie umiem śpiewać, ale projekt jest ambitny... Jeśli zaproponujesz jakiś instrummental i wyślesz go tu, trochę pokopię i może będę w stanie ogarnąć ci jakiś ładny wokal :D

Działaj mistrzu! Robisz projekt muzyczny, a gdzie muzyka tam też ja!

Powodzenia i czekam na wieści :D

 

Super, tylko problem z tym że muzyki brak... na górze podałem cztery linki do czterech różnych piosenek, jednak problem z tym, że muszę je jakoś połączyć, a do tego będę potrzebował muzyka, który potrafi odegrać tę melodie. Ale najperw bym musiał z nim ogadać jaki moment z jakiej piosenki. Ale to miło że oferujesz pomoc :) gdy tylko pojawi się ktoś kto potrafi to sklecić prześlę ci utwór... ale do tego mi się nie spieszy, znaczy... chciałbym to zrobić jak najszybciej, aby mieć już gotowy projekt, na tę chwilę. Cóż, jeśli nie pojawi się nikt do muzyki, sam spróbuję sklecić podkład. Syntezatory zrobią swoje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu Niedoceniany artysta napisał:

Nie chce być od nikogo zależny...

W momencie, kiedy robisz projekt, nie może być mowy o zależności... Kiedy ktoś robi ci podkład, do którego ty piszesz piosenkę, to nie zależność,tylko współpraca... Nie zależysz od tamtej osoby, musisz tylko uzbroić się w cierpliwość, aż skończy, a to jest trudna sztuka, przyznaję...

Sam czekam na ulepszoną obróbkę dźwiękową mojej nowej produkcji i nie mogę się doczekać...

Pozdrawiam :D

Edytowano przez Mate$_92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu Mate$_92 napisał:

W momencie, kiedy robisz projekt, nie może być mowy o zależności... Kiedy ktoś robi ci podkład, do którego ty piszesz piosenkę, to nie zależność,tylko współpraca... Nie zależysz od tamtej osoby, musisz tylko uzbroić się w cierpliwość, aż skończy, a to jest trudna sztuka, przyznaję...

Sam czekam na ulepszoną obróbkę dźwiękową mojej nowej produkcji i nie mogę się doczekać...

Pozdrawiam :D

 

No... ale ja mam zawsze takie szczęście do pomocy, że zazwyczaj to ja jestem ten zły. Dlatego zawsze wole zrobić coś samemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...